Ilu mamy emigrantów na terenie naszej Gminy
  • O ile uważam, że argument o liczbach wyssanych z palca w kontekście przytoczonych przeze mnie argumentów uważam za... wyssany z palca ;) Tak przynajmniej do reszty można się odnieść, bo coś wnosi do dyskusji.
    @Nightwatch mówisz się o tym, że liczby są wyssane z palca - chętnie zobaczyłbym takie statystyki pokazujące jak duża liczba z tych grup uzyskuje jakie wyniki podczas edukacji. Jestem naprawdę ciekaw takich liczb. Widziałem kilka - właśnie dlatego, że uznałem je za wyssane z palca jak "tajna wiedza CIA" (sorry @Wazka, ale jakoś tego nie kupuję bez źródła) nie zdecydowałem się ich tu wrzucić (chociaż popierały moje zdanie). Na marginesie sprawdź źródła, podałem je, wydają mi się w miarę rzetelne. Zawsze możesz przedstawić swoje, które udowadniają Twoją tezę - sądząc po argumentacji - będzie to dla Ciebie łatwizna.

    Ad rem - wydaje mi się, że to co pisze v460 - a czy nie jest właśnie tak, że tam gdzie oni tworzą swoją kulturę lub nie jest ona traktowana jako coś wyjątkowego - to funkcjonują normalnie? Zobaczcie, że w zasadzie wszystkie kraje, gdzie nie dostają socjalu za to, że są inni, a muszą się asymilować, bo inaczej nie dostaną roboty, albo dostaną po głowie - wyglądają bardziej cywilizowanie, niż tam, gdzie ich edukacja ogranicza się do tego, jak załatwić kasę na siebie i rodzinę w ramach ochrony odmienności kulturowej? Teza naciągana, nie podparta jakimiś badaniami, ale hmm... sam nie wiem. W Polsce muzułmanie (nawet wyłączając Tatarów, bo tak jak mówiłem - oni czasem są bardziej Polscy od niejednego "prawdziwego patrioty") nie zachowują się tak jak we Francji czy Anglii. U siebie przeważnie też są w stanie adaptować nawet cywilizację zachodu do swojej kultury i swoją kulturę do cywilizacji zachodnich, vide niektóre kraje muzułmańskie.
  • Mataj, a propos Twoich liczb - widziałem 'źródło', wiem skąd pochodzą
    otóż są to statystyki osób pobierających zasiłek socjalny w Holandii
    zebrano je wśród osób pobierających zasiłek, Holendrów i innych nacji
    problemy widzę dwa
    - do badania wzięto WYŁĄCZNIE osoby pobierające zasiłek
    - po drugie, do badania wzięto m.in. uchodźców którym przyznano azyl , a więc z definicji brali oni zasiłek. Co oznaczało że wśród azylantów 100% było na zasiłku. I wiadomo że nie ma wsród nich Holendrów, wyłącznie obcokrajowcy. Jeśli były tam grupy np 2000 azylantów z Somalii (a były!) a cała populacja Somalijczyków w Holandii liczy 3000 osób (bo większość to uchodźcy) to jakiemuś mądrali wyszło że 66% Somalijczyków bierze zasiłki. I na tej podstawie twierdzi że w Somalii nikt nie pracuje i same pasożyty stamtąd przyjeżdżają.
    - i jeszcze: liczba Holendrów pobierających zasiłek była 400 tysięcy, tj 80% wszystkich pobierających (których było 480 tyś). 80 tys to wszystkie inne nacje, czyli w niektórych przypadkach robiono statystyki na małych grupkach.
    to moje 'ale' i dlatego uwazam ze wnioski ktore wyciagasz sa bez poparcia
  • Możesz mi powiedzieć gdzie znalazłeś metodykę tych badań? Bo o ile wiem to badanie dotyczy ubiegających się o azyl w przeszłości. Czyli tych, którzy mają to już za sobą i mogą pracować (tak jest napisane w linku, który podesłałem).
    Jeśli jednak jest tak piszesz - argument 1 rozumiem, z 2 zupełnie się nie zgadzam.
    Widzisz, ale ja nie rozumiem dlaczego traktujesz to jako argument ad personam - Ja mam gdzieś to, skąd kto jest i jestem otwarty na taką argumentację jak Twoja.
    Mam nadzieję, że resztę argumentów rozwalisz w podobny sposób?

    Btw. To co pisałem wyżej dotyczy każdej nacji, po prostu socjal rozleniwia i tworzy patologię.
    Post edytowany przez Mataj 2015-09-28 20:59:15
  • Mataj pisał(a):

    Teza naciągana, nie podparta jakimiś badaniami, ale hmm... sam nie wiem.


    Wiec dlaczego wstawiasz tezę popartą kilkoma nieprawdziwymi lub niesprawdzonymi, krzywdzącymi twierdzeniami?

    Na temat wpływu statusu społecznego na szanse edukacyjne jest mnóstwo badań. Najbardziej znane to PISA. Zobacz tu, szczególnie chapter 2:
    https://www.oecd.org/pisa/keyfindings/pisa-2012-results-volume-ii.htm

  • Mam pytanie jaki wsakżnik urodzenie w polsce i w europie
  • a dane są jak najbardziej aktualne
  • admin pisał(a):

    Mataj pisał(a):

    Teza naciągana, nie podparta jakimiś badaniami, ale hmm... sam nie wiem.


    Wiec dlaczego wstawiasz tezę popartą kilkoma nieprawdziwymi lub niesprawdzonymi, krzywdzącymi twierdzeniami?


    Bo Ty robisz dokładnie to samo broniąc imigrantów. Skoro Tobie wolno, to dlaczego mi nie? Teza jest krzywdząca? Pod jakim względem?

    Ps. Badanie, które przytoczyłeś nie ma związku z dyskusją.
    Post edytowany przez Mataj 2015-09-28 22:58:13
  • @Mataj (i inni, niezacietrzewieni humaniści): problem leży chyba trochę gdzie indziej? Tak jak wprowadzanie na siłę demokracji w krajach muzułmańskich przynosi opłakane skutki, tak wprowadzanie muzułmanów w wielkich ilościach do demokracji w nadziei, że oni pokochają nasze liberalne wartości również nie przyniesie oczekiwanych (pozytywnych) skutków. I nie chcę przez to powiedzieć, że "oni nie dorośli do demokracji". Po prostu oni wychowują się w nieco innym systemie wartości, a my w innym. Nie da się połączyć - na masową skalę - dwóch różnych kultur. Owszem, połączyć się da. Ale nie bez ogromnych zgrzytów.
    W wielu (w większości? we wszystkich?) krajach muzułmańskich, gdzie wprowadzono istotny rozdział państwa i religii... ten nowy porządek opiera się na silnej armii i bezpiece. Że wymienię tylko najbliższe przykłady Irak Saddama czy Tunezję ben Alego. Świeckość państwa opierała się na silnej władzy autorytarnej i armii (ben Ali zanim został prezydentem był szefem MSW, a władzę przejął siłą). Nawet w Turcji jest trochę podobnie, chociaż tam był Ataturk, który był naprawdę szanowany przez pokolenia. Piszę "był" bo nie mam pewności, czy dużo z tego autorytetu zostało i czy to co zostało wystarczy na długo.
    Nota bene - jestem pod wrażeniem pracowitości Turków! Porównując ich do Greków, to nie ma czego porównywać, bo to jakby inna liga. A niby muzułmanie... ;)


    Ale "revenons a nos moutons": dla mnie to nie jest dyskusja - pomagać, nie pomagać uchodźcom. Człowiek cierpi to trzeba go ratować. Koniec - kropka. Problem jest w długofalowym postrzeganiu tego - żeby właściwie dobrać słowo - "wyzwania". Ja nie uważam, że niemieckie postrzeganie konieczności pomocy imigrantom (wynikające zapewne nie tylko z potrzeb ekonomicznych, ale również w znaczącej mierze z bagażu historycznych doświadczeń - chylę czoło, jeśli tak!) jest nieprzemyślane. Jego długofalowe skutki są nieprzemyślane. Ale zapewne się mylę, bo nad tym problemem w Niemczech myślą mądrzejsi ode mnie.

    Proste pytanie do chcących pomagać. Taka sytuacja: Przyjeżdżają uchodźcy do Polski. Dostają zasiłek 500 pln i... chcą natychmiast wyjeżdżać bo w Niemczech ich koledzy dostają 500 euro. UE mówi, że we wszystkich krajach zasiłek musi być taki sam (logiczne: żeby wszyscy i tak nie pojechali do Niemiec) i dopłaca rządowi polskiemu kasę, żeby ten wypłacał po 500 euro zasiłku. Polski "zasiłkowicz" dostaje nadal 500 pln, a syryjski 500 euro. I do czego to prowadzi? Jak polskiemu "zasiłkowiczowi" wytłumaczycie, że to jest sprawiedliwe rozwiązanie!?
    Racjonalnie to może jest jakoś tam zrozumiałe, ale czy jakikolwiek "zasiłkowicz peelelenowy" przyjmie takie rozwiązanie bez walki? Nie wierzę! Zaraz wrogiem będzie: Unia Europejska, rząd i oczywiście kto? Obcy! I zaraz znowu na scenę wyjdzie na scenę kolejny "nauczyciel moralności i tolerancji" z Europy Zachodniej i powie, że on zupełnie nie rozumie polskiej ksenofobii, nietolerancji i jak to możliwe, żeby w kolebce solidarności ludzie nie wiedzieli co znaczy "solidarność". I powie to biorąc pensję unijną w wysokości kilkunastu tysięcy euro miesięcznie podstawy + rozmaite dodatki i przywileje ;)


    Rozpisałem się. Sorry, już więcej nie będę ;)
  • v460 pisał(a):

    Proste pytanie do chcących pomagać. Taka sytuacja:


    Prosta odpowiedź: Taka sytuacja jest niemożliwa. Nie ma unii socjalnej.
  • admin pisał(a):

    v460 pisał(a):

    Proste pytanie do chcących pomagać. Taka sytuacja:


    Prosta odpowiedź: Taka sytuacja jest niemożliwa. Nie ma unii socjalnej.


    Nie ma? A jaka jest?
  • Karsten, proszę Cię! ;)
    To nie kto inny jak rząd niemiecki wprowadził minimalną stawkę godzinową dla kierowców TIRów przejeżdżających przez Niemcy, zgadza się? To nie jest socjal, ale też nie leży w kompetencjach UE. Juncker proponuje wprowadzenie jednolitej płacy minimalnej na terenie całej UE. Ciekawe, którą stawkę uzna za bazową - polską czy niemiecką? To też (wprost) nie jest socjal.

    Jak sobie wyobrażasz zatrzymanie uchodźców w Polsce, na Węgrzech, w Czechach czy na Słowacji, jeśli w każdym z tych krajów dostaną równowartość "500" złotych, a w Niemczech - równowartość "500" euro? Jak? Powiedz mi, bo moja wyobraźnia tak daleko nie sięga. OK. Można ich "zmusić" administracyjnie, karnie etc. Ale czy to będą zadowoleni ludzie? Szczerze wątpię. Tj. kilku zapewne tak, ale większość niekoniecznie.
  • "Komendanci straży pożarnej mają wytypować i przygotować po dwie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnej z każdego powiatu, które mogłyby ugościć uchodźców. Taką informację podał w interpelacji do premier Kopacz poseł PiS. Straż zaprzecza, ale wśród ochotników i tak zapanował strach."
    http://natemat.pl/156273,uchodzcy-zamieszkaja-w-remizach-osp-strazacy-w-poplochu-posel-interpeluje

    Podobno w każdej plotce jest ziarno prawdy.Co na to strażacy z Wiązowny ? :-?
  • jeszcze wspomnicie moje moje słowa ,gdy będzie za póżno istota sparwy jest w tym ,że nie chcecie jej zrozumieć bo tak na ten czas jest wygodnie. Choc w pełni zadjecie sobie sparwę z zagrożenia . A III wojna jest bardzo bilsko.
  • Ujj. Wazka - brzmi jak głos jakiegoś kaznodziei ;)
  • Groszek pisał(a):

    "Komendanci straży pożarnej mają wytypować i przygotować po dwie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnej z każdego powiatu, które mogłyby ugościć uchodźców. Taką informację podał w interpelacji do premier Kopacz poseł PiS. Straż zaprzecza, ale wśród ochotników i tak zapanował strach."
    http://natemat.pl/156273,uchodzcy-zamieszkaja-w-remizach-osp-strazacy-w-poplochu-posel-interpeluje

    Podobno w każdej plotce jest ziarno prawdy.Co na to strażacy z Wiązowny ? :-?



    Groszek, pierwsze zdanie w artykule: "Strażacy ochotnicy nie chcą uchodźców w remizach. Ale wygląda na to, że nikt nie planuje ich tam ulokować"
    czy Ty w ogóle czytasz to co tu wrzucasz? Poseł PIS (hm czemu nie dziwi) pisze interpelacje przeciwko lokowaniu uchodźców w remizach, strażacy w panice coś gadają bez sensu , a wszystko to wielki, słomiany chochoł - bo o tych planach nikt nie słyszał ani w OSP ani nigdzie.... Zamiast pytać strażaków co o tym sądzą lepiej by było zapytać czy pan poseł nie zapomniał wziąć swoich leków rano...
    do posłuchania w temacie
  • Doświadczenie uczy ze w każdej nawet najbardziej bezsensownej plotce jest coś na rzeczy. Skoro Hamburg zapowiada konfiskatę obiektów gospodarczych to ja nie mam pewności czy w kuluarach nie powstał gdzieś plan kryzysowy żeby w przypadku za dużego napływu imigrantów nie umieszczać ich remizach strażackich.
    http://biznes.pl/ue/hamburg-konfiskata-obiektow-gospodarczych-dla-uchodzcow/ebpz3q
  • a ja słayszałem ,że tak ale to w salach gimastycznych szkół ze wzgledu na wezły sanitarne oraz zaplecze kuchenn ;)
  • Groszek pisał(a):


    http://natemat.pl/156273,uchodzcy-zamieszkaja-w-remizach-osp-strazacy-w-poplochu-posel-interpeluje

    Podobno w każdej plotce jest ziarno prawdy.Co na to strażacy z Wiązowny ? :-?



    Widać temat uchodźców się przeżarł, bo co i rusz media podgrzewają temat. Też napiszę artykuł, tym razem o tym, że Policjanci mają gościć uchodźców, nie podam jakichkolwiek dowodów na poparcie tego pomysłu, po czym wycofam się z tej tezy jeszcze w tym samym artykule i znów rozpęta się gównoburza...
    Proszę was, chcecie dyskutować poważnie to przytaczajcie poważne argumenty....
  • ha ha jaja nie samowite , a mówiłem ze tak będzie , a gdzie nasi multi strach ich zjadł? a mnieli być podstawą obrony .
  • ups a co tak szanowne Państewgo nabrało wody w usta? . Brak odwagi? Ja się kryć nie będę w zaczętym temacie. By ochronić nasze miejsce na ziemi konieczny jest pakt z Rosją.
  • oj widze że nie napisałem najważnieszego czyli plotki która mnie nawet tu na biskim wschodzie dopadła ,że do szkoły mają zorganizoawać miejsca dla "uchodzców" poniewaz mają zaplecze sanitarne i kuchenne , a nasza OSP raczej tego nie posiada.
  • Wazka, daj już spokój, bo dyskusja zaczyna przybierać niebezpieczny obrót. Sam sobie paktuj z Rosją. Mało masz historii, która pokazuje, jakim krajem jest Rosja? Paktowanie z Rosją kończy się albo rozbiorami, albo rzezią Pragi, albo 17 września, albo Katyniem, albo Lenino, albo wprowadzeniem komunizmu, albo 56 rokiem na Węgrzech, albo interwencją w Czechach. A może podobał Ci się letni pakt z 1944 roku, kiedy to patrzyli bezczynnie, jak Twój naród wyrzynali Niemcy? A może lepszy jest pakt powojenny, kiedy dorzynali to, czego Niemcy wyrżnąć nie zdążyli? Naprawdę, mało Ci przykładów czym kończą się pakty z Rosją? Ja nie mam nic przeciwko Rosjanom - każdy z osobna to super człowiek i przyjaciel, ale taką już mają naturę, że jako naród... to jakoś mi nie leżą. Myślę, że zdanie "konieczny jest pakt z Rosją" też jest efektem ich wcześniejszego paktowania z nami. Ja naprawdę wolę iść na dno z kimkolwiek, byle nie paktować z Rosją. Suma sumarum i tak wyjdziemy na tym lepiej.

    Co chwila wpadają jakieś idiotyczne plotki. Raz to OSP ma się zajmować uchodźcami, innym razem szkoły. Naprawdę trudno o większe głupoty. Nie jestem zwolennikiem obecnej polityki UW względem uchodźców i całej tej sytuacji na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, czemu dawałem wyraz na forum. Ale proszę - zachowajmy jakikolwiek umiar i rozsądek... Bo zaraz przeczytamy, że comming out księdza Charamsy to piąta kolumna islamskiego najazdu na Polskę.
  • no tak zgadzam się w tym z Tobą , myślę trochę inaczej biorąc pod uwagę obecną sytuację .
  • Dziś 21:25 na TVP1 będzie o szwedzkim multikulti.
  • Nie wartościuję - jedynie wrzucam i poddaję pod ewentualną dyskusję:
    https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1058311687542810&id=100000919668776
  • A co konkretnie mamy dyskutować, bo nie do końca zrozumiałem przesłanie tego video. Czy chodziło o to że Chrześcijanie się nie rozmnażają i dlatego wymrą, a jedynym skutecznym ratunkiem jest jak najszybsze przejście na Islam? No, wreszcie jakieś rozsądne rozwiązania się pojawiają - do dzieła!
  • Jest to jakis glos w dyskusji ;) "Nie do końca wiem" czy sensowny, ale oddający naszą sytuację czyli "nie do końca zrozumiałem" a jak zrozumiałem to przynajmniej sprobuję bagatelizować. W ostateczności... udam głupa! Może problem sam zniknie?!
  • v460 pisał(a):

    Może problem sam zniknie?!


    No właśnie - sam zniknie. Skoro Europejczycy mają wymrzeć tak czy siak to może nie ma sensu dyskutowanie o tym kto będzie mieszkał wtedy w Europie i czy aby na pewno będzie miał właściwą religię i pochodzenie?
  • nightwatch pisał(a):

    v460 pisał(a):

    Może problem sam zniknie?!


    No właśnie - sam zniknie. Skoro Europejczycy mają wymrzeć tak czy siak to może nie ma sensu dyskutowanie o tym kto będzie mieszkał wtedy w Europie i czy aby na pewno będzie miał właściwą religię i pochodzenie?

    Wiesz co, wkurzają mnie takie pozornie postępowe poglądy (jestem człowiekiem, traktuję innych po ludzku, jestem lepszy, bla bla bla). Dlaczego? Ano dlatego, że za tym się nic nie kryje i nie idzie za tym żaden pomysł, żadna głębsza myśl.
    Przecież nikomu (mi przynajmniej) nie chodzi o to, że "czarny jest zły". Po prostu, jeśli nie zacznie się dziś nic z tym robić, to później politycy "wezmą sprawy w swoje ręce" i będziesz miał najpierw próby pacyfikowania i deportowania, potem obozy śmierci znane chociażby z czasów nazistowskich Niemiec, czystki etniczne znane z Jugosławii. Później będziesz miał bratnią pomoc dla muzułmanów ze strony np. Turcji i Iranu, a może i armii czerwonej, w której do tego czasu 2/3 będą stanowili muzułmanie. I będzie wielka wojna. Zakazujemy państwom muzułmańskim posiadania broni atomowej? Za kilka lat wejdą w jej posiadanie i wcale nie w Iranie, ale we Francji, w Rosji. Całkiem legalnie. Świat już dziś nie jest bajką, a mam wrażenie, że zmieni się na gorsze.

    To nie chodzi o "właściwą religię". Sam być może mam "niewłaściwą religię", bo nie wiem czy wierzę. Prawdopodobnie nie. Nie mam nic do ludzi-muzułmanów, ale państwa muzułmańskie - to jak tam się żyje, jak wyglądają stosunki społeczne mi nie odpowiada. Nie chciałbym mieszkać "tam", podoba mi się "tu". Problem w tym, że "tam" przychodzi "tu" i że mój świat zmienia się na tamten świat. A jeśli dyskutowanie o tym jest bez sensu to co dla Ciebie ma sens? Z całym szacunkiem, ale niemyślenie o tym jest bezmyślnością. Mnie i Ciebie ten problem pewnie nie dotknie, ale masz dzieci, nie?
    Post edytowany przez v460 2015-10-29 10:02:53
  • no to po co pytasz ludzi o poglądy skoro potem Cię 'wkurzają'? Może trzeba zaakceptować fakt że nie wszyscy muszą uważać to co Ty ani podzielać pogląd że trzeba 'coś z TYM zrobić (cokolwiek masz na myśli)'...
  • Chrześcijanie przede wszystkim powinni otworzyć podwoje swoich domostw dla potrzebujących uchodźców. A jak będą bici nadstawić drugi policzek. W innym przypadku tacy z nich chrześcijanie jak z koziej dupy trąba.
  • nightwatch pisał(a):

    no to po co pytasz ludzi o poglądy skoro potem Cię 'wkurzają'? Może trzeba zaakceptować fakt że nie wszyscy muszą uważać to co Ty ani podzielać pogląd że trzeba 'coś z TYM zrobić (cokolwiek masz na myśli)'...



    Bo Twoj poglad to nie poglad tylko dryfowanie ;)
  • Lepsze dryfowanie od płynięcia tam gdzie wszyscy ;)
  • nightwatch pisał(a):

    Lepsze dryfowanie od płynięcia tam gdzie wszyscy ;)



    To zależy wiesz? Zależy od tego czy "wszyscy" się mylą, czy też może mają rację. Nie ma znaczenia czy postępujesz jak "wszyscy" czy jak "mniejszość". Ważne czy masz rację czy jej nie masz.

    Nie mam nic złego na myśli (w sensie stosunku do imigrantów). Mówię tylko, że bezładna imigracja, jaką fundują nam politycy odbije się kiedyś czkawką :(
  • przecież o tym wszystim pisałem wcześniej ( wróg u baram) a teraz już brame przeszedł , i co jeszcze nie rozumiecie? Ja nie nie zamierzam niczego otwierać i nawet nadastawiać pierwszego policzka. Mam nadzieję ,że nie pojdziecie jak barany na rzeż.
  • nightwatch pisał(a):

    Lepsze dryfowanie od płynięcia tam gdzie wszyscy ;)



    Ciężko stwierdzić co jest dryfowaniem, a co płynięciem tam gdzie wszyscy, bo Szefowa MSW Austrii twierdzi, że z Europy trzeba zrobić Festung Ojropa - mi to się kojarzy z wujkiem Adim. Tej samej Austrii, która do niedawna wespół z Angelą twierdziła, że Polacy są oderwani od rzeczywistości i powinni solidarnie zamknąć ry....buzię i robić co im ciocia Angela powie. Jakoś im się odwidziało witanie imigrantów z szerokimi ramionami, a do niedawna było wielkie oburzenie na taką postawę. To kto tu dryfuje?

    Niech mi ktoś powie jakie mogą mieć zamiary ludzie, którzy nie chcą się legitymować podawać swojej tożsamości, specjalnie ją ukrywając przed władzami, bo chcą dotrzeć do Niemiec, a nie pozostać na południu? To są uchodźcy? Czy cwaniacy chcący ugrać parę ojro?

    Czy już ktoś wydumał jak sobie z takim napływem ludzi mają poradzić służby, żeby zapewnić nam względne bezpieczeństwo? Mosad umył ręce, powiedział, że tylu ludzi nie przerobią.
    W Niemczech z ośrodków dla azylantów spierniczają ludzie bez śladu (nie mówię o 1-2, mówię o setkach). Ciekawe co się z nimi dzieje....
    Post edytowany przez Mataj 2015-10-30 13:58:40
  • no bedzie ciezko , choć produkcja agentów idzie pełną parą , jednak sytuacja może się wymknąć spod kontroli
    uchodżcy z bilskowschodnią menatalnością są nie przewidywalni.
  • no i zobaczie szaniwni Państwo ,cóz sie wydarzyło ....
  • To wina uchodzcow ?
  • nie ich wina, to wina europejskiejskiej słaboości wobec emigrantowów czy też jak piszesz uchodżców
  • -
    Post edytowany przez nightwatch 2015-11-15 16:54:27
  • Bylem pewien, ze zaatakowali terroryści, a nie emigranci.
  • sory ale to tak jak byś rodzielał hitlerowca od niemca , czy sowieta często przymuszonego od rosjanina ( choć trzeba przyznac ,odważny to naród, lecz władzy się boi ) Jakiś dziwny podział na muzułmanów, islamistów, dżichadystów przecież to ci sami ludzie. Nie wiem czy wiesz co się działo na dworcu Kaletii poszukaj w necie bo w TV tego nie było jak wyzywali węgrów jak na nich pluli , wyrzucali dane im jedzenie , wyrwali podróżnym bagaże krzcząc daj pieniądze bo ciebie zabijemy oczywiście po arabsku i kto jest ? uchodżcy ? emigranci ?
  • Jerzy Haszczyński dziennikarz Rzepy
    ‏@JHaszcz
    Teraz już chyba można powiedzieć. Niedobrze to wygląda. Wszyscy 3 terroryści samobójcy spod Stade de France przybyli do Europy jako uchodźcy

    Co ciekawe KE zabrała się za kolekcjonerów i pasjonatów-pracują nad odbieraniem zdekowanej broni :) Naturalnie łatwiej się walczy ze spokojnym kolekcjonerem niż Dżihadystą :)
    1682 x 1004 - 348K
  • https://www.youtube.com/...

    (admin: Link link usunięty z powodu nazistowskiej propagandy)
    Post edytowany przez admin 2016-04-09 16:50:40
  • może to i propaganda lecz prawdziwa zresztą jak powszechnie wiadomo "my polacy nigdy się nie poddamy
    ciekawe czy ktoś wie kto to powiedział i czy jest to nazi?