Ilu mamy emigrantów na terenie naszej Gminy
  • a będąc ostatnio w Paryżu to widziałem ,można nie chcący tracić taką kobietę i można zostać oskarżonym o molestowanie. Czujecie temat?
  • Wazka pisał(a):

    nie oszukujcie się wzajemnie , to nie są żadni uchodżcy ,tylko armia allacha . Gra idzie o panowanie nad światem



    widać taka jest wola Allaha żeby jego armia panowała nad światem.
    Pora zmienić operatora.
    Post edytowany przez nightwatch 2015-09-16 10:42:01

  • maga.d - gdzie te łupy zagarnięte przez Polaków w Afryce płn i Bliskim wsch?

    I jeszcze ciekawy tekst Jarosława Bagińskiego, pastora jednego z Kościołów Chrześcijan Wiary Ewangelicznej

    "Miłosierdzie- tak, miłość - tak, pomoc - tak ale na określonych warunkach. Pomagać przede wszystkim powinniśmy tam na miejscu, na miejscu ich zamieszkania. Tym, którzy dotarli do nas, opatrzyć rany, nakarmić, przyodziać, dać schronienie na jakiś czas i powrót do siebie, kiedy się wszystko u nich uspokoi, ale czy przyjąć ich na zawsze i dać zasiłki wyższe niż innym poszkodowanym przez los w Polsce? Tego nie ma w przypowieści o miłosiernym Samarytaninie i nauczaniu Jezusa. Jest o gościnie, jest o opatrzeniu ran, a nie o przyjęciu na zawsze, na dziesiątki lat a nawet setki, a to kolosalna różnica, nie ma też o życiu na koszt Samarytanina. Jezus, Józef i Maryja nie zostali w Egipcie na zawsze, nie podnosili ręki na tych, którzy ich przyjęli oraz przedstawicieli ich władz. Nie żądali wprowadzenia praw żydowskich w państwie egipskim. Józef i Maryja nie żyli na koszt państwa, nie mieli postawy roszczeniowej, ale pokornie pracowali. Prawdziwy uchodźca nigdy nie podniesie ręki na gospodarza, na przedstawicieli prawa i państwa, policję, nie zniszczy, nie zdemoluje własności państwa, które go przyjęło. Takich ludzi określamy co najmniej słowem "przestępca", a na pewno nie słowem „uchodźca”, "imigrant""Więcej na FB : https://www.facebook.com/jbagin/posts/10207838074900005
  • no, po chrześcijańsku sobie wyjaśnił że to nie ludzie tylko przestępcy, a przestępcom pomagac Jezus nie kazał
    :)
    Spoko, można wracać do bogobojnego życia

    ... no i oświeciło mnie dlaczego trzeba sięgać do kapłana kościoła ewangelickiego:
    Bo katolicki papież dokładnie powiedział jak powinien chrześcijanin postąpić, no niestety niestety chyba coś mu rozum odjęło, trzeba poszukać lepszego czytacza pisma
    Post edytowany przez nightwatch 2015-09-21 16:24:58
  • nightwatch pisał(a):


    ... no i oświeciło mnie dlaczego trzeba sięgać do kapłana kościoła ewangelickiego:
    Bo katolicki papież dokładnie powiedział jak powinien chrześcijanin postąpić, no niestety niestety chyba coś mu rozum odjęło, trzeba poszukać lepszego czytacza pisma



    Jestem protestantem co nie przeszkadza mi szanować papieża Franciszka. To nie ja napisałem że coś mu rozum odjęło. Poza tym w cytowanym tekście nikt nie dokonuje polemiki ze zwierzchnikiem kościoła katolickiego. Watykan przyjął uchodźców, bodajże dwie rodziny, ale starannie wybrane i pewnie dał schronienie właśnie na jakiś czas a nie na zawsze.

  • żałosne są te wasze dewagacje w sumie o niczym . Węgry już mają problem , a póżniej Czechy i Polska . To nie jest demonizacja. To jest inawazja.
  • Wazka pisał(a):

    To jest inawazja.


    Ty to wiesz i ja to wiem i co z tego wynika?

  • " owe pozornie bezładne masy imigrantów były (są?) w rzeczywistości doskonale wewnętrznie zorganizowane i zdyscyplinowane - podzielone na ok. 100-200 osobowe grupki, z własnymi liderami, w niczym nie przypominają chaotycznej "wędrówki ludów" wywołanej strachem przed wojną i prześladowaniami. "

    "Polacy - jak zresztą większość innych narodów Środkowej i Wschodniej Europy - są doskonale wyczuleni na każdą fałszywą nutę w zakresie narracji o uchodźcach wojennych. My doskonale wiemy - bo mamy to wręcz zapisane w genach - jak to jest, gdy trzeba naprawdę uciekać w warunkach wojny przed bezlitosnym wrogiem, porzucając przy tym cały dorobek życia swojego i swoich przodków"

    "te tłumy młodych, nieźle wyglądających, pewnych swego mieszkańców Bliskiego Wschodu z torbami pełnymi gotówki - nijak jednak nie pasuje do tego wykutego w naszej pamięci i świadomości historycznej archetypu autentycznego uchodźcy wojennego"

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kto-naprawde-stoi-za-fala-migrantow-szturmujacych-Europe,wid,17860501,martykul.html


    Górale też to wiedza http://www.polskatimes.pl/artykul/8173472,koscielisko-gorale-protestowali-przeciwko-sprowadzeniu-na-podhale-imigrantow-galeria,id,t.html

  • daj już spokój, im większe brednie ludzie wypisują tym bardziej się to rozpowszechnia
    jeden mądrala powie że Józef z Maryją zębów nie myli i dlatego chrześcijanie też nie muszą myć
    drugi napisze że to żydowski spisek
    kolejny wytropi amerykańskich szpiegów albo bandy religijnych terrorystów
    i dalej w kółko, powiedzcie po prostu 'nie bo nie' i już, kończmy temat - po co generować więcej szumu tam gdzie nikt rzetelnej wiedzy nie ma?
  • Odłóżmy religię na bok. Jak oceniacie dzisiejsze głosowanie Polski? Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia przeciw, Finladia się wstrzymała a Polska w ostatniej chwili zmieniła zdanie wyłamując się z V4 i zagłosowała - za.

  • -
    Post edytowany przez nightwatch 2015-09-22 21:54:27
  • Czeski minister pokazał jaja, jak powiedział to, co linkuję w kolejnym poście. Polski rząd dał d..y, głosując "za", bo rzekomo uwzględniono wszystkie nasze postulaty dot. kontroli imigrantów, ich weryfikacji i odróżniania ich od uchodźców. Tymczasem przedstawiciele naszego MSW lub MAiC sami radośnie stwierdzają, że taka weryfikacja jest NIEMOŻLIWA, gdy na granicy jednego dnia staje tłum ludzi, z których każdy stwierdzi, że dokumenty mu zaginęły/zabrano/spaliły się w pożarze zaatakowanego domu...
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-09-23 20:03:27
  • @emes, co myślisz o swoim kraju to Twoja sprawa. Jednak Twoje wulgarne określenia nie są tu na miejscu.
    Poza tym proszę w przyszłości o podanie źródła Twoich cytatów. Inaczej wystawiasz się na zarzut manipulacji lub kłamstwa.
  • Jak tłum będzie miał papiery, kogo pytać czy to ci właściwi?
    Kto ma prawo do segregacji ludzi? Jakie kryteria? Wiara? Wygląd? Wiek?

    Dobrze, że Polska jest "za". Źle, że nie od początku.
  • @admin które słowo jest wulgarne? Masz na myśli wykropkowaną "d"? Padały tu na forum gorsze słowa, podają i w mediach gorsze, wykropkowane lub nie. Proszę Cię, odczep się ode mnie z poprawnością polityczną, albo mnie unicestw z tego ogródka, tak jak to Ty potrafisz.
    Proszę bardzo źródło do jednego z wielu, ciekawego komentarza, kim stała się Polska dla swoich sąsiadów - zdrajcą:
    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zdrada-wyszehradu/83qwl7
    A tu źródło na podstawie którego napisałam, dlaczego Czesi pokazali j..a
    http://www.tvp.info/21746165/czechy-o-podziale-uchodzcow-to-zla-decyzja-ktora-nie-rozwiaze-problemu
    miałam na myśli słowa premiera o uspokajaniu opinii publicznej, ale też o błędzie mówi Zeman.
    Wypowiedzi pani z MSW tudzież MAiC nie przytoczę, słyszałam ją w radiowej trójce podczas jazdy samochodem. Polska zdradziła grupę Wyszechradzką, bo UE przyjęła nasze postulaty, a dzień wcześniej pani ta wyjaśniała w radiu, że te postulaty nie są w praktyce do realizacji, ponieważ... już raz przytaczałam jej argumenty.

    @magda.d rozumiem, że czynnie zaangażujesz się w pomoc imigrantom i nie będziesz ich pytać skąd są i jakie mają zamiary, ale ochoczo przyjmiesz pod swój dach, albo przynajmniej do swojej altanki?
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-09-23 20:04:59
  • A tu link do tego, co sądzą inni, podobno Ci bardziej chętni i otwarci:

    https://www.youtube.com/watch?v=3KSJY0c8QWw
  • emes pisał(a):

    A tu link do tego, co sądzą inni


    do tego, co sądzi inny, żeby być precyzyjnym. Rasistowska agitacja nie przestaje być rasistowską agitacją, bo pochodzi od kogoś z bałkanów lub ze Szweji. Film pokazuje tylko, że wszędzie nacjonaliści i rasiści używają takich samych tanich propagandowych chwytów i manipulacji.

    To, że ktoś coś mówi niczego nie dowodzi. Zaden z Twoich linków nie potwierdza podanego przez Ciebie cytatu. Natomiast na stronie MSW (MSWiA już od wiele lat nie ma) każdy zainteresowany może przeczytać, jakie jest stanowisko pani minister.

    A "Polska dała dupę" jest dla Polaków, dla ludzi którzy czują się związani z Polską tak samo obraźliwe jak "dzicz" i podobne określenia w stosunku do uchodźców.
    Post edytowany przez admin 2015-09-23 18:13:51
  • @admin ponieważ sobie pozwoliłeś nie wykropkować, to się dostosuję i też nie wykropkuję. Ok, wyedytowałam wpisy.
    1. sprecyzowałam, że to nie Polska, a polski obecny rząd dał dupy a nie dupę. W potocznym rozumieniu dać dupy tudzież dać ciała oznacza dać się wykiwać. Ja to oceniam tak, inni oceniają to inaczej, jako zdradę. W sumie niewielka różnica, zdrada też kojarzy się z daniem dupy. W każdym razie masz rację, nie obrażając wszystkich Polaków, precyzuję co myślę o takim posunięciu rządu.
    2. W odniesieniu do wypowiedzi Czechów nie było cytatu, tylko moje zrozumienie sensu - podałam jeden z linków, słyszałam szerszą wypowiedź czeskich przedstawicieli, ale ok. Trzymamy się źródeł, zostaje sam link.
    3. W odniesieniu do wypowiedzi pani z ministerstwa też zlikwidowałam cytat. Przepraszam, ale jeszcze nie nabyłam umiejętności prowadzenia pojazdu i jednoczesnego robienia stenogramów z wiadomości zasłyszanych w radiu. Powiem więcej, nie jestem w stanie na 100% powiedzieć, z którego z dwóch ministerstw pani była, dlatego napisałam MSWiA z rozpędu. Za drugim razem celowo tego nie poprawiałam, byłam ciekawa, czy zauważysz. Przyłapałeś mnie, punkt dla Ciebie! Niezależnie od wszystkiego sens wypowiedzi pani był dokładnie taki, jak napisałam, pamiętam przez jaką wieś przejeżdżałam, patrząc na domy i wyobrażając sobie te pożary, o których tak sugestywnie mówiła w odniesieniu do rzekomo zniszczonych dokumentów. Nie chce mi się grzebać w archiwum trójki, ale jak masz czas i chęć bycia precyzyjnym - to sobie poszukaj z ostatnich kilku dni w serwisach.
    4. Skoro już upieramy się, aby być precyzyjnym, to ja nigdzie nie napisałam, że to była pani MINISTER. Gdyby to była minister, to po nazwisku ustaliłabym, z którego jest ministerstwa. To była pracownica ministerstwa, być może dyrektorka departamentu, a może nie. Dała się przyłapać dziennikarzowi, powiedziała szczerze, jaka to jest abstrakcja z tą kontrolą graniczną. Być może pani minister wezwała ją następnie na dywanik, bo jej wypowiedź nie jest zgodna ze stanowiskiem oficjalnym jej ministerstwa lub tego sąsiedniego, dostępnego na stronie internetowej.
    5. Skoro jeszcze chcemy być precyzyjni, to, zdecyduj się - czy napisałam coś wulgarnego, czy jednak obraźliwego, bo to nie są synonimy.
    5. Skoro dalej upieramy się, żeby być precyzyjnymi, to opinia Szweda z Bałkanów nie jest jego odosobnioną opinią, wystarczy poczytać wpisy pod filmem, albo poszukać innych publikacji, forów szwedzkich, jak ktoś zna język. Generalnie chodziło mi o to, że Szwecja jest oficjalnie taka chętna na przyjęcie uchodźców-imigrantów, a w sumie też pewna grupa Szwedów nie jest z tego zadowolona. Pominę, co się dzieje na południe od nas i u nas zresztą tez - manifestacje pomijane lub manipulowane przez media. Na Słowacji policja wezwana do demonstrantów w geście solidarności zdjęła ochronne nakrycia głowy (nie napiszę kaski, bo powiesz, że to jednak hełmy, albo odwrotnie).

    LUDZIE SIĘ BOJĄ i wcale nie obcej, nieznanej "kultury", ale realnego zagrożenia - pogorszenia swoich własnych warunków przez liczną falę imigrantów, utraty poczucia bezpieczeństwa, być może islamizacji kiedyś tam (jak już np. Arabia Saudyjska sfinansuję tę budowę 200 meczetów w Niemczech - przy okazji tez mam szukać źródła tej informacji???), ale przede wszystkim zagrożenia terrorystycznego.

    Mam przyjaciół w Niemczech. Niemcy oficjalnie otwierają się na uchodźców (zamykając granice z sąsiadami, ale to szczegół), jednak nie wszyscy Niemcy są tacy chętni. Ja moich znajomych nie uważam za rasistów, zresztą niektórzy z nich to też auslanderzy, a wg Twojej logiki taki pogląd to rasistowska propaganda.

    Rozumiem, że na forum Ordnung mus sein, dlatego to, co mogłam doprecyzowałam. Jednak jak bardzo byś nie chciał z tego zrobić obiektywnego journala, jest to wciąż forum opinii, a wątki noszą tytuł "dyskusji", więc zdanie nie musi być jedno i odczucia nie muszą być jednakowe. I, proszę Cię, albo już nic do mnie w tym temacie nie pisz, albo naprawdę mnie wywal za... cokolwiek, jak już się zdecydujesz czy byłam wulgarna, czy obraziłam... się, bo jako Polka obrazić się też musiałam. Nie jestem w stanie bardziej Cię usatysfakcjonować w kwestii jasności i precyzji, w sytuacji, gdy mnie autentycznie coraz bardziej krewa zalewa na to, co się dzieje (mam nadzieję, że zalewanie krwią jednak nikogo nie obraża i nie jest wulgarne...)
  • Kurcze, ostro jedziecie. Nie ma co ;)
    I z Karstenem sie zgadzam - uchodzcom trzeba pomoc, solidarnosc europejska itp. Ja Cie Karsten rozumiem.
    Ale zgadzam sie i z emes. Nie jest prawda, ze Polska (spoleczenstwo) jest bardziej anty niz spoleczenstwa "liberalne": niemieckie, francuskie czy szwedzkie. Przemilcza sie niewygodne fakty, zeby nie jatrzyc, nie straszyc. Zamyka sie mozliwosc dyskutowania na GW pod artykulami o uchodzcach. To nieuczciwe. Ludzie maja prawo do prawdy i dyskusji.

    A przede wszystkim protestuje przeciw ustawianiu dyskusji tak: jestes za wpuszczeniem imigrantow - jestes dobry, humanitarny, tolerancyjny, nowoczesny... Jestes przeciw wpuszczeniu imigrantow - jestes imbecylem, ksenofobem, jestes zacofany i glupi, strachliwy i nieobyty w swiecie. Gowno prawda! "Tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono". Nie wystarczy gadac, ze nalezy wpuscic wszystkich potrzebujacych i juz sie jest "lepszym czlowiekiem". Zeby byc lepszym to trzeba "dac swiadectwo" - trzeba dac schronienie, podzielic sie jedzeniem, trzeba zabrac bulke swojemu dzieciakowi, podzielic i pol dac dzieciakowi swojemu a drugie pol dzieciakowi syryjskiemu. Ale MOWIENIE panstwo powinno przyjac, panstwo powinno sie zaopiekowac a kto tak nie mowi jest ksenofobem to IMHO troche kupowanie sobie czystego sumienia?

    Nie znam niemieckiego. Czy w tym loscie jest faktycznie o tym o czym napisano w artykule? Co to sa za organizacje - wiarygodne czy nie?
    http://krajwspanialy.pl/organizacje-pozarzadowe/
  • @v460 zgadzasz się z dwoma przeciwstawnymi poglądami?
    Pomaganie ludziom na określonych warunkach nie jest kupowaniem czystego sumienia?
    Niektórzy tu próbowali udowodnić, że jest lepsza i gorsza wiara, a chrześcijański żebrak wygląda lepiej niż islamski?
    Pisanie o konieczności pomocy nazywasz głaskaniem sumienia. Masz prawo. Ja mam prawo mówić, że promowanie selekcji ludzi ze względu na wiarę, czy kolor skóry to rasizm.

    emes pisał(a):

    rozumiem, że czynnie zaangażujesz się w pomoc imigrantom i nie będziesz ich pytać skąd są i jakie mają zamiary, ale ochoczo przyjmiesz pod swój dach, albo przynajmniej do swojej altanki?


    Co masz na myśli? Lokowanie uchodźców w prywatnych domach to sprawdzona informacja, czy próba straszenia i manipulacji?
    Nie wykluczam możliwości pracy z uchodźcami. Tacy sami ludzie jak Ty, czy ja.
    Na marginesie. Co jak moja altanka stoi za Twoim płotem? Przepędzisz moich gości ;)

    emes pisał(a):

    LUDZIE SIĘ BOJĄ


    Którzy ludzie się boją? Czy swoje obawy przypisujesz innym?

    Post edytowany przez maga.d 2015-09-23 22:58:15
  • v460 pisał(a):

    Nie znam niemieckiego. Czy w tym loscie jest faktycznie o tym o czym napisano w artykule? Co to sa za organizacje - wiarygodne czy nie?
    http://krajwspanialy.pl/organizacje-pozarzadowe/



    Dwie organizacje należą do największych organizacji w dziedzinie opieki społecznej, dwie zajmują się prawami kobiet. Moim zdaniem są wiarygodne. Cytaty mniej więcej się zgadzają. Pierwsze 3 akapity moim zdaniem są dobrze przetłumaczone. W kolejnych jest kilka błędów.
    Organizacje piszą w dramatycznych słowach o tym, co opowiadają im kobiety, też o ich sytuacji w krajach pochodzenia.
    Wnioski są oczywiście zupełnie inne niż te w artykule. Sam artykuł zawiera twierdzenia, które są zupełnie sprzeczne z tym, co jest w liście. Prawie w każdym zdaniu jest błąd. Nie jest prawdą, że zarządzają ośrodkami. Też nie proszą o pomoc dla siebie. Itd.
    Post edytowany przez admin 2015-09-23 22:38:55
  • Adminie drogi czy wyrażanie zrozumiałymi słowami swojej opinii jest wulgaryzmem , ile można udawać że jest dobrze? Nawet nasz obecny prezydent w Londynie prawdę o stanie naszej RP powiedział to się połowa naszego parlamenty obraziła. Podziękował premierowi za to, że nie zapomniał o polskich lotnikach a usłyszał "dobrze Pan mówi po angielsku" czyli jak to wytłumaczyć? Co do podziału tych z bliskiego wschodu to jest taka bajka chyba o czterech koniach ,które opierały się przed końcem życia jeden z nich postanowił być grzeczny i to jego pierwszego ubito. I w takiej sytuacji jest nasz kraj , ale nic dziwnego skoro Tusk czeka na telefon od Merkel . Raczej to nazwał bym wulgaryzmem.
  • LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY: Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród, to wyganiałbym młodych, mądrych ludzi zagranicę za chlebem. Podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, przyznawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym setki nowych radarów oraz wzmacniałbym inwigilację obywateli. Likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp. Oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski. Wyśmiewałbym polskie wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi, aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu, prostytucji i aborcji, aby nie nadawały się na dobre matki i żony. Zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, tak aby nie mogli się temu sprzeciwiać. Likwidowałbym ich przemysł, a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów itd.(tzw."cichy" IV rozbiór Polski). Obejrzyj się wokoło - w Polsce trwa cicha wojna która dotychczas zmusiła do uchodźstwa przeszło 3 milionową rzeszę Polaków! To właśnie tym sposobem naród polski poddawany jest z premedytacją DEPOPULACJI !!! No i ustawa 1066 oddająca Polskę i Polaków w ręce obcych wojsk (kto i co ma na sumieniu że aż tak się boją Narodu Polskiego...???!!!) Niech każdy prawdziwy Polak wklei to chociaż raz pod jakimś artykułem

    Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-imigranci-z-afryki/informacje/news-kopacz-o-pomocy-finansowej-dla-uchodzcow-decyzje-podejmie-rz,nId,1891805#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
  • Merkel: Europa potrzebuje stałego podziału uchodźców. Pierwszy krok już wykonano.
    No to mamy jasność i na tych kilku tysiącach się nie skończy. ehhh.
    http://www.tvn24.pl/merkel-system-podzialu-uchodzcow-powinien-byc-staly,579941,s.html
  • I jeszcze jeden link (skoro admin sobie życzy źródeł) http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/501248,szlak-imigrantow-prowadzi-przez-polske-niemiecki-reporter-malte-henk-ujawnia-mape.html

    Myślicie, że ten scenariusz jest możliwy? Pochód imigrantów w stronę Niemiec, albo w stronę Liwy (żeby potem dostać się do Skandynawii) zablokowałby pół naszego kraju.

    I jeszcze jedno:
    Dolnośląskie gminy nie chcą przyjmować, albo chcą konkretów w sprawie przyjęcia uchodźców w regionie. Do wczoraj samorządy i instytucje publiczne miały złożyć w tej sprawie deklaracje w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Większość odpowiedzi jest negatywna.
    http://www.prw.pl/articles/view/45448/Samorzady-z-Dolnego-Slaska-nie-chca-przyjmowac-uchodzcow

    A jak na Mazowszu ma ktoś linka?
  • Ludzie, co Wy tu piszecie - sami rasiści i ksenofoby... Przecież jest SUPER! A premier Kopacz to ma na bilboardzie hasło takie, o ile dobrze pamiętam - umiem słuchać ludzi, albo słucham ludzi... Więc albo ma woskowinę w uszach, albo przykłada ucho gdzie indziej, a nie ku swoim obywatelom.

    @magda.d daruj sobie argumenty bez sensu. Zapytałam wprost - chcesz pomagać? Zatem przyjmiesz ich pod swój dach? Ja bardzo bym chciała, żeby moje podatki szły na pomoc potrzebującym obywatelom polskim, żeby nie musieli wyjeżdżać do UK za chlebem, niż na budowę obozów dla "uchodźców', co do których "uchodźctwa" pojawiają się poważne zastrzeżenia i nawet polski rząd widzi różnicę między nimi a migrantami ekonomicznymi.
    Jeżeli Twoja altanka jest za moim płotem, to owszem - nie chciałabym, aby zamieszkali tam tacy, którzy na granicy fekaliami mazali autokary. Podobnie, jak nie chciałabym, żeby za moim płotem powstał obóz dla takich osób. JA NIE CHCĘ. Ale Ty twierdzisz, że chcesz. Więc pytam - co chcesz? Co tzn. "nie wykluczam możliwości pracy z uchodźcami" - będziesz ich uczyć polskiego do 15, a potem wrócisz do domu 30 km dalej? Czy przyjmiesz ich do domu, nauczysz polskiego języka, przekażesz wiedze o polskiej kulturze i zwyczajach - nie po to, by ich nawracać z islamu, ale po to, by się tu lepiej czuli i więcej rozumieli kraj, w którym przyjdzie im żyć. Możesz jakoś to skonkretyzować?

    Napisałam ileś postów wcześniej, odpowiadając adminowi - nie o tym, czego się boję, ale o tym, czego nie chcę dla przyszłości moich dzieci. Natomiast wielu ludzi boi się tego, o czym pisałam. Nie wiesz którzy? Poczytaj trochę innych komentarzy niż na portalach mainstreamu, porozmawiaj z sąsiadami... O, np. możesz zapytać, czy mieliby coś przeciwko, gdybyś zaprosiła uchodźców do swojej altanki. Będziesz wiedziała dokładnie, czego się boją, albo po prostu czego nie chcą.

    Ja realnie boję się zagrożenia terrorystycznego. Państwo też się go boi, na lotniskach od pamiętnego 11 września są upierdliwe kontrole - ale najwyraźniej mają sens. Nie chodzę często do galerii handlowych, ale ile razy tam jestem, to zawsze sobie myślę - jakie to "właściwe" miejsce na zamach - dużo ludzi, niewinne ofiary...
    I problem jest w tym, że z ta "falą" uchodźców - realnie ryzykujemy ściągnięciem do Europy fanatycznych, jak to admin pisał, nacjonalistycznych, ksenofobicznych i jakich tam jeszcze potencjalnych zamachowców.
  • emes pisał(a):

    chciałabym, aby zamieszkali tam tacy, którzy na granicy fekaliami mazali autokary.


    Właśnie to jest rasizm: przypisanie całym narodom cech na podstawie jednego (!), wpisu na blogu. W dodatku nigdy nie potwierdzonego, zdementowanego przez włoską policję . Mimo to "rewelacja" jest ciągle powielana, zawsze z dopiskiem, że takich relacji jest mnóstwo.
    emes pisał(a):

    Ja bardzo bym chciała, żeby moje podatki szły na pomoc potrzebującym obywatelom polskim, żeby nie musieli wyjeżdżać do UK za chlebem, niż na budowę obozów dla "uchodźców'


    Dlaczego myślisz o obozach, kiedy mowa obcych? Nikt z rządu nie powiedział, że uchodźcy mają w Polsce żyć w obozach.
    Post edytowany przez admin 2015-09-24 15:44:35
  • Kurde, ja się zaraz stąd wypiszę! ;) Bo chociaż widzę problem w przyjmowaniu uchodźców, widzę problem w islamie... zaraz przyznam rację Karstenowi. Nawet publicznie przyznam, że zbłądziłem i jestem ksenofobem.

    I to tylko dlatego, że nie po drodze mi z PISem i poglądami w stylu "polska w ruinie". Kopacz z Tuskiem sprzedała Polskę Angeli Merkel i Niemcom.... Uważam, że Karsten i Niemcy (przede wszystkim oni) kompletnie nie mają racji w kwestii uchodźców. Nie chcę multikulti. Ale na boga - nie róbmy narodowej histerii. Europa czyli również my zdecydowała, że pomożemy niespełna 6000 ludzi na początek. OK - pomóżmy i zobaczmy. Poczekajmy, posłuchajmy co mówią, zobaczmy co robią, czy się asymilują... zanim zaczniemy wieszać niewinnych. W Polsce było 90k Czeczenów i nikt tego nie zauważył. No może poza PISem, który ich wtedy przyjmował z otwartymi ramionami ;)

    BTW Ja to rozumiem - Czeczeni walczyli z Ruskimi. Teraz Ruscy pojechali wojować do Syrii, więc... jest nadzieja na zmianę stosunku Polaków do Syryjczyków ;)
  • Admin jeszcze raz się Ciebie zapytam czy napisanie prawdy jest rasiazmem ? ( w temacie wymazanych aktokarow) jeszcze raz napiszę że mieszkałem wśród tych ludzi i w europie i afryce więc dobrze do czego są zdolni ale na pewno nie będą się asymilować ani też pracować ,ale napiszę delikatnie z przyjemnością Ciebie okradną i zrobią kuku. A i niemcy i anglicy i wszyscy inni o tym wiedzą I wszystko w imię Allacha. No trzeba być baranem by nie widzieć że to jest doskonale zorganizowana INAWZAJA na europe idą sobie wypasione chłopy , dobrze ubrani , z tabletami aifonami i z walizkami kasy w grupach po 100 -200 osób i każda taka grupa ma swojego prowadzącego lidera. Czy tak wyglądają wojenni uchodżcy ? Co na to powiesz Ja tam się prawdy pisać nie boję ani jej nie pomijam. Piszesz o zasiżmie wyobarż sobie panie ,że nie ma gorszego rasity niż właśnie oni. To by było na tyle . pozdrawiam
  • @admin może wyraziłam się nieprecyzyjnie - nie chcę, żeby tacy ludzie, o których informację ponoć zdementowała włoska policja - mieszkali za moim płotem. Albo tacy, o których film krąży w sieci, którzy wyzywali od psów policję (tym razem chyba węgierską). NIE PRZYPISUJĘ TYCH CECH CAŁYM NARODOM! Przestań mi imputować. Wpis był do magdy, która napisała, że nie jest godne segregować ludzi na granicy (w obecnym momencie jest to nawet nierealne, o czym już tu było). Zatem, jeśli nie ma żadnej weryfikacji na granicy, jeśli ludzie nie mają dokumentów (a nie wiemy, czy nie mają ich, bo im ktoś zniszczył, czy zniszczyli je sami), to ja nie wiem, jakich ludzi ostatecznie magda przyjmie do altany za moim płotem. To, że będą mnie np. wyzywać od psów w ich własnym języku - mam w nosie, ale być może trafi się tam również szkolony terrorysta. Wracamy do punktu wyjścia - pomagajmy uchodźcom (jako kraj i indywidualnie, kto może), ale nie wg klucza ILE, ale wg klucza KOGO i NA JAKICH WARUNKACH (konkretnie na jak długo, co im zapewnimy, co oni powinni w zamian - np. my ich uczymy języka, zaproponujemy im zajęcie, damy mieszkanie, a oni tę prace przyjmą i będą wykonywać itp.)

    A propos "jednorazowej relacji powielane" - mam relację bezpośrednią z Francji. Niestety, nie mam zdjęć - świadek bał się o swoje życie. Jeżeli chcesz mi przez swój wykrzyknik dać do zrozumienie, że takie zdarzenia w ogóle nie miały miejsca i że to są kłamstwa - to Ciebie też zapytam. Pomyślałeś już o przysposobieniu pokoju dla uchodźcy lub dwóch?

    I znów mam wrażenie, że nie czytasz ze zrozumieniem, albo CELOWO MANIPULUJESZ SENSEM MOJEJ WYPOWIEDZI! Napisałam znów magdzie, że nie chcę, żeby tacy ludzie mieszkali w jej altanie, podobnie jakby mieli zamieszkać w obozie za moim płotem. Nie wynika z mojej wypowiedzi, że ktoś z rządu coś takiego powiedział (PRZECIEŻ NIE PODAŁAM ŹRÓDŁA), ani że ja o obozach myślę. Myślę o moim sąsiedztwie - obojętnie czy to miałby by obóz, altana, fińskie domki, Sheraton czy namiot - nie jest mi obojętne, kto tam będzie mieszkał. A jeśli ktokolwiek uważa, że jest mu obojętne, kogo będzie miał za sąsiada, to albo kłamie, albo jeszcze nigdy nie doświadczył przykrego sąsiedztwa (w jakimkolwiek względzie, w naszej gminie np. popularną uciążliwością sąsiedzką jest wzmiankowane nieraz na forum palenie śmieci i spuszczanie szamba.

    A na zakończenie proszę stanowczo, żebyś przestał odnosić się do moich wypowiedzi, jeśli są kierowane wprost do innych. Wyzwałeś mnie od rasistów, zresztą już po raz kolejny - czym usprawiedliwić takie zachowanie. Admin na Twoim miejscu kogoś takiego by wywalił, albo co najmniej upomniał. Więc albo sam się przywołaj do porządku, albo pozbądź się rasisty. Jeśli rzeczywiście nim jestem, nikt Ci tego ruchu nie wypomni.

    @v460 mi też nie po drodze z PiSem i nie do końca rozumiem kontekst Twojej wypowiedzi...
  • -
    Post edytowany przez maga.d 2015-09-25 05:57:17
  • emes pisał(a):

    @admin może wyraziłam się nieprecyzyjnie - nie chcę, żeby tacy ludzie, o których informację ponoć zdementowała włoska policja - mieszkali za moim płotem. Albo tacy, o których film krąży w sieci, którzy wyzywali od psów policję (tym razem chyba węgierską). NIE PRZYPISUJĘ TYCH CECH CAŁYM NARODOM!


    To oczywista sprzeczność. Twierdzisz, że ewentualni uchodźcy, których ma przyjąć Polska, zachowują się ogólnie tak jak w wymyślononych wydarzeniach, wyzywają od psów policję (Polacy prawie nigdy tego nie robią?). Potem piszesz, że nie twierdzisz tego na podstawie przynależności narodowej. I proszę nie krzycz.

    emes pisał(a):

    Admin na Twoim miejscu kogoś takiego by wywalił, albo co najmniej upomniał.


    Przymij proszę moje słowa jako upomnienie.

    emes pisał(a):

    A na zakończenie proszę stanowczo, żebyś przestał odnosić się do moich wypowiedzi, jeśli są kierowane wprost do innych.


    Twoje wypowiedzi były publiczne. Można je kierować wyłącznie do innego użytkownika za pomocą przyciska "Rozmowy" w górnym menu.
  • @admin Napisz mi wyraźnie, gdzie twierdzę, że wszyscy uchodźcy tak się zachowują? Problem dotyczył tego, że przy braku kontroli na granicy (odnośnie słów magdy: "Jak tłum będzie miał papiery, kogo pytać czy to ci właściwi? Kto ma prawo do segregacji ludzi? Jakie kryteria? Wiara? Wygląd? Wiek?") - nie wiesz, kogo przyjmujesz, więc możesz przyjąć i takich. Zresztą kwestia prawdziwości tamtego zdarzenia nie jest jednoznaczna, mimo dementi policji. Nie chcesz, nie wierz, żyj sobie dalej w ułudzie. Proszę nie pisz do mnie, że coś TWIERDZĘ - to są Twoje urojenia, brak zrozumienia, albo brak chęci zrozumienia. Ostatecznie skłaniam się do tego ostatniego, nie dajesz mi argumentów, żebym myślała inaczej.
    Odnośnie upomnienia - sprytny jesteś. Chodziło mi o upomnienie kogoś, kto innych wyzywa od rasistów. Gdybyś to nie był Ty sam, pewnie już dawno byś go wywalił.
    A jeżeli się bardzo musisz odnosić do moich publicznych wypowiedzi - to przestań wreszcie manipulować i przekręcać moje słowa, wciskać mi kit, którego ani nie twierdzę, ani nie myślę.
    To jest oczywiście Twoje forum i ty tu rządzisz - chcesz sobie rządzić sam sobą - proszę bardzo, niektórzy tak lubią. Nie jestem pierwszą osobą, którą Twoje metody zarządzania tym podwórkiem zdenerwowały - spróbuj się wreszcie zastanowić, co z Tobą jest w tej kwestii nie tak
    A skoro sam nie masz odwagi, to ja się sama wynoszę stąd. Zwłaszcza, że nie podoba mi się rozmawianie z ludźmi, którzy dublują swoje konta. Wystarczy schizofrenii w polityce, żeby ją jeszcze znosić w tzw. czasie wolnym.
  • Jedno słowo starczy za pretekst do obrzucenia obelgami.
    Łatwo prowokować nacjonalistów i rasistów do poniżania i agresji.
    Godność i szacunek innym winna jestem takie, jakie oczekuję dla siebie. Nic nad to.
  • "zarówno Donald Tusk, jak i Jean-Claude Juncker powinni się podać do dymisji, ponieważ nie spełniają podstawowej roli, jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa Unii. Druga rzecz - co na to kierownictwo polityczne i wojskowe NATO? Przecież granice, które zostały naruszone, są granicami sojuszu północnoatlantyckiego. Jeśli NATO nie potrafi nas obronić przed facetami rzucającymi kamieniami, to jak nas obroni przed zawodową armią? I jeszcze jedna uwaga - Turcja jest ogromnym mocarstwem, państwem islamskim, w którym prezydent próbował zmienić niedawno konstytucję, aby było to zupełnie państwo islamskie. W tej chwili Turcja jest członkiem NATO i naszym sojusznikiem, ale jeżeli za kilkadziesiąt lat będą ostre napięcia między islamem a chrześcijaństwem, jak zakładam, że mogą być, to po czyjej stronie stanie Turcja? "

    "ci ludzie przy granicy węgierskiej, chorwackiej czy w Austrii w ogóle nie respektują prawa unijnego, nie respektują granic, pokazują pogardę dla europejskiego prawa i dla prawa unijnego, tym bardziej że, jak mówiłem, to są imigranci ekonomiczni. Można sobie wyobrazić, jak będą się zachowywać, gdy otrzymają mniej socjalu, niż uważają, że im się należy. Moje zdanie jest takie: dbajmy o solidarność Polaków przede wszystkim i przede wszystkim o bezpieczeństwo narodowe Polski, a później dbajmy o solidarność z kimkolwiek innym. Nie przejmujmy się ani poprawnością polityczną, ani solidarnością z narodami, dopóki nie zadbamy o własną solidarność, o własne bezpieczeństwo i o własną przyszłość. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo narodowe, to, jako oficer wywiadu, sumienie mogę spokojnie odwiesić na kołek."


    Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/8179317,makowski-tusk-i-juncker-powinni-podac-sie-do-dymisji-nie-potrafia-zapewnic-bezpieczenstwa-ue,id,t.html
  • @admin byłeś uprzejmy poinstruować mnie, jak pisać rozmowy prywatne (co wiedziałeś, że wiem, bo prowadziłam z Tobą taką rozmowę), to poinstruuj mnie, jak się stąd wynieść, bo tego w menu nie widzę. Napisałam do Ciebie oficjalną prośbę, gdy byłeś zalogowany, a Ty zamiast ją zrealizować, po angielsku się ulotniłeś. Wstyd tak zwiać!
    Magdo, o ile masz tak na imię, piszesz od czapy, jakbyś dopiero wstała z łóżka. Napij się kawy i wskaż, o jakie obelgi Ci chodzi, bo na razie widzę tylko Twoje - za adminem wyzywasz od nacjonalistów i rasistów. Ciekawe jak obiektywny admin na to zareaguje, czy też dostaniesz upomnienie. Pisanie okrągłych słów o godności i szacunku jest bardzo ładne, ale wciąż czekamy na coś więcej nad to. O odpowiedź na pytanie - ILU (bo przecież nie KOGO) przygarniesz pod swój dach?
    @Groszek cały ten cytat byłby bardzo trafiony, gdyby odnosił się do prawdziwych wydarzeń. Ale jak nam admin już wykazał, nie było żadnego rzucania kamieniami na granicy - to wszystko nam się przyśniło przecież. Matrix.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-09-25 10:26:30
  • http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jak-beda-sprawdzani-uchodzcy-przybywajacy-do-polski-odpowiedz-szefa-speckomisji-w/v1zwwq

    Proszę bardzo niePiSowskie źródło informacji o tym, że:
    - przyjęcie uchodźców będzie bardzo kosztowne, nie tylko z powodu zapewnienia im bytu, ale i nowoczesnych technologii ich weryfikacji - pytanie komu zabiorą, żeby tam dołożyć?
    - zastosowanie tych technologii może się okazać w pewnym sensie "gettyzacją"uchodźców - identyfikacją biometryczną, która pozwoli na monitorowanie ich, dokądkolwiek się udadzą (co na to magda i admin, przecież to rasizm?)
    - uchodźcy będą lokowani w "odpowiednich ośrodkach", oczywiście absolutnie nie oznacza to obozów dla uchodźców a raczej hotele z 3 gwiazdkami, czy raczej 3 półksiężycami.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-09-25 10:36:32
  • admin pisał(a):

    emes pisał(a):

    A tu link do tego, co sądzą inni


    do tego, co sądzi inny, żeby być precyzyjnym.


    Co sądzi 17k ludzi, którzy polubiło ten film. (deprecjonujesz wpis emes, więc odnoszę się do tego)


    emes pisał(a):

    LUDZIE SIĘ BOJĄ


    Którzy ludzie się boją? Czy swoje obawy przypisujesz innym?


    Którzy ludzie się nie boją? Czy swój brak obaw i spoglądanie na fakty przez palce przypisujesz innym?

    A teraz ktoś mi odpowie odnośnie kilku "obaw"?

    1. W Niemczech żyje ok 6k Salafitów, którzy chętnie rekrutują się do ISIS. Do weryfikacji ich potrzeba pewnie ze 2x tyle niemieckich urzędników, oficerów kontrwywiadu. Pomijam zupełnie fakt, że taki Salafita naprawdę nie ma na czole napisane "jestem ortodoksyjnym idiotą, zamknijcie mnie", ale przyjmijmy, że tak jest. Czyli Niemcy będą musieli przeznaczyć na to ze 12k ludzi, którzy ich zweryfikują lub będą nadzorować na wolności.
    Niemiecki kontrwywiad już mówi o tym, że tego się nie da zapewnić, ale kto by się tym przejmował. Całe szczęście (i mam nadzieję, że jest to prawda) polski kontrwywiad ma w tej materii współpracować z Mosadem.

    2. Kilka dni temu Zeit zamieścił takiego news'a na swojej stronie: http://www.zeit.de/gesellschaft/zeitgeschehen/2015-09/fluechtlinge-unterkunft-sexuelle-uebergriffe
    W głównym wydaniu wiadomości TVP się to nie znalazło, to zamieszczam z innego źródła: http://krajwspanialy.pl/organizacje-pozarzadowe/

    @Maga.d @Karsten - nie zrozumcie mnie źle, ale mam wrażenie, że wrzucacie ludzi do jednego wora. Zarzucacie współdyskutantom, że mają poglądy rasistowskie, jeśli "raczą" się nie zgadzać z ogólnie wytyczoną linią myślenia. Nie jestem rasistą, ale to nie oznacza, że mam działać na szkodę swojego państwa, ryzykując bezpieczeństwo swojego społeczeństwa (specjalnie nie używam słowa "naród", bo nie ograniczam go celowo TYLKO do Polaków), które mnie wybrało. Serio nie patrzę na ludzi pod kątem koloru, mam to gdzieś.
    Ba! Uważam, że uchodźcom należy pomóc. Jednak:
    Gdy widzę jak manipuluje się opinią publiczną przerzucając ciało 4-latka po plaży (którego rodzice zdecydowali się na podróż z TURCJI, w której mieszkali kilka miesięcy) tylko po to, aby "wzruszyć" opinię publiczną.
    Gdy widzę jak reporterzy specjalnie zaciągają pod kordon policji imigrantkę, aby dostała "strzała" gazem pieprzowym, popłakała się, a później sprzedają to zdjęcie wydawnictwom, pokazując jak okrutna jest węgierska policja lub obcinają ujęcia filmu, podczas którego jeden imigrant rzuca na tory kolejowe kobietę, a gdy policja próbuje ich podnieść opisuje się to jako napaść policji.
    Podczas gdy w Niemczech atakuje się domy dla uchodźców, podpala je i niszczy, a później Polaków wyzywa się od ksenofobów.

    To obraża trochę moją, skromną, bo skromną, ale inteligencję. Tym bardziej, jeśli nie podaje się ŻADNYCH kontrargumentów:

    1. Jakiś czas temu wrzuciłem informację o odsetku osób żyjących z socjalu w Holandii - efekt? Zero kontrargumentów.
    2. Na początku dyskusji wrzuciłem dane dotyczące liczby mężczyzn w stosunku do liczby kobiet i dzieci - efekt? Zero kontrargumentów.

    To dorzucę do pieca jeszcze to: http://pl.gatestoneinstitute.org/6381/szwecja-zachodnia-stolica-gwaltu i uprzedzając argumenty, że te dane są z d...y: Na podstawie Raportu policji norweskiej (nie szwedzkiej, żeby nie ograniczać się do jednego kraju) - "The report shows that, of 131 individuals charged with the 152 rapes in which the perpetrator could be identified, 45.8% were of African, Middle Eastern or Asian origin while 54.2% were of Norwegian, other European or American origin." Przekładając z "nienorweskiego" na polskie - w Norwegii żyje 4% imigrantów, którzy odpowiadają za blisko 50% gwałtów, pardon - wzbogacenia kulturowego. (źródło: http://pl.scribd.com/doc/76695373/Excerpt-From-Oslo-Police-District-Report-on-Rape)

    Teraz po obrzuceniu was tymi "inwektywami" ;) - chętnie posłucham merytorycznych kontrargumentów, a nie biadolenia o tym, jacy to islamosceptycy są ksenofobiczni.
    Post edytowany przez Mataj 2015-09-25 13:42:02
  • Ty ksenofobie, rasisto! Fuj! Dzięki!
    Wiele lat temu przeżyliśmy "najazd" super wschodu azjatyckiego i super południowschodniej europy. I? Przeszkadzają? Jak dla mnie bardziej ci europejscy niż Azja Dla wielu tanie ciuchy, dobre jedzenie, spokój, cisza, dostosowanie się do obowiązujących w naszym kraju norm (nigdy tu nie widziałam żeby mężczyzna uderzył kobietę, te ostatnie włosy sobie wyrywały w kłótni w miejscu publicznym, krzyczące dzieciaki po siedzeniach w autobusie skakały i psa umęczonego za ogon po ulicach ciągały pod śmiechem swoich opiekunów.). Osobiście jestem w "rozkroku". Bo nie można też generalizować wrzucając wszystkich, także tych potrzebujących naprawdę do jednego wora. Ale to chyba wszyscy wiemy... :/
    Ale ogólnie jestem przeciw - nie stać nas na to, zarabiamy mniej niż oni dostaną!!! Nasi dziadkowie mają dylemat - leki czy rachunki opłacić? Dzieciaki obiadów nie jedzą, tata albo mama za biedni - to odebrać mu dzieciaka - dać rodzinie zastępczej (za 2 razy tyle ile zasiłku rodzice by wzięli)! I to mnie wk... maksymalnie! Oczywiście, kiedyś/teraz też uciekaliśmy/uciekamy ale do pracy a nie na zasiłek!!! Rasistka nowa na forum...
    P.S. Niemcy tylko po to ich biorą aby wschodnie landy zaludnić i zatrudnić. To każdy wie... Ha ha - sobie zaludnią owszem i popłacą latami dopóki ich nie wydalą - kto wtedy święty będzie??
    Sorry....
  • Jeszcze raz prawda jest taka wszyscy są tacy sami , a jeśli nie są lub nie chcą to ich pobratyńcy ich do tego zmuszą nie rodzina ale sąsiedzi znajomi segregacja jest konieczna na granicy i to własnie na chwilę obecną będzie najbardziej humanitarne dla nich dla nas dla europy i dla świata. Już słyszymy w mediach informacje ,że im żle , ze głodni ,ze zimno to przepraszam mamy za to płacić? To ma być solidarność?
  • _
    Post edytowany przez nightwatch 2015-09-26 08:53:13
  • czarna pisał(a):

    Osobiście jestem w "rozkroku". Bo nie można też generalizować wrzucając wszystkich, także tych potrzebujących naprawdę do jednego wora. Ale to chyba wszyscy wiemy... :/


    Pewnie, że wiemy, tylko nie wiem dlaczego tym, którzy nie są "po linii" przypisuje się mordkę ksenofobów. Pomagać można, należy, a nawet trzeba! Ale pomagać:
    1. Potrzebującym.
    2. Z głową.
    3. Nie na siłę.

    czarna pisał(a):


    Oczywiście, kiedyś/teraz też uciekaliśmy/uciekamy ale do pracy a nie na zasiłek!!!



    Na początku dyskusji zamieściłem informację o tym dlaczego polscy imigranci różnią się od chociażby Syryjskich, na podstawie danych z CBS w Holandii (taki ichniejszy GUS). Wychodzi na to, że 2% Polaków w Holandii jest na ichniejszym socjalu. Kraje bliskiego wschodu mogą pochwalić się niezwykle ubogacającymi kulturowo, ale niestety niezbyt pracowitymi imigrantami (Erytrejczycy, Irakijczycy, Somalijczycy i Syryjczycy - KAŻDA z tych nacji ma ponad połowę populacji w Holandii, która nie pracuje). Znów, żeby mnie ktoś nie posądził o argumenty wyssane z palca: źródło, jakby ktoś chciał tutaj bardziej przystępnie. Najzabawniejsze jest to, że mniejszy % Polaków pobiera zasiłek, niż samych Holendrów. Czyli raczej ciężko nam zarzucić emigrację socjalną.

    Tymczasem nawet w Berlinie już przestają mówić bzdury i zaczynają realnie patrzeć na sprawę (rychło w czas, bo po zatwierdzeniu liczby przyjętych "uchodźców" przez państwa UE.
    "Berlin official today revealed they now think 30 per cent of those claiming to be from Syria are not telling the truth. ‘It’s an estimate based on the observations of officials on the ground, especially the federal police,’ the interior ministry spokesman said." (źródło)
    W skrócie - Niemcy już zauważają, że 30% imigrantów ściemnia i leci sobie w kulki ze statusem uchodźcy.

    Przyznam szczerze, że przeżywam swoisty szok. Zawsze wydawało mi się, że UE kieruje się zdrowym rozsądkiem, racjonalizmem, nie patrzy na świat krótkowzrocznie, a perspektywicznie. Dzisiaj coraz częściej wydaje mi się, że ta poprawność polityczna do reszty im mózgi wyżarła. Mam znajomego (nie jest najmłodszy, ok 70 lat), który przyjeżdża do Polski w celach biznesowych - za każdym razem gdy tu jest powtarza "Lubię tu być, przynajmniej można sobie normalnie pogadać nie zważając na poprawność polityczną". Zanim nie wybuchła ta cała afera z imigrantami sądziłem, że przesadza....
  • masz rację dla potwierdzenia przedstawiam badania CIA
    ~wrrr do ~znam to z autopsji: Aby wyjaśnić co stało się w Danii ze Świętami Bożego Narodzenia i co nas może czekać ....
    Islam ma religijne, polityczne, ekonomiczne oraz militarne komponenty. Komponent religijny jest podstawą dla wszystkich innych komponentów. Islamizacja następuje, kiedy w danym kraje jest wystarczająco dużo muzułmanów, aby zaczęli się domagać swoich tak zwanych "praw religijnych". Kiedy poprawne politycznie i multikulturalne społeczeństwa zgadzają się na "rozsądne" muzułmańskie żądania o ich "prawa religijne", po cichu przechodzą także pozostałe komponenty. Tak właśnie to działa: (Źródło danych procentowych - CIA: The World Fact Book (2007)).

    Dopóki populacja muzułmanów pozostaje w okolicach 1%, są oni postrzegani jako miłująca pokój mniejszość. W artykułach prasowych, filmach podkreślana jest ich barwna odmienność:

    USA -- muzułmanów 1.0%
    Australia -- muzułmanów 1.5%
    Kanada -- muzułmanów 1.9%
    Chiny -- muzułmanów 1% -2%
    Włochy -- muzułmanów 1.5%
    Norwegia -- muzułmanów 1.8%

    W zakresie 2% do 3% muzułmanie zaczynają odróżniać się od innych mniejszości. Zaczynają być widoczni jako członkowie gangów ulicznych iw więzieniach. Pojawiają się pierwsze symptomy nadużywania środków z pomocy społecznej.

    Dania -- muzułmanów 2%
    Niemcy -- muzułmanów 3.7%
    Wlk. Brytania -- muzułmanów 2.7%
    Hiszpania -- muzułmanów 4%
    Tajlandia -- muzułmanów 4.6%

    Powyżej 5% zaczyna być zauważalny silny (nieproporcjonalny do ich liczebności) wpływ na społeczeństwo. Naciskają na wprowadzenie żywności halal (czystego wg. islamskich standardów), dzięki czemu wymuszają pojawienie się dużej liczby miejsc pracy dla muzułmanów. Pojawia się seria żądań do sieci handlowych o wprowadzenie tej żywności na rynek, często wzmocniona groźbami.

    Francja -- muzułmanów 8%
    Filipiny -- muzułmanów 5%
    Szwecja -- muzułmanów 5%
    Szwajcaria -- muzułmanów 4.3%
    Holandia -- muzułmanów 5.5%
    Trynidad & Tobago -- muzułmanów 5.8%

    Powyżej 10% rząd państwa zmuszany jest do uznania ich prawa do sądów Sharii czyli wg. prawa islamskiego. Docelowo Islam dąży do tego, aby cały świat był sadzony wg. prawa Sharii. Wyraźny wzrost bezprawia, pojawiają się muzułmańskie getta, gdzie nawet uzbrojone patrole policji boją się zapuszczać. Rząd zaczyna tracić kontrolę nad sytuacja. Jakikolwiek pretekst może doprowadzić do rozruchów, palenia samochodów i napaści na nie-muzułmanów.

    Gujana -- muzułmanów 10%
    Indie -- muzułmanów 13.4%
    Izrael -- muzułmanów 16%
    Kenia -- muzułmanów 10%
    Rosja -- muzułmanów 10-15%

    Powyżej 20% zaczynają się demonstracje siły, podpalenia szkół, szpitali, samochodów, synagog i kościołów. Większość osadzonych w więzieniach to muzułmanie. Dotychczas sporadyczne grupy para-militarne dżihadystów zaczynają działać w świetle dnia, często wypierając na terenach zamieszkania muzułmanów lokalne siły porządkowe.

    Etiopia -- muzułmanów 32.8%

    Powyżej 40% można się spodziewać regularnych masakr i ataków terrorystycznych. Organizacje para-militarne rządzą niektórymi terenami wg. własnego widzimisię. Trwają także uprowadzenia niewiernych kobiet, gwałty oraz utajone jeszcze niewolnictwo.

    Bośnia -- muzułmanów 40%
    Czad -- muzułmanów 53.1%
    Liban -- muzułmanów 59.7%

    Powyżej 60% następują niczym nie ograniczane prześladowania niewiernych, sporadyczne masowe mordy, wprowadza się prawo Sharii w skali całego kraju. Niewierni są zmuszani do płacenia podatku "za ochronę" tzw. Jizja, często rekwirowany jest ich majątek. Masowy exodus nie-muzułmanów z kraju.

    Albania -- muzułmanów 70%
    Malezja -- muzułmanów 60.4%
    Katar -- muzułmanów 77.5%
    Sudan -- muzułmanów 70%

    Powyżej 80% pojawiają się czystki i mordy kierowane z poziomu państwowego.

    Bangladesz -- muzułmanów 83%
    Egipt -- muzułmanów 90%
    Gaza -- muzułmanów 98.7%
    Indonezja -- muzułmanów 86.1%
    Iran -- muzułmanów 98%
    Irak -- muzułmanów 97%
    Jordania -- muzułmanów 92%
    Maroko -- muzułmanów 98.7%
    Pakistan -- muzułmanów 97%
    Syria -- muzułmanów 90%
    Tadżykistan -- muzułmanów 90%
    Turcja -- muzułmanów 99.8%
    Zjednoczone Emiraty Arabskie -- muzułmanów 96%

    W pobliżu 100% następuje tzw. muzułmański Pokój (stad Islam jest znany jako "Religia Pokoju") czyli "Dar-es-Salaam", co znaczy "Islamski Dom Pokoju". Wg. wojennej doktryny islamu powinien być wtedy pokój, gdyż wszyscy są już muzułmanami i nie ma powodów do walki.

    Afganistan -- muzułmanów 100%
    Arabia Saudyjska -- muzułmanów 100%
    Somalia -- muzułmanów 100%
    Jemen -- muzułmanów 99.9%"

    Oczywiście tak się nie dzieje. Aby spełnić swoją rządzę krwi, muzułmanie zaczynają mordować siebie na wzajem z różnych powodów.

    "Zanim miałem 9 lat, nauczyłem się podstawowego kanonu życia Araba. Ja przeciwko mojemu bratu; ja i mój brat przeciwko naszemu ojcu; moje rodzina przeciwko naszym kuzynom i klanowi; klan przeciwko plemieniu; plemię przeciwko światu, i wszyscy spośród nas przeciwko niewiernym. Leon Uris, The Haj"

    Dobrze jest pamiętać, że w wielu, wielu krajach, takich jak Francja, populacja muzułmańska skoncentrowana jest w gettach, określonych przez ich pochodzenie etniczne. Muzułmanie nie integrują się ze społeczeństwem w ogólności. Tym samym, uzyskują miejscami znacznie większe wpływy niż ich krajowy odsetek mógłby wskazywać.

  • "Zanim miałem 9 lat, nauczyłem się podstawowego kanonu życia Araba. Ja przeciwko mojemu bratu; ja i mój brat przeciwko naszemu ojcu; moje rodzina przeciwko naszym kuzynom i klanowi; klan przeciwko plemieniu; plemię przeciwko światu, i wszyscy spośród nas przeciwko niewiernym. Leon Uris, The Haj"

    Rety, brzmi jak dewiza Polaka ;)
  • @Mataj, mechanizmy społeczne wszędzie działają podobnie.

    Uważam, że mniej złego robi wzbudzanie współczucia, niż prowokowanie złości i podsycanie lęku.
    Uchodźcy przyszli, pójdą, a nienawiść zostanie.

    Pozostając w zgodzie z oficjalną linią:
    https://youtu.be/RvOnXh3NN9w
  • Dzięki za merytoryczne odniesienie się do mojego wpisu ;-)
  • No właśnie. Niestety trochę tak jest maga.d, że te lęki będą się niestety potęgować. Dlaczego? Albowiem na merytoryczne wpisy, z powołaniem się na oficjalne statystyki i z podaniem źródła, osoby chcące "po prostu pomagać bliźniemu" odpowiadają emocjonalnie.

    Ja rozumiem emocje, jak się widzi chłopczyka, który utonął w morzu i jak ma się w pamięci tysiące ofiar konfliktu syryjskiego, tysiące ofiar, które utonęły w morzu. Tylko, że te ofiary są właśnie przez myślenie emocjonalne - złość, zawiść, nienawiść, strach itp. itd. Dlatego jak zastanawiamy się nad pomocą w katastrofie humanitarnej, której podłożem są emocje... to może myślmy i argumentujmy racjonalnie?! Jeśli nie chcemy lęku przed przyjmowaniem uchodźców to tłumaczmy ludziom, np. liczby przytoczone przez XY są błędne ponieważ. ..., multikulti nie jest złe, bo są pozytywne przykłady, takie jak .... Nie piszmy na zasadzie "peace, love, rock & roll" albo "wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego boga" (pomijam fakt, że nie wszyscy w to wierzą) albo "najpierw im pomóżmy, a później się zobaczy - może wszyscy i tak pojadą do Niemiec i będzie po problemie (przynajmniej dla nas)".

    A nightwatch z dyskusji się w ogóle wypisał, zapewne na zasadzie "co ja będę kretynom nieoświeconym tłumaczył". To nie fair takie stawianie sprawy, tym bardziej, że po pierwsze: nie jest przesądzone kto w tej dyskusji ma rację i po drugie: jeszcze pewnie długo nie będzie przesądzone, bo to co teraz robimy ma wpływ na to jak będzie wyglądała Europa jak nasze dzieci dorosną a może nawet dopiero jak dorosną nasze wnuki... Wtedy dopiero być może będzie można powiedzieć, kto miał rację a kto się mylił.
    Post edytowany przez v460 2015-09-28 14:01:33
  • wypisalem się z kilku powodów, ale najważniejszy z nich to taki że te 'liczby' to 'wiedza' pochodzaca z ogólnie pojętego internetu, pozyskana nie wiadomo skąd (CIA??? FBI??? WTF!) i nie wiadomo do czego się odnosząca, przepuszczona przez dziesiątki kreatywnych umysłów, ale rzekomo potwierdzają jakąś dorobioną później tezę. Wg mnie żadnych takich wniosków wyciągać nie można - to tak jakbyś z badania wyłącznie grupy ludzi bezrobotnych wyciągał wnioski na temat całego społeczeństwa i ogłosił że w Małkini dolnej 90% ludzi to obiboki, podczas gdy w Górnej nie ma obiboków ale za to ciemniaki takie że nie potrafią matury zdać.
    Same wygooglane liczby nie poparte wiedzą (a nagle nam się w kraju zaroiło od znawców kultury, religii i socjologii co jeszcze wczoraj Iraku od Iranu nie odróżniali) to doskonały sposób robienia sobie i innym wody z mózgu. Jeśli najpierw założysz sobie jaki wynik chcesz osiągnąć to w internecie bez trudu znajdziesz setki mniej lub bardziej sensownych wypowiedzi - wystarczy wybrać tylko te co potwierdzają to co chcesz żeby potwierdzały i już możesz głosić że taka jest oto prawda objawiona.
    Co do innych argumentów (nie - liczbowych) to mój pogląd znasz - napisałem już że wg mnie to wszystko poszukiwanie byle jakich argumentów żeby przykryć nieracjonalność swojego strachu albo udawać że to w ogóle nie jest kwestia natury etycznej (jak ów ksiądz co pracowicie sam siebie przekonuje że to banda przestępców więc przykazania Jezusa go nie obowiązują). Jedna część jest wspólna - to wszystko wypowiedzi ludzi którzy ani jednego uchodźcy nie widzieli i bez google nie potrafili by niczym poprzeć swoich poglądów.
    Post edytowany przez nightwatch 2015-09-28 17:41:43
  • @nightwatch: Dzięki. OK, jest to jakiś głos w dyskusji. Chociaż ja nie do końca mogę się z tym zgodzić. Nie mogę się zgodzić, że są to liczby wyssane z palca i bez szerszej znajomości tematu. I nie chodzi mi tu o Mataja, który raczej Iraku z Iranem nie myli ;) Byłem w wielu krajach, gdzie muzułmanie są mniejszością i wszędzie miałem te same mieszane uczucia. I nie mówię, że to łobuzy, obiboki i klienci opieki społecznej. Chodzi mi o to, że albo kraje i społeczeństwa w których ci muzułmanie żyją nie mają dla tych ludzi żadnego pomysłu, albo ci ludzie nie chcą korzystać z proponowanych im pomysłów (może dlatego, że te pomysły są do dupy - nie wiem). Wszędzie to wyglądało jednakowo. Ostatnia moja taka "przygoda" to pobyt w Barcelonie parę miesięcy temu - dzielnica El Raval. Ale byłem w prawie wszystkich czołowych krajach "multikulti" (m.in. Francja, Niemcy, Szwecja, Norwegia - nie byłem w Anglii) i nie podobało mi się. Nie bałem się tego tam, nie boję się tego tu - ale po prostu źle się tam czułem i miałem wrażenie jakiegoś kompletnego chaosu. O brudzie i bałaganie (paradoks bo Arabowie ponoć bardzo dbają o higienę) nie wspomnę, bo sterty rupieci to i w mazowieckich lasach można spotkać w dowolnej ilości.

    Natomiast przed laty byłem w Tunezji. Niby jako turysta, ale mieszkałem w arabskich hotelach bez klimatyzacji w centrum miasta, podróżowałem pociągami, autobusami z autochtonami - nie żadnymi autokarami czy samochodami z wypożyczalni. Także miałem okazję zobaczyć nieco więcej. I tam mi się podobało - tam było bezpiecznie, ludzie wyglądali na zadowolonych, ale: to były inne czasy, to był bodaj jeden z najmniej islamskich krajów ze wszystkich krajów arabskich, nie było wtedy "wiosny ludów" nawet w planach, Henryk Kasperczak był trenerem ich drużyny narodowej, a rządził wtedy ben Ali "silną ręką" (nota bene, jeśli mnie pamięć nie zawodzi, wcześniej był w naszym pięknych peerelu ambasadorem swojego pięknego kraju?).