• image
    Wątpię żeby PK był doradcą w sprawach PR. Od kiedy pracuje w UG wypowiedzi kierownictwa są coraz bardziej sztampowe, polityki informacyjnej właściwie nie ma, żadnej współpracy z lokalnymi mediami.
    Czy jest asystemtem pani Eweliny Sroki? Więcej osób nie pracuje w tzw. GCI.
    image
    A może jest pomocą lub obsługą?

    Można jeszcze więcej żartować, ale zachowanie Wójta w tej sprawie już nie jest śmieszne.
    Post edytowany przez obcy 2011-10-05 14:52:26
  • Polecam lekturze: DZIENNIK USTAW - ROK 2009, NR 50, POZ. 398 Z DNIA 2009-03-27 vide tu

    W szczególności wykaz pracowników. Wynika stąd, że pan Kitrasiewicz albo jest doradcą, albo pali w piecu CO. Rozumiem, że jeśli pan Kitrasiewicz kierownikiem GCI nie jest, to pani Sroka? 

    Obcy - teraz rozumiesz, dlaczego aktywizacja społeczności lokalnej niesie ze sobą niebezpieczeństwo i nikomu w UG nie jest na rękę?
    Post edytowany przez Mataj 2011-10-05 15:21:11
  • Wygląda na to, że kolejnym urzędnikiem, przy zatrudnianiu którego nie dotrzymano procedur jest pani Skolasińska (również nie widać nigdzie dokumentów przebiegu naboru). 
    Chyba, że naczelnik jest asystentem wójt, albo również pracownikiem pomocy i obsługi. Jeśli tak, nie chciałbym widzieć chyba schematu organizacyjnego naszego UG.
  • nie chciałbym widzieć chyba schematu organizacyjnego naszego UG.


    A jednak możesz: 


    image

    Możesz też przeczytać Regulamin Organizacyjny UG, gdzie można znaleźć obowiązki naczelników wydziałów. Ciekawe są również funkcje GCI, wydziału który trzeba natychmiast rozwiązać, bo od dłuższego czasu nadaje się do niczego oprócz zatrudnienia różnego rodzaju asystentów, nie tylko w obecnej kadencji. 

    924 x 604 - 193K
    Post edytowany przez obcy 2011-10-06 10:48:16
  • No dobrze, ale nakładając na to to co w tym wątku wynika, że hierarchia urzędników, o pardon! pomocników i obsługi, jest mocno zaburzona. 
    Naczelnik WAiSO jest kim? Pracownikiem biurowym? Czy "obsługą ksero"? WAiSO to chyba jedna z podstawowych jednostek organizacyjnych, więc powinna mieć "głowę" ergo Kierownika (tutaj nazywa się on Naczelnikiem), ergo urzędnika. Skoro nie ma naboru na BIP, rozumiem, że pracownik nie jest kierownikiem (urzędnikiem), czyli WAiSO nie ma głowy? Jeśli tak to przed kim odpowiedzialny jest dział WAiSO? Przed pracownikiem obsługi czy bezpośrednio wójt?
    Podobnie z GCI. 

    Aha! Żeby nie było, że się czepiam, prawdę mówiąc mam to w poważaniu, tak długo jak nie mam zastrzeżeń do pracy poszczególnych pracowników. Tylko zwracam uwagę, na braki w wypełnianiu procedur, zwłaszcza w powoływaniu na stanowiska (przy założeniu, że to stanowiska urzędnicze, ale nie wyobrażam sobie, aby było inaczej).
    Post edytowany przez Mataj 2011-10-06 12:07:51
  • Post edytowany przez [Deleted User] 2011-10-06 19:46:57
  • Mataj pisał(a):

    Wygląda na to, że kolejnym urzędnikiem, przy zatrudnianiu którego nie dotrzymano procedur jest pani Skolasińska (również nie widać nigdzie dokumentów przebiegu naboru). 

    Chyba, że naczelnik jest asystentem wójt, albo również pracownikiem pomocy i obsługi. Jeśli tak, nie chciałbym widzieć chyba schematu organizacyjnego naszego UG.


    W przypadku Pani U. Skolasińskiej wszystko jest OK. Mogła być zatrudniona bez konkursu w ramach zastępstwa, na miejsce poprzedniego naczelnika wydziału, który ma zawieszony stosunek pracy (urlop bezpłatny) w związku z pełnieniem pochodzącej z wyboru funkcji w samorządzie . Nie ma tu żadnych niezgodności z prawem. Reguluje to ustawa o pracownikach samorządowych i wydane do niej rozporządzenie ministra właściwego ds administracji.

  • Dzięki za te wyjaśnienia. Nie znalazłem nigdzie informacji o tym, że pani Skolasińska jest P.O. (chyba, że to z prawnego punktu widzenia, jeszcze inny przypadek).

    Bujan, MPT, a drugi, wspomniany wyżej, przypadek?
  • Pani U. Skolasińska nie jest PO. Jest normalnie szefem wydziału, a jedyne ograniczenie to termin stosunku pracy, na okres powołania poprzednika na funkcję publiczną.
    W drugim przypadku uważam, że nie doszło do naruszeń. Ustawodawca dał organom wykonawczym jst możliwość zatrudniania doradców lub też pracowników na funkcje pomocnicze. Paradoksalnie sekretarka może być stanowiskiem pomocniczym, a nie pracownikiem samorządowym. W tej sytuacji nie wymaga to naboru. Doradca np. ds PR zatrudniony bez konkursu może pełnić swoją funkcję do ostatniego dnia sprawowania urzędu przez wójta. Tak więc czas stosunku pracy jest ograniczony kadencją. Moim zdaniem, co do zasady nie należy mieć uwag. Oczywiście mogą być osoby, które maja uwagi co do kandydata, ale to jest prerogatywa wójta i ma w tej kwestii dowolność.
  • No i to jest kompetentna odpowiedz. Szkoda, ze na stronie UG taka nie mogla sie pojawic ;)

    Pozdrowienia!

  • Również dziękuję za odpowiedź. Mam jednak jeszcze wątpliwości: 
    1. Według BIP PK jest pracownikiem GCI. Doradztwo wójta w sprawach PR nie znajduje się wśród zadań GCI http://bip.wiazowna.pl/public/?id=77098
    2. W Regulaminie Organizacyjnym znajduje się pozycja Pełnomocnika Wójta ds. promocji i kontaktów z mediami. Stanowisko nie jest obsadzone. http://bip.wiazowna.pl/public/?id=77100 Kilka wymienionych funkcji wypełnia PK, w przeciwieństwie do funkcji GCI. Dlaczego nie jest Pełnomocnikiem? 
    3. Funkcje Pełnomocnika również nie są doradcze. Samodzielne stanowiska pracy tworzy się w celu realizacji jednorodnych lub tematycznie wyspecjalizowanych czynności (Regulamin) 


    Post edytowany przez obcy 2011-10-07 14:02:55
  • Bujan - cieszę się, że wróciłeś na forum ;)
    Thx za odpowiedź. Moja wątpliwość dotyczy tego, że tak na dobrą sprawę nie wiadomo kto na jakim stanowisku pracuje. Poprzedniczka - Ewa Banaszkiewicz została zatrudniona drogą naboru (źródło), stąd moje wątpliwości.  
    Sam przyznasz, że można mieć wątpliwości, jeśli piastowanie urzędów wygląda tak, że ktoś przychodzi z Brwinowa na stanowisko urlopowe, ktoś inny odchodzi z powiatu z miejsca skarbnika, wpada tu u nas, nasz skarbnik leci tam, ktoś inny leci do Sulejówka, też na urząd. Wiem, że brzmię teraz jak rasowy zwolennik teorii spiskowych (ukłony w kierunku zdradzonych o świcie przez Pocztę Polską ;) ), ale wygląda to wszystko tak, jakby nikt nowy się nie pojawiał, tylko odbywały się same roszady, tych samych osób. 
    Czasem wpadnie ktoś nowy, kto zna tego czy owego, a przy okazji pisze w sporej gazecie, to się go wrzuci na stanowisko... no właśnie nie wiadomo jakie (vide post Obcego).

    Ps. Passim - to o poczcie z dedykacją dla Ciebie :P
  • Bujan - cieszę się, że wróciłeś na forum ;)
    Thx za odpowiedź. Moja wątpliwość dotyczy tego, że tak na dobrą sprawę nie wiadomo kto na jakim stanowisku pracuje. Poprzedniczka - Ewa Banaszkiewicz została zatrudniona drogą naboru (źródło), stąd moje wątpliwości.  



    Pytania raczej do wójta niż do zarządu powiatu. 
  • obcy pisał(a):

    Bujan - cieszę się, że wróciłeś na forum ;)
    Thx za odpowiedź. Moja wątpliwość dotyczy tego, że tak na dobrą sprawę nie wiadomo kto na jakim stanowisku pracuje. Poprzedniczka - Ewa Banaszkiewicz została zatrudniona drogą naboru (źródło), stąd moje wątpliwości.  



    Pytania raczej do wójta niż do zarządu powiatu. 


    Oczywiście. Tym bardziej cieszę się, że Bujan odpowiedział na część moich wątpliwości. MPT też wyjaśniła wiele, chociaż wójtem nie jest. Sprawa z p. Skolasińską była raczej zawiłością prawną. Nie wiedziałem, że p. Skolasińska została zatrudniona na zastępstwo.
  • pytanie:W związku z odpowiedzią udzieloną na pytanie z 30.09.2011 nt. naboru na stanowisko Pana Kitrasiewicza, chciałem wobec tego dopytać - na jakim stanowisku zatrudniony jest Pan Kitrasiewicz? Chciałem ponadto zapytać, jeśli jest asystentem, lub doradcą - to czyim?Jeśli pracownikiem "pomocy i obsługi" - to dokładnie na jakim stanowisku pracuje?Wolę zadać dokładne pytania, ponieważ nie jestem do końca usatystfakcjonowany poprzednią odpowiedzią. Z poważaniem,Mateusz

    odpowiedź:

    Szanowny Panie, 
    Art.17 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. Nr 223, poz 1458 ze zm.) wskazuje: 1.Wójt (burmistrz, prezydent miasta), starosta i marszałek województwa mogą zatrudniać osoby na stanowiskach doradców i asystentów odpowiednio w urzędzie gminy, starostwie powiatowym i urzędzie marszałkowskim. Zgodnie z w/w artykułem Pan Piotr Kitrasiwicz jest zatrudniony na stanowisku asystenta w urzędzie gminy. 
    Z wyrazami szacunku: 
    Wójt Anna Bętkowska




    Cóż, wygląda na to, że Pan Kitrasiewicz jest "asystentem". Cóż innej odpowiedzi się nie spodziewałem. Interesujący jest jednak fakt, że poprzedniej odpowiedzi udzieliła Pani Skolasińska. Tej - wójt Bętkowska. Cóż, dla mnie osobiście to dość wymowne ;)