Nowy ośrodek w gminie Wiązowna
  • This discussion was created from comments split from: Gastronomia w gminie.
    Post edytowany przez Mataj 2013-11-26 14:10:10
  • A wiecie moze co buduja w Majdanie, po tej samej stronie dk17 co Brant? Tez hotel bedzie?
  • Podobno dom opieki.
  • Na pewno dom opieki.
  • Czyli hotel...
  • Nie do końca taki dom opieki jak na Projektowanej, tylko bardziej placówka medyczna, do której wypisują pacjentów, którzy potrzebują długoterminowej opieki ale nie muszą zajmować miejsca w szpitalu.
  • Dziwne macie te upodobania gastronomiczne.
  • A! Bo temat jest 'gastronomiczne' a ja przeczytalem 'geriatryczne' ;)
  • Prośba do Admina o przesunięcie do wątku "Geriatria w gminie" :)
  • Zrobione ;)
  • Muszę wam trochę psuć zabawę. Nie chodzi bynajmniej o to, że temat może być dla niektórych mało śmieszny. Ale tytuł wątku jest mało trafiony. Opieka to nie to samo co geriatria. Opieka może wam być potrzebna już w młodych latach, po wypadku, wylewie, w wyniku choroby itp., co nikomu nie życzę.
    Post edytowany przez obcy 2013-11-26 13:09:50
  • Mam nadzieję, że nowy tytuł usatysfakcjonuje admina. Jeśli nie - popraw proszę.

    Obcy - nazwa może faktycznie niefortunna, ale ośrodek opiekuńczy bardziej kojarzy mi się z internatem. Mam nadzieję, że nowy tytuł będzie Ci bardziej odpowiadał. (?) Przy okazji - geriatria nie jest określeniem żartobliwym, prześmiewczym, więc nie rozumiem skąd wniosek, że psujesz zabawę, skoro "zabawy" nie było. Nikt nie określił, że to ośrodek ogólno opiekuńczy, a nie kierujący swoją ofertę do osób starszych. Ośrodek jest inwestycją prywatną? Czy gminną? Ktoś zna szczegóły?
    Post edytowany przez Mataj 2013-11-26 14:16:38
  • To prawda. Temat malo smieszny. Ale to byla zwykla gra slow. Jednak, co racja to racja. Konczmy.
  • Inwestycja prywatna, ludzie mają już jeden podobny ośrodek po sąsiedzku w Majdanie.
    http://www.medisystem.pl/index.php/site/site_show/49/Osrodek-Marianna.html
  • Ze strony wynika, że to raczej zwykły wycug...
  • Raczej nie do końca...

    W ramach zakładu opiekuńczo-leczniczego mogą przebywać pacjenci w stanie wegetatywnym, śpiączce oraz wymagający wspomagania oddechu respiratorem. Przyjęcie takich pacjentów odbywa się bardzo szybko, bez konieczności długotrwałego oczekiwania na miejsce. W przypadku pacjentów bez odruchu przełykania niezbędne jest wykonanie gastrostomii (tzw. PEG).