Chodnik w Stefanówce pod znakiem zapytania?
  • Takie odpowiedz zastanawia mnie skoro gmina finansuje chodniki przy drogach powiatowych to z czego wynika niechęć do finansowania chodnika w Stefanówce ?Czy uważacie że ten chodnik kiedyś powstanie?
    Szanowna Pani Wójt!!!
    Podczas debaty na Wójta powiedziała Pani iż"zrobi Pani wszystko aby w gminie było bezpieczniej" a w Pani ulotce jest informacja o budowie chodników. Czy wybudowała Pani choćby 1m chodnika. Czy prowadzi Pani jakiekolwiek działania na rzecz chodnika w Stefanówce? xx yy [anonimizowane przez admin]
    odpowiedź:
    Szanowna Pani,
    Odpowiadając na Pani pytanie dot. budowy chodników w gminie Wiązowna informuję:
    1. w roku ubiegłym w ramach współpracy z Powiatem Otwockim został wybudowany i oddany do użytkowania chodnik wzdłuż ul. Szkolnej w miejscowości Zakręt (odcinek o dług. ok. 540,00 mb) – koszt Gminy ok. 200 tys. zł.
    2. dobiega końca realizacja inwestycji pn. „Budowa chodnika ul. Mlądzka w Emowie”, w wyniku której wzdłuż drogi gminnej powstaje ciąg pieszy o długości 1.160,00 mb i szerokości 2,00 m – koszt Gminy ok. 460 tys. zł.
    3. Trwają także prace projektowe, przygotowujące kolejne zadania inwestycyjne przewidujące budowę chodników wzdłuż innych dróg gminnych w miejscowości Wiązowna tj. ul. Pęclińskiej (odcinek o długości ok. 665,00 mb) oraz ul. Szkolnej (odcinek o długości ok. 100,00 mb) – planowane koszty Gminy (w latach 2013-2014) ok. 260 tys. zł.
    4. Na mocy zawartego porozumienia z Powiatem Otwockim przygotowywana jest przez Gminę dokumentacja projektowa na budowę chodnika w ul. Wrzosowej w Gliniance (odcinek o długości ok. 650,00 mb). Planowany koszt ze strony Gminy w roku 2013 ok. 108 tys. zł.
    5. Odnośnie budowy chodnika w Stefanówce udzielono trzech obszernych odpowiedzi, które zostały zamieszczone w odpowiedziach na pytania do Wójta w dniu 10.04.2013r. , 20.04.2013r. oraz 25.04.2013 roku. Od tego czasu sytuacja nie uległa zmianie. Należy pamiętać, że droga ta jest zarządzana przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, który jest jedynym podmiotem posiadającym prawne umocowanie do podejmowania działań związanych z planowaniem, budową, rozbudową czy modernizacją tej drogi.
    Tak więc dotrzymuję słów wypowiedzianych podczas wspomnianej przez Panią debaty.
    Pozdrawiam:
    Wójt Anna Bętkowska
    Post edytowany przez admin 2013-07-16 18:07:48
  • Według mnie i zapewne nie tylko chodniki od Lubelskie do Duchnowa, od Boryszewskiej do Jartonu, cała Pęclińska oraz od świateł do granicy Józefowa to priorytety w Wiązownie jeśli chodzi o drogi i bezpieczeństwo.
    Podobno na Pęclińskiej jeszcze w tej kadencji chodnik się pojawi ale na resztę trzeba będzie chyba poczekać do następnej :(
  • c.d
    Szanowna Pani Wójt!!!
    Czy gmina planuje jakieś spotkania z MZDW w Warszawie ws. chodnika w Stefanówce(ul.Żurawia) Czy np gmina przeznaczy 0.5mln na tę inwestycję? Nie jest to duży koszt a na drodze co roku giną ludzie. Myślę że życie 3 osób rocznie jest więcej warte niż 0.5 mln zł. Czy gmina monituje MZDW o ciągłych wypadkach na tej drodze? Kiedy Gmina będzie mogła włączyć się w tą inwestycję(MZDW sama z siebie nigdy nie wykona tej inwestycji!!)Może przed kolejnymi wyborami 2018r???
    Pozdrawiam Krzysztof Maciołek
    odpowiedź:
    Szanowny Panie,
    W sprawie zadanych przez Pana pytań, dotyczących budowy chodnika w Stefanówce (ul. Żurawia) otrzymał Pan odpowiedź przy pytaniu z dnia 12.03.2013 r. oraz z dnia 26.03.2013 roku. Od tego momentu nie zaszły żadne zmiany w budżecie Gminy Wiązowna.
    Z wyrazami szacunku:
    Wójt Anna Bętkowska
    (odpowiedź przygotował Naczelnik Wydziału Inwestycji Marek Werstak tel. 22-789-01-20 w 260).
    Post edytowany przez PiBi 2013-05-26 19:24:13
  • Koszt chodnika to 600 tys czy gmina dostrzegając problemy mieszkańców nie może go sfinansować?
  • Jesteś pewna/pewien, że gminne władze dostrzegają problem?
  • czytam, czytam i liczę i wychodzi, mi, że chodniki tam gdzie trzeba powstaną mniej więcej w kadencji zaczynającej się w 2038 r. To już niedługo.
  • W Stefanówce niezbędny jest nie tylko chodnik ale ścieżka rowerowa przy nim, czy ktoś z Was próbował przejechać z dziećmi Żurawią? ja próbowałam dwa razy i zrezygnowałam z jazdy rowerem np. do sklepiku w Boryszewie ....
  • Myślę że ten chodnik nie powstanie nigdy wykonanie projektu było działaniem pozorowanym. Gmina nie sfinansuje drogi wojewódzkiej bo zawsze można powiedzieć że to droga wojewódzka, a województwo ma mnóstwo innych inwestycji.
  • Na przykład (trochę) szerszy chodnik w Modlinie + kilka szpitali które skutecznie ciągną województwo na dno...
  • Powinienem raczej zatytułować chodnik w Stefanówce w 2200 roku? Czy 2400?
  • c.d
    Szanowna Pani Wójt!!!
    Zapraszam Panią Wójt na przejażdzkę rowerem ul.Żurawią w Stefanówce w godzinach szczytu(NAJLEPIEJ 15.00 DO 17.00). Proszę o przekazanie info ile razy zjeżdzała Pani na pobocze?Życzę bezpiecznej drogi.
    Pozdrwiam Ola Kruk
    odpowiedź:
    Szanowna Pani,
    Dziękuję za kolejny impuls. W najbliższym czasie nie będę mogła skorzystać. Znajdę czas w sobotę.
    Pozdrawiam Wójt Anna Bętkowska
  • W sobotę to ja się mogę rekreacyjnie przejechać opłotkami niekoniecznie ulicą
    ale tygodniu to tędy dzieci do szkoły jeżdżą ..... poza tym w tygodniu jest inne natężenie ruchu niż w sobotę ....

    Muszę zadzwonić do UG pod Zamościem tam dwa lata temu zrobiono z dofinansowania piękne pobocza ze ścieżkami itd, jak rzuciłam wtedy hasło o solarach to w ramach współpracy kilka gmin pociągnęło dotację i też poszło - załatwili wtedy chyba 140 domów - średni koszt ok. 2500 zł od strzechy... teraz robią kanalizację ....
    dla porównania u nas nic choć zapytanie do gminy też poszło... z tego co pamiętam nawet nie wyjaśniono mi kto ewentualnie w gminie zajmuje się uzyskiwaniem dotacji na różne cele, odpuściłam.... ale z tym chodnikiem to może jednak coś ....
  • Może powinniśmy zrobić pikietę i zablokować drogę wojewódzką. Ja jestem chętny.
  • c.d
    Witam,
    jestem mieszkanką Stefanówki i temat chodnika przy drodze 721 nie jest mi obojętny.
    Celem pozyskania informacji zadzwoniłam do MZDW w Warszawie i zostałam poinformowana, że Gmina złożyła petycję mieszkańców sołectwa Stefanówka o budowę chodnika.
    Osoba z MZDW poinformowała mnie, że w najbliższych latach 2013-14 nie ma w planie budowy chodnika przy drodze 721 w Stefanówce, ponieważ [tu cytuję] "gmina nie wykazuje chęci współpracy w tym temacie".
    Moje pytanie brzmi: Czy możemy liczyć na AKTYWNĄ chęć współpracy Gminy z MZDW?
    Pozdrawiam, Anna

    odpowiedź:
    Szanowna Pani,
    W odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że ulica Żurawia w Stefanówce jest częścią drogi wojewódzkiej nr 721 zarządzanej przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, który jest podmiotem posiadającym umocowanie do podejmowania wszelkich działań związanych z planowaniem, budową, rozbudową czy modernizacją tej drogi. Nie mogę się zgodzić z Pani opinią jakoby „Gmina nie wykazywała chęci współpracy z MZDW w tym temacie.” Jest to teza wysoce nieuprawniona, zwłaszcza mając na uwadze poniesione przez Gminę nakłady finansowe na wykonanie dokumentacji projektowej budowy chodnika, która została przekazana jako pomoc rzeczowa do MZDW. Niestety pomimo podejmowanych przez Gminę starań inwestycja ta nie weszła w fazę realizacji. Brak konsensusu m.in. w sprawie podziału obowiązków zainteresowanych stron sprawiła, iż niektóre opinie i uzgodnienia, stanowiące część dokumentacji projektowej utraciły ważność i wymagają ponownego ich uzyskania lub aktualizacji. Z przykrością stwierdzam, iż dotychczasowa praktyka tzw. „współpracy” pomiędzy Gminą a innymi jednostkami samorządu terytorialnego, zarządzającymi drogami wyższej kategorii niż gminne (dotyczy to również Powiatu) sprowadza się do tego, że jednostki te dość chętnie przystają na to, aby projekt budowy drogi lub chodnika wykonywała (za własne pieniądze) Gmina a sami sytuują się w charakterze opiniodawców, recenzentów a nierzadko i malkontentów. Również w fazie realizacji inwestycji skutecznie przerzucają one na Gminę znaczące koszty budowy zadania nie należących przecież do jej zadań (dlatego, że to Gmina jest najbardziej zainteresowana realizacją zadania). Podsumowując odpowiedź na Pani pytanie, chcę Panią zapewnić o naszej determinacji oraz dalszej aktywności Gminy w tej sprawie.
    Z wyrazami szacunku:
    Wójt Anna Bętkowska
    (odpowiedź przygotował Naczelnik Wydziału Inwestycji Marek Werstak tel. 22-789-01-20 w 260).
  • PiBi pisał(a):

    Może powinniśmy zrobić pikietę i zablokować drogę wojewódzką. Ja jestem chętny.


    MZDW w Warszawie nic nie obchodzi, czy gdzieś na dalekiej prowincji jakaś lokalna droga jest na chwilę zablokowana. Bardziej skuteczny może być zablokowanie parkingu UG w piątek od godz. 14.45. I pytanie do byłej p. wójt, a obecnej radnej sejmiku wm p. Koczorowskiej, jak ona od 2006 roku załatwia chodnik.
  • Nie ma na forum mieszkańców Stefanówki???
  • Są ....
  • A gdzie mieszkasz na Złotej? Działka 238/x. ?
  • na końcu...
  • Działka 239/x Czy na końcu 238
  • Pibi pisz na priva. Zaraz wszyscy na rowerek i posiadłość Yenzy oglądać!:)
  • Można prosić o priva YENZY?
  • Nie ma sprawy właśnie wystawiłam na sprzedaż... :) jadę do tej Hiszpanii :)
  • To jaki jest ten priv
  • Pibi - kliknij ikonkę Yenzy, otworzy się nowa strona i pod ikona jest "wyślij wiadomość do Yenzy".
    Tam klikasz, piszesz i wysyłasz.
  • Odczytaj wiadomości powinno już być.
  • doszło nie graniczymy przez miedze ale często widzimy się jak jadę na rowerze :-h
  • To zamachaj jak będziesz jechać :)))
  • Wróćmy do meritum
    Witam!
    Jestem nową mieszkanką Stefanówki zauważyłam iż ul.Żurawia jest drogą bardzo niebezpieczną czy województwo jest gotowe częściowo sfinansować jego budowę.Czy gmina wie ile osób zginęło na tej drodze?Dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców jest zadaniem własnym gminy.
    Pozdrawiam Magda

    odpowiedź:
    Szanowna Pani,
    Informacje dotyczące budowy chodnika w Stefanówce (ul. Żurawia) znajdzie Pani przy odpowiedzi na pytania Pana Krzysztofa Matoska z dnia 12.03.2013 r. oraz z dnia 26.03.2013 roku.
    Z wyrazami szacunku:
    Wójt Anna Bętkowska
  • Dosadniej
    Szanowna Pani Wójt!!!
    Czy gmina planuje jakieś spotkania z MZDW w Warszawie ws. chodnika w Stefanówce(ul.Żurawia) Czy np gmina przeznaczy 0.5mln na tę inwestycję? Nie jest to duży koszt a na drodze co roku giną ludzie. Myślę że życie 3 osób rocznie jest więcej warte niż 0.5 mln zł. Czy gmina monituje MZDW o ciągłych wypadkach na tej drodze? Kiedy Gmina będzie mogła włączyć się w tą inwestycję(MZDW sama z siebie nigdy nie wykona tej inwestycji!!)Może przed kolejnymi wyborami 2018r???
    Pozdrawiam Krzysztof Maciołek
    odpowiedź:
    Szanowny Panie,
    W sprawie zadanych przez Pana pytań, dotyczących budowy chodnika w Stefanówce (ul. Żurawia) otrzymał Pan odpowiedź przy pytaniu z dnia 12.03.2013 r. oraz z dnia 26.03.2013 roku. Od tego momentu nie zaszły żadne zmiany w budżecie Gminy Wiązowna.
    Z wyrazami szacunku:
    Wójt Anna Bętkowska
    (odpowiedź przygotował Naczelnik Wydziału Inwestycji Marek Werstak tel. 22-789-01-20 w 260).
  • Od 20 lat są w trudnej sytacji finansowej, może za 50 lat się poprawi:
    Szanowna Pani Wójt!!!
    Moje pytanie brzmi czy gmina posiada projekt chodnika w Stefanówce ul.Żurawia ,kiedy może być wykonany chodnik? W jaki sposób gmina zamierza zachęcić zarząd dróg wojewódzkich do wykonania tej inwestycji.Czy gmina np. sfinansuje połowę kosztów budowy.Jest to droga bardzo niebezpieczna ,czy gmina może np. za zgodą województwa wykonać chodnik sama?
    Pozdrawiam
    Krzysztof Maciołek
    odpowiedź:
    Szanowny Panie,
    W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że ulica Żurawia w Stefanówce tj. droga o numerze DW 721 jest własnością Województwa Mazowieckiego i jest zarządzana przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie z siedzibą przy ul. Mazowieckiej 14. W związku z powyższym MZDW jest jedynym podmiotem posiadającym prawne umocowanie do podejmowania wszelkich działań związanych z planowaniem, budową, rozbudową czy modernizacją tej drogi. Gmina Wiązowna (dostrzegając potrzeby mieszkańców) zaangażowała się w sprawę budowy chodnika w ul. Boryszewskiej w Wiązownie i ul. Żurawiej w Stefanówce wykonując własnym staraniem i z własnych środków finansowych stosowną dokumentację projektową na budowę chodnika na przedmiotowym odcinku drogi. Dokumentacja ta została przekazana w styczniu 2012 roku jako pomoc Gminy Wiązowna dla Województwa Mazowieckiego. Dotychczasowa współpraca stosowana w analogicznych przypadkach wskazuje, że realizacja takiego zadania inwestycyjnego jest uzależniona od zawarcia przez nasze jednostki pisemnego porozumienia, regulującego stopień dalszego zaangażowania finansowego Gminy Wiązowna. Niestety na skutek ogólnie znanych trudności finansowych, dotykających wszystkie samorządy terytorialne (w tym także Województwo Mazowieckie i Gminę Wiązowna) obecnie nie jest możliwe ustalenie nawet przybliżonego terminu realizacji tego zadania.
    Z wyrazami szacunku:
    Wójt Anna Bętkowska
    (odpowiedź przygotował Naczelnik Wydziału Inwestycji Marek Werstak tel. 22-789-01-20 w 260).
  • Czy tematem zainteresują się władze UG????
  • Pytanie chyba retoryczne, bo wychodzę z założenia, że przeczytałeś odpowiedzi wójta ze zrozumieniem?
  • Może Pani Wójt się wypowie po sobotnim wyjeździe.
  • myślisz o tej sobotniej wycieczce rowerowej?? wątpie aby się wybrała.. ale może..
  • Myślę że się wybierze w końcu obiecała.
  • Ja również mieszkam w Stefanówce i też jestem zainteresowana budową chodnika. Moje najstarsze dziecko codziennie wychodzi na przystanek autobusowy i wraca do domu poboczem. Kolejne dzieci też to czeka.
    Poza tym chciałabym dowiedzieć się, jak można zmusić kierowców do ograniczenia prędkości na DW721 w Stefanówce i Wiązownie. Biała tablica z czarnymi domkami nie wystarcza; gdy jadę z prędkością 50 km/h jestem wyprzedzana przez pędzące osobówki, dostawczaki, a nawet ciężarówki. Jeżdżę z kamerą i mam sporo takiej dokumentacji.
    Justyna
  • Szanowna Pani Wójt!!!
    Skoro MZDW nie posiada 600tys na budowę chodnika w Stefanówce to gmina dbając o bezpieczeństwo mieszkańców nie może go sfinansować?Czy chce być Pani Wójtem w następnej kadencji? Stefanówka może Pani pomóc!!!Proszę nas nie lekceważyć.
    odpowiedź:
    Szanowna Pani,
    Odpowiadając na pytania dot. budowy chodnika w Stefanówce wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 721 informuję, że Gmina Wiązowna po raz kolejny wystąpiła do MZDW z obszernym pismem w tej sprawie. W piśmie tym Gmina zwraca się także z prośbą o spotkanie w miesiącu czerwcu br. kierownictw obydwu jednostek (MZDW i Gminy Wiązowna), celem podjęcia konkretnych decyzji.
    Informuję także, że ponowię wniosek do projektu uchwały budżetowej Rady Gminy na rok 2014 o zabezpieczenie środków na budowę w/w chodnika.
    Pozdrawiam:
    Wójt Anna Bętkowska
    (odpowiedź przygotował Naczelnik Wydziału Inwestycji Marek Werstak tel. 22-789-01-20 w 260).
  • Mały niesmak w ustach, jeśli na pytanie do wójt odpisuje Naczelnik WI i to on pisze o "ponowieniu wniosku".
    Swoją drogą jakby połączyć ten problem (chodnika na 721) z innym, to można się zastanowić - z jakiej paki gmina ma finansować chodnik wzdłuż drogi wojewódzkiej? Dlaczego droga wojewódzka jest tak niebezpieczna i dlaczego mieszkańcy gminy kierują pytania odnośnie tej drogi wyłącznie do wójt?

    Ps. Nie bronię, sam nie rozumiem tego bajzlu, zwłaszcza jeśli chodzi o drogi.
  • Chodnik jest BARDZO potrzeby miejmy nadzieję że radni pozytywnie zaopiniują wniosek Wójta [-O<
  • Szanowna Pani Wójt!!!
    Czemu gmina sfinansowała proj chodnika w Stefanówce nie mając woli partycypowania w jego kosztach?
    odpowiedź:
    Informacja dotycząca budowy chodnika w Stefanówce (ul. Żurawia) została umieszczona przy pytaniu z dnia 27 maja br.
  • Szanowna Pani Wójt!!!
    Czy w związku z brakiem środków w MZDW gmina planuje zaangażować środki własne(600tys.) na budowę chodnika w Stefanówce w 2014r.(LUB W LATACH NASTĘPNYCH).Czy jest taki wniosek do proj. budżetu?
    Pozdrawiam Ola Kruk
    odpowiedź:
    Informacja dotycząca budowy chodnika w Stefanówce (ul. Żurawia) została umieszczona przy pytaniu z dnia 27 maja br.
  • :)>- =D>
  • Pibi, podbijasz wątek, czy nabijasz posty?
  • Chce żeby chodnik był widoczny, wtedy więcej osób przeczyta. Dlatego podbijam.
  • @PiBi, to jest działanie uciążliwe dla innych, a w dodatku bezsensowne. Duża liczba bezsensownych postów nie skłania nikogo do działania, wręcz przeciwnie. Jeśli uważasz, że wątek powinien być przez ograniczony czas wyróżniony, to możesz o to prosić moderatora (@Mataj, @Passim ) lub mnie. To może być sensowne w okresie, kiedy padają decyzje inwestycyjne, w trakcie opracowania budżetu, ale tylko wtedy, kiedy wątek zawiera przeważnie wartościowe dla czytelnika informacje.
    Post edytowany przez obcy 2013-06-11 10:31:00
  • Pewnie gdyby te pytania nie zostałyby tu zebrane nie zapoznałbym się z nimi
  • Witam,
    Kiedy zostanie przeprowadzona modernizacja chodnika w Wiązownie przy ul. Lubelskiej na odcinku od ul. Kościelnej do ośrodka zdrowia ?
    Pozdrawiam,
    Marta Doboszyńska
    odpowiedź:
    Szanowna Pani,
    Odpowiadając na Pani pytanie informuję, że modernizacja chodnika przy ul. Lubelskiej w Wiązownie wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 721 leży w gestii zarządcy drogi tj. Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Gmina Wiązowna, mając na względzie potrzeby i oczekiwania mieszkańców w miarę swoich możliwości wspomaga działania zarządcy tej drogi poprzez przekazywanie pomocy rzeczowej w postaci wykonanych własnym staraniem dokumentacji projektowych lub udział w kosztach budowy chodników poprzez finansowanie z własnych środków kosztów robocizny, materiałów pomocniczych i nadzoru inwestorskiego. W tym trybie w latach ubiegłych zrealizowano budowę dwóch odcinków chodnika przy ul. Lubelskiej oraz przygotowano dokumentację projektową na wykonanie gruntownej przebudowy drogi Wojewódzkiej nr 721 (na odcinku od drogi krajowej nr 17 do ul. Boryszewskiej). Gmina jednak nie może całkowicie „wyręczyć” zarządcy drogi i przejąć odpowiedzialności za stan techniczny tej drogi. Nasze dotychczasowe wystąpienia do MZDW w kwestiach dotyczących remontu chodnika na wspomnianym przez Panią odcinku oraz przystąpienia do realizacji kompleksowej przebudowy tej drogi pozostają na razie bezowocne. Głównym argumentem MZDW uzasadniającym brak możliwości przystąpienia do realizacji przebudowy tej drogi jest brak wystarczających środków finansowych w budżecie Województwa Mazowieckiego. Niemniej Gmina nie zamierza ustawać w wysiłkach, aby ta inwestycja mogła zostać zrealizowana i kwestia ta na pewno będzie się pojawiać w naszych dalszych rozmowach z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Warszawie.
    Z wyrazami szacunku:
    Wójt Anna Bętkowska
    (odpowiedź przygotował Naczelnik Wydziału Inwestycji Marek Werstak tel. 22-789-01-20 w 260).