Monitoring na osiedlu parkowym
  • Przeglądając listę wydatków majątkowych w budżecie 2012 roku zauważyłem, że jedyną inwestycją dotyczącą bezpieczeństwa to nie fotoradar na ul. Kościelnej, nie przebudowa przejścia dla pieszych na K-17. Najpilniejszą inwestycją w celu poprawy bezpieczeństwa publicznego w gminie to budowa monitoringu na osiedlu parkowym (7320 PLN).
    Czy ktoś się orientuje co się tam dzieje? Może dzieci, które tam uczęszczają do przedszkola są w niebezpieczeństwie? Problem musi być nowy, bo w WPF na lata 2011 - 2015 tego przedsięwzięcia nie było.
    Post edytowany przez obcy 2012-03-02 14:11:04
  • Jak to co tam się dzieje... Cyrk ;)
    WPF opracowała jeszcze poprzednia ekipa, ta zła... No jeśli takie mamy mieć inwestycje, to na WCK faktycznie nas nie stać...
    Post edytowany przez Mataj 2012-03-02 13:56:13
  • Mataj pisał(a):

    WPF opracowała jeszcze poprzednia ekipa, ta zła...


    Nie prawda. Została uchwalnoa 28 lutego 2011, 3 miesiące po wyborach, prawie 2 po objęciu stanowiska wójta przez Annę Bętkowską, później jeszcze kilka razy zmieniona.
    Mataj pisał(a):

    No jeśli takie mamy mieć inwestycje, to na WCK faktycznie nas nie stać...


    Za 7320 PLN nie budujesz WCK. Najwyżej ta mała architektura mogłaby trochę większa.
    Post edytowany przez obcy 2012-03-02 14:26:56
  • Obcy, dobrze wiesz (a przynajmniej liczyłem na to), że nie chodzi mi o budowanie WCK za 7k pln. Chodzi mi o celowe wykorzystywanie pieniędzy oraz określenie mądrych priorytetów dla tych wydatków. Monitoring w moim odczuciu nie należy do tych "mądrych priorytetów", o ile w tej chwili i kondycji gminy można mówić, że w ogóle można zaliczyć go do priorytetów. Mam wrażenie, że u nas piramida Maslowa stoi do góry nogami (może to jest dobry pomysł na zagospodarowanie centrum, taki pomnik).

    Za 7000 można postawić parę koszów, kupić parę zabawek na plac zabaw, czy po prostu posadzić trawę tam, gdzie WCK miało stać, żeby nie wyglądało to jak klepisko, w których ciemno jak w d... W każdym razie parę pomysłów by się znalazło.
    Post edytowany przez Mataj 2012-03-02 15:02:22
  • Monitoring osiedla jest pomysłem mieszkańców i powstaje za pieniądze tzw. sołeckie.
  • To pozostaje jedynie pozazdrościć braku innych zmartwień.
    Faktycznie środki sołeckie 6320pln. Kwota z budżetu to 7320pln. Czy mam to rozumieć jako - gmina dorzuca 7320 czy 1000pln? Budżet gminy nie uwzględnia chyba środków sołeckich.
    Post edytowany przez Mataj 2012-03-02 15:52:36
  • Nemo pisał(a):

    Monitoring osiedla jest pomysłem mieszkańców i powstaje za pieniądze tzw. sołeckie.



    No cóż będziemy mieli w gminie prawdziwie strzeżone osiedle, jak w stolycy :))
  • Wiecie co, zygac mi sie chce jak czytam to forum. Nie ma tutaj chyba ani jednej osoby ktora by nie narzekala, krytykowala. Wiecznie tylko wszystko zle, nie tam, powinno byc inaczej, ja bym to zrobil lepiej, a w ogole to jak ktos smie mi cokowiek zarzucac, itp.itd. Ot taki polski zascianek. Popatrzcie czasami na siebie z boku ...

    Mysle, ze to jest najlepsza odpowiedz na watek w ktorym byla mowa o tym dlaczego nikt nowy nic nie pisze.

    Pozdrawiam,
    Wozek
  • Budżet uwzględnia środki sołeckie ale są one do wykorzystania przez sołectwa - o tym na co decydują mieszkańcy. Dlatego nie zapisuje się tych inwestycji z nazwy w budżecie. Jeśli mieszkańcy sami zadecydowali o monitoringu to ich sprawa na co wydają, nawet jeśli mieliby za te pieniądze wszyscy pójść do McDonalds'a. Natomiast jeśli to gmina funduje to ja nie wiem jakie jest tego uzasadnienie. Chyba lepiej byłoby monitorować te ławki, kosze i trawę w centrum.... Myślę, że sprawa jest warta wyjaśnienia.
  • czarna pisał(a):

    ich sprawa na co wydają, nawet jeśli mieliby za te pieniądze wszyscy pójść do McDonalds'a.


    Nie do końca. Również w sprawie środków sołeckich obowiązują przepisy dotyczące finansów publicznych.

    A jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje: Kto będzie obsługiwał sprzęt, kto będzie odpowiedzalny za konserwację? Kto w ogóle jest uprawniony do monitorowania przestrzeni publicznej? Straży gminnej na razie nie mamy, a o ile mi wiadomo ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.
  • Wozek, rozumiem rozgoryczenie. Ja sie bardzo ciesze, ze na osiedlu parkowym nie ma powazniejszych potrzeb niz monitoring. Coz, wydaje mi sie, ze mozna to odczytac jako sukces. Serio. Nawet przyznam, ze przemawia przeze mnie pewna zazdrosc.
    Natomiast, jesli pieniadze na ten monitoring mialyby pochodzic z podatkow, to uznalbym taka inwestycje za marny zart z reszty gminy, gdzie sa zupelnie inne potrzeby. Nie bardzo rozumiem Twoj wpis?

    Pochwaly i wazeline masz w Powiazaniach, tam nie ma dyskusji, tam jest jedyna sluszna prawda. Ja ta cisze tlumaczylbym raczej tym, ze ludzie albo chlona te papke bezkrytycznie, albo traktuja forum jako miejsce poznania agrumentow drugiej strony. Tym bardziej cenny jest Twoj glos. Mozemy polemizowac. Jesli nie zgadzasz sie z czyms na forum - dyskutujmy na argumenty, a nie o Twoich nudnosciach.

    Podzielam tez watpliwosci Obcego w kwestii utrzymania tego systemu, ale tez raczej z ciekawosci...
  • Sam chciałem napisać coś o wpisie @wózka. Myślę, ze brak argumentu powoduje frustrację i ciszę. Na forum można wymieniać poglądy i wiadomości, przedstawiać swoje argumenty i punkty widzenia. Wg mnie każda krytyka jest konstruktywna. A forum czyta wiele osób, czerpią wiedzę, nastroje i tylko czasami się wypowiadają i to głównie w realu.
  • Wozek pisał(a):

    Wiecie co, zygac mi sie chce jak czytam to forum. Nie ma tutaj chyba ani jednej osoby ktora by nie narzekala, krytykowala. Wiecznie tylko wszystko zle, nie tam, powinno byc inaczej, ja bym to zrobil lepiej, a w ogole to jak ktos smie mi cokowiek zarzucac, itp.itd. Ot taki polski zascianek. Popatrzcie czasami na siebie z boku ...



    Co pozytywnego napisałeś na tym forum? Co pochwaliłeś? Co się podoba? Po co Ci w ogóle to forum? Zapytać innych jak coś potrzebujesz? Ale od siebie to nic? :|


  • Szanse na realizację przedsięwzięcia maleją. Pani Wójt proponuję Radzie negatywne zaopiniowanie propozycji zawarcia umowy z policją na lokalizację rejestratora monitoringu w posterunku na Wiązownie.
    http://bip.wiazowna.pl/public/get_file.php?id=236065
    Jak zwykle słabo wychodzi próba merytorycznego uzasadnienia projektu uchwały.