Pytania do Wójta-opinie
  • Co sądzicie o Pytaniach do Wójta, na które odpowiadają pracownicy UG!!!!!
    A co sądzicie o regulaminie Jak to jest w innych gminach????????????

    Pytania do Wójta
    Mogą Państwo skorzystać z naszego serwisu internetowego, aby zadać pytanie Wójtowi Gminy Wiązowna. Na zadane przez mieszkańców pytania, odpowiadać będzie Wójt Anna Bętkowska.

    Informujemy, że publikowane na łamach naszej witryny odpowiedzi Wójta są udzielane wyłącznie na pytania dotyczące kompetencji i obowiązków służbowych wójta i urzędu gminy.

    Pytania anonimowe, zawierające treści obraźliwe, naruszające godność i dobra osobiste oraz pomówienia pozostaną bez odpowiedzi.

    Szanowni Państwo,
    Odpowiadam dalej na anonimowe pytania, bo dostrzegam w nich problem szerszy a nie sprawę indywidualną. Proszę o szacunek i podpisywanie się imieniem i nazwiskiem, ponieważ ze starannością przygotowujemy odpowiedzi. Kulturalne formy nie są męczące.
    Pozdrawiam Anna Bętkowska

    Szanowni Państwo,
    W związku z otrzymaną informacją telefoniczną o podszywanie się pod czyjeś imię i nazwisko nie będę odpowiadała na pytania skierowane z maila x@y.z [anonimizowane przez admin] .

    Z dniem 15 lipca 2013 roku odpowiedzi będę udzielała wyłącznie na pytania podpisane imieniem i nazwiskiem.
    Z wyrazami szacunku Wójt Anna Bętkowska
    Post edytowany przez admin 2013-07-16 18:02:58
  • Witam, Dlaczego Państwo ogłaszają przetarg na opracowanie Strategii Rozwoju Gminy Wiązowna na lata 2014 - 2021? Czy opracowaniem takiej strategii nie mógłby zająć się zespół powołany w urzędzie gminy? Rozumiem że nasi urzędnicy nie mają na to czasu… bo są zajęci np. pozyskiwaniem środków unijnych na inwestycje, które pewnie niedługo zobaczymy. Gmina zaprzepaszcza najlepszy moment na inwestycje dlaczego? Pozdrawiam Stanisław
    odpowiedź:
    Szanowny Panie,
    Perspektywa wiąże się ze środkami UE. Pozostała część pytania nie zawiera problemu, pozostawiam bez odpowiedzi. Proszę podpisywać pytania od 15 lipca br. na żadne anonimowe pytanie nie odpowiem. Za I półrocze bilans to ponad 200 pytań.
    Pozdrawiam:
    Wójt Anna Bętkowska :-q
  • Nie wyobrażam sobie aby P.Wójt osobiście odpowiadała na wszystkie pytania. Wtedy prawdopodobnie na większość pytań nie otrzymalibyśmy merytorycznie poprawnych odpowiedzi (w końcu nikt nie jest omnibusem - wtedy urzędnicy byliby zbędni) lub otrzymalibyśmy jakieś bełty na spławienie (chociaż często takowe się zdarzają). Dla mnie zapoznawanie się P.Wójt z odpowiedziami na zadawane jej pytania już byłoby wielkim sukcesem. Informacja na stronie UG zawarta w pierwszym poście jest po prostu źle sformułowana i wskazana byłaby jej zmiana na taką zgodną z prawdą - że to osoby odpowiedzialne za odpowiednie działy odpowiadają - no chyba, że pytanie sformułowane jest rzeczywiście bezpośrednio do P.W.
  • Myślę że zakończenie
    Pozdrawiam Anna B.
    odp przygotował xyz
    Jest komiczna :^o b-( :-))
  • :)) :)) :-O
  • Co wy na to:?

    "Pytanie zadane: 2013-10-06kategoria: Inne
    pytanie:
    Szanowna Pani Wójt!!!
    Moje pytanie nie będzie kolejnym żądaniem ale prośbą o realną, PRAWDZIWĄ i subiektywną odpowiedzią na pytanie o to Jak ocenia PANI sytuację finansową gminy i jaj najbliższy rozwój w czasie.Na jakim poziomie znajdzie się zadłużenie UG w 2018r oraz czy nasze potrzeby będą rosły szybciej niż zasoby finansowe gminy(czy przewiduje Pani ich wzrost?)
    Pozdrawim Ola Kruk

    odpowiedź:
    Szanowna Pani Olu,
    Dziękuję za intensywną działalność w PYTANIACH. Dzień bez złożenia pytania do Wójta uważa Pani za dzień stracony – nieprawdaż ? Proszę wziąć udział w pracach Komisji Budżetowej Rady Gminy Wiązowna, są posiedzenia otwarte.
    Serdecznie pozdrawiam
    Wójt Anna Bętkowska"

    Płakać czy śmiać się?
    Post edytowany przez czarna 2013-10-16 13:46:20
  • to co napisała PT Pani Wójt to nie odpowiedź a raczej wrzutka. Jestem zniesmaczony bo pytanie było konkretne - o to jakie ma być zadłużenie w 2018. Nie urywam, że sam chętnie poznałbym taką prognozę. Wszak nasza Gmina jest dobra w robieniu zadłużenia...
  • Edziu pisał(a):

    pytanie było konkretne - o to jakie ma być zadłużenie w 2018. Nie urywam, że sam chętnie poznałbym taką prognozę.


    16.077.223,00 PLN, tj. 31,15% dochodów.
    http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=276753
    Prognoza jest tak realistyczna jak wszystkie dokumenty strategiczne gminy.

    Edziu pisał(a):

    Wszak nasza Gmina jest dobra w robieniu zadłużenia...


    Gwoli ścisłości była do 2010 roku. W 2012 r. była nadwyżka.

    Widocznie dzień bez niemerytorycznej wypowiedzi w ODPWIEDZIACH uważa pani wójt za dzień stracony. Proszę wziąć udział w forum, dyskusje tu są otwarte.
  • obcy pisał(a):

    Edziu pisał(a):

    pytanie było konkretne - o to jakie ma być zadłużenie w 2018. Nie urywam, że sam chętnie poznałbym taką prognozę.


    16.077.223,00 PLN, tj. 31,15% dochodów.
    http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=276753
    Prognoza jest tak realistyczna jak wszystkie dokumenty strategiczne gminy.


    To udowadnia, że obecna wójt nie ma ani pojęcia o tym co się dzieje w gminie, ani nie ma zamiaru jej poznać, a przy okazji pokazuje stosunek do mieszkańców. Obcy - jesteś mega! ;)

    Ja przytoczyć mogę tylko tę "parę" pytanie - odpowiedź.

    Pytanie zadane: 2013-10-02kategoria: Inne

    pytanie:

    Trwają przygot. do wprowadz. taryfy ZTM, która przew. ulgi w opłatach za przejazdy osób rozliczając. się z podatku dochod. w w-skim US. Część mieszk. Gminy dojeżdż. codziennie do W-wy do pracy komun. ZTM, może ulec rozliczać się w W-wie,zmniejszając wpływy Gm.W. Pokusa jest duża, przy tak drogich biletach, zwłaszcza na II strefę, w perspekt. czasu, będą oszczędn. dla 4 os. rodz. jak jest w moim przypadku. Lokalny patriotyzm może przegrać z aspektem finansowym. Czy Pani podejmie jakieś działania zachęc. mieszk. by nadal rozliczali się w miejscu zamieszk.? Michał Styczyński

    odpowiedź:
    Szanowny Panie,
    Wydaje Mi się, że Pana tok rozumowania jest bardzo krótkowzroczny i egoistyczny. Na poparcie moich przypuszczeń proszę przeanalizować poniższą sytuację:
    Ulega Pan wizji tańszych biletów i „przenosi” rozliczanie swoich podatków do Warszawy. Jest super. Za Pana przykładem idzie gro ludzi korzystających z komunikacji ZTM. Im też jest super, bo trochę zaoszczędzili. Tym czasem: mniejsze wpływy z podatków do naszej gminy, wiążą się to z drastycznym zmniejszeniem budżetu gminy, wiąże się to z „szukaniem” oszczędności. Na początek blokowane są inwestycje tj.: budowa i remonty dróg, kanalizacja, wodociągi itp. Gmina zatrzymuje się w rozwoju, przestaje być atrakcyjna dla nowych mieszkańców i przedsiębiorców. Jednakże, mimo dużych cięć dalej mamy „dziurę” w budżecie. Trzeba oszczędzać dalej. Pada na komunikację. Najpierw likwidowane są niektóre kursy, potem jedna linia, druga, aż w końcu zostaje jeden autobus jeżdżący co 2 godziny (do Wiązowny), bądź co 3 godziny (np. do Glinianki). W tym momencie dochodzimy do sedna: po co Panu zniżka na bilet ZTM, skoro na terenie gminy nie ma już praktycznie systemu komunikacyjnego? Musi Pan kupić samochód, żeby dojeżdżać np. do pociągu, bądź bezpośrednio do pracy, przez co koszty znacznie wzrastają (ceny paliwa) i Pana oszczędność na bilecie zamienia się w dopłacanie do paliwa + koszt zakupu samochodu (jeśli go wcześniej Pan nie posiadał).
    Niemniej jest to bardzo pesymistyczna wizja i mam nadzieję, że do niej nie dojdzie, a żeby tak się stało mieszkańcy naszej gminy powinni płacić podatki na naszym terenie, aby nasza gmina mogła się rozwijać.
    Z wyrazami szacunku:
    Wójt Anna Bętkowska
    (odpowiedź przygotował Inspektor Michał Białek tel. 22-789-01-20 w 238).


    Dla mnie p. Białek pokazał cztery litery pytającemu, a pytanie uważam za całkiem zasadne. Skoro w Warszawie opłaca się przyciągać ludzi płacących podatki poprzez dopłaty do biletów to nie bardzo rozumiem dlaczego u nas nie miałoby się to opłacać? ;) A biorąc pod uwagę, że 30% podatku dostaje samorząd - opłacałoby się to gminie. Przy dopłatach 10% do wartości biletu (zakładając dopłaty do miesięcznego) wychodzi jakieś 240 pln rocznie, a ile gmina uzyska z podatku takiego delikwenta? ;) Ale lepiej biadolić, że nic się nie da, a ludzie się nie meldują. A nie meldują się bo jak ktoś im na proste pytanie pokazuje cztery litery, to nie mają chęci.

    Ps. Abstrahuję oczywiście od tego, że wszelkie ulgi są idiotyczne, że sam uważam taki pomysł za stygmatyzowanie (dziwię się dlaczego zamiast karty Warszawiaka nie zrobiono białej opaski z niebieską syrenką) bo lepiej po prostu zrobić tańsze bilety, ale gdyby zrobić taką kartę? Czemu nie? Pomysł nie jest zupełnie pozbawiony racji, zwłaszcza, że może przyciągnąć podatników... A podatników takie odpowiedzi nie przyciągną, rozmowa z paniami z US Otwock również.
    Post edytowany przez Mataj 2013-10-16 16:16:02
  • A to może P Wójt powinna wprowadzić reglamentację 1 pytanie na 4 lata. To chyba dobrze że ludzie interesują się gminą A Pytanie nie było obrazliwe :O) :-B
  • Obcy - ponawiam postulat: startuj na Wojta! Paryz wart jest mszy!
    Podbijam stawke. Jesli zostaniesz Wojtem, przez cala kadencje moge byc spolecznie Twoim asystentem na pol etatu! ;)

  • I jeszcze taka perełka:
    "Pytanie zadane: 2013-10-14kategoria: Ochrona środowiska
    pytanie:
    Szlak mnie już trafia z LEKARO. Albo zabiorą plastik i papier, a szkło po tygodniu, albo tak jak od piątku czekamy na odbiór segregacji. Co gmina robi w tej sprawie?Chyba nic, bo nic się nie poprawia. Kto mi zwróci w przypadku kradzieży kosza, który stoi poza posesją? Ogarnijcie sie z tym tematem w końcu!Ania MatejakDuchnów

    odpowiedź:
    Szanowna Pani,
    Ogarniamy się! Proszę składać reklamacje w firmie. Miło będzie jeśli zachowa Pani formy grzecznościowe.
    Pozdrawiam
    Wójt Anna Bętkowska"
  • No, PT p. Wójt ma "ostre pióro", czego po wielokroć dowiodła pisując na łamach "Powiązań".
    Pulitzer jej nie minie, ale Pulitzera wcześniej dostanie nasz ulubieniec - red.P.K!

    P.S. Popieram popierających Obcego na Wójta !
  • obcy pisał(a):

    Edziu pisał(a):

    Wszak nasza Gmina jest dobra w robieniu zadłużenia...


    Gwoli ścisłości była do 2010 roku. W 2012 r. była nadwyżka.


    PS: Mała aktualizacja: Za pierwsze półrocze 2013 mamy również nadwyżkę. 5.132.245,78 PLN, Niby dobrze, ale to jest tylko wynikiem tego, że dużo wydatków będzie realizowane w drugim półroczu.

    Na początku roku gmina planowała deficyt ok. 1,2 mln PLN za 2013 rok, taki budżet został przedstawiony RIO i wojewodzie. Po niezliczonych zmianach wprowadzonych przez wójt i radnych planowany deficyt rósł do 1.764.468 PLN.

    A to jest moja ulubiona (nie)odpowiedź spośród najnowszych. Powstaje pytanie, na co p. wójt chce w tym roku wydać 207.000 PLN aktualnie przewidzianych na ten cel.

    Pytanie zadane: 2013-10-09kategoria: Infrastruktura

    pytanie:

    Szanowna Pani Wójt.

    Gdzie moge uzyskać informacje o planowanej budowie drogi asfaltowej na ul. Szkolnej (Wiązowna). Interesuje mnie czas rozpoczęcia prac, jak i obszar wykonywanych prac, czy najstarsze osiedle (osiedle 30-lecia) w Wiązownie doczeka sie drogi asfaltowej ?

    pozdrawiam

    Paweł Goliński

    odpowiedź:
    Szanowna Pani,
    W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że budowa ul. Szkolnej wraz z ul. Os. XXX-lecia w Wiązownie znalazła się w Planie Wydatków Majątkowych w 2013 roku. Wykonany został projekt budowlany (w którym przewidziano min. budowę asfaltowej nawierzchni na całej drodze gminnej Nr 270817W oraz budowę chodnika wzdłuż ul. Szkolnej do rzeki Mienia) a także dokonano zgłoszenia robót do Starosty Otwockiego. Po upływie okresu przewidzianego na wniesienie sprzeciwu Gmina zamierza jeszcze w tym roku przystąpić do rozpoczęcia przebudowy tej drogi. Zgodnie z aktualnie obowiązującą Wieloletnią Prognozą Finansową Gminy Wiązowna przewiduje się trzyletni okres realizacji tego zadania inwestycyjnego.
    Z wyrazami szacunku:
    Wójt Anna Bętkowska
    (odpowiedź przygotował Naczelnik Wydziału Inwestycji Marek Werstak tel. 22-789-01-20 w 260).


    http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=273541
    http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=276102
    http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=276755
    http://bip.wiazowna.pl/public/get_file_contents.php?id=276101
    Post edytowany przez obcy 2013-10-17 14:55:22
  • Pani wójt brakuje pokory, jawne lekceważenie ludzi. A zn acie inne Gminy w których wymaga się podpisywania pytań imieniem i nazwiskiem?
  • czarna pisał(a):

    I jeszcze taka perełka:
    "Pytanie zadane: 2013-10-14kategoria: Ochrona środowiska
    Szlak mnie już trafia z LEKARO. Albo zabiorą plastik i papier, a szkło po tygodniu, albo tak jak od piątku czekamy na odbiór segregacji. Co gmina robi w tej sprawie?Chyba nic, bo nic się nie poprawia. Kto mi zwróci w przypadku kradzieży kosza, który stoi poza posesją? Ogarnijcie sie z tym tematem w końcu!Ania MatejakDuchnów

    odpowiedź:
    Szanowna Pani,
    Ogarniamy się! Proszę składać reklamacje w firmie. Miło będzie jeśli zachowa Pani formy grzecznościowe.
    Pozdrawiam
    Wójt Anna Bętkowska"



    Akurat to jest dla mnie jakas totalna bzdura i nieporozumiemiem! Nie znam sie na prawie, ale UG i LEKARO sa stronami jednej umowy a Pani Ania i UG drugiej umowy. Pani Ania moze w zwiazku z tym Lekaro "skoczyc". Normalna droga jest taka, ze Pani Ania opieprza UG, a UG opieprza LEKARO. Niech mnie Edziu naprowadzi na wlasciwa droge jesli sie myle? Jaka jest podstawa prawna Pani Ani do skladania reklamacji w Lekaro? Kim dla Lekaro jest Pani Ania?!

    PS.
    Pani Wojt nawoluje do zachowania form grzecznosciowych, ale... wprowadzila limit znakow przyslugujacy zadajacemu pytanie (odpowiadajacy nie jest limitowany). Jesli Pani Ania napisalaby "Pozostajac z wyrazami szacunku licze na pozytywne rozpatrzenie mojej sprawy, Anna Matejak, Duchnow" to obawiam sie, ze nie wystarczyloby znakow na zadanie pytania! ;)
    Post edytowany przez v460 2013-10-17 21:52:32
  • Jeśli chodzi o ul.Szkolną w Wiązownie to dziwi mnie odpowiedź P.Werstaka. Droga ta (od ul.Kościelnej do końca ogrodzenia szkoły) miała być UKOŃCZONA we wrześniu br. Teraz okazuje się, że są dopiero złożone papiery do starosty. Poza tym jak oni to robią, że całą drogę wraz z osiedlem (pewnie jakieś 300 metrów) układają w 3 lata?
  • 4 lata. 2013 - 2016

    Ul. Szkolna była już w 2012 roku w WPF, na lata 2013 - 2016. Nie wiem dlaczego UG dopiero teraz się obudził (jeśli w ogóle).
  • Wyborca pisał(a):

    Pani wójt brakuje pokory, jawne lekceważenie ludzi. A zn acie inne Gminy w których wymaga się podpisywania pytań imieniem i nazwiskiem?



    Witam

    Podzielam Twoje zdanie. Swoją drogą zastanawiam się skąd ten "przymus" podawania imienia i nazwiska. Przecież podanie imienia i na przykład miejscowości powinno zupełnie wystarczyć. nie jesteśmy też jakimiś osobami publicznymi by podawać pełne dane.


    Druga sprawa :


    v460 pisał(a):


    Akurat to jest dla mnie jakas totalna bzdura i nieporozumiemiem! Nie znam sie na prawie, ale UG i LEKARO sa stronami jednej umowy a Pani Ania i UG drugiej umowy. Pani Ania moze w zwiazku z tym Lekaro "skoczyc". Normalna droga jest taka, ze Pani Ania opieprza UG, a UG opieprza LEKARO. Niech mnie Edziu naprowadzi na wlasciwa droge jesli sie myle? Jaka jest podstawa prawna Pani Ani do skladania reklamacji w Lekaro? Kim dla Lekaro jest Pani Ania?!

    PS.
    Pani Wojt nawoluje do zachowania form grzecznosciowych, ale... wprowadzila limit znakow przyslugujacy zadajacemu pytanie (odpowiadajacy nie jest limitowany). Jesli Pani Ania napisalaby "Pozostajac z wyrazami szacunku licze na pozytywne rozpatrzenie mojej sprawy, Anna Matejak, Duchnow" to obawiam sie, ze nie wystarczyloby znakow na zadanie pytania! ;)



    Dnia 17/10 Pani wójt otrzymała zapytanie:

    pytanie:

    Dot. odpowiedzi dla p. Ania MatejakDuchnów na pyt. z dn. 14/10. Z jakiego powodu mamy składać reklamacje do firmy, jeśli gmina jest odpowiedzialna za odbiór śmieci? Nie mamy przecież umowy z Lekaro!! Jeżeli firma p.Zagórskiej się nie wyrabia to może zrobimy nowy przetarg? W końcu Lekaro nie wywiązuje się z zawartej umowy w terminie!! Ponadto czytając Państwa odpowiedzi mamy wrażenie że jesteśmy coraz częściej lekceważeni przez urzędników i nie liczą się państwo kompletnie z naszym zdaniem i naszymi potrzebami jako mieszkańców!!!!TomaszMalcanow


    odpowiedź:
    Szanowny Panie Tomaszu Malcanow,
    proszę o konkretne uwagi.
    Pozdrawiam
    Wójt Anna Bętkowska

    Czyli tak na prawdę brak odpowiedzi na najistotniejsze pytanie. Było zbyt trudne?
  • "Pytanie zadane: 2013-10-16kategoria: Ochrona środowiska
    pytanie:
    witam
    ponawiam pytanie: do jakiego rodzaju śmieci wyrzycać popiół z pieca węglowego?
    oraz co zrobić z suchymi liściami oraz odpadkami kuchennymi, skoro od listopada nie bedą zabierane odpady biodegradowalne?
    Kasia

    odpowiedź:
    Pani Kasiu,
    założeniem jest imię i nazwisko,
    Szanujmy się. Czytajmy ulotki nt. odpadów i warto też bywać na zebraniach.
    Pozdrawiam.
    Wójt Anna Bętkowska"

    Odpowiedzi są coraz bardziej bezczelne. "Szanujmy się!" - dobre sobie.
    Ja czytam ulotki i nie wiem co robić z obierkami od listopada...


    "Pytanie zadane: 2013-10-15kategoria: Infrastruktura
    pytanie:
    Szanowna Pani Wójt. Czy ulica Góry Warszawskie w Duchnowie należy do gminy? Jeśli tak, to czy w najbliższym czasie jest planowany jakikolwiek jej remont. Droga jest w coraz gorszym stanie.
    Pozdrawiam serdecznie. Nowy mieszkaniec

    odpowiedź:
    Szanowny Panie,
    Proszę o podanie imienia i nazwiska.
    Pozdrawiam i witam w Gminie Wiązowna
    Wójt Anna Bętkowska"

    Podpisujcie się jakimś imieniem i nazwiskiem po prostu. Ja tak robię
    :D
  • qbik pisał(a):


    "Pozdrawiam
    Wójt Anna Bętkowska "



    "Nazywam się Major Bień i mam stopień majora."
  • Szanowna Pani Wójt
    Szanujmy się !!!!!!!Powinna Pani odpowiadać na pytania bo to my mieszkańcy wypłacamy Pani pensje jedni mają mniejszy udział(w stosunku do dochodów)inni większy ale wszyscy jesteśmy Pani przełożonymi P Wojt napisała szanujmy się jak do tego ma się odpowiedz na pytanie Szanowna Pani Olu. Ciekawe czy P Wójt byłaby zadowolona gdyby napisano Szanowna Pani Aniu!!!Może po prostu należy najpierw wymagać od siebie Pani wójt Pisze że Pytań jest za dużo Polecam lekturę serwisu Józefowa to idealny przykład pytań jest mnóstwo nawet 100 miesięcznie Burmistrz odpowiada na wszystkie KONKRETNIE a nie pisze wypracowania metodą kopiuj wklej z których nic nie wynika!Pani Wójt mówi przychodzta se na zebrania to bedzieta wiedzieć a jak ktoś pracuje w Centrum aby Pani Wójt miała pensyjke A poza tym właśnie poto zatrudniamy wójta aby w naszym imieniu(zaufanie)działała inaczej nie byłaby potrzebna .Pani Wójt chyba chce wrócić do Powiatu wszak ma tam urlop bezpłatny :(( :-(( :-t :!! :!! :!! :!!
  • Super robota to wójtowanie. Kilka razy dziennie piszesz sobie "proszę się przedstawić" a jak się przedstawisz to piszesz "chodź se na zebrania to się dowiesz".
  • Idealny komentarz"Czytając odp. na którą się tutaj powołuję odniosłam wrażenie że ton był mało kulturalny na zasadzie JA URZĘDNIK - ty podatnik maluczki'' nic dodać nic ująć #:-S I-) =(( X_X X_X X_X ^:)^ ~X( ~X( %-( %-( %-(
  • Myślę że sprawę pytań do wójta należy poruszyć na sesji. Kompltny nonsens podpisywanie pytań imieniem i nazwiskiem wiadomo że nikt nie chce aby sąsiedzi wiedzieli że ktoś się interesuje tym czy innym. Stąd fałszywe nazwiska(może niebawem P Wojt zacznie wymagać podpisu elektronicznego)stąd za podszywanie odpowiedzialna jest P Wójt. A co do przychodzenia na zebrania jak do tego ma się postulat e GMINA . Co to znaczy dla Pani Ani! Tak właśnie zwraca się do mieszkańców Kulturalne formy nie są męczące!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Proszę zwracać się z szacunkiem #:-S (:| (:| [-X <:-P <:-P :)]
  • A może zróbmy zbiorową manifestację i podpisujmy się Anna Bętkowska mogą być przecież inne osoby o tym samym nazwisku!!! :D :D :))
  • Ta kobieta już przekroczyła wszelkie możliwe granice bezczelności. Gdyby za rok nie było wyborów proponował bym rozwiązanie warszawskie - referendum ws odwołania. Pani Wójt jak widać jeszcze nie zrozumiała dla kogo pracuje i jakie są jej obowiązki wobec mieszkańców.

    Szanowna Pani Wójt!
    Szanujmy się nawzajem - największy wyraz szacunku wobec mieszkańców da Pani poprzez podanie się do dymisji. Posadka w powiecie czeka, droga pod dom wyremontowana, po co jeszcze rok tracić?...
  • No, no, no .... Co się okazuje być katalizatorem wybuchu społecznego?
    Nie dziurawe drogi, nie brak inwestycji, nie braki w komunikacji, nie braki w tym czy owym, ale żądanie PT Pani Wójt aby się z imienia i nazwiska przedstawiać....

    Aż prosi się przytoczyć klasyka:
    "Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego."
  • Racja Czy możecie podać linka do jakichś przepisów referendalnych!Ile musimy zebrać podpisów aby zwołać referendum. Już samo zwołanie może coś zmienić jak w Warszawie. Bo odwołać to chyba się nie uda ze względu na frekwencję!! \:D/
  • Wyborco - daj spokój. Szkoda naszych wspólnych pieniędzy. Damy radę - jeszcze tylko rok. A zanim zbierzesz podpisy, zwoła się referendum to pół roku minie. Trzeba to było robić po akcji z WCK. Teraz trochę za późno.
  • Może i racja ale w 2010 zmieniliśmy wójta trochę w ciemno bo nie było alternatywy a poprzedni Wójt był ewidentnie zły. Myśleliśmy że zmiana Wójta wystarczy aby zmienić Gminę niestety nowa którą obdarzyliśmy zaufaniem okazała się niewiele lepsza a w zarządzaniu kopiuje swojego poprzednika tym razem musimy dobrze poznać kandydatów aby wybrać naprawdę dobrze!!! :)>- :)>- 8-> #-o
    Znacie jakichś kandydatów na kandydatów. Najlepiej stosunkowo młodych a nie tuż przed emeryturą
  • Obcy! Tylko musi chciec zostac Swojakiem! ;)
    Problem w tym, ze chyba nie chce. No i w sumie trudno sie dziwic :(
  • Edziu pisał(a):

    No, no, no .... Co się okazuje być katalizatorem wybuchu społecznego?
    Nie dziurawe drogi, nie brak inwestycji, nie braki w komunikacji, nie braki w tym czy owym, ale żądanie PT Pani Wójt aby się z imienia i nazwiska przedstawiać....


    Nie banalizujmy. Nie chodzi o wymóg opublikowania swoich danych osobowych na stronie internetowej gminy, ale o to jak p. wójt traktuje mieszkańców, jak pani wójt unika wszelkiej komunikacji na temat czasem niezbyt zgrabnie sformułowanych, ale realnych i ważnych dla mieszkańców problemów.
    Rozumiem, że można mieć gorsze dni, kiedy się nie wytrzyma napięcie w pracy, ciągle niezadowolenie ze strony mieszkańców. Ale nie rozumiem, że się siada pełno negatywnych emocji do komputera i pisze publiczne wypowiedzi, które szkodzą wyłącznie samej pani wójt. Zresztą, jeśli pani wójt ma problem osobisty z pytającym, albo uważa pytanie za niestosowne, mogłaby prywatnie odpowiadać, formularz pyta przecież o adres mailowy. Jeśli adres nie jest poprawny jest to tylko znak, że dla pytającego odpowiedź nie jest ważna. Pytania do wójta nie są po to, aby dawać upust emocjom, do tego mamy tu forum ;-)
    I jeszcze coś mnie dziwi: pani wójt zawsze odpowiada na pytania zadane w pytaniach do wójta, ale nigdy na pisma kierowane drogą elektroniczną bezpośrednio do urzędu. Jednym i drugim szkodzi tylko sobie.

    Wyborca pisał(a):

    Pani Wójt chyba chce wrócić do Powiatu wszak ma tam urlop bezpłatny


    Ale od 2011 roku jej dawnego stanowiska już nie ma.

    Wyborca pisał(a):

    Czy możecie podać linka do jakichś przepisów referendalnych!


    Proszę bardzo
    http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20000880985&type=3
    Do tego jeszcze Kodeks Wyborczy i ustawa o Samorządzie Gminnym.

    Wyborca pisał(a):

    poprzedni Wójt był ewidentnie zły.


    Bez przesady.
    Ale wydaje mi się, że Marek Jędrzejczak przegrał, bo był uznawany za arogancki i nie potrafił się komunikować z mieszkańcami.
    Zaglądałem z ciekawostki na przypadkową stronę z odpowiedziami z poprzedniej kadencji. Wójt nigdy sam nie odpowiadał, odpowiedzi wychodziły niektórym urzędnikom gorzej (B. Markowski, M. Werstak) niektórym ... yym ... nieprzypadające do gustu niektórym odbiorcom (M. Peters), a niektórym lepiej (J. Budny). Wszystkie odpowiedzi wydają mi się merytoryczne, bez zbędnych emocji, choć w pytaniach było już wtedy różnie. Czy odpowiedzi były zawsze zgodne z prawdą, szczególnie jeśli chodzi o zawarte w nich obietnice, to już inna sprawa.

    Wyborca pisał(a):

    Najlepiej stosunkowo młodych


    v460 pisał(a):

    Obcy!


    @Wyborca podał kolejny argument dlaczego nie nadaję się.
    Ale na wsi już mówi się o niektórych kandydatach na kandydata. Żadna osoba, której nazwisko słyszałem, odpowiada kryterium Wyborcy.
    Post edytowany przez obcy 2013-10-18 19:17:40
  • Schizofremia, demencja, a może sposób dobry ale .... jak wsióry pytań nie zadają:

    "Pytanie zadane: 2012-12-10kategoria: Inne
    pytanie:
    Szanowna Pani Wójt.
    W Gminie Mielnik, na łamach "Informatora Gminnego" planujemy uruchomić podobny dział, pod nazwą "Pytania do Wójta". Stąd moje pytanie do Pani, jako do osoby bardziej doświadczonej w tej materii. Jak na terenie Państwa Gminy sprawdza się taki sposób komunikacji z jej mieszkańcami, jaki jest odzew ze ich strony?
    z wyrazami szacunku
    Sylwia Małachowska
    odpowiedź:
    Szanowna Pani,
    W pytaniach do Wójta mieszkańcy występują z bardzo różnymi problemami, główne tematy to drogi, kanalizacja, wodociągi, oświetlenie ulic i bezpieczeństwo publiczne. W 2012 roku wpłynęło 330 pytań, natomiast do 10 grudnia br. 230 pytań. Uważam, że jest to dobry sposób na komunikację z mieszkańcami.
    Z wyrazami szacunku:
    Wójt Anna Bętkowska"

  • o

    Wyborca pisał(a):

    Pani Wójt chyba chce wrócić do Powiatu wszak ma tam urlop bezpłatny


    Ale od 2011 roku jej dawnego stanowiska już nie ma.


    Wyborca pisał(a):

    Najlepiej stosunkowo młodych


    v460 pisał(a):

    Obcy!


    @Wyborca podał kolejny argument dlaczego nie nadaję się.
    Ale na wsi już mówi się o niektórych kandydatach na kandydata. Żadna osoba, której nazwisko słyszałem, odpowiada kryterium Wyborcy.

  • W sytuacji kiedy jej stanowiska już nie ma musi dostać inne zawsze można coś wymyślić Weteranka samorządowa ds kontaktu z mediami czy osoba ds psychologii i emocji szkoleniowiec ważne aby pensyjka była dobra!A jakoś te dwa latka przecierpi :O) :O) X( :@)
  • Szanowna Pani Wójt!!!
    Dlaczego wymaga Pani podpisywania pytań imieniem i nazwiskiem. Proszę o wskazanie takich praktych w okolicznych gminach.Zwykle pytania podpisywane są tylko imieniem. Czy chodzi Pani o to aby zniechęcić mieszkańcó do zadawania pytań?
    Pozdrawiam Krzysztof Maciołek
    odpowiedź:
    Szanowny Panie,
    Wręcz przeciwnie – uważam tę płaszczyznę dialogu społecznego za wyjątkowo odpowiedzialną działalność z obydwu stron.
    Pozdrawiam Wójt Anna Bętkowska

    A więc Pani Wójt jest wyjątkowo nieodpowiedzialna. Jeśli nie odpowiada na pytania 3:-O
  • czarna pisał(a):

    I jeszcze taka perełka:
    "Pytanie zadane: 2013-10-14kategoria: Ochrona środowiska
    pytanie:
    Szlak mnie już trafia z LEKARO. Albo zabiorą plastik i papier, a szkło po tygodniu, albo tak jak od piątku czekamy na odbiór segregacji. Co gmina robi w tej sprawie?Chyba nic, bo nic się nie poprawia. Kto mi zwróci w przypadku kradzieży kosza, który stoi poza posesją? Ogarnijcie sie z tym tematem w końcu!Ania MatejakDuchnów

    odpowiedź:
    Szanowna Pani,
    Ogarniamy się! Proszę składać reklamacje w firmie. Miło będzie jeśli zachowa Pani formy grzecznościowe.
    Pozdrawiam
    Wójt Anna Bętkowska"



    qbik pisał(a):

    Dnia 17/10 Pani wójt otrzymała zapytanie:

    pytanie:

    Dot. odpowiedzi dla p. Ania MatejakDuchnów na pyt. z dn. 14/10. Z jakiego powodu mamy składać reklamacje do firmy, jeśli gmina jest odpowiedzialna za odbiór śmieci? Nie mamy przecież umowy z Lekaro!! Jeżeli firma p.Zagórskiej się nie wyrabia to może zrobimy nowy przetarg? W końcu Lekaro nie wywiązuje się z zawartej umowy w terminie!! Ponadto czytając Państwa odpowiedzi mamy wrażenie że jesteśmy coraz częściej lekceważeni przez urzędników i nie liczą się państwo kompletnie z naszym zdaniem i naszymi potrzebami jako mieszkańców!!!!TomaszMalcanow


    odpowiedź:
    Szanowny Panie Tomaszu Malcanow,
    proszę o konkretne uwagi.
    Pozdrawiam
    Wójt Anna Bętkowska



    Jest ciąg dalszy:

    Pytanie zadane: 2013-10-21kategoria: Infrastruktura

    pytanie:

    Szanowna Pani Wójt, proszę rzeczowo odpowiedzieć w spawie Lekaro, a nie czepiać się moich słów. Nie ma tu niecenzuralnych wyrazów.Sprawa ciągnie się już od lipca i cały czas słyszę, że coś w tej sprawie robicie.Tylko, że efektów jak nie było tak nie ma.Kto się ze mną zgadza?AniaMatejak

    odpowiedź:
    Szanowna Pani,
    Jaki jest problem – nie podaje Pani rzeczowo meritum sprawy.
    Pozdrawiam
    Wójt Anna Bętkowska

  • Wg mnie Wójt ewidentnie unika odpowiedzi na zadawane jej pytania dot. Lekaro (zresztą nie tylko te). Przecież problem został już wielokrotnie przedstawiony.
    Może nie umie czytać ze zrozumieniem albo po prostu nie chce?
    Ach... brak słów :(
  • Szanowna Pani Wójt ,

    temat odbioru śmieci segregowanych a raczej kłopotów z ich odbiorem pojawia się na łamach forum jak i bezpośrednio u Państwa jako zleceniodawcy firmy Lekaro nie po raz pierwszy, nie dziwi mnie też Pani niechęć do konkretnych odpowiedzi bo nie ma z Państwa strony konkretnych działań, a jeśli takie były to bardzo proszę o wskazanie na czym te działania polegają i jakim terminie są realizowane,
    Państwa odpowiedzi na składane pisemnie reklamacje odzwierciedlają w pełni reprezentowany przez UG poziom obsługi w tym zakresie oraz szacunek z jakim odnoszą się Państwo do mieszkańców czyli swoich pracodawców,
    proszę spojrzeć na merytoryczną poprawność otrzymanej od Państwa w lipcu odpowiedz i - jest tego najlepszym przykładem - odpowiedź na zgłoszenie cytowana na forum
    http://www.forum.wiazowna.net/discussion/comment/4631#Comment_4631
    bardzo proszę prześledzić wpisy z tego okresu jak również informacje okres ten poprzedzające , nie jest to przypadek odosobniony...

    pozdrawiam



  • Mozna bylo napisac w stylu Pani Wojt: "Pytanie i watpliwosci merytoryczne przedstawiono jak wyzej, dn. 2013-10-14". Prosze "se" zerknac i dupy nie zawracac ;)
  • Hm... urzędnikom przydałoby się obowiązkowe szkolenie z erystyki....
    Odpowiedzi w stylu "ogarniamy się! etc...." to takie "Celne Riposty Wuja Staszka" - jeżeli ktoś kojarzy ten dowcip...
  • z erystyki? oj, chyba nie :D :-@
  • Tia... Za to pewnie był kurs heurystyki. Stąd tyle błędów poznawczych i nieporozumień :(
  • ... które mogą obciążać u czytającego perystaltykę.
  • Ogarnijcie się!





    =))
  • Ani myślę! Jak się najpierw PT p. Wójt i urzędnicy ogarną to wtedy ja się ogarnę a nawet ogolę...
    Post edytowany przez Edziu 2013-10-24 10:20:33
  • Ach, szkoda nawet komentować te odpowiedzi, a raczej ich brak:

    Pytanie zadane: 2013-10-21
    pytanie:

    Szanowna Pani Wójt, proszę rzeczowo odpowiedzieć w spawie Lekaro, a nie czepiać się moich słów. Nie ma tu niecenzuralnych wyrazów.Sprawa ciągnie się już od lipca i cały czas słyszę, że coś w tej sprawie robicie.Tylko, że efektów jak nie było tak nie ma.Kto się ze mną zgadza?AniaMatejak

    odpowiedź:
    Szanowna Pani,
    Jaki jest problem – nie podaje Pani rzeczowo meritum sprawy.
    Pozdrawiam
    Wójt Anna Bętkowska
    - czyli powtórka z historii


    Pytanie zadane: 2013-10-18
    pytanie:

    Witam

    Moje pytanie nie doczekało się odpowiedzi:

    Z jakiego powodu mamy składać reklamacje do firmy, jeśli gmina jest odpowiedzialna za odbiór śmieci? Nie mamy przecież umowy z Lekaro tylko z GMINĄ WIĄZOWNA!!

    Wg mnie m.in takie podejście jest lekceważniem mieszkańców, unikaniem pewnej odpowiedzialności... (prosiła Pani o konkretne uwagi, więc to jest jedna z nich)

    Pozdrawiam

    Tomasz z Malcanowa

    odpowiedź:
    Szanowny Panie Tomaszu Malcanow,
    Odpowiedzi na pytanie o podobnej treści udzielono dnia 17.10.2013 r.
    Pozdrawiam.
    Wójt Anna Bętkowska


    Tutaj odpowiedź z 17.10 załączał wyżej Obcy:

    Szanowny Panie Tomaszu Malcanow,
    proszę o konkretne uwagi.
    Pozdrawiam
    Wójt Anna Bętkowska


    Widać, że pytania dot. Lekaro są bardzo niewygodne i nie ma co więcej pisać do pani wójt w tej sprawie :(
    Odpowiedzi, a tym bardziej jakiejkolwiek reakcji by rozwiązać zgłaszane problemy raczej się nie doczekamy.
  • Pani wójt będzie chętnie odpowiadać na wszystkie pytania przed wyborami
  • I wtedy nawet podpisywanie się nie będzie konieczne.A i odpowiedzi będą grzeczniejsze
  • Tylko wtedy juz wszystko bedzie wiadome. Nie bedzie pytan ;)