Kamizelki w Gliniance
  • Jak informuje UG Wiązowna: 
    http://www.wiazowna.pl/571-4704b86ebac25-34540.htm
    Chciałem w tym miejscu bardzo pochwalić sołtysa za tą inicjatywę. Wprawdzie uważam, że takie inicjatywy powinny być odgórne, a nie oddolne, ale tym bardziej inicjatywa godna pochwały....
  • Tak 
    =D>   może inni sołtysi pójdą jego śladem, oby tylko dzieciaki zechciały nosić kamizelki. Cóż dla nastolatków bezpieczeństwo nie koniecznie jest priorytetem.
    Jesienią wszystkie dzieciaki ze szkoły dostały zawieszki odblaskowe do plecaków.

    Co masz na myśli pisząc „odgórne”?? Od której „góry” miały by pochodzić 
    :-?  

    PS. ...że uczniowie wracają ze szkoły autobusem szkolnym nie 720-ką nie będę się czepiać. Fakt, że niektórzy mają jeszcze do pokonania piechotą grubo ponad kilometr.




  • Byc moze zbyt idealistycznie pomyslalem sobie, ze moglaby byc to akcja gminna, a nie tylko solecka... Zwlaszcza, ze chodnikow nie ma w calej gminie, a nie tylko w Gliniance...

    Masz racje, co do kwestii mody, sam rowniez krzywym okiem patrzylem na opaski odblaskowe, poki nie zaczalem poruszac sie po drogach chocby rowerem. Przy okazji kilkakrotnie w ostatniej chwili zauwazalem pieszych czy rowerzystow ubranych na czarno, bez odblaskow, gdy jechalem samochodem (o ile mode u 15latka jestem w stanie zrozumiec, o tyle 17,20 czy 50latek powinien miec ciut wiecej oleju w glowie).

    Sam jak do Warszawy jade rowerkiem, to mam lampke z tylu, odblask. Moda, moda, ale nie chce miec na plecach samochodu. Poza tym uwazam, ze na drodze trzeba sie wzajemnie szanowac.
  • Ludzie, również ci dorośli/rozsądni, często nie zdają sobie sprawy, że nocą pole widzenia kierowcy nie jest nawet takie jak snop światła reflektorów. 
    Nie wiedzą, bo nie jeżdżą samochodem, albo zawsze z tyłu, bo się nie zastanawiali, albo nikt im nie powiedział.  

    Akcja to dobry pomysł, jednak czy powinna ograniczać się tylko do rozdawnictwa? Jaką rolę miałaby przyjąć gmina, może inicjatora/zleceniodawcy dla organizacji pozarządowych? Wszelkie akcje kosztują.

    Tu podobny temat. 
  • Passim - Informacyjną i edukacyjną! Trzeba dzieciakom (dorośli niestety są w tych kwestiach często niereformowalni) uświadamiać, że to nie jest kwestia obciachu, tylko zdrowia lub nawet życia. Niestety razem z tym musi iść również rozdawnictwo. Jak nie dostanie do łapki, to oleje i nie kupi. Z drugiej strony, jak dostanie i nikt mu nie powie po co dostaje, to uzna, że obciach i wyrzuci albo ojciec zarekwiruje, bo mu się w samochodzie przyda. 

    Specjalnie założyłem nowy temat, bo uważam, postawę sołtysa za godną pochwały i wyróżnienia. 
  • Informować i edukować, a bycie widocznym nie zwalnia z bycia ostrożnym.
    Świetnie zdają egzamin odblaskowe naszywki na ciuchach, ale trzeba namówić rodziców, by takie ciuchy kupili. Kamizelki kojarzą mi się z odzieżą roboczą.

    A sołtys ze dwa razy większy już jest tak go wszyscy chwalą 
    :P
  • Jest jeszcze rozwiązanie mniej drastyczne niż "odblaskowe naszywki", bo nie wymaga przyszywania - zwykła opaska zawijana na rękawie, czy nogawce (przydaje mi się jako rowerzyście). Koszt w zasadzie żaden (nierzadko można dostać za darmo z logo jakiegoś sponsora, taka bez kosztuje może ze 2 pln), a zysk nieoceniony i można założyć tam, gdzie lubisz - ręka, noga, plecak, rower, torba... i nie jest stała, więc jak wchodzimy do miejsca, gdzie nie trzeba być widocznym, a najistotniejsze są szyk, wdzięk, elegancja i przede wszystkim "szacunek ludzi ulicy" :P (czytaj - szkoła) - można obciachową opaskę zdjąć szybkim ruchem, schować na dnie plecaka ;)

  • Opaska dobra rzecz, korzystam, ale trzeba pamiętać, zakładać itd. Nastolatek prędzej założy czerwone rogi diabła niż opaskę odblaskową, musi być fun.
    Co do naszywek, mam na myśli gotowce, ciuchy z naszywkami, odblaskowymi lamówkami. Można tego sporo znaleźć, a odblaskowy nie znaczy już jaskrawy.
    Są też migające buty, osobiście nie lubię, ale świecą i widać.
    A na rowerku to najprzedniej wygląda chłop ze spodniami w skarpecie po kolana ;) albo ze spinaczem do bielizny. Za 2 zeta całą paczkę takich kupi.
    Post edytowany przez passim 2012-02-27 16:48:08