Lista życzeń
  • Jakich funkcji brakuje?
    Możliwość dodawania załączników?
    Możliwość cytatu?
    Proszę o komentarze.
  • Z całą pewnością brak cytatów, załączniki - czas pokaże.

    Jak dla mnie ciut za dużo kategorii - podobnie było poprzednio ;)
    Dobrze byłoby unaoczniać IP użyszkodnika.
    Post edytowany przez Mataj 2011-06-03 11:15:10
  • Mataj pisał(a):

    Z całą pewnością brak cytatów,


    Mówisz - masz!

    Mataj pisał(a):

    załączniki


    image
    Proszę!

    Mataj pisał(a):

    Dobrze byłoby unaoczniać IP użyszkodnika.


    Tego pewnie nie będzie.

    Pozdrawiam
    320 x 240 - 12K
    Post edytowany przez admin 2011-06-03 11:38:11
  • Dlaczego wpisy na forum nazywają się komentarzami???
    max.
    Post edytowany przez michalszymaniak 2011-06-03 18:59:26
  • Takie jest nazewnictwo w oprogramowaniem, z którego korzystam. Jeśli jest one mylące, jestem otwarty na propozycje. 'Wpis' raczej nie pasuje, bo wpisy są różne: komentarze, prywatne wiadomości, informacje, powiadomienia ...
  • Powszechnie przyjęta nazwa wpisów na forum to post. Mam wrażenie, że to tylko wierzchołek góry problemów wynikających z zastosowania sytemu artykuł - komentarze do prowadzenia forum.
    Mimo wszystko życzliwe trzymam kciuki.
    max
  • Obawiam się również góry problemów, ale przy takich życzliwych użytkowników trochę mniej!
    Pozdrawiam
  • Sugestie w sprawach drobiazgów: brak konieczności potwierdzeń adresów email to nie najlepszy pomysł. Trzeba zmienić konfigurację zegara na 24-godzinną.
    max
  • Przyłączam się do sugestii @maxa w kwestii formatu godziny – dwa poranki w ciągu doby ciężko zaakceptować ;-)
    Proponuję jeszcze zmianę tła na mniej męczące dla oczu (odcień szarości lub niebieskiego np. LightBlue).
    pozdrawiam
  • Przydalyby sie nowe dzialy poswiecone sprawom lokalnym. Najlepiej w rozbiciu na poszczegolne miejscowosci. Jakis taki dzial "Lokalne", a w nim poddzialy o nazwach poszczegolnych miejscowosci w gmienie.
  • Chciałbym dokładniejszy znacznik czasu w widoku "Discussions" - dla "dziś" jest godzina i minuta, dla dni wcześniejszych już nie - tylko data. Zazwyczaj przeglądam forum bez logowania i "zgaduję", których wpisów nie widziałem właśnie na bazie znacznika czasu. Da się pokazywać godzinę i minutę dla wszystkich ostatnich wpisów bez względu na datę?
    Będzie jakieś ograniczanie liczby wyświetlanych na raz pozycji dla toczących się dyskusji i wpisów w wątkach?
  • a gdyby tak ocieplić nieco wygląd forum?
    obecny wygląd jest taki jakiś (za przeproszeniem) gazetowo-papierowo-toaletowy, czy jest szansa, aby wykorzystać galerie zdjęć publikowane dotychczas na portalu? czy rodzimi twórcy zechcieliby nadal współpracować?
    brakuje mi tu nieco grafiki, póki co jedynymi akcentami są nasze awatary...
  • Na typowe galerie nie widzę miejsca na forum.wiazowna.pl. Każdy może dodać zdjęcia do swoich wpisów (Attach a file, potem Insert Image, będzie jeszcze spolszczone).
    Najaktywniejsi twórcy obecnie dobrze współpracują z wiazowna.info.pl. Jeśli jeden z twórców jest zainteresowany galerią mogę tworzyć takie miejsce poza forum, ale w tej samej domenie.
    Post edytowany przez admin 2011-06-07 23:26:15
  • Do prośby Witka dodam - data jest wyświetlana w formie np.: 6 czerwiec. No czerwiec jest faktycznie szóstym miesiącem, ale poprawnie powinno być 6.czerwiec lub 6 czerwca. Pierdoła, ja wiem, ale można przy okazji poprawić ;)
    MPT - nie wiem czy ma sens tworzenie galerii na forum dyskusyjnym. Z drugiej strony jeśli użytkownicy chcą, to czemu nie... Pytanie czy poza MPT ktoś coś zamieści?
  • Mataj pisał(a):

    [...] poprawnie powinno być 6.czerwiec lub 6 czerwca.


    Moim zdaniem pierwsza forma jest niepoprawna - jeśli miesiąc jest pisany słownie, to jedynie zapis cyfra (jedna lub dwie) arabska + nazwa miesiąca w dopełniaczu (bez kropki pomiędzy) jest OK.
  • Pojawił się jakiś problem ze znacznikami czasu ostatnich komentarzy w wątkach. Nie wiem jak rozległy to problem (ilu wątków dotyczy), zauważyłem go w "Rondo turbinowe". Ostatni wpis jest z 23 VIII ale po kliknięciu na "Dyskusje" wątek jest dość nisko z informacją, że ostatni komentarz zamieszczono 18 VIII.
  • A ja powtorze moj wpis z poprzedniego watku - mi brakuje "zwyczajnej normalnosci". Dlaczego nasze forum nie moze wygladac (od strony graficznej, ukladu, watkow) jak tysiace innych forow na tej ziemi? 
  • to, że wątek po nowych postach nie wrócił na początek listy jest moją winą, bo uważałem że dyskusja przez jakiś czas nie była warta promowania. Pokazanie niewłaściwej daty to błąd oprogramowania.
    Po ostatnich postach dyskusja wróciła do tematu, dlatego po kolejnych postach wątek będzie znów na początku listy.
    Wątek o rondach jest jedyny którego dotyczyl problem. Przepraszam za utrudnienia.
    Post edytowany przez admin 2011-08-25 13:27:01
  • Literówka w stopce box-u text-owego. "wszystkich".
    236 x 104 - 9K
  • Dziękuję za uwagę! Już poprawione.
  • Czy dałoby się jakoś "wyciągnąć" przycisk "wstaw zdjęcie"? Wielu użytkowników korzysta z "załącz plik", a plik trzeba zapisać na dysku, nie da się go otworzyć na serwerze w przeglądarce. 
    Tak, wiem... kosmetyka ;P
  • Czy da się tak ustawić przeglądanie wiadomości aby ostatnie wypowiedzi pierwszymi były?
    Teraz, żeby zobaczyć nowy wpis często muszę przechodzić do następnej i następnej strony i zjeżdżać, i zjeżdżać...
  • Tak po prostu nie da się. Myślę też że to utrudniałoby czytanie. Kto nie jest w temacie jak Ty musiałby przewijać do końca i czytać od tyłu.
    Domyślam się że korzystasz z forum zalogowana. W takim przypadku strona powinna się sama przewijać do ostatniego przez Ciebie przeczytanego postu. Czy to u Ciebie nie działa? Sprawdziłem właśnie z przeglądarką z której Ty prawdopodobnie korzystasz, i u mnie działa. Czy zawsze występuje ten problem, czy tylko dzisiaj? Masz możliwość sprawdzenia z inną przeglądarką?
  • W sumie to niby przeważnie działa. Ale jeśli dany temat ma np. 2 strony to zawsze mi pokazuje, że odpowiedzi są jeszcze na następnej a tam nie ma nic. Na starym forum można było sobie wybrać w jakim porządku chcemy czytać posty.
  • czarna pisał(a):

    W sumie to niby przeważnie działa. Ale jeśli dany temat ma np. 2 strony to zawsze mi pokazuje, że odpowiedzi są jeszcze na następnej a tam nie ma nic.


    Dziwnie. Czy ktoś ma podobny problem?
    Spróbuję w nocy sprawdzić bazę danych.
    czarna pisał(a):

    Na starym forum można było sobie wybrać w jakim porządku chcemy czytać posty.


    Niestety nie ma takiej opcji. Znalazłem możliwość zmiany kolejności dla całego forum i wszystkich użytkowników. Wątpię że wszystkim będzie się podobało.
    Dodam sondę na ten temat do paska bocznego.

  • Nie chcę utrudniać. Może być tak jak jest.
  • Karsten - dałoby radę ułatwić cytowanie?
    1. Aby skrypt zaznaczał czyją wypowiedź cytujemy. (coś w rodzaju quote="admin")
    2. Aby możliwe było cytowanie zaznaczonego fragmentu (nie wszędzie jest to dostępne, a znacznie ułatwia życie)

    Teraz cytować można całą wypowiedź, później trzeba kasować jej fragment, później jak chcesz zacytować inny fragment znów całość i wycinać (można teoretycznie bawić się w edytowanie kodu, ale nie sądzę aby dla wsyzstkich było to miłe, łatwe i przyjemne) ;)
  • Mataj pisał(a):

    Karsten - dałoby radę ułatwić cytowanie?
    1. Aby skrypt zaznaczał czyją wypowiedź cytujemy. (coś w rodzaju quote="admin")


    U mnie działa to automatycznie
    image
    Może w mobilnej wersji nie działa?

    Mataj pisał(a):

    2. Aby możliwe było cytowanie zaznaczonego fragmentu (nie wszędzie jest to dostępne, a znacznie ułatwia życie)

    Teraz cytować można całą wypowiedź, później trzeba kasować jej fragment, później jak chcesz zacytować inny fragment znów całość i wycinać (można teoretycznie bawić się w edytowanie kodu, ale nie sądzę aby dla wsyzstkich było to miłe, łatwe i przyjemne) ;)


    Tak, prawdopodobnie będzie możliwość cytowania części, w nieodległej przyszłości ;-)
    Kod do edytowania będzie prawdopodobnie zmieniony na Markdown lub BBCode. Tu będzie kolejny pole na spory, bo ja wolę Markdown jako bardziej intuicyny, A bardziej doświadczeni forumowicze jak Ty wolą pewnie BBCode.
    149 x 17 - 2K
    Post edytowany przez admin 2012-02-25 17:37:25
  • Zupełnie nie tak ;)
    Staram się sugerować rozwiązania, które bardziej pomogą nowym użytkownikom i początkującym. To nie forum techniczne, a forum dla mieszkańców ;) Zatem w tej kwestii jesteśmy chyba zgodni...
  • Na życzenie jednej osoby i dla wszystkich, którzy zawsze chcą być poinformowani o każdym nowym komentarzu, jest teraz kanał RSS z wszystkimi komentarzami:
    http://forum.wiazowna.net/discussions/comments/all/feed.rss

    Kanał z dyskusjami (tematami) jest nadal dostępny pod adresem
    http://forum.wiazowna.net/discussions/feed.rss

    Można również prenumerować kanał z dyskusjami w jednym dziale, np.
    http://forum.wiazowna.net/categories/samorzd-i-spoeczestwo-obywatelskie/feed.rss

    Zapraszam do korzystania z kanałów na stronach www, blogach, w programie pocztowym, w przeglądarce ...
    W razie pytań proszę o kontakt
    http://forum.wiazowna.net/messages/add/admin
  • Świetna robota! Wypróbuję.
    Dorzucę jedynie, że w wersji mobilnej forum wątki mają czasem różne wcięcie. Nie są wszystkie wyrównane do lewej strony.
    Resztę propozycji posłałem na maila. Moim zdaniem wątki ważne giną w gąszczu mniej ważnych, przy obecnym układzie. Przykład? "Tereny zalewowe" spadły już niżej, a o "Ściekach do rzeki" już prawie nikt nie pamięta. Nie wiem, może za bardzo się przyzwyczaiłem do układu tabelarycznego znanego z phpbb :/
  • Z wątkami "ważnymi" jest taki problem. Ważne są dla mnie te tematy, o których się obecnie dyskutuje. Nie jestem tu rednaczem, który decyduje co jest ważne dla użytkownika. W wyjątkowych sytuacjach mogę (Ty jako moderator też) wątki tak zaznaczać, że pojawiają się zawsze na górze. Rzadko i niechętnie korzystam z tej możliwości, bo o tym co na forum jest ważne decydują użytkownicy.
    Wątki dla Ciebie ważne możesz zaznaczać zakładkami klikając na gwiazdkę obok tematu. Te tematy pojawiają się potem w pasku bocznym. Wiem że nie ma pożytku z tego w mobilnej wersji.
    Mataj pisał(a):

    Dorzucę jedynie, że w wersji mobilnej forum wątki mają czasem różne wcięcie. Nie są wszystkie wyrównane do lewej strony.


    Zgadnę że korzystasz z Opery mini. Zauważyłem to samo. Z Safari i FirefoxHome jest OK. Przy okazji mogę próbować to naprawić.

    Przypominam, że można również korzystać ze strony na fejsie, aby zawsze być na bieżąco:
    https://www.facebook.com/forumwiazownanet
  • admin pisał(a):


    Zgadnę że korzystasz z Opery mini. Zauważyłem to samo. Z Safari i FirefoxHome jest OK. Przy okazji mogę próbować to naprawić.



    Zgadłeś, tyle, że Opera Mobile i faktycznie przy domyślnej przeglądarce Androida nie zauważyłem tego problemu. Oczywiście domyślam się, że nie należę do większości korzystającej z forum za pomocy telefonu, więc nie traktuj tego problemu jako "strategicznego" ;)
    Zaznaczanie gwiazdką w moim przypadku i tak się nie sprawdzi - moderator chce czy nie chce - czyta wszystko :P
    Post edytowany przez Mataj 2012-03-14 11:56:22
  • Opera mnie również zawiodła. Wszystko się rozjeżdżało i zawieszało. Teraz korzystam z Firefoxa i żadnego problemu nie ma.
  • Mówisz o wersji mobilnej czy na komputerze? Rozjeżdżało się forum w Operze, czy jest problem z stabilnością systemu operacyjnego lub przeglądarki?
    Szybko sprawdziłem forum z Operą 11.61 i jest OK. Spróbuj skasować pamięć podręczną (cache) Opery, jeśli potem nie działa skasuj ciasteczka (cookies) z domen wiazowna.net i forum.wiazowna.net. Jeśli potem dalej nie działa daj znać na prv.
  • Mataj pisał(a):

    Oczywiście domyślam się, że nie należę do większości korzystającej z forum za pomocy telefonu,


    Ok 1,8% żądań pochodzi z "nieznanych" systemów, w tym głównie iPady i iPhony, aplikacje fejsbukowskie i inne egzotyczne programy, a na szarym końcu trochę Androida :-(
    Problem dotyczy jednak również Opery na urządzeniach Apple'a, a więcej osób korzysta na nich z Opery niż z Safari. Więc problem jest strategiczny.
  • Opera - wersja na komputerze. Nie wiem czego problem dotyczy bo inne przeglądarki są OK. Ale może rzeczywiście mam tam trochę nabałaganione ...