Wysypisko przy drodze na Aleksandrów
  • Dziś musiałem zrobić wizję lokalna obok schronów Regelbau 501 i 120a w Góraszce. Chyba którys z miejscowych motodemontów ogłosił wyprzedaż: baków do aut i tapicerki do wyboru,do koloru :) Skala zjawiska wyklucza raczej jakiś drobny warsztat.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-09-13 23:33:29
  • taa, kiedys tam znalazłem autobus (tzn to co z niego zostało)
  • Straszne to jest :(
    Nogi z tylka takim powyrywac!
  • Głosisz słowa nienawiści!!! Dzwonie na Czerską :)
  • Hehe! We mnie i tak wiecej milosierdzia dla blizniego niz w Rydzyku ;)
  • Wytłumaczysz się Szechterowi, oni tam z bratem wiedzą że nie ma niewinnych tylko niewłaściwie przesłuchani i już oni się dowiedzą kto zacz Rydzyk o którym prawicie :)
  • Popieram ten nowy zwyczaj na forum - ten uśmieszek na końcu pozwala się domyślić że te komentarze są 'zabawne', można ich wtedy nie czytać.
  • Wczoraj w lesie za Boryszewem natknąłem się na miejsce gdzie leżą zbiorniki paliwa jest ich 15 sztuk i zastanawiałem się kogo należy zainteresować tą sprawą
    Post edytowany przez Rutek 2013-09-14 20:26:20
  • Komu? Myślę, że UG, no bo nie Szechterowi, bo ten ni jakich zobowiązań wobec tego kraju nie ma i nie poczuwa się do tego aby budować jego lepszą przyszłość...
    UG inkasuje sporą nadwyżkę opłaty śmieciowej, więc kasa na sprzątanie dzikich wysypisk jest. A jeżeli UG będzie twierdził, że gminy nie stać na sprzątanie lasów to będzie znaczyło, że urzędasy przejadają nadwyżkę z opłaty śmieciowej...
    Nie zmienia to faktu,że grasanta który wywozi do lasu takie rzeczy chętnie obaczyłbym huśtającego się na suchej gałęzi...
  • Nie wierze by to cos dalo (zgloszenie do UG, bo powieszenie grasanta - owszem). Zglaszalem eternit w lesie i niestety lezy tam gdzie lezal. Przyjeli zgloszenie i nic wiecej nie zrobili.
  • Ja po zgłoszeniu framug okiennych w lesie usłyszałem, że to "surowiec na podbudowę drogi". więcej rzeczy nie zgłaszałem, bo uznałem, że pracownicy UG mają specyficzne poczucie humoru, albo trafny towar od dilera...

    PS. Dodam ;-) , żeby nightwatch nie czytał.
  • Zgłosiliśmy w UG w lipcu że sąsiedzi zakopali na drodze eternit efekt sprawdzają do dzisiaj.
  • v460 pisał(a):

    Nie wierze by to cos dalo (zgloszenie do UG, bo powieszenie grasanta - owszem). Zglaszalem eternit w lesie i niestety lezy tam gdzie lezal. Przyjeli zgloszenie i nic wiecej nie zrobili.


    widzę że mamy podobne zapatrywanie na rozwiązywanie problemów
  • A obok samego schronu Regelbau 501 ktoś żarówki "utylizuje "

    Zerknijcie na zumi.pl i przyblizcie obraz skrzyżownai adrogi na Aleksandrów ze ściezynką do ruin schronu za lotniskiem-stoi biały furgon... Kamerka lesnikom zwróciłaby się po dwóch tygodniach.


    1095 x 821 - 305K
    1095 x 821 - 233K
    1824 x 1368 - 470K
    Post edytowany przez [Deleted User] 2013-09-15 01:42:53
  • Mam nadzieje, ze to zarowki a nie swietlowki z olowiem :(
  • Wygląda na mieszaninę stłuczki różnych źródeł światła. Ze zdjęcia trudno jednoznacznie stwierdzić, ale mam wrażenie, że widać kilka całych świetlówek.
    Mnie w świetlówkach bardziej przeraża rtęć.
  • Tfu, rtec nie olow! ;)
    O 9.36 to bylem 6 minut po przebudzeniu ;D
  • Moje doświadczenie z UG jest takie samo jak Rutka i Mataja. I dlatego zastanawia mnie, po co na stronie urzędu pojawiają się takie rzeczy:

    "Nie pozostawaj obojętny reaguj na dzikie wysypisko śmieci!
    07.08.2013
    Jeśli w twoim otoczeniu powstało bądź dopiero powstaje dzikie wysypisko śmieci przekaż informację na temat miejsc, w których znajdują się śmieci na adres e-mail: odpady@wiazowna.pl lub telefonicznie na numer 22-789-01-20 w 216, 218 (Referat Nieruchomości, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Wiązowna).
    Przydatna będzie każda informacja dająca możliwość ustalenia sprawcy takiego czynu, na przykład numer rejestracyjny pojazdu z którego wyrzucono śmieci lub podanie współrzędnych GPS wysypiska.
    Pracownicy w/w referatu przez cały czas prowadzą działania mające na celu likwidację już istniejących nielegalnych wysypisk.
    Obowiązek usunięcia odpadów składowanych w miejscu do tego nie przeznaczonym wynika z ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. 2013 poz. 21) i jest egzekwowany w drodze decyzji nakazowej.
    Karę za zaśmiecanie lasów reguluje art. 162 Kodeksu wykroczeń.

    Nie bójmy się interweniować i zwracać uwagi osobom zaśmiecającym środowisko, w którym żyjemy. Wspólnie możemy zapobiegać powstawaniu nielegalnych wysypisk."
  • Swego czasu zastanawiałem się nad zainwestowaniem własnych pieniędzy w monitoring okolicy działki, bo ciągle trzeba sprzątać po ludziach, którzy uważają, że zbyt dużym wysiłkiem jest dowiezienie do domu pustej plastikowej butelki po wodzie, opakowań po "posiłku" z popularnej sieci fast food, właśnie "zrobionej" flaszki, puszki po piwie itd. czasem nawet w ilościach hurtowych. Niestety nie udało mi się znaleźć instytucji, która byłaby zainteresowana zapisem z takiego urządzenia. Zatem traktuję to co przytoczył Don_Kichot w kategoriach mydlenia oczu i dupochronu.
    v460 pisał(a):

    O 9.36 to bylem 6 minut po przebudzeniu ;D


    Taki to pożyje. Budowa i związane z tym pomieszkiwanie na wsi, zmieniła mnie z zaprzedanej sowy w skowronka.
  • Jutro zadzwonię do Wydziału Ochrony Środowiska w Owocku zobaczę jaka będzie reakcja.
  • Wszyscy wiedzą, że UG ma w D to, że w lasach przybywa śmieci.
    Pozostaje jedno- nie dzwonić tylko składać w tej sprawie pisma, albo co najmniej wysyłać maile.
    Jak to nie pomoże, to chyba trzeba napisać skargę do WIOŚ (też pewnie nic nie da) i donieść do prasy. To też pewni nic nie da bo nie takie rzeczy spływały po UG jak woda po kaczce...
    Niemniej jednak chyba nie warto odpuszczać, bo UG ma teraz na to pieniądze, ma nakaz wynikający wprost z ustawy więc w UG pozostanie bezczelnie zlekceważyć problem - i może właśnie tą bezczelność ludzie zauważą...
  • Dobry pomysł z tymi pismami!
    Później można złożyć kolejne pismo z pytaniem co zrobili w sprawie pierwszego pisma, będą się musieli jakoś wytłumaczyć. W sumie to nic nie kosztuje.
  • Masz na myśli Monity ? :0
  • W radiu usłyszałem, że dziś jest sprzątanie świata. Nasza Gmina (a przynajmniej UG) chyba funkcjonuje w innym świecie...
    Pomyślałem sobie też, że może warto zapytać radnych (każdy zapyta radnego ze swego sołectwa) co oni myślą o posprzątaniu lasów skoro pieniądze na to są.

  • ja nie wiem czy pieniadze na to sa - slyszalem, ze sciagalnosc oplaty smieciowej "nie jest 100%" :(
  • Byłoby dziwne gdyby ściągalność była 100 %...
    Ale koszt usługi odbioru odpadów to coś ok. 4,30 zł brutto a gmina inkasuje po 7 zł per capita...
    Nawet jeżeli opłatę wnosi 80 % ludzi to i tak zostanie trochę pieniędzy na to by posprzątać...
    Przecież na sprzątanie nie potrzeba setek tysięcy zł... Kontener (gruzawik) 4t kosztuje coś ok 300 zł. 100 kontenerów to 30.000 zł. Tyle to chyba się znajdzie w budżecie śmieciowym...
  • Zakładając kwotę o której piszesz Edziu 7pln to zaległości dają jakieś 100 osób ergo nie zapłaciło 30% ludności naszej wioski.
  • Sam znam takich co nawet deklaracji do tej pory nie złożyli...
    Ciekaw jestem jak windykuje (i czy w ogóle) te należności nasz genialny UG...
    W Józefowie powołano np. specjalny referat do ściągania należności.
    Oczywiście jestem przeciw zatrudnianiu nowych urzędników do ściągania należności - najlepsze byłoby powierzenie windykacji firmie zewnętrznej, ale niestety to do czego stosuje się ordynację podatkową nie może być ściągane inaczej niż przez sam urząd który jest zarazem i organem egzekucyjnym....
  • A ja sie dowiedzialem ostatnio, ze nasza gmina jest bogata i placi "janosikowe"! Podobno ponad pol miliona zlotych.

    Deklaracji smieciowych zlozono znacznie wiecej niz zameldowanych... Czyli ludzie sie nie melduja :(

    Gdyby ludzie sie meldowali, dochody do budzetu bylyby wyzsze nie tylko z tytulu podatkow, ale tez byc moze dlatego, ze nie musielibysmy placic "janosikowego".
    Post edytowany przez v460 2013-09-20 14:10:02
  • v460 pisał(a):

    A ja sie dowiedzialem ostatnio, ze nasza gmina jest bogata i placi "janosikowe"! Podobno ponad pol miliona zlotych.


    238.286,00 PLN
  • No to dostalismy mylna informacje ("śmy" bo nie tylko ja chyba tak to uslyszalem?). Nieważne - ćwierć miliona też sporo kasy, biorąc pod uwagę, że sołectwo nasze dostało do wydania 19.000 złotych ;)
  • v460 pisał(a):

    No to dostalismy mylna informacje ("śmy" bo nie tylko ja chyba tak to uslyszalem?). Nieważne - ćwierć miliona też sporo kasy, biorąc pod uwagę, że sołectwo nasze dostało do wydania 19.000 złotych ;)



    Też tak usłyszałem, ale teraz obcy zasiał ziarno niepewności w mej głowie...
  • A tak łatwo można sprawdzić co się słyszy ;-)
    Wydatki, rozdział 75831 w budżecie.
    http://edziennik.mazowieckie.pl/WDU_W/2013/1366/oryginal/akt.pdf
    Post edytowany przez obcy 2013-09-20 15:09:52
  • Mozna, ale na tym polega wolnosc, ze nie trzeba ;)
    Dzieki!
    Post edytowany przez v460 2013-09-20 17:03:45
  • Nawet na Zumi ktos jakis niecny proceder uprawia :)
    1384 x 792 - 271K
    1392 x 784 - 242K
  • Zastanawiałem się skąd się biorą śmieci w lasach... No i mam odpowiedź. Częściową oczywiście. W zeszłym tygodniu moja 1-sza żona zaangażowała kamieniarza do postawienia murka z kamienia łupanego. Człowiek swoje zrobił i w sobotę sobie poszedł. W niedzielę wyjrzałem za płot do lasu i ku memu zdumieniu spostrzegłem sporo śmieci - świeżutkich. Wczoraj "majster" przyjechał zabrać betoniarkę no i po wypłatę... Obsobaczyłem go za te śmieci. Mina jaką zrobił była bezcenna! Dać się znało kompletne i bezgraniczne zdumienie, że jak można mieć do człowieka pretensje, że wyrzucił śmieci do lasu a nie zostawił u mnie pod domem.. Wypeplał coś tylko o tym, że chciał dobrze, bo to byłoby dopiero jakby zostawił po sobie śmieci.... Ręce mi opadły. Obciąłem człowiekowi 100 zł choć chyba powinien więcej... Ale jego mina była bezcenna... Śmieci posprzątałem sam (i posortowałem) bo jakbym kazał mu je zabrac to wyrzuciłby je 100 m dalej do lasu...

    Co z takimi robić? Wieszać od razu czy najpierw edukować? Co przekona takiego idiotę, że nie wyrzuca się śmieci do lasu ? Widmo stryczka?
  • Czepiasz sie :) Przeciez to jest wielowiekowa tradycja: ojciec wyrzucal, dziad wyrzucal, pradziad tez wyrzucal... Tylko kiedys nie bylo PETow, a gliniane skorupy jak dwojaki na klepisko spadly i sie potlukly.

    Ja tego nie pisze "z pogarda" tylko zupelnie na serio i z jakims tam zrozumieniem. Mysle, ze wiele osob nie wie (przynajmniej nie do konca) zdaje sobie sprawe, ze robi cos zlego.
  • No to Edziu masz odpowiedź - wieszać! :D
  • Można próbować edukować, tylko ze trzy pokolenia przyjdzie poczekać...
  • Elementy samochodów ze zdjęcia zniknęły,niestety cała okolica od Aleksandrowa wygląda na jeden wielki śmietnik.
  • To co ? Zbiermy podpisy pod listem do UG aby posprzątali ten bajzel? W końcu to obowiązek UG...
  • Jest nadzieja- bajzel po motodemoncie posprzątali. Tylko czy to nie prywatne lasy?
  • A tak na marginesie doszły mnie słuchy, że 2 weekendy temu podobno było w Gminie "sprzątanie świata". Sprzatały szkoły i podobno niektóre sołectwa... Mnie ta wiadomość chyba minęła...
  • image
    Kto był na sesji 16 września ten wiedział:
    image
    http://bip.wiazowna.pl/public/?id=127905
    667 x 58 - 20K
    657 x 162 - 85K