kosz filtarcyjny w POS - jak czyścić
  • wiem że może banalne pytanie ale pos mam od niedawna i właśnie zaczyna lekko zajeżdżać spod klapy od kosza filtracyjnego pos. Wiem, że powinno się go czyścić co jakiś czas więc chciałam to zrobić ale nie wiem jak...czy się go wyjmuje i w jakiś sposób myje te kształtki? będę wdzięczna za pomoc :)
    Post edytowany przez abc 2013-07-21 19:42:54
  • U mnie nie jechało przy wybieraniu osadnika, ale profilaktycznie po prostu wyczyściłem woda pod ciśnieniem. Wystarczyło, sprawdziłem i były czyste.
    Używam juz 4 rok i nic nie jedzie ;-)
  • czyli po prostu otwieram klapę i leję wodę pod ciśnieniem? a jak jednak nieładnie pachnie to może to coś oznacza? czy np coś źle zamontowane? albo za mało bakterii? (wrzucam je raz na m-c)
  • Albo za duzo detergentow, albo za duzo antybiotykow spozywaja domownicy? Moze byc tez kwestia napowietrzenia. No i na bakteriach nie warto oszczedzac.
  • Dokładnie tak, jak wybierają osadnik, to i tak musisz nalać trochę wody, lej tamtędy płucząc kosz.
    Do tego co pisze V460 dodam, że może bakterie nie mają co jeść, tak też może być, chociaż to mało prawdopodobne.
  • Mowiac po ludzku, Mataj chcial zapytac czy dostatecznie czesto korzystacie z toalety ;D
  • Nie, Mataj chciał zasugerować, że w domu letniskowym, może być problem z zastosowaniem POŚ. ;-)
  • Co oznacza, nie mniej nie więcej, że za rzadko korzysta się z toalety ;D

    I to jest faktyczny powód problemów z działaniem POŚa, a nie typ domu.