• Witam,
    Po przenosinach może być gorzej z uzyskaniem dobrych informacji w tym temacie, ale może Ci, którzy już zdążyli się zarejestrować wiedzą...
    Czy w okolicy Wiązowny istnieje jakiś solidny, tani zakład zajmujący się produkcją oraz montażem moskitier oraz rolet okiennych?
  • Witam, Ten temat też bardzo nas interesuje , jak sobie radzicie ? Komary są wielkie jak ...i gryzą non stop, na razie tylko odwiedzamy te rejony ,ale jak zamieszkamy wrrrr... Czy pomagają spirale na komary czy inne macie sposoby?
  • Do ochrony osobistej stosuję zasadę - im więcej DEET (N,N-Dietylo-m-toluamid) tym lepiej. Należy pamiętać, że to toksyczny środek, więc nie stosować na skórę, a na ubrania minimum.
    Z dostępnych ogólnie środków polecam Bros'a (dość tani i skuteczny).
  • Ja założyłam rolety firmy ANWIS.  Ich strona to www.anwis.pl  Z tego co wiem mozna zamowić takie moskitiery przez internet. Są łatwe w montażu. Myślę że więcej można dowiedzieć się na stronie.
  • Polecam p. Krzysztofa Bąka. ma okna i wszystko z tym tematem związane, moskitiery, rolety i plisy.... tel: 509785651.
  • @Mataj rozwijając offtop o "sympatycznych" latających robaczkach. Czy wspomniany przez ciebie DEET można używać na zewnątrz budynków do odstraszania lub lepiej ostatecznego rozwiązania? Gdzie go kupić?
  • DEET to substancja odstraszająca komary (początkowo uważano, że blokuje im receptory tak, że komary "nie czują" dwutlenku węgla, który je wabi do człowieka, później się okazało, że ma jedynie silnie nieprzyjemny dla nich zapach). Wykorzystywana była początkowo do zwalczania owadów, ale ona jedynie je odstrasza. Amerykanie wykorzystywali ją dość powszechnie w dużych stężeniach (ok 30%) w środkach dla swoich żołnierzy w Wietnamie (do tej pory można podobne środki zakupić, zresztą jak ktoś się w ASG czy inny Painball bawi, to z dużym prawdopodobieństwem już na to wpadł) - takie zielone buteleczki widoczne na hełmach żołnierzy amerykańskich na filmach o Wietnamie (takie same buteleczki w kolorze białym to smar do broni ;) ).

    Niestety środek ten raczej jest wykorzystywany do obrony własnej, a nie do ogródka. Do ogródka są inne środki, nie wiem czy skuteczne. Jeden z takich środków kupiłem, dam znać czy jest skuteczny, na razie nie wykorzystywałem, bo opady zniwelowałyby jego skuteczność do zera. Ten, który nabyłem nosi wdzięczną nazwę "pożegnanie z komarem" :)

    Może ktoś ma jakieś doświadczenia z takimi środkami (nie wierzę, że nie). Może ktoś mógłby coś polecić? 

  • Bros (12%DEET) - chyba najskuteczniejszy i znaleziony ostatnio Autan "tropikalny" (20%ikarydyny) - na podwórku działa, zobaczymy co będzie w lesie, 
    ale można też atomem:

    i godne uwagi:


  • Nareszcie znalazłem środek który naprawdę rozwiązuje problem bzyczących uprzykrzaczy.
    478 x 640 - 56K
    Post edytowany przez michalszymaniak 2011-08-25 15:37:30
  • ok, dzieki

    rzeczywiscie taki skuteczny? wlasnie kupuje go na allegro ;)

  • Naprawdę rewelacja.
  • ja kupiłem roletki w prowadnicach na allegro po poprzednim pomiarze zgodnie z instrukcją zamontowałem
    sam cena za dwie sztuki o wymiarach 57 x 106 z przesyłką 252 zł materiał srebrny 100% zaciemnienia. Moskitiery 6 zł za szt wym 150 x 130 montowane na rzep do ramy okiennej mozna tez kupić w ramce za okolo 80 zł na okno balkonowe to juz 149 zł za m czyli około 350 zl na jedno skrzydło fakt tanio nie jest.
  • U mnie ten rzep nie wytrzymał za długo (może z 1 miesiąc). Kupiliśmy ostatecznie w ramach, w kolorze okleiny okna. Są ok, wytrzymują juz drugi rok.
    Daj znać za jakiś czas, może jakieś lepsze rzepy masz.
    Post edytowany przez Mataj 2015-05-26 09:39:40
  • wiesz to są komplety za Allegro kupione w niemczech pewnie z jakiegoś Aldika na chwile obecna zamontowa lem w jednym oknie na próbę jak wytrzymają sezon to i tak bedzie skuces : )
  • Trzymam kciuki ;-)
    Ja swoje na wymiar zamówiłem przez allegro u jakiegoś gościa z Sulejówka.