Ilu mamy emigrantów na terenie naszej Gminy
  • Post edytowany przez Rutek 2015-09-07 10:28:51
  • @Groszek - pismo to pismo, w Biblii jest kilka podobnych słodkich smaczków. ;) Gdybyśmy wszyscy rozumieli słowo pisma świętego wprost to zrobilibyśmy powtórkę z krucjat, a nie przyjmowali imigrantów. Całe szczęście, większość z nas ma do tego dystans.
  • Mataj pisał(a):

    @Groszek - pismo to pismo, w Biblii jest kilka podobnych słodkich smaczków. ;) Gdybyśmy wszyscy rozumieli słowo pisma świętego wprost to zrobilibyśmy powtórkę z krucjat, a nie przyjmowali imigrantów. Całe szczęście, większość z nas ma do tego dystans.



    Podaj proszę chociaż jeden taki smaczek.

  • Groszek pisał(a):

    Mataj pisał(a):

    @Groszek - pismo to pismo, w Biblii jest kilka podobnych słodkich smaczków. ;) Gdybyśmy wszyscy rozumieli słowo pisma świętego wprost to zrobilibyśmy powtórkę z krucjat, a nie przyjmowali imigrantów. Całe szczęście, większość z nas ma do tego dystans.


    Podaj proszę chociaż jeden taki smaczek.


    Księga Powtórzonego Prawa 13:7-12
    Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie.


    Księga Powtórzonego Prawa 17:2-5
    Jeśli się znajdzie u ciebie w jednym z miast twoich, danych ci przez Pana, Boga twego, mężczyzna lub kobieta, ktoś, kto czynić będzie to, co jest złe w oczach Pana, Boga twego, przestępując Jego przymierze, przechodząc do bogów obcych, by służyć im i oddawać pokłon, jak słońcu, księżycowi lub całemu wojsku niebieskiemu, czego nie nakazałem - skoro ci to zostanie doniesione, wysłuchasz i zbadasz dokładnie sprawę. Jeśli okaże się prawdą, że taką ohydę popełniono w Izraelu, zaprowadzisz tego mężczyznę lub kobietę - którzy tej złej rzeczy się dopuścili - do bramy miasta i będziesz tego mężczyznę lub tę kobietę kamienował, aż śmierć nastąpi.


    Z tym, że @Groszek - Ja nie twierdzę, że KK do tego nawołuje (od czasu Krucjat jednak szczęśliwie trochę się zmienił). Uważam, że treść samego pisma można różnie interpretować, czasem opacznie.
  • Wniosek z tego, że każdego człowieka trzeba traktować indywidualnie. Nie sądźmy ludzi po religii, ale patrzmy kim są. Tylko jak to zrobić.
  • W powyższych cytatach nie chodzi o zabijanie wyznawców innej religii tylko zrobienie porządku w swoim środowisku a to istotna różnica. Księga Powtórzonego Prawa w dużym uproszczeniu zawiera wskazania jak Żydzi powinni postępować jako naród wybrany. I odnosi się do czasów starożytnych.

    Chrześcijanie zawsze byli zmuszani do wojen czy podbojów (w imię Boga), przez Watykan i uległe mu rządy czy królów. W samej Biblii nie ma jednak jednego słowa, że Chrześcijanie (a więc wierzący w Jezusa Chrystusa, jako Syna Bożego) mają zabijać w imię Boga. Jezus mówi wyraźnie:

    28 Zbliżył się także jeden z uczonych w Piśmie, który im się przysłuchiwał, gdy rozprawiali ze sobą. Widząc, że Jezus dobrze im odpowiedział, zapytał Go: «Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?» 29 Jezus odpowiedział: «Pierwsze jest9: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. 30 Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. 31 Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych». 32 Rzekł Mu uczony w Piśmie: «Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznieś powiedział, bo Jeden jest i nie ma innego prócz Niego. 33 Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary». 34 Jezus widząc, że rozumnie odpowiedział, rzekł do niego: «Niedaleko jesteś od królestwa Bożego». I nikt już nie odważył się więcej Go pytać.
    (Ewangelia wg św. Marka)
  • No nie Groszek. Jeśli Biblia mówi, że masz przyjaciela i żonę zabić w imię wiary to nie mów, że lepiej masz traktować wszystkich pozostałych... W dodatku mowa jest o zgładzeniu bliskich tylko na początek, a potem masz wyciąć w pień cały lud.

    Także nie odwracajmy kota ogonem ;) Ważne, że my nauczyliśmy się czerpać z tych ksiąg wybiórczo.
  • @Groszek - ależ powtarzam - nie twierdzę, że jest to wezwanie do zabijania (nota bene domyślam się, że interpretację znalazłeś w necie). Można by podjąć polemikę, że "Ukamienujesz go na śmierć" oraz " i będziesz tego mężczyznę lub tę kobietę kamienował, aż śmierć nastąpi." raczej nie dotyczy "robienia porządków", ale nie o to mi chodziło.
    Chodziło mi o to, że takiego samego argumentu (że chodzi o "robienie porządków") można użyć interpretując przytoczone cytaty z Koranu ;) Koło się zamknie, bo ktoś Cię położy Twoim własnym argumentem.

    Radykalizm w każdej religii jest patologią. Niezależnie od tego czy chrześcijaństwie, czy w islamie.
  • Ideą centralną objawienia jakiego doznał Mahomet, w oparciu którego rozwinął się Islam jest:

    "rygorystyczny monoteizm i sąd Boży, zmartwychwstanie ciał oraz obowiązki: religijne wyznanie, jałmużna, post - w miesiącu ramadan, modlitwa pięć razy dziennie, indywidualnie lub grupowo (w piątek), pielgrzymka do Mekki a także święta wojna o zwycięstwo islamu"

    To powyżej, to są fundamenty Islamu, czy nam się to podoba czy nie... czy chcemy w nie wierzyć czy nie...

    W Rzymie, jakby nie było w centrum katolickiego świata znajduje się wielki meczet. W Mekkce myślicie jest świątynia chrześcijańska?
    W europejskich krajach wyznawcy islamu są wolni, a w Afryce i na półwyspie arabskim - chrześcijanie są prześladowani.
    Tak, Muzułmanie są bardzo tolerancyjni i pokojowi. A te akty terroru to są niechlubne wyjątki i są wyłącznie przykładem radykalizmu.

    „A ja wam powiadam: miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują” (Ewangelia św. Mateusza 5:44)

    „I zabijacie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili (...) Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciwko wam, zabijacie ich – Taka jest odpłata niewiernym!”
    (Koran 2:191)
    Post edytowany przez Groszek 2015-09-07 12:17:10
  • Mataj pisał(a):

    Chodziło mi o to, że takiego samego argumentu (że chodzi o "robienie porządków") można użyć interpretując przytoczone cytaty z Koranu ;) Koło się zamknie, bo ktoś Cię położy Twoim własnym argumentem.



    Jak na razie nie udało ci się położyć mnie argumentem. Bo cytat ze ST jest nietrafiony.

    Fundamentem wiary chrześcijańskiej jest nauczanie Jezusa Chrystusa. A Jezus nigdy i nigdzie nie każe chrześcijanom zabijać niewiernych.

    Mahomet, w tym co głosił, czerpał garściami ze ST, pisma żydowskie i chrześcijańskie nie były mu obce. A mimo to jego przekaz stoi w jawnej opozycji z tym czego nauczał Chrystus.
    Mahomet działał 600 lat po Chrystusie. Wiecie dlaczego islam tak szybko się rozprzestrzenił? Chodziło o łupy wojenne, które dzięki Koranowi zostały usprawiedliwione. Plemiona arabskie były wojownicze z natury i nagle w imię świętej wojny mogli rabować i gwałcić.

    Nie będę nikogo przekonywał na siłę. Żyjemy w wolnym kraju, literatura na temat islamu jest powszechnie dostępna. Zacznijcie tylko samodzielnie myśleć i czytać, a nie przyjmować garściami co mówią poprawne politycznie media.

    Pozdrawiam!
    Post edytowany przez Groszek 2015-09-07 12:22:38
  • @Groszek: Nie jestem zwolennikiem nauk Mahometa. Zdecydowanie nie. Ale to co piszesz można też odwrócić. Wiesz dlaczego Chrześcijaństwo tak się rozwinęło? Przez osobę pomazańca bożego - po prostu ta religia była wygodna dla władców, bo uzasadniała ich władzę.
  • Groszek pisał(a):


    Fundamentem wiary chrześcijańskiej jest nauczanie Jezusa Chrystusa.



    A to akurat ciekawa teoria. Czyli Stary Testament mamy sobie w buty wsadzić? Proszę Cię... Nie sprowadzajmy dyskusji do religii.

    Groszek pisał(a):


    Mahomet działał 600 lat po Chrystusie. Wiecie dlaczego islam tak szybko się rozprzestrzenił? Chodziło o łupy wojenne, które dzięki Koranowi zostały usprawiedliwione. Plemiona arabskie były wojownicze z natury i nagle w imię świętej wojny mogli rabować i gwałcić.



    Hmmm przypomina to świetlaną przyjaźń Polaków i Litwinów z Krzyżakami...

    Groszek pisał(a):


    Nie będę nikogo przekonywał na siłę. Żyjemy w wolnym kraju, literatura na temat islamu jest powszechnie dostępna. Zacznijcie tylko samodzielnie myśleć i czytać, a nie przyjmować garściami co mówią poprawne politycznie media.

    Pozdrawiam!



    Mnie akurat specjalnie przekonywać nie musisz. Próbuję Ci jednak uświadomić, że fanatyzm religijny nie jest wymysłem ani tylko islamskim, ani tylko katolickim. A z pewnością stanowi tylko element w dyskusji o uchodźcach. Mi akurat nie robi zbyt dużej różnicy, czy uchodźca jest chrześcijaninem czy muzułmaninem.

    Zresztą w Etiopii i Erytrei wojny nie ma, ale kto by się zastanawiał i racjonalnie patrzył na problem ;)
  • @Groszek ryzykujesz tym, że Ci tu zostanie wytknięty irracjonalny strach przed czymś, czego nie znasz, a jak nawet coś zacytujesz - to nie znasz się na interpretacji tego, bo nie jesteś muzułmaninem...

    @Mataj nie ma w tym sprzeczności, co pisze Groszek. Nowy Testament jest wypełnieniem obietnicy ze Starego Testamentu, ale też - poprzez przykład Jezusa, daje wyjaśnienie pewnych spraw. Religie chrześcijańskie mają swoje źródła w ST i nie można go sobie w "buty wsadzić". Niemniej Chrystus wyjaśnia, że jest Panem szabatu i że szabat został stworzony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Faryzeuszom odpowiada, że Mojżesz musiał nałożyć na nich takie a nie inne prawa, bo na tym etapie Objawienia, na jakim był naród wybrany za Mojżesza - nie byli w stanie przyjąć tego, co stało się zrozumiałe dopiero za Chrystusa. A właściwie dopiero po Nim, bo jak chodził po ziemi, to i dla Apostołów i uczniów mowa ta była trudna, niezrozumiała i wielu odchodziło.
  • Kurde, podziwiam Was! I to wcale nie Wasza wiedze, a wiare ;)
    Post edytowany przez v460 2015-09-07 21:42:43
  • Jeszcze tak do dyskusji o religiach:
    http://m.cda.pl/video/8887397
    Warto posluchac, bo babka wie co mowi. No i jest to babka z jajami. Mam nadzieje, ze nikt sie tym razem nie obrazi za to sformulowanie, jak przy poprzednim tego typu ;)
  • v460 pisał(a):

    No i jest to babka z jajami. Mam nadzieje, ze nikt sie tym razem nie obrazi za to sformulowanie, jak przy poprzednim tego typu ;)



    Bo w tym przypadku to babka z wieprzowiną :-P
  • żarty, żartami , ale poczytajcie koran sobie koran a wszystko stanie się jasne
  • admin pisał(a):

    Groszek pisał(a):

    Niech swoich braci w wierze przyjmie Jordania, Arabia Saudyjska czy Kuwejt.



    Wiesz może, które kraje przyjęły najwięcej uchodźców z Syrii? Tak malutkie jak Jordania i Liban. Wyobrażasz sobie warunki w obozach dla uchodźców tam?

    Wycofuje się z Jordanii, mój błąd - nie znam dobrze tego regionu, przyznaje. Chodziło mi o bogate kraje Zatoki Perskiej.
    http://www.tvn24.pl/panstwa-zatoki-perskiej-nie-chca-uchodzcow-dolary-zamiast-azylu,575255,s.html
    Sześć najbogatszych państw regionu w ciągu ostatniego roku nie przyjęło ani jednego azylanta.
    Bez komentarza.
  • Wazka pisał(a):

    żarty, żartami , ale poczytajcie koran sobie koran a wszystko stanie się jasne


    Marzenia ściętej głowy. Ludzie nie znają Biblii to tym bardziej nie przeczytają Koranu.

  • @Groszek - wolno im nie przyjmować, tak jak nam. Nie zamierzam ich krytykowac z tego powodu. Empatia nie jest obowiązkiem.
  • Mataj pisał(a):

    @Groszek - wolno im nie przyjmować, tak jak nam. Nie zamierzam ich krytykowac z tego powodu. Empatia nie jest obowiązkiem.



    Żartujesz teraz. Polska jest w UE a polityka UE jest taka, że mamy przyjąć (na razie) 12 tys. imigrantów (tzn UE tak chce - a jak się zachowa polski rząd to zobaczymy) a jak nie to będziemy płacić.

    Nie napisałem że krytykuje te kraje. Skoro oni nie chcą przyjąć swoich braci w wierze to widać mają powody. To tylko utwierdza mnie ze napływ imigrantów do Europy jest zaplanowaną inwazją.
  • Należy też pamiętać, że imigranci sami do Europy nie przybyli. Zapłacili za to przemytnikom ludzi - zorganizowanej grupie przestępczej, która zamiast narkotyków teraz przemyca ludzi mając z tego jeszcze większe zyski.
    Zachęcając imigrantów do przyjazdu jak to ostatnio robiła Austria i Niemcy dajemy sygnał że akceptujemy nielegalny przerzut ludzi przez granice. Co innego zabieranie do Europy chętnych ludzi z obozów dla uchodźców przy granicy z Syrią a co innego akceptowanie nielegelnego napływu imigrantów- (nie uchodźców bo ci siedzą w obozach) którzy pozbywają się dokumentów i ukrywają własną tożsamość. Do Polski już poszczególne organizacje sprowadziły uchodźców i cały czas sprowadzają, głównie prześladowanych chrześcijan - tylko robią to konsekwetnie bez rozgłosu. I takie akcje popieram a nie wpadanie w histerię, że trzeba wszystkich przyjąć bo ludzie się topią na Morzu Śródziemnym. To są zbrodnie tych co wzięli pieniądze (ogromne) za transport tych ludzi do Europy a nie nasze europejczyków.
  • Trzeba mieć świadomość jednej rzeczy - przyjmujemy tych ludzi NA ZAWSZE! Oni NIGDY nie wrócą do siebie.
    I prędzej czy później dojdzie do zarzewia.
    Na razie w UE dominują lawaccy piewcy multi culti, ale społeczeństwo się radykalizuje. Już skrajna prawica rośnie w siłę, a w każdych kolejnych wyborach w całej UE będą dochodzić do władzy coraz liczniejsi jej przedstawiciele.
    Ale i rosnąca społeczność muzułmańska, która bardzo szybko się zakorzeni, będzie się starać przejąć przynajmniej część władzy.
    Na końcu tego ciągu przyczynowo-skutkowego jest wojna, pogromy i oczyszczanie społeczności z elementów niepożądanych.
    Pytanie tylko, która grupa będzie w tym konflikcie silniejsza. Mam obawy, że nie ta rozleniwiona dobrobytem i sparaliżowana poprawnością religijną, tylko ta bardziej zdeterminowana i motywowana fanatyzmem religijnym. Ale nawet jeśli nie, to przypominam, że w czasie II WŚ w Europie dochodziło do wielu czystek etnicznych, z których społeczeństwa wciąż nie mogą się otrząsnąć i ich pamięć żyje w sumieniach narodów. Czy chcemy powtórki takich sytuacji?
    Tak czy inaczej, to się nie może dobrze skończyć.
    Historia nie dzieje się tylko tu i teraz, trzeba znać przyczyny dzisiejszych wydarzeń, no i przede wszystkim ich skutki w przyszłości. A wybrane przez społeczeństwo władze powinny przede wszystkim dbać o interesy swoich obywateli, nawet jeśli to się może nie spodobać w Brukseli. Stawiajmy na ZDROWY EGOIZM.
  • Groszek pisał(a):

    Mataj pisał(a):

    @Groszek - wolno im nie przyjmować, tak jak nam. Nie zamierzam ich krytykowac z tego powodu. Empatia nie jest obowiązkiem.



    Nie napisałem że krytykuje te kraje. Skoro oni nie chcą przyjąć swoich braci w wierze to widać mają powody. To tylko utwierdza mnie ze napływ imigrantów do Europy jest zaplanowaną inwazją.


    A jak tak to pełna zgoda ;) Źle odebrałem Twój wpis.
    Co mówi rząd? Mam nadzieję, że to co Siemoniak: http://www.tvn24.pl/siemoniak-niemcy-nie-powinni-nas-uczyc-solidarnosci,575290,s.html
    Swoją drogą:
    stara lewica (Cimoszewicz, Miller) mówi podobnie
    lewica (PO) mówi podobnie
    i nowa lewica (PiS) też mówi podobnie

    Wydaje mi się, czy mamy do czynienia z rzadkim faktem, że polska scena polityczna mówi podobnie?
  • @farafa: dokladnie tak uwazam! Uwazam, ze zachod po prostu nie rozumie na czym polega problem. Robi sie tak jak zwykle: gasi sie pozar, bez ogladania sie na dlugookresowe konsekwencje.

    Z jednym sie nie zgodze. Jesli by chodzilo tylko o te 2, 4, 10 a teraz slusze 12 tysiecy uchodzcow to ja nie mam z tym zadnego problemu. Ale jak teraz przyjmiemy, to za chwile bedzie 120 tysiecy a pozniej 1.2 miliona. Po pierwsze biedna Afryka poczuje, ze mozna (w Afryce w ciagu jednego tylko pokolenia populacja wzrosnie o 100% - to tak jakby w Polsce mieszkalo nie 38 mln a 76 mln!). A po drugie, wg francuskich szacunkow w ramach laczenia rodzin jeden imigrant muzulmanski sprowadza 10 osob ze swojej rodziny. Pomijam fakt wiekszej dzietnosci bo kazdy ma prawo miec tyle dzieci ile chce i ile utrzyma.
  • Pewnie wszyscy już to czytali, ale na wszelki wypadek pozwolę sobie udostępnić: http://warszawawpigulce.pl/mocny-wpis-przeciw-imigrantom-usuniety-z-dyskusji-za-popularny/
  • ja również jetem za. Ja im zawiozłem mleko,czekoladę i zeszyty a oni potem do mnie strzelali ....
  • "Wrzucanie pieniędzy każdemu, kto prosi; dawanie azylu każdemu, kto przekracza granicę; otwarcie granic dla mas nielegalnych imigrantów – nie są formami pomocy. Są obojętnością. Nie obchodzi mnie twoja sytuacja. Nie obchodzi mnie kim jesteś, skąd przybywasz, z jakich powodów i czy mówisz mi prawdę. Obchodzi mnie to, że teraz chcę poczuć się dobrym człowiekiem"

    Bardzo mądry tekst: http://antyteza.org/?p=653

    Polecam, zwłaszcza chrześcijanom.
  • Do Groszek: chrześcijanin to ktoś, kto czyni dobro nie po to, by czuć się dobrze. Może zrozumiesz różnicę...
  • A ja myślałam, że chrześcijanin to człowiek ochrzczony. ;)
    A jaki jest, co robi i dlaczego, to już kwestia każdego pojedynczego egzemplarza chrześcijanina.
    Ale właściwie nie o tym chciałam, a o tym:
    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/arabia-saudyjska-chce-wybudowac-200-meczetow-w-niemczech/bwehbr

    Arabia Saudyjska finansuje państwo islamskie, nie przyjmuje "uchodźców", ale za to ma kasę na budowanie meczetów w Europie.
    HGW zablokowała manifestację przeciw przyjmowaniu uchodźców, wojewoda decyzję uchylił. Premier Kopacz uderza w wysokie tony dotyczące solidarności, sprawdzianu człowieczeństwa> Jakiś inny polityk wypowiada w radiu okrągłe zdania o pomocy tym biednym uchodźcom. Czy oni są ślepi i głusi? Przecież mają służbowe tablety, tak ciężko zajrzeć w net? Czy też oni są już sami zmiękczeni np. takimi filmami, jak wspominałam wcześniej.
  • Grunt to wygodnie i bezpiecznie dotrwać do życia po życiu.
  • z tego co widzę w mediach nie tylko polskich , można wywnioskować ,że społeczeństwa same zaczną się bronić przed coraz bardziej agresywnymi (uchodżcami), bez udziału polityków.
  • emes pisał(a):

    Premier Kopacz uderza w wysokie tony dotyczące solidarności, sprawdzianu człowieczeństwa



    Taki dostała prikaz od D.Tuska. Przecież ta zmiana stanowiska nie jest przypadkowa. Solidarność z kim? Z wypowiedzi imigrantów wynika jasno- oni przybywają do Niemiec bo czują się zaproszeni. Ba. Nawet padają określenia A. Merkel - matka. Mówią, że słyszeli że są w Niemczech mile widziani. Skoro Niemcy zapraszali to niech teraz radzą sobie sami. Powtórzę - uchodźcy siedzą w obozach. To co teraz widzimy to zalew imigrantów ekonomicznych. Oni nawet się z tym nie kryją. Dlatego niszczą dokumenty i nie chcą być rejestrowani na Węgrzech czy w Grecji.

    Trudno się do tego przyznać ale ostatnie wydarzenia otworzyły mi oczy. Jak słyszałem o tym jak Polska straciła suwerenność przez wejście do UE i jak rząd prowadzony jest na sznurku kanclerz Niemiec to nie dawałem wiary. Ot wypowiedzi oszołomów ale teraz zmieniam zdanie.
  • I żeby była jasność - jako chrześcijanin jestem za tym, żeby pomagać uchodźcom. Ale z głową.
    Przyjąć tych, którzy chcą w Polsce mieszkać. Którzy chcą się zasymilować, nauczyć się języka, poznać kulturę i żyć zgodnie z naszym prawem a nie szariatem.

    Każdy przymus - a to proponuje Juncker źle się skończy. Bo albo będą tworzone getta - albo imigranci będą uciekać do Niemiec, Szwecji co z kolei spowoduje że strefę Schengen będziemy mogli włożyć między bajki. Takie dziele ludzi/uchodźców/imigrantów, że Ty pojedziesz tu a ty tu jest humanitarne? A może ktoś nie chce w Polsce żyć i mieszkać to co wówczas?

    Ostatni przykład syryjskiej rodziny ze Śremu, która po kilku miesiącach opieki uciekła do Niemiec z jednej z parafii pokazuje, że żadne narzucanie z góry się nie sprawdzi.
  • Była wypowiedź Pastora (ale @Nemo chyba opatrznie to zrozumiał) to dla równowagi wypowiedź katolika - Ks. prof. Waldemar Cisło http://www.polskieradio.pl/7/1691/Artykul/1502002,Trudno-nie-miec-obaw-zwiazanych-z-imigrantami

    "Jeżeli Arabia Saudyjska albo Katar, dużo bogatsze od Polski, nie chcą przyjąć imigrantów, bo nie chcą u siebie ekstremizmu - to kto jest ksenofobem: oni czy my? - pyta ks. prof. Waldemar Cisło."
    Post edytowany przez Groszek 2015-09-11 09:59:23
  • zważcie że 70% z nich to silni mężczyżni , owszem jesli chcą zostac w PL , ale to nie wszystko muszą pracować jak my , ale oni nie chcą pracować , bo w koranie napisane że to oni sa panami ziemi a biały winien im słuzyć w/g nich nie ma garanic bo tak powiedział mahomet ( bierzcie wszystko w swoje władanie i używajcie i użyżniajcie kiedy tylko zapragniecie) Tak głosi koran . a bylem w wielu krajach tam gdzie oni są od dawna i wcale sie nie zasilowali wręcz przeciwnie. Byłem również w krajach muzułmańskich. I wiecie co mówią , że to my biali potrzebujemy pomocy bo nie wiemy jak żyć. A ogólnie mówiąc to nas nienawidzą. Aż zadziwiające jest to ,że rosjanie są już w Syrii. Nikt tego nie zauważył?
  • A po za tym jest taki bardzo dobry film ( Królestwo Niebieskie ) polecam.
  • Wazka pisał(a):

    A ogólnie mówiąc to nas nienawidzą.


    Z wzajemnością. Nikt tego nie zauważył? Pewnie nam potrzebna pomoc.
    Post edytowany przez maga.d 2015-09-12 00:05:11
  • Nie jestem zwolennikiem importu kogokolwiek, szczególnie w dużych ilościach i wyznających wiarę, z której rekrutuje się większość terrorystów. Ale spokojnie - nie nakręcajmy się wzajemnie. Denerwuje mnie narzucani jakiś "kwot", wkurza, że niektórzy politycy mówią, że takie kraje jak nasz trzeba siłą "zmusić do solidarności" (swoją drogą, albo się ów polityk przejęzyczył, źle go przetłumaczono, albo jest kretynem).

    Ale też pamiętajmy, że potrzebującym trzeba jakoś pomóc. Tym co już są, trzeba coś zaproponować a pozostałym trzeba dać jasny sygnał, że nie tędy droga. Trzeba też zaprowadzić u nich na miejscu porządek, jeśli sobie sami nie radzą i jeśli to my (Amerykanie, Europa) zaburzyliśmy porządek w ich krajach - vide: Irak, Afganistan, Egipt, Libia, Syria... Teraz już po prostu nie można powiedzieć: "spier..., my was tu nie chcemy".
  • farafa pisał(a):

    Proroctwa to może włóżmy między bajki i zajmijmy się realnym problemem. .


    "Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę. Wydaje mi się, że jakaś wielka tragedia spotka Włochy"

    http://www.wspolczesna.pl/artykuly-archiwalne/art/5747322,ojciec-klimuszko-przepowiednie-wiele-sie-sprawdzilo-wideo,id,t.html


  • Post edytowany przez maga.d 2015-09-12 23:36:22
  • Lukasz Warzecha. Nie moja bajka, ale ciezko odrzucic argumentacje. Moze pointa troche slaba, ale caly wywod i analiza sytuacji brzmia sensownie:
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Lukasz-Warzecha-Imigranci-a-nie-uchodzcy-czyli-manipulacje-i-szantaz-moralny,wid,17837336,martykul.html
  • Zgadzam się w 100 procentach. Wmawia nam się, że nie jesteśmy solidarni z uchodźcami, a to w ogóle o co innego chodzi. Poziom manipulacji medialnej osiągnął już poziom histeryczny, bo ludzie stawiają opór jakiego dotąd nie spotykano. Nie ulegają szantażowi emocjonalnemu, a to nowość w psychologii społecznej. Nikt nie ma odwagi przeprowadzić uczciwego badania opinii w sprawie "uchodźców" bo to mógłby być początek krwawej rewolucji.
  • Kilka dni temu były dwie manifestacje w Warszawie. Zdjęcia z tej "pro" były tak kadrowane, żeby było "widać" tłumy, których nie było. Relacja z tej "przeciw" po pierwsze strategicznie ominęła liczbę uczestników, a tych było w tysiącach, a po drugie na zdjęciach pokazywano stale tę samą garstkę narodowców w kominiarkach. Tymczasem na manifestacji było sporo ludzi starszych, rodzin z dziećmi, młodzieży... Z drugiej strony rozumiem też tych w kominiarkach, nie chcieli się pewnie dać zidentyfikować i skatalogować odpowiednim służbom.

    edit: a Z Warzechą też się zgadzam, nawet pointa nie wydaje mi się "słaba"
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-09-15 08:24:54
  • @emes - najzabawniejsze jest to, że jak się czyta wpisy na zagranicznych portalach (angielskich na przykład), to komentarze ludzi nie są negatywne wobec Polaków, Słowaków czy Węgrów. Ba! Ludzie wkurzają się na swoich polityków.
    Odnoszę wrażenie, że ludzie też nie rozumieją dlaczego Merkel zaprosiła Syryjczyków, a teraz nie chce ich przyjąć zrzucając a to na Orbana, a to na brak solidarności....
  • Badania eurostat robil, ale nie sa mocno naglosnione. Slyszalem o nich ale nie moge teraz znalezc. Moze Mataj poszuka, bo mu to lepiej idzie ;)

    A z tego co slyszalem. Jednoznacznie "za" sa Szwedzi. Polska wypada podobnie jak Niemcy (50/50). Wieksza niechec jest we Francji (60) i u naszych poludniowych sasiadow - Cz, Sk, H (80) oraz co zrozumiale we Wloszech i w Grecji. Liczby w nawiasach orientacyjne. Tak jak pisalem linka nie mam, moze ktos wyszpera i skoryguje.

    No wlasnie. I to co mnie wkurza. Mowia, ze z takimi pogladami Polska jest zasciankiem. Okazuje sie, ze niekoniecznie.

    Uchodzcom trzeba pomoc, ale taka pomoc jak obecnie to patologia. Nic dobrego z tego nie wyjdzie. A Ruskie - tak na marginesie - siedza w Syrii i jeszcze podsycaja cala wojne, zeby przedwczesnie sie nie skonczyla. Jak sie cos wiekszego wydarzy, to cichaczem zajma pol Ukrainy. A Merkel wtedy bedzie "zaskoczona" i razem z Hollandem "wyraza zaniepokojenie". Ja juz sam nie wiem - Ruskie takie madre czy Zachod taki glupi?! ;)

    Post edytowany przez v460 2015-09-15 18:01:21
  • Wcale się nie dziwię, że Francuzi mają dość. Na polach Elizejskich na środku trotuarów, po której łażą stada turystów, w tym tych nadzianych - muzułmańskie kobiety z zakrytymi twarzami leżą na boku a w wyciągniętej ręce kubek na drobne. Nikt niczego nie rzuca, ale sporo ludzi się wkurza, bo takie ciało łatwo nadepnąć.
  • nie oszukujcie się wzajemnie , to nie są żadni uchodżcy ,tylko armia allacha . Gra idzie o panowanie nad światem