Odbiór dyskusji na forum przez wójta
  • Janusz Budny napisał na Facecebooku o swoich spostrzeżeniach dyskusji na forum:

    https://www.facebook.com/janusz.budny/posts/854601241275758?pnref=story

    Wpis jest widoczny tylko dla jego znajomych.

    Niestety wójt myli forum z bardzo cenioną przeze mnie stroną http://wiazowna.info.pl.

    W odpowiedzi chciałbym pana wójta zapytać, co zrobi, kiedy na zebraniu wiejskim ktoś mówi coś niemiłego lub niemądrego? Forum jest otwarte dla wszystkich. Taka jest istota forum. Rozmowa traci sens, kiedy wszyscy są tego samego zdania.
    Post edytowany przez admin 2015-08-29 12:42:58
  • A ja widze, że wójt odnosi się do strony forum, a nie info.
  • @sarna_lesna admin wyraźnie napisał, że
    admin pisał(a):



    Niestety wójt myli forum z bardzo cenioną przeze mnie stroną http://wiazowna.info.pl.


    i pełna zgoda z adminem :)

  • Czytałam wpis na fc i nic nie jest napisane o wiazowna info. Ty rozumiesz tak, a ja inaczej. Mamy na ten temat różne zdania. I tak ma być. Każdy rozumuje wg swojego uznania. Jak zwykle szukacie dymu :D
  • Co by nie mówić, konstruktywna krytyka jest zawsze dobra a jak ktoś - w tym wypadku wójt- ma takie wysokie mniemanie o sobie to ze zrozumienia krytyki nici. Może i jego zwolennicy należą do grupy klakierów i w związku z tym nie widzą tego całego zakłamania i robienia mieszkańców gminy w "drogi"(czytaj:bambuko). Bo jak inaczej nazwać pozyskiwanie środków na poprawę swojego wizerunku na "dobrego wójta" przez podnoszenie opłat za nieruchomości i zaciąganie kolejnych kredytów czyli zadłużanie gminy. naprawianie błędów poprzedniczki (no, może nie wszystkich-patrz opłaty za wywóz nieczystości).
    P.S. Jeżeli to wszystko to wina "tych innych" to gdzie jest pismo z powiatu nakazujące podniesienie stawek za nieruchomości? "Dobry wójt" by je natychmiast opublikował na swojej stronie FB i tuturutuwiazowna.pl bo to przecież nie on tylko oni.
    P.S.2 Umieszczenie swojej opinii na zamkniętym czyli dostępnym tylko dla ulubionych forum, może świadczyć tylko o jednym - Wybrańcy, klaszczcie jeszcze mocniej!!!!! Zagłuszcie wypociny niegodziwców!!!
    Post edytowany przez ravos4 2015-08-29 11:59:51
  • admin pisał(a):

    Janusz Budny napisał na Facecebooku o swoich spostrzeżeniach dyskusji na forum:

    https://www.facebook.com/janusz.budny/posts/854601241275758?pnref=story

    Wpis jest widoczny tylko dla jego znajomych.



    ech, i znowu "wiem wiem nie powiem"
    chętnie się dowiem, co JWB napisał, i o którym forum ;)

  • sarna_lesna pisał(a):

    Czytałam wpis na fc i nic nie jest napisane o wiazowna info. Ty rozumiesz tak, a ja inaczej. Mamy na ten temat różne zdania. I tak ma być. Każdy rozumuje wg swojego uznania. Jak zwykle szukacie dymu :D



    W pierwotniej wersji wpisu było tam wiazowna.info.pl. Wpis został edytowany, przez co kilka odpowiedzi pod wpisem traciło sens.

    PS: Obecnie profil całkowicie zniknęło. Tylko dla mnie?
    Post edytowany przez admin 2015-08-29 12:16:29
  • ahaaa...
  • Wygląda na to, że Janusz Budny zablokował swój profil dla mnie. Czym się naraziłem, Panie wójcie?
  • To ja czytałam wpis już poprawiony ;)
  • hm uważam ,ze nikt nikomu nic nie zawinił tylko wyrażnie wszystkich ponoszą emocje a to nie nie jest dobry grunt do rozmów. Ponad to widzę ,że co niektórzy stają się wszech widzący. Dodatkowo jak najbardziej starają się jak najbardziej zamieszać snując swoje hipotezy często niczym nie podparte. Natomiast rozwiązania prawne pozwalają na działania zgodnie z ustawą , a nie na wodę na młyn.
  • ostatniego wpisu to już w ogóle bez kontekstu nie rozumiem
  • Niewiele się pomyliłem w swoim oszołomieniu i frustracji. Wótowi na FB odpowiadają: 1. znajomi, którzy Go dobrze znają a potrafi być osobą przemiłą, 2. pracownicy, którzy zawsze będą Mu klaskać, 3. wszystkowiedzący jak jest dobrze (oczywiście dla "wszystkich" zainteresowanych kierunkowym rozwojem gminy)
    Mimo jawności wypowiedzi to jednak na FB też jest taka sama albo jeśli policzyć polubienia,większa, zamknięta grupa entuzjastów działań wójta. I tu się kółko zamyka. Oczywiście dla "ociemniałych" czy raczej "oświeconych" wspaniałością MP. Są oni tak samo pełni "hejtu" dla tych co widzą drugą stronę medalu, że wykluczają wszelaką dyskusję. I dlatego wzorem jednego z klakierów ... Plecaczki i na pielgrzymkę a sfrustrowany niepowodzeniami w czasie poprzedniej kadencji bałwan niech też dołączy do nich.
    Jeden z klakierów przy okazji określił wszystkich piszących na FP : "Takich ludzi którzy piszą zza monitora jest bardzo dużo. Ich poziom inteligencji nie jest zbyt duży, pewnie w życiu im nie wyszło i muszą swoją złość przelać na klawiaturę."
    Post edytowany przez ravos4 2015-08-29 17:10:51
  • Konstruktywna krytyka to nie taka zdaje sie, kiedy sie rzuca insynuacje anonimowo bez przedstawienia dowodow, prawda? Konstruktywna krytykanto nie jest chyba taka, kiedy ludzi majacych odmienne zdanie nazywa sie klakierami lub powiazanymi, prawda?

    I wreszcie moim zdaniem konstruktywna krytyka nie jest wtedy kiedy pada z ust innej "grupy", ktora sprawuje, sprawowala wladze (lub chciala ja sprawowac, ale "lud" nie pozwolil w wyborach) i jesli sie tego faktu nie ujawnia na forum. Ludzie mysla, ze pisze "zwykly obywatel" a tymczasem pisze ktos kogo "interesy" sa lub mogly zostac nadwyrezone. Jesli wiem, ze ktos jest z innej opcji lub ze jego interes ekonomiczny mogl zostac nadszarpniety przez obecna wladze to pozwala mi inaczej patrzec na argumenty obu stron. Wojta znamy wszyscy z imienia i nazwiska. Przeciwna strona ukrywa sie za pseudonimami. Pare osob pewnie wie kto jest kim, ale zapewne nie wiekszosc. A szkoda, bo to by bylo uczciwsze.
  • A! I zeby bylo jasne: nie jestem znajomym wojta, jego wspolpracownikiem, pracownikiem ani rodzina. Nie mam zadnego interesu w gminie. Nie chce miec i tylko tu mieszkam. Nie mialem sklepu, nie bylem i nie jestem radnym. Howgh.
  • v460 pisał(a):

    Wojta znamy wszyscy z imienia i nazwiska. Przeciwna strona ukrywa sie za pseudonimami. Pare osob pewnie wie kto jest kim, ale zapewne nie wiekszosc. A szkoda, bo to by bylo uczciwsze.


    Dobra v460 skoro namawiasz, to dlaczego sam nie dasz przykładu? No, chyba, że wcześniej się ujawniłeś, a ja to przeoczyałam. ;)

    Moim zdaniem; po to jest forum, żeby można się było na nim wypowiadać. Swobodnie wypowiadać. I jeśli funkcjonują na nim w miarę kulturalni ludzie, to wypowiadać się przy zachowaniu ogólnie przyjętych norm, czyt. w normie :) Co wg mnie ma miejsce na tym forum. To czy ktoś sie wypowiada pod pseudonimem, czy pod imieniem i nazwiskiem to jego sprawa.
    Czy wyobrażasz sobie, że forum nadal by funkcjonowało jeśli wszyscy ujawnili by się z imienia i nazwiska? Ja - nie.

    Jeśli chodzi o Miłościwie nam Panującego to jak dla mnie wpis na FB to dno. Normalny wójt nie zajmowałby się czytaniem i analizowanie info na forum, o osobistym komentowaniu bzdur przez wójta już nie wspomnę.
    A usuwanie "znajomych" z FB, których tak chętnie przyjmował po założeniu profilu (ciekawe, dlaczego?) - bez komentarza.
  • Do aga_4: dobrze prawisz!
    Post edytowany przez Nemo 2015-08-29 22:39:35
  • Hehehe, dobre! ;)
    Nie ujawnie sie, bo uznalem w tej sprawie zdanie Karstena. A w swoim czasie dlugo na ten temat dyskutowalismy. W skrocie: wszyscy albo nikt. Ja uwazam, ze pisanie insynuacji na osobe znana z imienia i nazwiska z ukrycia jest chamstwem, brakiem kultury osobistej. Jest niczym innym jak donosem. I z tego wzgledu nie jest to "jego sprawa" (tzn. donosiciela) czy sie ujawnia.

    Jesli czegos nie chce napisac pod nazwiskiem, lepiej zeby w ogole nie pisal. Wszyscy mozemy pisac, ze ta zdradza Maz, a tamten wzial lapowke i podpisywac sie "zyczliwy". Tylko czy od tego swiat bedzie lepszy? Karstenowi moge wybaczyc, ze wierzy (imho: naiwnie) w sile takiej anonimowosci. Byc moze nie studiowal tak wnikliwie historii naszych wschodnich "przyjaciol" a takze naszych PRLowskich losow. Ale ja sie na anonimowe donosicielstwo nie zgadzam.

    A jeszcze bardziej nie zgadzam sie na manipulowanie nami wszystkimi przez obecnych i bylych radnych oraz lokalnych biznesmenow, ktorzy nie mowiac kim sa - staraja sie manipulowac tlumem. Prawda Nemo? ;)
    Niektorzy dodatkowo graja pod kilkoma nickami, zeby wychodzilo "prawdziwiej", albo bo sie zblaznili lub zostali rozpoznani w przeszlosci. Jak dzieci mozna by powiedziec, gdyby nie chodzilo o wladze lub o kase, albo i o jedno i o drugie ;)
    Post edytowany przez v460 2015-08-29 22:46:22
  • Akurat wiadomo, kim jest Nemo, Morissy Dwa itp. (czyt. radni i albo się ujawniali, albo wyszło z kontekstu dyskusji) Rodzic - który "najechał na wójta" też się ujawnił. Sprzedający, czyli ten od sklepu, czyli ravos też - wystarcza mi, że to ten od sklepu. A jeśli ten od sklepu to i wójt wie, który to.

    Tych, którzy wypowiadają się pod dwoma nickami też można rozpoznać... Tylko oni myślą, że tacy sprytni są ;)

    Podtrzymuję swoje powyższe zdanie. No i jeśli wójtowi tak ciśnienie skacze, że aż na fejsie o tym pisze, to forum jest ok ;)
  • No i git ;) Zostajemy przy swoich zdaniach.
  • 1. Aga - propozycja podpisywania się imieniem i nazwiskiem była. Bylem za, sek w tym, że dostęp do treści miał mieć każdy. A na to się nie zgodzę. Jeśli ktoś chce czytać, niech sam ma odwagę się podpisać. Wiesz lub nie (jako moderator nie) - forum czyta sporo ludzi, niemało z urzędu. Wypowiada się niewielu. Wobec czego forum musiałoby być zamknięte. Tego sobie admin nie życzył, wiec i ja na tyle na ile mogłem - pozostałem "niepodpisany".
    2. Tez mnie wkurza pisanie enigmatycznych zdań o powiązaniach, które g... udowadniają, za to działają na wyobraźnię. Widocznie niektórzy mają taki "flow". Karsten kiedyś z tym walczył, nagle przestał - nie wiem dlaczego. Może uznał, że to walka z wiatrakami.
    3. Dziwi mnie, że niektórzy nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że w gminie są "lemingi", które akceptują obecny stan rzeczy, dostrzegają niedociągnięcia, ale są też zadowoleni z dotychczasowych osiągnięć. No tak, ale ci pewnie są powiązani, pewnie czegoś nie wiedzą i takie tam....
    4. Wpis dziwi mnie o tyle, że wójt pewnie nie raz, nie dwa słyszał pod swoim adresem gorsze rzeczy podczas kampanii, ale życzę wytrwałości.
    5. Kogo masz na myśli mówiąc o "tych spod dwóch nicków"? Z czystej ciekawości pytam, bo skoro już zaczęłaś temat to rozumiem, że coś konkretnego masz na myśli.
    6. Nie zgadzam się natomiast z opinią z FB (pojawiła się taka), że forum to grupa oszołomów, którzy nie mają co robić tylko krytykują.
    Jestem na forum (poczynając od Chobarta) dłużej niż mieszkam w gminie. Do listy kojarzonych przeze mnie osób z forum zaliczam: radnych, wójtów, kontrkandydatów na wójtów, osoby kojarzone z biznesem w gminie, urzędników, zwykłych mieszkańców, sąsiadów, także dyrektorów szkół warszawskich (liczba mnoga we wszystkich przypadkach dla niepoznaki). Stwierdzenie, że forum to zbieranina oszołomów jest mimo wszystko (;-)) krzywdzące.
    7. Forum zdaje się generalnie dobrej noty nie ma, ale dziwnym trafem zagląda to wielu (również tych komentujących wpis) są tu też bardzo ciekawe sugestie, z których można czerpać dla dobra gminy. Np brak pytań do wójta ze strony zniknął, a dobrze by było go przywrócić. Zresztą kilka z nich już przysłużyło się gminie i dobrze zostało odebranych przez mieszkańców.

    To tak z kronikarskiego obowiązku zabrania głosu ;-)
  • Ale czym Wy się podniecacie?
    Że wójt czyta forum było wiadomo, przecież od początku jest otrzaskany z techniką i środkami masowego przekazu.
    Wiadomo też było, że musiał się nieraz zezłościć na swoich oponentów, którzy się wypowiedzieli negatywnie wypowiedzieli - nikt nie lubi krytyki, każdy ma jakąś wrażliwość i pewne rzeczy go obchodzą.

    A fakt, że się wójtowi na tyle ulało, że sobie ulżył na fb?
    Różne są techniki radzenia ze stresem. Jedni chodzą do terapeuty, inni wsiądą na rower i przejadą długi dystans, a jeszcze inni wezmą za pióro (klawiaturę) i napiszą 10 razy "to on jest głupi - nie ja", żeby poczuć się lepiej

    Ja naprawdę uważam, że nie ma co przeżywać sytuacji, że "wójt powiedział".
    No chyba, że wójt by powiedział np. "obniżamy stawkę za śmieci o połowę, a podnosimy za wodę", albo coś innego, ale równie istotnego i realnego. A nie np. jak w ostatnim newsie na wiazowna.pl "Będzie chodnik od Dziechcińca do Glinianki", a jak się wczytać w tekst, to może będzie, jak starostwo będzie przychylne i na pewno potrwa to wiele lat.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-08-30 09:52:45
  • Witam
    Nie będę komentował wpisu na FB Pana Wójta. Nie zgodzę się również ze stwierdzeniem, że Cegliński "najechał na Wójta", najechałem na osoby, które przyczyniły się do przetrzymywania pieniędzy ze zbiórki oraz na osoby, które ewidentnie chcą ten fakt zamieść pod dywan. Uważam to za ............... i mam nadzieję, że tak uważa większość normalnych ludzi. Jeżeli dla niektórych jest to normalna sytuacja to ich sprawa, ja "dzień dobry " im nie powiem i ręki im nie podam. Do Wójta zwróciłem się po pomoc i czekam do wtorku na ostateczne załatwienie sprawy. Przez prawie rok, nikt nic z tym nie zrobił i to jest chore. To forum jest potrzebne bo oprócz tego, że aktywnie uczestniczy w nim kilka osób, to jest czytane przez mieszkańców Gminy, którzy czerpią informację co się dzieje i sami sobie wyrabiają pogląd. Jeżeli mam uchodzić za frustrata, wariata bo mówię prawdę to zacytuję osobę z tego forum "SPŁYWA TO PO MNIE". Czytałem komentarze na FB pod wypowiedzią Pana Wójta i dochodzę do wniosku, że jedna osoba chyba za bardzo się zagalopowała. Nie wiem czy to młodzieńczy temperament ale faktem jest, że pracuje w Gminie a to do czegoś zobowiązuje i stwierdzenie na pohybel nie powinno paść. Chyba, że nie wie co to znaczy.
  • @Mataj podtrzymuję: po tym jak wszyscy użytkownicy przedstawią się, forum umrze śmiercią naturalną. Wynika to wyłącznie z czystej socjotechniki, bez względu na wprowadzone reguły tj czy forum będzie otwarte, czy też nie.

    Forum oprócz wkurzania wójta i jego klakierów, i oprócz beznadziejnego miejscami trollowania, spełnia według mnie ważną rolę i dla użytkowników, i mieszkańców biernie czytających. To m.in. funkcja informacyjna ...

    Na resztę pkt jak zwykle nie podejmuję się odpowiadać. Jak ty to robisz?!

    @rodzic zgoda najechałeś na tych, co chcą zamiatać pod dywan
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-08-30 11:38:55
  • Rodzicu co ma wspólnego wójt ze zbiórką pieniedzy. Dlaczego jak jesteś rodzicem w tej szkole nie załatwisz tego sam i po kłopocie tylko wszedzie o tym piszesz. Jak czytam te wpisy to myślę że to gmina zbierała te pieniądze?
  • @aga_4: Czyli odpowiedź na punkt 5 się nie pojawi, bo to była zwykła socjotechnika z Twojej strony? Jak to robię? Zwyczajnie, staram się do sprawy podchodzić rzetelnie, a tu się nie da jak zwykle podejść do sprawy 0-1kowo.

    @rodzic: Najechałeś na tych, którzy zbierali pieniądze, w niejasnych okolicznościach, ale .... nie zgrywajmy teraz niewiniątek - wątek, w którym to robiłeś dość jednoznacznie przez wielu był traktowany jako przysranie obecnemu wójtowi i sugerowanie powiązań z .... no właściwie nie wiadomo kim, bo dużo napisano, ale niewiele konkretów. Ok! Poza Twoimi uwagami o zbiórce, ale te powinny być moim zdaniem w innym wątku - o szkole a nie o ew. powiązaniach wójta, ale to już zmartwienie moderatorów.

    Post edytowany przez Mataj 2015-08-30 13:17:25
  • I co się takiego stało?
    Wójt się popłakał? Ma prawo, to też człowiek.

    Panie Wójcie.
    Wszystkim zrobić dobrze się nie da. Ma Pan w ręku narzędzia których nie wykorzystuje. Teraz jest Pan zaskoczony takim a nie innym odbiorem Pana osoby.
    Jak pamiętam z czasów kampanii, jest Pan zarejestrowany na tym forum.
    Proszę w takim razie się zalogować i ciemnym ludziom takim jak ja, napisać wprost, co jest powodem tego, że samopoczucie dyrektora szkoły jest ważniejsze niż rehabilitacja dziecka?
    Potrafi Pan?
    Podobno nazwał nas Pan frustratami? To prawda. Wielu z nas dopadło to uczucie. U mnie objawia się kpieniem z rzeczy poważnych. Wolę gadać z aga_4 i emes na temat szpilek i pośladków niż o wybitnych Pańskich osiągnięciach. Dlaczego? Bo tam gdzie w zdrowym układzie załatwił by Pan sprawę jednym telefonem Pan nie potrafi tego zrobić.
    Wnioski są takie:
    Albo nie potrafi pan się posłużyć telefonem, albo istnieje coś co Panu na to nie pozwala. Czyli teoria o układzie jest jak najbardziej słuszna i frustracja nieunikniona.

    Moja sugestia jest taka. Ma Pan pięść że daj Boże zdrowie. Raz się Pan postaw, piergórnij w stół i załatw Pan sprawę, mimo że to się nie spodoba kilku osobom co po pańskich plecach się na żyrandol wdrapały.
    Bo teraz to nie wiadomo kto tu rządzi i kilometry dróg wysypanych kruszywem tego nie zmienią a stany takie jak ten, który Pana dopadł będą się nasilać. (To jest właśnie frustracja. Chce Pan dobrze a wychodzi jak zwykle)

    Frustracja nie pozwala mi napisać "Z poważaniem" więc napisze -

    Pozdrawiam.

    No i wyszedł list otwarty :)

    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-08-30 16:01:32
  • I jak tu nie być sfrustrowanym, jeśli dowiaduję się, że-
    1. p. Radna pracownica administracji szkoły jest dodatkowo nauczycielem świetlicy (razem 53 godziny pracy w tygodniu)
    2. p. Konserwator ze szkoły został nauczycielem informatyki w tej szkole
    3. nauczyciele ZSG w Wiązownie przenoszą własne dzieci do innych szkół.
  • O kuźwa! To wójt ma swoje prywatne konto na fb??? Ale jaja! No niemożliwe!!! Przecież ktoś taki jak wójt konta posiadać nie powinien! Bo to nie jest człowiek tylko wójt! I jeszcze bezczelnie sobie na nim pisze! Ba! Zdjęcia jakieś jeszcze zamieszcza i najgorsze - znajomych ma jakiś! I pisze, że coś go uraziło na dodatek! Przecież wójtowi nie wolno tak!!! I jeszcze treści swojego prywatnego konta nie upublicznia ... Tylko znajomym... Wstyd i hańba!!!!!
  • @Aga: miarkuj sie troszke. Nie nazywaj klakierami osob zadowolonych z tego co robi wojt. To jest obrazliwe. Jesli nie chcesz eskalacji inwektyw to zbastuj troche.
    Jasno sie wyrazilem: na ile wiem co robi wojt, to to popieram. W dupie mam czy to sie komus podoba czy nie. Nie mam zadnych interesow, ktore lacza mnie z gmina. Dlatego prosze - nieco szacunku. Wystarczy jeden imbecyl na forum, szkoda powielac te zachowania. Dzieki.
    Post edytowany przez v460 2015-08-30 21:07:02
  • czarna pisał(a):

    O kuźwa! To wójt ma swoje prywatne konto na fb??? Ale jaja! No niemożliwe!!! Przecież ktoś taki jak wójt konta posiadać nie powinien! Bo to nie jest człowiek tylko wójt! I jeszcze bezczelnie sobie na nim pisze! Ba! Zdjęcia jakieś jeszcze zamieszcza i najgorsze - znajomych ma jakiś! I pisze, że coś go uraziło na dodatek! Przecież wójtowi nie wolno tak!!! I jeszcze treści swojego prywatnego konta nie upublicznia ... Tylko znajomym... Wstyd i hańba!!!!!



    konto może i prywatne, ale osoba - publiczna, więc lepiej przy wypisywaniu osobistych żali albo niech ugryzie się w... palec, albo niehc udostępni wpis jedynie zaufanym klakierom ;)

  • alert pisał(a):

    czarna pisał(a):

    O kuźwa! To wójt ma swoje prywatne konto na fb??? Ale jaja! No niemożliwe!!! Przecież ktoś taki jak wójt konta posiadać nie powinien! Bo to nie jest człowiek tylko wójt! I jeszcze bezczelnie sobie na nim pisze! Ba! Zdjęcia jakieś jeszcze zamieszcza i najgorsze - znajomych ma jakiś! I pisze, że coś go uraziło na dodatek! Przecież wójtowi nie wolno tak!!! I jeszcze treści swojego prywatnego konta nie upublicznia ... Tylko znajomym... Wstyd i hańba!!!!!



    konto może i prywatne, ale osoba - publiczna, więc lepiej przy wypisywaniu osobistych żali albo niech ugryzie się w... palec, albo niehc udostępni wpis jedynie zaufanym klakierom ;)



    Toż to robi, udostępnia zaufanym, znajomym, ziomom, ziomalom, rodzinie, ludziom, których zna itp. ... Jego konto, jego prywatna sprawa... Dla mnie to i prezydent może się prywatnie wywnętrzniać... Nawet ten z USA ... Ziomal... A skąd wiesz, że inni forumowicze publiczni nie są a w palce się nie gryzą??? ;)
  • czarna pisał(a):

    ... Jego konto, jego prywatna sprawa...



    okazało się, że jednak nie, albo grono uprawnionych do czytania jednak zbyt szerokie :)
    zamieszczanie osobistych opinii na fb zapewnia mniej więcej taki stopień prywatności, jak wypisywania sobie tychże na czole
    może lepiej prowadzić pamiętnik w zeszyciku?
  • @ Mataj, odpowiedź sie nie pojawi, bo nie widzę takiej potrzeby

    @v460 Def. słowa "kalkier" za SPJ:
    1. osoba wynajęta do oklaskiwania aktora bądź widowiska; oklaskiwacz;
    2. osoba gorliwie przytakująca komuś, popierająca kogoś
    Nie widzę w tym słowie nic obraźliwego i użyłam go również nie mając zamiaru nikogo obrazić...
  • aga_4 pisał(a):


    @v460 Def. słowa "kalkier" za SPJ:
    1. osoba wynajęta do oklaskiwania aktora bądź widowiska; oklaskiwacz;
    2. osoba gorliwie przytakująca komuś, popierająca kogoś
    Nie widzę w tym słowie nic obraźliwego i użyłam go również nie mając zamiaru nikogo obrazić...


    OK, nie ma sprawy. Z taką pipą jak ty nie ma co dyskutować.

    Def. słowa "pipa" za SPJ:
    1. czterostrunowy chiński instrument muzyczny szarpany; mandolina chińska;
    2. potocznie: pompka do beczki z piwem;
    Nie widzę w tym słowie nic obraźliwego i użyłem go również nie mając zamiaru nikogo obrazić...

    Ja pierdzielę, to naprawdę jest poziom przedszkolny :(
  • Nie dość że klakier to w dodatku ociężały umysłowo. Dlaczego? Bo do trzech nie potrafi liczyć.
    http://sjp.pl/pipa
    To czego nie potrafił skopiować:

    3. wulgarnie:
    a) żeński organ płciowy;
    b) wyzwisko kierowane przede wszystkim do kobiet;
    c) osoba niezaradna

    aga_4 na takich nie można się obrażać, nie wypada ich tez karać po raz kolejny. Pan Bozia już ich wystarczająco pokarał rozum odbierając.
  • Na myśl mi to nie przyszło, żeby w stosunku do kogokolwiek używać słowa wulgarnego. Ograniczyłem się jedynie do jego niewulgarnych znaczeń. Ale widać cham może podążyć swoją drogą, o której normalny człowiek nawet by nie pomyślał :D
  • aż się takich bzdur czytać nie chce tzn Romek ,że jak ktoś ma dużo pracy i pracuje to żle ? 53 godziny tygodniowo to żle ?ja mam 80 tygodniowo i nic z tego nie wynika. Czepiacie się wszystkich , kto wam na drodze stoi . Co wam żle?
    Czy tak pięknie w gminie było za A.B ? Tak takie nic nie robienie prócz przekrętów jest cudowne prawda ? S N ?
    Ten wasz atak i tak jest skazany na porażkę . Nie wolno pisać o czymś gdy nie ma się o tym pojęcia , a tym bardziej gnoić człowieka. Należy też pamiętać o tym , że nawet ukrycie się pod nickiem nie daje żadnej gwarancji bycia anonimowym prawda Rodzic ? A tak w ogóle to gdzie jest admin?









  • v460 pisał(a):

    Na myśl mi to nie przyszło, :D


    Jakże by mogło być inaczej! Ty i myślenie - niewykonalne
  • Płytkie trochę, mało śmieszne i w dodatku powtórzone już któryś raz. Ale ok, niech będzie że się odgryzłeś i popłakałem się z powodu tak śmiałej i ciętej riposty :D
  • no, i bedzie już tych Waszych waśni, chłopaki (?)
    na pewno są ciekawsze rzeczy do opisywania na forum niż to ;)
  • Jakich waśni? :) Taka rozmowa z miejscowa elytą intelektualną :) Tak żeby mieć świadomość że nie do wszystkich dociera...
  • Dajcie spokój, toż to młyn na dobre samopoczucie wójta. Chyba, że o to chodzi, by mu teraz dla odmiany humor poprawić. Zwalam to na duży upał wczoraj, czy w kranie znów brakowało wody? UWAGA! dziś będzie jeszcze gorzej.

    @Wazka wpadasz raz na jakiś czas, dopisujesz komentarze bez ładu i składu. Głównym przesłaniem tych komentarzy jest usprawiedliwienie siebie, że bardzo jesteś zajęty i nie za wszystkim w gminie nadążasz. straszysz, że jak już skończysz, to się tym wreszcie "zajmiesz". Skończ wreszcie... straszyć i skup się na pracy, a przy okazji na ortografii.

    Jak to dobrze, że nie mam konta na fb, bo by mi było bardzo przykro, że:
    - wójt ma inne zdanie niż ja
    - wójt ma więcej znajomych ode mnie
    - wójt mnie nie zaprosił do grona znajomych, albo, co znacznie gorsze
    - wójt mnie z grona znajomych usunął.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-08-31 10:18:10
  • Aby każdy rozwiał swoje wątpliwości dot. stanu umysłu, to - dla rozluźnienia i z przymrużeniem oka - podsyłam link:
    http://kobieta.onet.pl/ciekawostki/8-oznak-ze-jestes-inteligentniejszy-niz-reszta/08qby8:
  • Rzeczywiście, zadziobiecie się tu i wójta opuści frustracja.Wójt czyta forum o czym świadczą jego działania tzn. poprawianie strony, cytowanie wpisów z forum i zabieranie w ten czy w inny sposób głosu we własnej sprawie. Opozycja była, jest i będzie ale czy to opozycja, kiedy wytyka ewidentne błędy. Dobry gospodarz, owszem oburzy się ale jak ma mózg to pomyśli chwilę i mimo tych co mu szepczą i wspinają się po nim, zrobi coś dla tych którzy go krytykują. A wójt umie słuchać i wyciągać wnioski np. zwolnienie p.Peters pozwala mu się chwalić 500 WZ. Opozycji może być więcej niż tych niezablokowanych na FB a przecież w kupie siła. Nie krytykuję wójta za to że jest wójtem tylko za to, że jak zwykle gdzieś jest wyższa racja niż racja gminy a dokładniej jej mieszkańców.
  • a co nie mogę wpaść raz na jakiś czas ? I w cale nie mam zamiaru nikogo straszyć.
  • Forum, w przeciwieństwie do FB wójta jest otwarte ale nie przypominam sobie żeby ktoś tu się obrzucał epitetami
  • aga_4 pisał(a):

    @ Mataj, odpowiedź sie nie pojawi, bo nie widzę takiej potrzeby



    @aga_4 - Aga robi karierę przez łóżko! Sypia na prawo i lewo* Sorry Aga - szczegółów nie napiszę, bo nie widzę takiej potrzeby. ;)

    *(bzdura wymyślona na potrzeby wyjaśnienia Ci dlaczego powinno się zważać na to co się pisze, a nie to co Ci ślina na język przynosi, skoro powiedziałaś, że wiesz o dwóch osobach piszących pod tym samym nickiem - ja mówię - "sprawdzam")

    @emes: Piszesz do Kudłatego i v460: "Dajcie spokój, toż to młyn na dobre samopoczucie wójta." Po czym krytykujesz Wazkę, za to, że się odezwał, a nie siedzi na forum tyle ile my... Widzę w tym pewną niekonsekwencję.

    @Ravos4 - Nie ma takiej opcji, żeby ktoś kogoś zadziobał. Za długo na forum siedzę, aby dyskusję z kimkolwiek traktować w kategoriach walki, jeśli już to raczej zabawy lingwistycznej. ;) Ot! Dwa punkty siedzenia, dwa punkty widzenia. Każdy jest jakiś. Raz powiesz, raz poczytasz, zgodzisz się lub nie, to już zależy od Ciebie.
    Post edytowany przez Mataj 2015-08-31 10:39:37
  • @Mataj chodziło mi m.in. o ten wpis Wazki:

    "Ten wasz atak i tak jest skazany na porażkę . Nie wolno pisać o czymś gdy nie ma się o tym pojęcia , a tym bardziej gnoić człowieka. Należy też pamiętać o tym , że nawet ukrycie się pod nickiem nie daje żadnej gwarancji bycia anonimowym prawda Rodzic ? A tak w ogóle to gdzie jest admin?"

    I nie dlatego, że on pisze za mało, ale dlatego, że pisze bez sensu. Rodzic nie jest anonimowy. Czego nie wolno? Kto i o czym nie ma pojęcia?
    Wg Twojej metody, ja pytam:
    O czym pojęcie ma Wazka, niech napisze otwarcie. Bo z jego wpisów wynika, że wójta dobrze zna i popiera, a my go nie znamy i gnoimy. To proszę o konkrety...
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-08-31 10:44:51
  • Widać @Ważka jest asystentem do specjalnych poruczeń (tak to chyba jest w nomenklaturze wojskowej)
  • emes pisał(a):

    @Mataj chodziło mi m.in. o ten wpis Wazki



    A to sorry, sądziłem, że to było do K i do V, więc lekko przed szereg wyszedłem.

    @Wazka - @Rodzic nie jest anonimowy. O ile dobrze pamiętam, podczas wyborów zdecydował się napisać otwarcie o tym, że jest kandydatem na wójta, więc to nie jest kwestia "gwarancji" tylko wyboru (lub postawienia pod ścianą). Uważam to za dobrą praktykę.

    @Ravos4 - argument obosieczny, bo skoro Wazka jest asystentem do specjalnych poruczeń z ramienia wójta. To Ty podobnie, tylko zastanawiam się z czyjego ramienia... ;)
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje