Wątek historyczny 1.0
  • This discussion was created from comments split from: Petycja do Ministerstwa Transportu w sprawie obwodnicy Warszawa.
  • Bo jak premier mówi to mówi: pozdrawiają :zakończony kryzys,wykastrowani pedofile,zastraszeni sprzedawcy dopalaczy i dziesiątki innych "spełnionych "twierdzeń premiera :) Rozumiem że deklaracja 2019 oznacza że będzie premierem trzecią kadencję-czego mu z całego serca życzę. :)
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-09-26 15:34:00
  • @Hubertus: No dobrze, ze druga strona nie spelnia swoich "obietnic", bo mielibysmy wojne z Rosją i Niemcami... w egzotycznym sojuszu z USA (co do zludzenia przypomina 1939 rok). A dodatkowo jeszcze korpus ekspedycyjny walczacy w Gruzji. I to wszystko (nie)wspierane polskim wywiadem zniszczonym przez Macierewicza. No bo przeciez nawet dziecko wie, ze zestrzelenie prezydenckiego samolotu nad smolenskiem bylo de facto wypowiedzeniem Polsce wojny.

    Hubertus - dyskutuj merytorycznie, bez dyrdymałów politycznych. Pamietaj, ze na kazde "argumenty" mozesz dostac tak samo sensowne "kontrargumenty".
    Post edytowany przez v460 2013-09-26 15:55:48
  • Polski wywiad i kontrwywiad zakończył się gdzies na przełomie 1945/46. Reszta to mzonki i Akurat Macierewicz tylko zlikwidował nowotwora:)
  • O wojnę byśmy mieli? A to z jakiej racji? Czym? Czekam na konkrety-a zwłaszcza na ten sojusz Niemiec i Rosji. Bo do tego to akurat ani jednego naboju nie potrzebowali-wystarczyły media,granty i dziwne powiązania:) Mają to co Ribbentropa i Mołotowa kosztowało jednak trochę sprzętu i około 70-80tys ludzi. I nie wystrzelili ani raz.
  • @Hubertus: Akurat Macierewicz to jest 5 kolumna czerwonej armii ;)
    Wybacz, ale to jest watek o POW i WOW, a nie o politycznych glupotach, wiec nie bede kontynuowal.
  • Hubertus1656 pisał(a):

    Polski wywiad i kontrwywiad zakończył się gdzies na przełomie 1945/46. Reszta to mzonki i Akurat Macierewicz tylko zlikwidował nowotwora:)



    Po tej operacji FSB i GRU do tej pory 16 lutego pije jego zdrowie. Ostatnio coraz częściej zastanawiam się czy on nie jest z jednego z powyższych, koniec końców na przecięciu wpływów polskiego wywiadu w Afganistanie skorzystała... Rosja (dodatkowo osłabiając USA, które dość mocno były wówczas uzależnione od naszych źródeł wywiadowczych), na skłócaniu Polaków wokół sprawy Smoleńska korzysta... Rosja. Może wyssane z palca, ale nie mniej niż teoria zamachu, a do tego lepiej składa się w całość niż wybuch samolotu na 100 metrach i 3 świadków, którzy go przeżyli. ;)
  • Nasz wywiad i kontrwywiad był i jest w rosyjskich rękach. Liczba wykrytych szpionów bezlitośnie pokazuje kto tu karty od początku rozgrywał. Widziałes kiedyś by kondominium potrafiło się kontrwywiadowczo obronić przed macierzą przy pomocy służb które odbyły praktyki,szkolenia,kursy,weryfikacje w siedzibie tej macierzy? Że nie wspomnę iż to jedna z najbardziej fachowych ekip świata?
  • Swoją drogą to co nie na temat to może wytniemy? Zróbmy wątek czy to o Antku czy stosunku do naszego "państwa" i tam się bawmy bo polityka nam się po wszystkich wątkach rozlazła.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-09-26 16:12:36
  • Hubertus1656 pisał(a):

    Widziałes kiedyś by kondominium potrafiło się kontrwywiadowczo obronić przed macierzą przy pomocy służb które odbyły praktyki,szkolenia,kursy,weryfikacje w siedzibie tej macierzy?



    Rok 1920, że tak nieśmiało przypomnę Szanownemu Koledze.
  • Nie ci ludzie,nie ten duch i wszystkie trzy mocarstwa były w chaosie a ich służby rozbite. Czeka dopiero się rodziła,Ochrana nie istniała. Tajna policja Austro Węgier również. Jedyna istniejąca rozwiedka to była w rękach niemieckich. Upadek ZSRR wcale nie spowodował zniszczenia i wymiany w aparacie służb specjalnych ani u nich ani u nas :)

    Zważ że II RP powstała z niebytu a nie z kondominium :)
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-09-26 16:43:24
  • Nie z niebytu a z trzech "kondominiow". Tak mnie na historii uczyli.
    Post edytowany przez v460 2013-09-26 20:06:15
  • Hubertus1656 pisał(a):

    Swoją drogą to co nie na temat to może wytniemy? Zróbmy wątek czy to o Antku czy stosunku do naszego "państwa" i tam się bawmy bo polityka nam się po wszystkich wątkach rozlazła.



    Hubertus tu jest forum.wiazowna.net. Tu jedziemy po wójcie i urzędzie gminy. Jak chcesz w każdym wątku rozpoczynać temat Tuska, Antka, PO, PiS i Angeli to pogadaj z Adminem może otworzy Ci forum.polska.net.
  • A jakbys tak poczytał to nie zawsze ja zaczynam :) a że chętnie się dołączam do OT nic na to nie poradzę :)
  • Hubertus1656 pisał(a):

    Nasz wywiad i kontrwywiad był i jest w rosyjskich rękach. Liczba wykrytych szpionów bezlitośnie pokazuje kto tu karty od początku rozgrywał. Widziałes kiedyś by kondominium potrafiło się kontrwywiadowczo obronić przed macierzą przy pomocy służb które odbyły praktyki,szkolenia,kursy,weryfikacje w siedzibie tej macierzy? Że nie wspomnę iż to jedna z najbardziej fachowych ekip świata?



    Macierewicz jest najlepszym przykładem, że szkolenia w Rosji przechodzić nie trzeba, żeby świadczyć im przysługi. Czytałeś cokolwiek o tym kogo "ujawnił" Antek, jakie były (i nadal są) skutki jego działań? Bo odnoszę wrażenie, że niekoniecznie wiesz o czym piszę. Nie znam przypadku w historii światowej, który zrobiłby swojemu wywiadowi identyczną akcję jak Antek, w dodatku wmawiając wszystkim, że robi im dobrze.

    W odpowiedzi na Twoje pytanie zasugeruję nie tyle odpowiedź, co zarys przyczyny - policzysz ilu było kierowników MSW, ABW od 1990? Ilu w tym czasie było w Rosji? ;> (v460 pewnie wie, skąd to pytanie pochodzi ;) )

    Co do podnoszenia się z kolan - różnica między nami a II RP jest taka, że w IIRP, jak ktoś służył w wojsku Carskim czy Pruskim nie zamykało się mu drzwi przed nosem, mówiąc: "My tu mamy rdzennych chłopów, którzy z dziada pradziada pole orali, więc z całą pewnością nie współpracowali z wrogiem. Wprawdzie wykształcenia za grosz, ale kosą was pogonią. Waszej pomocy nie potrzebujemy." Obawiam się, że wyruganie "komuchów" z urzędów i wprowadzenie "swoich" sprawiłoby, że Polska w kilka tygodni stałaby się bezbronna i niezależnie od tego jak bardzo byśmy poprzednich służb nie lubili, takie są fakty. Nie wprowadzisz nowych ludzi z wszechwiedzą, nie stworzysz kontrwywiadu nie mając pojęcia o tym co się w ogóle w Polsce dzieje. Aż się prosi, żeby przytoczyć cytat z pewnego filmu:

    - Stopczyk, co wy tam palicie?
    - Ja? Radomskie... ale jak pan major woli, to Franz ma Camele.
    - Co ty p...sz za uszami Stopczyk... na wysypisku, co palicie po nocach?
    - A... takie tam szpargały... budynek idzie do Służby Zdrowia, nie, no to się pali takie faktury za odzież, za środki czystości, za materiały ubiurowe. Ja wiem, że to powinno iść na makulaturę, ale kto to teraz skupuje, nie?... ja panu powiem panie majorze, to była tajemnica...
    - Stopczyk, wy wyżej wała nie podskoczycie, to nie róbcie sobie jaj. Panowie mówią, że akta palicie...

    Post edytowany przez Mataj 2013-09-27 11:34:02
  • Różnica między II a III jest inna: II to państwo świadome swych celów,może zbyt dumne i na pewno nie doświadczone politycznie.
    III to kolonia. Drogi Mataju chyba nie ma sensu prowadzenie jakiejkolwiek działalnosci przy użyciu ludzi którzy mają kolegów w dzisiejszej Rosji,mało tego Rosja ma ich rozpracowanych az do czytanki jaką czytają ich dzieci w przedszkolu.

    To zapodaj też dokument lub źródło kogo takiego ujawnił ten podły Macierewicz.
    Ja do niego mam żal że zachował sie nie profesjonalnie-Felek Dzierżyński skrytykowałby taką forme wypowiedzenia umowy o pracę :)

    Kiedyś bardzo się przejmowałem stanem IIIRP ,od jakiegoś czasu już tylko ironizuje i czekam chwili aż ktoś z naszych sąsiadów włączy światło i zakończy szopkę...
  • Hubertus1656 pisał(a):

    III to kolonia (...) Kiedyś bardzo się przejmowałem stanem IIIRP ,od jakiegoś czasu już tylko ironizuje i czekam chwili aż ktoś z naszych sąsiadów włączy światło i zakończy szopkę...


    Kurcze - Hubertus, mimo szacunku do rozmowcy, musze to powiedziec: gadasz straszne glupoty i naprawde coraz gorzej sie tego slucha! Jesli IIIRP jest kolonia, to powiedz kto jest "prawdziwym polskim patriota"? Powiedz jaka polityke powinna prowadzic IIIRP, zeby tacy ludzie jak Ty uwazali ten kraj za "swoj".

    Wiesz, ja sie obawiam, ze Polska w ktorej Ty i "prawdziwi polscy patrioci" czuliby sie "u siebie"... to kraj w ktorym nie chcialbym przebywac ani minuty! I mysle, ze calkiem spora grupa osob z tego spoleczenstwa by nie chciala miec do czynienia z "krajem Waszych marzen".

    I teraz Chlopie powiesz takim jak ja: "i ch%$&*^%&, mozecie stad wy%$##%&^$^&!, bo nie jestescie patriotami". Tylko kto dal Wam prawo do oceny patriotyzmu - w sensie, skad wiesz, ze Twoj patriotyzm jest lepszy od mojego?! Jak rozmawiam z moim Wujkiem, ktory pi x drzwi, reprezentuje Twoj swiatopoglad (chociaz w mniej dosadnym wydaniu) to go zawsze o to pytam i jeszcze nigdy nie uzyskalem przekonujacej odpowiedzi. W zasadzie zadnej odpowiedzi nie uzyskalem.

    Uwazasz, ze co - wiesz wiecej? przezyles wiecej? przeczytales wiecej ksiazek? spotkales wieksza liczbe madrzejszych ludzi? Powiedz, co daje Ci podstawe do osadu, ze to co Ty myslisz jest patriotyczne, ze panstwo wg Twoich zalozen jest "polskie"... a np. to panstwo Mataja, moje czy jeszcze paru innych osob jest "zdradzieckie", "obce", "chodzace na pasku Moskwy" czy w koncu, ze jest "kolonia".

    Hubertus, wez byka za rogi i wyjasnij w koncu "nam - glupim idiotom", dlaczego jestesmy zdrajcami, dlaczego skazujemy ten kraj na niebyt, dlaczego w pas klaniamy sie Rosji i Niemcom, dlaczego codziennym naszym zyciem przeksztalcamy ten kraj w kolonie. No i powiedz tez nam co Ty robisz, zeby temu przeciwdzialac oraz co my powinnismy czynic, zeby odejsc od naszych niecnych czynow i zaczac wspomagac Ciebie i Twoich kolegow w dazeniu do budowania XVRP, ktora bedzie wreszcie silnym mocarstwem od morza do morza!

    Dans l'attente de votre reponse, je vous prie d'agreer Monsieur Hubertus, mes salutations distinguees! ;)
  • Hubertus1656 pisał(a):


    To zapodaj też dokument lub źródło kogo takiego ujawnił ten podły Macierewicz.



    Raport na który się wcześniej powoływałem z 16.02.2007. Chociażby Makowskiego. Ja wiem, absolwent Harvardu na usługach KGB. Jasne, szkoda, że zamiast takich ludzi zagospodarować - dano im wolną rękę. Widzisz, sęk w tym, że gość cały czas działał na rzecz Polski i USA nie tylko przekazując istotne informacje, które były przez Amerykanów weryfikowane jako prawdziwe (nierzadko dużo wcześniej niż oni weszli w ich posiadanie), ale również pozyskując źródła informacji. Nie powiesz mi chyba, że Zumbach po wojnie to co robił, robił z przekonań? ;)
    Ja wiem, na niezalezna.pl nie napiszą o jego działalności post PRLowskiej, bo i po co? Lepiej trwać w przeświadczeniu, że każdy, kto chociażby odważył się być oficerem w PRL to zdrajca do kwadratu i za najwyższy cel stawiał sobie pracę dla Jaruzelskiego.
    Macierewicz nie zachował się nieprofesjonalnie, on zachował się dziecinnie i prostacko. Dlaczego?
    1. Gdyby zaproponowano Ci teraz współpracę z polskim wywiadem - poszedłbyś? Ja nie, bo nigdy bym nie wiedział, czy mi taki Macierewicz nie wyciągnie teczki, w której będzie napisane, że donosiłem na kolegów w przedszkolu, że wynoszą kredki z państwowego przedszkola.
    2. Gdybyś był polskim źródłem informacji - dalej byś współpracował wiedząc, że w Polsce udziela się obszernych informacji dotyczących ludzi wywiadu i ich kontaktów?

    Jak wyobrażasz sobie przejęcie służb specjalnych? Hubertus wkracza - strzela do wszystkich napotkanych, a później obsadza swoich kolegów na stanowiska i czytają, czytają akta rok, drugi, trzeci, w tym czasie Państwo Polskie nie utrzymuje żadnych kontaktów politycznych z nikim (w końcu jak kogoś wpuszczą, to zobaczą, że "król jest nagi" i nie na bladego pojęcia o tym co się u niego w kraju dzieje). No nie wiem, jakoś sceptycznie podchodzę do takich rozwiązań. Zwłaszcza, że są bardzo efektowne i mało efektywne.

    Hubertus1656 pisał(a):

    Różnica między II a III jest inna: II to państwo świadome swych celów,może zbyt dumne i na pewno nie doświadczone politycznie.
    III to kolonia. Drogi Mataju chyba nie ma sensu prowadzenie jakiejkolwiek działalnosci przy użyciu ludzi którzy mają kolegów w dzisiejszej Rosji,mało tego Rosja ma ich rozpracowanych az do czytanki jaką czytają ich dzieci w przedszkolu.



    Przypominam Ci, że IIRP uznała Jerzego Sosnowskiego za zdrajcę i skazała na śmierć, chociaż mogła przewidzieć dzięki niemu co się z nią stanie kilka lat na przód.
    IIRP trwała 20 lat. IIIRP prawie również tyle samo. IVRP nie przetrwała 2 lat. No tak, ale "IIIRP jest satelitą" zastanawiam się tylko czyją UE? DE? RUS? czy US? Może zamiast biadolić stwórzmy tu sobie wspólne państwo, bo chcemy czy nie, to razem tu mieszkamy.
  • V460.

    Czy ja Ci gdzies odmawiam prawa do istnienia i przekonań?
    Gdzies pisałem że uważam Was za zdrajców lub Wasz patriotyzm za gorszy?
    Mój patriotyzm się skończył bo widzę ze żyje w krainie beznadziei,bez przyszłości i chętnie wyprawie swoje dzieci za granicę by się z patologią państwową nie stykały.
    Ja sobie tylko spokojnie porównuje te dwie wybrane Rzeczpospolite a powinienem wszystkie trzy bo stan państwa przypomina mi bardziej Stasia Poniatowskiego,albo Augusta III.
    Państwo bez ambicji zarówno w polityce międzynarodowej jak i wewnętrznej.
    Bez armii,samo zamykające ostatnie duże zakłady przemsyłowe-powoli sprowadzające się do roli takiej Ugandy. Samolotów-nie bedzie bo nie ma kto go zbudować,nie ma kto zaprojektować-ośrodków badawczych brak. Własny czołg,ciężarówka-jeszcze próbujemy. Interesowałeś się może co się dzieje w Bumarze na przestrzeni ostatnich kilku lat? Tylko patrzec jak kupimy okręty od Niemiec (czyżby te których nie byli w stanie kupić Grecy). Zamiast uczyć się od Niemców-narodu zdrowo myslącego o swym interesie i zaawansowanego gospodarczo -niszczymy przemysł. A gdzie nie ma przemysłu,nie ma technologii- nie potrzeba naukowców. Co do ciężarówek to Jelcz Komponenty czeka na cios łaski-MON miał zamówić około 2tys ciężarówek. Zgadnijmy czy wygra MAN czy Mercedes,a może Iveco ? 23 lata nie móc się zdecydować jak mają wygłądać siły zbrojne,sztab generalny,flota wojenna na sadzawce jaką jest Bałtyk?
  • Mataju II RP nie podsłuchiwała tych co trzeba: Anglii i Francji. Mieliśmy blade pojęcie o ich prawdziwym potencjale militarnym a jeszcze bardziej zamiarach politycznych. Co ciekawe zupełnie zlekceważylismy lekcję roku 1920 gdy w krytycznym momencie , zostaliśmy sami-pomogły nam Węgry i Rumunia . Sosnowski nie był jedyną taką afera II RP a co gorsza zostawiliśmy w Forcie Legionów wszystkie papiery dotyczące naszegow wywiadu z czego Niemcy skrupulatnie skorzystali,jak widzisz więc tradycja wsypywania kontaktów operacyjnych istnieje od dawna. Oddaliśmy sojusznikom Enigmę za bezcen. Dostaliśmy ledwie 50 czołgów R35,naturalnie nie za darmo. Z Enigmą jest ten kłopot że na kilka miesiecy przed spełnieniem naszego losu Niemcy ulepszyli maszynę i przestaliśmy czytać najciekawsze depesze. Tuż przed albo zaraz po 23sierpnia moglibyśmy się dowiedzieć co nas czeka. Mataju-jak widzę twitujacego ministra Sikorskiego to mi się żywo Józef Beck przypomina.