Gdzie kupujecie brykiet na opał?
  • Nasi zeszłoroczni dostawcy zapadli się pod ziemię. Możecie kogoś polecić?

    Dziękuję :)
    Post edytowany przez Maciek 2013-07-05 12:29:37
  • Brykiet = brykiet drzewny? do grilla? do kotła węglowego?
  • Drzewny, do kotła.
  • Drzewny do kotła niestety nie mam pojęcia.
    - Eko kupuję w Dąbrówce, ale słyszałem, że dobry mają również w Wiązownie.
    - Brykiet do kominka (drewniany) kupowałem w Wiązownie i jest całkiem niezły, chociaż lekko zawilgocony (to dość poważna wada, bo ten brykiet jak tylko troszkę wody dostanie to się rozpada).

    Sorry, że nie pomogłem, ale naprawdę ciężko o dobry wungiel u nas, a o drewnie wielkiego pojęcia nie mam (tyle co do kominka).
  • Jak brykiet (albo wungiel) będzie już we wiosce to wojna będzie... Bo przed wojną też był.
    Post edytowany przez Edziu 2013-07-08 10:39:35
  • Brykiet do kominka może być. Trochę odbiegnę od tematu ale, Dobrym materiałem opałowym w kominku może być też pellet warunkiem użycia pelletu jest zastosowanie specjalnych koszy które umieszcza się wewnątrz wkładu kominkowego. Przy zastosowaniu w/w kosza można również używać drobne kawałki drewna jak i zrębkę drzewną. Posiadanie takiego kosza przyczynia się do znacznych oszczędności, ponieważ można wykorzystać podczas palenia dużo tańszy opał.
    Dołączam link do broszury reklamującej taki kosz: http://gardenika.eu/images/kosz_kominkowy.pdf
  • Chciałem wrócić do tematu - gdzie w okolicy Wiązowny można kupić brykiet drzewny?
  • Jak to (ten brykiet) wygląda cenowo?
  • Obecnie w castoramie cena za 10kg kostki RUF kosztuje ok6PLN. Ceny oscylują między 600 PLN do 1100 PLN za tonę w zależności jaki jest skład brykietu.
  • ta kostka nadaje sie na podpalke? po chrust do lasu nie chce mi sie ganiac, a wiory od znajomego sprawdzały się pięknie, ale strasznie szybko się kończą...
  • Brykiet ? tym się jeszcze pali?
  • Jeszcze? Sugerujesz, że to przeżytek?
  • Chciałem ponowić pytanie o ile jest ktoś na forum kto pali brykietem drzewnym w kotle C.O. Odpowiadając na dość dziwne pytanie Ważki- pali się i to z powodzeniem. Mnie interesuje jakaś sprawdzony punkt sprzedaży.
  • nie miałem nic złego na myśli żadnych podtekstów jak kupuje ekogroszek w celestynowie bardzo dobry ,moze tam tez maja brykiet a transport na pewno gratis.
  • Palę brykietem w piecu C.O. lub w kozie od 5-ciu lat. Sprawdzone przeze mnie punkty to:

    Rembertów, relatywnie wysoka cena ale za to towar dostępny: http://www.ekoogrzewanie.com.pl Korzystałem 2 lata temu, gdy mi zabrakło paliwa na koniec sezonu. Kupiłem brykiet iglasty i od tego czasu palę głównie takim.

    Wołomin, cena do przyjęcia, brykiet dębowy: http://www.stol-dom.com.pl Kupowałem walec, który dość szybko się spalał, ale nadawał się na rozpalenie w piecu. No i kruszył się. Sprzedają również kostkę RUF, która jest droższa, lecz pewnie lepsza jakościowo.

    Nadma przy Radzyminie, tam kupuję obecnie. Tel: 882 840 184. Kostka z przewagą trocin iglastych, w lecie płaciłem 500 PLN za tonę. Wiem, że sprzedawca oferuje także brykiet liściasty i drewno - ścinki po tarcicy budowlanej.

    Transport kosztował do 100 PLN za kurs (do 3 ton).

    Eksperymentowałem również z brykietem ze słomy, daje radę tylko powyżej -5 stopni na zewnątrz. Poniżej tej temperatury trzeba palić czymś bardziej energetycznym. Miałem także trochę brykietu z siana, palił się podobnie jak ten ze słomy, ale zapach składowanego brykietu - bezcenny :)

    Brykiet kupuję w lipcu, wtedy sprzedawcy mają niższe ceny. Tak, jak napisałem wcześniej, zauważyłem, ku własnemu zdziwieniu, że bardziej efektywny cieplnie jest brykiet z przewagą trocin iglastych. Sypię regularnie Sadpal (zielony proszek) do wypalania sadz, nie mam problemu z zatykaniem komina.
  • Dzięki za informację. Bardzo mi pomogła.
  • Ja od kiedy kupiłem porządny ekogroszek rok temu - w tym roku nie zamierzam się zaopatrywać w okolicy. Sorry, też myślałem, że jest dobry. ;) Jak chcesz możemy Wazka o tym pogadać - ja byłem w szoku, że ekogroszek może się tak ładnie palić i spalać.
    Wracając do meritum - brykiet drzewny wykorzystuję okazjonalnie w kominku, gdy nie mam suchego drewna pod ręką. Kupuję przy okazji wizyty w jakimś Leroy czy innym Brico. Wiem też, że w Wiązownie na składzie mieli (przy Kościelnej). Cena była średnio-atrakcyjna (9 pln o ile dobrze pamiętam). Był też w pawilonie przy UG (po schodach w dół), ale tam były większe klocki (zamiast 10-6 w paczce, za to sporo większe) - cena podobna.
  • najlepszy węgiel mozna kupić w Smarttransie. Ja kupiłam już 3 raz i jestem bardzo zadwolona. Transport na cały kraj. Uczciwa firma. A jeśli wcześniej zamówicie to załapiecie się na promocję. Ja zawsze zamawiam wcześniej. Zawsze mi dowiozą na czas. Fajnie się pali i co najlepsze długo się pali

    kontakt 534-750-000
  • Dobra reklama, ale do mistrzów trochę brakuje

    - Dorotko. Zobejrzyj jakie cudo żech dlo ciebie znaloz.
    - Pierunie, zoś tym wunglem cołki sklep mi wypaskudzisz.
    - To nie wungiel, gołąbeczko (...)

    Post edytowany przez nightwatch 2014-12-16 21:08:20
  • @nightwatch! Klasykę cytujesz!
  • Pojawiła się odpowiedź, ale zniknęła. Wkleję link, bo może się komuś przyda:

    http://www.gielda-paliw.com/brykiet-cena.html