Czesław Kiszczak w Wiązownie
  • Film z 1989 roku:
    https://www.youtube.com/watch?v=IBN1gOfWmkI

    Czy ktoś wie gdzie był wtedy posterunek MO?
    Może ktoś poznaje siebie albo znajomych?
  • A posterunek był w budynku UG. Panów nie poznaję ale sama wieś nic się nie zmieniła :D
  • 24lata a jakby wczoraj pół wieku rózne władze a wciąż w punkcie wyjścia a autobusów zamiast więcej to ciągły strach co będzie jak nie zdążę na ostatni autobus czekać do 5.00? TAKA GMINA(zła kraina)
    Trudny dzionek głucha nocka brak dojazdu do Otwocka.Krzyż chałupa i krowina a na drodze piach i glina, Wyje psina :(|) [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< :-t
  • tylko policjantów 2 a nie 6(wtedy były jeszcze 3 wakaty-o zgrozo) =)) :-)) :-((
  • Oserwator pisał(a):

    24lata a jakby wczoraj pół wieku rózne władze a wciąż w punkcie wyjścia a autobusów zamiast więcej to ciągły strach co będzie jak nie zdążę na ostatni autobus czekać do 5.00? TAKA GMINA(zła kraina)
    Trudny dzionek głucha nocka brak dojazdu do Otwocka.Krzyż chałupa i krowina a na drodze piach i glina, Wyje psina :(|) [-O< [-O< [-O< [-O< [-O< :-t



    Obserwator nie zaobserwował wtedy lub nie dowiedział się dziś, że w latach późno osiemdziesiątych jedynym połączeniem z Warszawą były kursy PKS - rzadkie, w małych autobusach, wiecznie spóźnione. Jest czego żałować i co porównywać ze stanem obecnym! Gratuluję obiektywizmu.
  • Nemo pisał(a):


    Obserwator nie zaobserwował wtedy lub nie dowiedział się dziś, że w latach późno osiemdziesiątych jedynym połączeniem z Warszawą były kursy PKS - rzadkie, w małych autobusach, wiecznie spóźnione. Jest czego żałować i co porównywać ze stanem obecnym! Gratuluję obiektywizmu.



    Słusznie prawisz, narzekanie Obserwatora jest mocno przesadzone.
    Chociaż przyznasz, że komunikacja co i rusz za obecnej kadencji się pogarsza. Z przyczyn obiektywnych, nieobiektywnych, ale się pogarsza w odniesieniu do stanu z początku kadencji, podobnie obieg informacji na drodze ZTM - Gmina. To nie jest przytyk, wybieg personalny, a fakt.

    Stanu ulicy Lubelskiej w filmowanym fragmencie komentować nie zamierzam, bo jest dużo lepsza. (to ostatnie - oczywiście żarcik)
  • Tylko dwóch policjanów. Poczułem sie mniej bezpiecznie. Mam nadzieję, że chłopy jak "dęby".

  • Nemo pisał(a):

    Obserwator nie zaobserwował wtedy lub nie dowiedział się dziś, że w latach późno osiemdziesiątych jedynym połączeniem z Warszawą były kursy PKS - rzadkie, w małych autobusach, wiecznie spóźnione. Jest czego żałować i co porównywać ze stanem obecnym! Gratuluję obiektywizmu.



    Tak tylko wtedy było 9tys mieszkańców a teraz jest 18tys(a będzie 30tys) autobusy są luzniejsze bo ludzie jezdzą samochodami bo autobusy jezdzą za rzadko poza tym chyba po 24latach mamy prawo oczekiwać czegoś większego?A autobusy są ciasne a powinny być przegubowe bo są za ciasne.A polityka likwidowania kursów wieczornych nie sprawia że idziemy do przodu a cofamy się do lat 70tych kiedy jezdziła Karolina do RADIÓWKA co 2 godz.
    ^#(^ ^#(^ ^#(^ :!!
    Post edytowany przez admin 2013-11-05 20:22:31
  • Super klip! Dzieki!
  • Materiał świetny, gdzie Ci się udało to znaleźć? :)
    A'propos postępu to jak dla mnie pod pewnynmi względami jest gorzej niż te 24 lata temu. Chodniki zadbane, krawężniki są i droga jakby w lepszym stanie. Zresztą o ile mnie pamięć nie myli obecna Pani Wójt w tamtych czasach tez jakieś funkcje w gminie piastowała.
  • Tak, już wtedy (nie wiem od kiedy) była sekretarzem gminy. Co ciekawe juz w maju/czerwcu 1990 roku pełniła przez jakiś czas obowiązki wójta. Przed pierwszymi wyborami samorządowymi 27 maja ostatni naczelnik gminy ustępując przekazał władze sekretarzowi. Panowanie pani Markielis trwało dłużej niż planowane, bo niespodziewane na pierwszej sesji RG nie udało się wybrać wójta (przewodniczącem rady zastał Marek Jędrzeczak). Dopiero na drugiej sesji została wybrana kandydatka Solidarności Jolanta Koczorowska, kiedy kandydat Solidarności Rolników wycofał swoją kandydaturę.
  • Obcy, powiem Ci ze az mi sie zal zrobilo tego biednego Kiszczaka. Nikt nie chcial do tego jego wspanialego MO ;)