Internet dla Mazowsza
  • Być może interesująca informacja dla tych wszystkich którzy jak kania dżdżu oczekują na porządny internet w gminie.
    W ramach projektu IDM (http://idm.org.pl) na obszarze naszego powiatu powstały 4 węzły dystrybucyjne sieci światłowodowych, tj. w Józefowie, Sobiekursku, Chrosnej oraz jedyny na terenie naszej gminy w Żanęcinie. Obecnie trwają konsultacje nad umową którą lokalni (i nie tylko) operatorzy będą podpisywać z IDM aby podłączyć się do sieci dystrybucyjnej. Teraz tylko aktywność lokalnych operatorów którzy muszą obsłużyć ostatnią milę określi czas kiedy światłowody (mam nadzieję ) zawitają w naszych domach. Z sieci dystrybucyjnych mogą (a nawet powinni) korzystać duzi operatorzy także nic nie stoi mam nadzieję na przeszkodzie aby niedługo pojawiła się oferta Orange/Netii, etc na internet domowy po kablu.

    Pozdrawiam
    Maciej.
    Post edytowany przez admin 2015-09-07 15:47:04
  • Fajnie! Chociaz podpowiem, ze jest inna mozliwosc na internet wzglednie tani i szybki. W ofercie T-Mobile jest nielimitowany internet LTE/3G. U innych operatorow tez jest nielimitowany z tym ze jest haczyk - brak limitu dotyczy tylko LTE. Dodatkowo w naszej gminie T-Mobilemma najlepsze pokrycie LTE i najwiecej nadajnikow. W praktyce wyglada to tak, ze LTE modem widzi nawet tam, gdzie telefon nie ma dostatecznego sygnalu. W ostatecznosci modem Huawey obsluguje antene, ktora mozna wyrzucic na dach. Taki nielimitowany dostep kosztuje 70-90pln miesiecznie.
    Szybkosci jakie uzyskuje sa rzedu 10-20mbps (zarowno wysylanie, jak i odbieranie), pingi ok. 20-40, czyli calkiem znosnie? Stabilnosc tego rozwiazania tez jest duza. Testuje ponad 2 miesiace i nie mialem zadnych problemow.

    Aha! Nie mam nic wspolnego z T-Mobile. Wprost przeciwnie. Nie jest to rzadna reklama. A te siec podpowiedzial mi pracownik Orange po przeanalizowaniu kto gdzie ma nadajniki.
  • Żanęcin ? Może to tylko moje subiektywne widzimisię, ale tu się wszystko zatrzymuje. To zdaje zatrzymała się nitka gazu. Kanalizacja chyba też. I tu doprowadzili węzeł światłowodowy...
    A już się cieszyłem.

    Ale może się mylę. Czy ktoś obeznany z tematem wie jak sprawdzić, czy jakiś dostawca netu coś chce z tym dalej zrobić ?
  • wszystko będzie mam nadzieję ,że do końca tego roku.
  • Brzmi obiecująco. A wiesz coś o ewentualnych dostawcach ?
  • no tego nie wiem , ale chyba po wczorajszym zarządzeniu dotyczącego zasad przydziału częstotliwości radiowych dostawcy moga mieć klopot.
  • W ostatnich dniach w Wiązownie przy Kościelnej i przy Lubelskiej pojawiła się ekipa, która ciągnęła jakieś kable. I uwaga, uwaga, wedle wiedzy owych ciągnących kable, były to światłowody ! Wiecie coś więcej na ten temat ?
  • tak światlowody nie jak to była firma bo mnie nie ma , jednak dobra rzecz bo mozna bedzie i kablówkę i internet załączyć.
  • Można wiedzieć czy już można korzystać z tych oto światłowodów?
  • no wlasnie nie wiem , z tego co pamietam to jesli jest podięte do centrali to można nawet do centrali starego typu
    tzw , myltiplex chyba trzeba by zadzwońc o rengae lub może do netii nie wiem na zlecenie którego operatora pracy byly wykonywane .