Wielki Brat_czyli powiązania w naszej gminie
  • Na prośbę wielu z was i wielu z nas :)

    Sama jestem ciekawa "newsów"...
    Chociaż mam wątpliwości czemu/komu to ma służyć?

    Edycja: I czy to aby karalne nie będzie ? :) ;)
    Post edytowany przez admin 2015-09-16 16:00:39
  • To taka forumowa komisja śledcza ma być?
    Macie kasę? Jak macie, to trzeba zrobić numer typu "Sowa i przyjaciele".
    W przeciwnym razie nikt tu niczego ciekawego nie napisze. Podobno to już było kiedyś przerabiane. Joanna miałaby coś do powiedzenia w kwestii " jak będziecie źle pisać to zobaczycie co wam zrobimy".
    Choć z drugiej strony na tym forum jest sporo materiału który można użyć. :)
  • aga_4.
    I jeszcze jedno. Co to za śmieszne obyczaje ze Ty "na prośbę wielu" otwierasz nowy temat?
    To teraz trzeba miec specjalne uprawnienia żeby coś takiego zrobić? Trzeba prośbopodanie pisać?
    I podwawelską dołączyć?
  • @aga_4
    Karalne jeśli ktoś poprze swoje zarzuty nie będzie raczej. Gorzej, że właśnie co jakiś czas to tu, to tam ktoś pisze, że coś wie, ale nie powie co ;) Taka trochę błazenada.

    @Kudlaty
    Raczej chodzi o to, że co jakiś czas pojawiają się informacje typu "bo ja wiem, czego inni nie wiedzą", a jak się dopytujesz o co KONKRETNIE chodzi, to raczej woda się leje albo wręcz przeciwnie - nabiera się wody w usta.
    Nie wiem czy to wynika stąd, że ludzie:
    a) są zastraszani (mimo tego co pisała Joanna - ja nie słyszałem o takim przypadku)
    b) nie mają dokumentów, jedynie domysły
    c) dziwi ich, że ktoś robi biznes niekoniecznie dbając od dobro publiczne
    d) sami są w to uwikłani w taki czy inny sposób i ścierają się biznesy

    Do prawdy nie dojdziesz, bo tu powiązania biznesowe są ewidentnie ponadpartyjne, prawdziwe wpływy nieznane, a liczba zależności nieogarnialna. Do tej pory się dziwię, że taki GS upada, a nikt nic nie wie, nikt nic nie mówi. Na bankructwie jedni się pewnie wzbogacą, inni zbiednieją. Jak na giełdzie. A to czy działanie z upadkiem GS jest celowe, czy też nie - nie mnie oceniać, a raczej udziałowcom, to im chyba powinno zależeć.
    Jedno na co mam nadzieję, że jak już wreszcie upadnie, to przedsiębiorcy coś zaczną w gminie robić z pożytkiem dla siebie i innych.
  • @Kudłaty jeśli ravos czy emes, czy ktokolwiek inny zabrałby głos nt powiązań w gminie w innym wątku i tak bym go wydzieliła, bo zakłóca spokojne czytanie o drogach czy innych problemach.
    (co zdaje się i tak nie przebije zakłócania wątku przez ciebie :)

    Myślę, że jeśli do czwartku nikt z osób dotychczas próbujących to robić w innych wątkach, nie wypowie się na ten temat, to ten post zkliwiduję, bo będzie niepotrzebny.
    A kolejne osoby, próbujące pisania o wielkim bracie czy "ręka rękę myje" będę mogła z czystym sumieniem informować, że taki temat już był, ale nikt nie zabrał głosu....
    Pozdrawiam upalnie
  • @ Mataj nasze posty się minęły :)
    I jak zwykle Amen :) Mimo woli masz we mnie klakiera :)
  • aga_4 - ciesze się że ... uwieram :)
  • aga_4 pisał(a):



    Myślę, że jeśli do czwartku nikt z osób dotychczas próbujących to robić w innych wątkach, nie wypowie się na ten temat, to ten post zkliwiduję, bo będzie niepotrzebny.
    A kolejne osoby, próbujące pisania o wielkim bracie czy "ręka rękę myje" będę mogła z czystym sumieniem informować, że taki temat już był, ale nikt nie zabrał głosu....
    Pozdrawiam upalnie



    Genialne!
    Kiedyś podczas kampanii wyborczej admin się popisywał wypierdzielaniem niewygodnych wpisów a teraz ty, ze znacznie większą gracją będziesz mogła to robić!
    Bo przecież było i nikogo to nie interesowało! CIACHHHHHH
    :)
  • No to sorry ale do czwartku się nie odezwę.
  • @Mataj A jeżeli bankructwo jest robione na "zlecenie" i typuje się do tego osoby, które mają ponadpartyjne powiązania z prokuraturą i sądem to to jest moralne i zgodne z interesem publicznym? Przecież i tak kiedyś GS upadnie a ci obrotni będą się cieszyć. Bo przecież zgodnie z prawem ekonomii najważniejszy jest zysk a nie "pożytek innych". Chyba jeszcze idealizm Ci z głowy nie wywietrzał przez powiązania ponadpartyjne.
  • aga_4 pisał(a):



    Myślę, że jeśli do czwartku nikt z osób dotychczas próbujących to robić w innych wątkach, nie wypowie się na ten temat, to ten post zkliwiduję, bo będzie niepotrzebny.



    Ja nie admin, ja tylko moderator, i to z przypadku albo z braku laku. ...

    A jeśli na żartach się nie znacie to do powyższego cytatu, jak widzę muszę dopisać : ;) albo to :D

    Teraz lepiej?
  • No, teraz to się wiele wyjaśniło! Przynajmniej wiej dlaczego pół gminy obraziłem! Nie dodałem tego czegoś ;) albo tego :D

    A teraz idę zobaczyć co w gminnym schronisku dla zwierząt (czyli tuwiazowna.pl) można adoptować. Kotka, pieska, może świnki morskie się pojawią...
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-08-12 12:37:37
  • @Kudlaty poważnie: przeczytaj moje wypowiedzi z tego wyborowego wątku, o którym wspominasz powyżej...

    Admin jak będzie chciał coś wyciąć to i tak wytnie, Ja co najwyżej przeniosę do innego wątku i i tak niektórzy czują się urażeni.:)
  • @aga_4 proszę Cię, kobieto, po raz drugi i ostatni, odklep się ode mnie!

    A swoją drogą ciekawe takie warunki: do czwartku i basta!
    Mam ciekawsze i przyjemniejsze rzeczy do robienia do czwartku i dłużej latem w upały.
  • aga_4
    Ja to ociężały umysłowo jestem jak na tutejsze standardy. Nie każ mi czytać i zastanawiać się co miałaś na myśli tylko mi to napisz.

    PS
    Żadnych nowych zwierzątek do gminy nie dowieźli.
  • @ emes Przepraszam, mea culpa

    @ Kudłaty jak już wspomniałam wyżej: ja nie zamierzam żadnych postów ani ludzi usuwać. Robi to tylko admin i jak już widzieliśmy w wątku wyborczym tylko w ostateczności.

    Jeśli nie masz żadnych informacji zgodnych z tytułem tego postu, to uprzejmie proszę, abyś założył oddzielny wątek lub udzielał się w innych, tak aby treść twoich postów odzwierciedlała tytuł. Póki co w wielu przypadkach twoje wypowiedzi odbiegają daleko od zadanego tematu. DZIĘKUJĘ! :)
  • PROSZĘ BARDZO!

    Problem ze mną faktycznie wielki. Pewnie przez to, że niezbyt często mam do czynienia z ludźmi o tak wielkiej wiedzy i jasnym umyśle, którzy tak długo i tak namiętnie potrafią trzymać się jednego, z góry wyznaczonego tematu i maja tak wiele do powiedzenia w określonej dziedzinie :)
    Obiecuje bardziej się do tego przyłożyć i trzymać określonych ram oraz nie zbaczać z drogi wysypanej gruzem choć by nie wiem jak pyliła.
    Tak mi dopomóż kumotrze najważniejszy i wszyscy pomniejsi!

    PS.
    Czy jak napiszę że jedna babka z Wiazowny podoba się pewnemu facetowi z Dziechcińca oraz co ich wiąże to będzie dobrze i temat szalenie ciekawy, i wiele wnoszący pozostanie?
  • Niestety @Kudłaty w tej gminie pewien pan i pewna pani też dużo wnoszą do kolorytu miejscowych, nomen omen, stosunków.
  • ravos4
    Ja czekam na rozwój wydarzeń. Obawiam się jednak ze się nie doczekam. Zastanawiam się czy nie napisać o sobie samym. Wówczas nie będzie podstaw do zamknięcia tematu i dzielna moderatorka nie będzie miała w przyszłości podstaw do ciachania ciekawego :)

    Teraz zastanawiam się nad wnioskiem racjonalizatorskim :) Szczegóły niebawem!
  • Cóż, ciekawe spostrzeżenie. Może, może. Ale przecież wątek to WB więc jakoś nie czuję się powiązany z relacjami gminnymi. Co ciekawe miałem na myśli bardzo szacowne grono korzystające w tym celu ze społecznych pieniędzy w ... o ironio, Radiówku.
  • ravos4 pisał(a):

    Niestety @Kudłaty w tej gminie pewien pan i pewna pani też dużo wnoszą do kolorytu miejscowych, nomen omen, stosunków.



    Właśnie tego dotyczy ten wątek: "pewien pan" "pewna pani". Rozumiem o kim piszesz, ale dlaczego nie napiszesz wprost o kogo chodzi? Ba! Dlaczego wielu pisze o "powiązaniach", zależnościach itp, a nikt nie pisze konkretnie o co chodzi.
    Strach?
    Umoczenie w innych sprawach?
    Zależność?
    Nie mam pojęcia i nie mi dociekać.

    Btw. GS ma członków, dziwi mnie, że tak się dają rąbać, skoro tak wielu twierdzi, że są rąbani, że tak to ujmę - nie moje małpy, nie mój cyrk.
  • Rąbanie członków GS to osobista sprawa tych ludzi. Być może sprawia im to przyjemność. Może się być też tak, że istnieje wśród tych członków ktoś, komu taka forma rąbania, bądź rąbanie jako takie nie odpowiada, ale to też nie miejsce na załatwianie tego typu formalności.

    Inna sprawą jest informacja na temat miejsca w którym nam przyszło mieszkać.
    Dobrze jest wiedzieć komu się poskarżyć a kogo poprosić i w jakiej formie się zrewanżować. Czy wyrazy wdzięczności położyć na parapecie czy też wsunąć pod biurko.
    Teraz wszyscy by tę wiedze chcieli posiąść a tu dupa... nikt nic nie pisze.

    I nie napisze bo to wiedza która łatwo nie przyszła. Nie wystarczy iść do biblioteki gminnej i wypożyczyć ABC Gminy Wiązowna. Ja na przykład, musiałem nadwątlić swoja wątrobę żeby parę tematów ogarnąć.


  • A mnie ogarnięcie tych tematów raczej średnio interesuje, po prostu jest mi to niepotrzebne, ale wkurza mnie takie bicie piany na forum. Albo chcesz coś napisać (nie do Ciebie personalnie, tak ogólnie), albo nie zachowuj się jak dziecko - "wiem, ale nie powiem".
  • @Mataj chcesz szczegółów to dedukuj jak je zdobyć. Jak czytałem protokół z rozprawy p. Koczorowska vs. Gmina Wiązowna to wszystkie nazwiska były zaczernione. I trzeba było sobie dośpiewać. Takie mamy prawo. A ja za art. 190a k.k. nie chce bulić.
  • Totalne bzdury piszecie wróce z wygananie i obiecóję że zrobie porządzek
  • Zrób koniecznie, bo się wywrotowcy jacyś panoszą w naszej idealnej rzeczywistości.
  • @ravos 190a kk to błędna kwalifikacja ( stalking), powinno być 212kk.
  • Dziękuję za podpowiedź.
  • Witam. Skoro Moriss2 mówi o cyrku i tak bardzo zależy mu na poprawności i wyjaśnianiu spraw i ich rozwiązywaniu pozwolę sobie publicznie poruszyć temat kontroli w ZSG w Wiązownie, która została przeprowadzona na podstawie Uchwały Nr 15.IV.2015 Rady Gminy Wiązowna, przez Zespól kontrolny powołany z członków Komisji Rewizyjnej. Zanim jednak będę się rozwodził proszę osoby, które będą zabierały głos w dyskusji by zapoznały się z następującymi dokumentami: 1) Pisma Rady Rodziców ZSG w Wiązownie do Pani Dyrektor ZSG wraz z odpowiedziami na nie, 2)Uchwałą Nr 15.IV.2015 (chodzi o zakres kontroli i termin przedstawienia jej Radzie),3) Protokołem pokontrolnym wraz z wnioskami i zaleceniami pokontrolnymi z kontroli w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Wiązownie, 4) Statutem Gminy Wiązowna Dział XVII Zasady i tryb działania komisji rewizyjnej, Rozdział 3 tego działu Zasady i tryb kontroli, Rozdział 6 w/w działu Zasady kontroli, Rozdział 7 tego działu Tryb kontroli, 5)Ustawa z dnia 14marca 2014r o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych dokładnie z art.2 pkt 4, 6) Protokół z posiedzenia Komisji Rewizyjnej w dniu 15 kwietnia 2015r. Zależy mi na tym ponieważ nie chce bicia piany a merytorycznej dyskusji popartej dowodami. Do Kudłatego: w trakcie kontroli stwierdzono: "Zespół kontrolujący otrzymał do analizy następujące dokumenty:1)...........2)............3)...........4) Zaklejona koperta zawierająca 2996,77 zł nierozliczonych pieniędzy." Nie jestem w stanie podać daty kiedy okazano te dokumenty bo Zespół kontrolny nie umieścił w protokole kontroli daty rozpoczęcia i zakończenia czynności kontrolnych. Odnośnie tego czy pieniądze zostały przekazane na obecnym etapie nie mam takiej wiedzy. Wiem z protokołu, że: " Przetrzymywanie zebranej gotówki i wydawanie jej na rzeczy, które nie są związane z tytułem zbiórki budzi poważne zastrzeżenia. Przez ponad pół roku przetrzymywane są pieniądze, które nie powinny być w dyspozycji ani dyrekcji szkoły, ani nawet rodziców chłopca" Natomiast nagle zmienił się dysponent zbiórki. Proszę o zapoznanie się z wymienionymi dokumentami, a jutro przedstawię Państwu moje wnioski odnośnie kontroli i sposobu jej przeprowadzenia. Wydaje mi się, że po przeczytaniu wszystkich dokumentów sami Państwo wyciągniecie wnioski. Pozdrawiam
    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-08-19 22:55:25
  • Ok, tylko jedno ale... gdzie znajdę treść pisma Rady Rodziców do Dyrektor ZSG?
  • A Moris chyba wypowiadał się, czy też unikał odpowiedzi w starym wątku o ZSG, chyba tutaj: http://www.forum.wiazowna.net/discussion/761/zespol-szkolno-gimnazjalny-w-wiazownie-informacje-i-opinie/p2
  • Zacytuję Panią Ministrę Joanne Muchę
    "OOO OO" i oddam się lekturze.
  • Zapytam po raz kolejny, gdyż rodzic nie podał co najmniej dwóch dokumentów które w jego zestawieniu moim zdaniem znaleźć się powinny. Pytanie brzmi - czy gmina Wiązowna to terytorium RP i obowiązuje tu prawo RP czy jakaś autonomia?
    Jeżeli to terytorium RP to rodzic zapomniał chyba zapomniał o KK, i KPK.

    Czy tu nie występuje oszustwo, zabór mienia i niedopełnienie obowiązków służbowych?
  • Na podstawie Uchwały Rady Gminy Wiązowna 15.IV.2015, Komisja Rewizyjna została zobligowana do przeprowadzenia kontroli w ZSG w Wiązownie. Powołano stosowny zespół i przeprowadzono kontrolę. Według uchwały Rady Gminy przedmiotem kontroli objęto zasady funkcjonowania oraz przestrzegania przepisów prawa związanych z funkcjonowaniem Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Wiązownie. Kontrola miała być przeprowadzona w związku z korespondencją jaka wpłynęła do Biura Rady. Określono termin na przedstawienie wyników kontroli Radzie Gminy do dnia 28 kwietnia 2015 roku. Jakie zadania ma kontrola? Komisja Rewizyjna kontroluje działalność jednostek organizacyjnych pod względem: legalności, gospodarności, celowości, rzetelności. Celem działań kontrolnych jest: dostarczenie Radzie informacji niezbędnych do oceny działalności kontrolowanego podmiotu, wykrywanie nieprawidłowości w funkcjonowaniu podmiotu na każdym odcinku ich działania oraz ujawnianie przyczyn i źródeł ich powstania. Obowiązkiem kontrolującego jest: rzetelne i faktyczne ustalenie stanu faktycznego, rzetelne dokumentowanie kontroli, w razie stwierdzenia nieprawidłowości, ustalenie ich przyczyn, skutków oraz wskazanie osób za nie odpowiedzialnych. Co powinien zawierać protokół z przeprowadzonej kontroli: nazwę kontrolowanego podmiotu, imiona i nazwiska kontrolujących, datę rozpoczęcia i zakończenia czynności kontrolnych, określenie przedmiotowego zakresu kontroli i okresu objętego kontrolą, imię i nazwisko kierownika kontrolowanego podmiotu, opis stanu faktycznego stwierdzonego w toku kontroli, wykaz stwierdzonych nieprawidłowości z podaniem podstawy faktycznej i prawnej.
    Co stwierdzono w trakcie kontroli(informację podane w skrócie z protokołu kontroli):
    • Toaleta dla osób niepełnosprawnych. Szkoła z oddziałami integracyjnymi nie posiada toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Gdzie podstawa prawna i osoba odpowiedzialna za przedmiotowy stan rzeczy.
    • Remonty łazienek. W szkole dokonano remontu łazienek jednak: „ W umowach i na fakturach występują zbliżone kwoty za przeprowadzenie remontu, ale stan łazienek jest diametralnie różny. Górna łazienka nosi widoczne ślady remontu- jest wyraźnie odnowiona co widać na dokumentacji fotograficznej. Dolna łazienka natomiast nie nosi śladów działań remontowych- na wymienione wyglądają tylko ścianki oddzielające boksy i obudowy rur pionu kanalizacyjnego, poza tym toaleta od dawna nie była odświeżana.” Powstaje pytanie, przeprowadzono remont w dwóch łazienkach czy tylko w jednej? Czy na podstawie wykonanych prac remontowych można stwierdzić, że ich koszt jest zbliżony? Z protokołu nie wynika by zespół to wyjaśnił. Może warto było skorzystać z praw przysługujących Komisji Rewizyjnej i wystąpić do Rady Gminy o zgodę na powołanie biegłego z tej dziedziny. Stwierdzono złamanie procedur wewnętrznych dotyczących Regulaminu Udzielania Zamówień, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości 30000 euro z ZSG w Wiązownie poprzez kierowanie zapytań ofertowych telefonicznych a nie zgodnie z obowiązującym regulaminem za pośrednictwem poczty, faxu lub maila. Dokonano analizy dokumentów dotyczących remontu łazienki w świetlicy w starej części szkoły z której wynika, że: ”Pomiędzy ZSG w Wiązownie i firmą…………….., nie zawarto umowy, nie pozyskano też ofert.” Idt……… Ponownie brakuje mi wskazania osoby odpowiedzialnej za taki stan rzeczy oraz odniesienia się do obowiązujących przepisów prawnych.
    • Kwestia dotacji z PZU. „Kwestia dotacji z PZU jest przykładem nieprawidłowości w relacjach dyrekcja- Rada Rodziców. Podanie w dokumentacji konta Rady Rodziców, podczas gdy wnioskującym jest dyrekcja ZSG może być przypadkowe, jednak może też wskazywać na nieprawidłowości. Tego punktu nie będę komentował zostawiam to Państwu.
    • Sprawa ponownej sprzedaży obiadów. „Sprawa ponownej sprzedaży obiadów i jej rozliczenia nie została prawidłowo wyjaśniona. Zespół ma wątpliwości, czy taka forma rozliczenia, praktycznie brak udokumentowania sprzedaży jest prawidłowa.” Tego punktu nie sposób zostawić bez komentarza. Skąd wątpliwości zespołu? Czy brak udokumentowania sprzedaży, jest zgodny z obowiązującymi przepisami czy nie? Odpowiedź na to pytanie, powinna rozwiać wszelkie wątpliwości. Skąd uzyskać odpowiedź na to pytanie, od pierwszej zaprzyjaźnionej księgowej. Jak wspomniałem na wstępie moich wywodów kontrola ma na celu: wykrywanie nieprawidłowości w funkcjonowaniu podmiotu na każdym odcinku ich działania oraz ujawnianie przyczyn i źródeł ich powstania, rzetelne i faktyczne ustalenie stanu faktycznego.
    • Zbiórka na Mariusza- analiza prawidłowości przeprowadzonej zbiórki pieniędzy i jej rozliczenia. „ W przypadku zbiórki dla Mariusza pojawiają się wątpliwości, których dokumentacja nie rozstrzyga. Przede wszystkim jeśli zbiórka odbywa się na rzecz Kliniki Budzik, to po jej zakończeniu pieniądze powinny być niezwłocznie przekazane na konto fundacji prowadzącej ową Klinikę. Przetrzymywanie zebranej gotówki i wydawanie jej na rzeczy, które nie są związane z tytułem zbiórki budzi poważne zastrzeżenia. Przez ponad pół roku przetrzymywane są pieniądze, które nie powinny być w dyspozycji ani dyrekcji szkoły, ani nawet rodziców chłopca. Zbiórki charytatywne powinny być rejestrowane, nawet jeśli bezwzględnie nie wymaga tego prawo” Skąd wniosek zespołu kontrolującego, że właśnie ta przedmiotowa zbiórka nie powinna być rejestrowana? Ustawa z dnia 14 marca 2014r o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych w Art.2 pkt 4 jednoznacznie stwierdza, że zbiórką nie jest zbieranie ofiar w gotówce lub naturze wśród młodzieży szkolnej na terenach szkolnych, odbywające się na podstawie pozwolenia władz szkolnych. Z tego co wiem zbiórka odbyła się nie tylko wśród młodzieży szkolnej i nauczycieli, ale również rodziców i mieszkańców naszej Gminy. Za http://poradnik.ngo.pl/zbiorki_publiczne , przedstawiam Państwu wyjaśnienie: Zbiórką publiczną nie jest też (zwolnienia zapisane w ustawie) zbiórka: na cele religijne, na terenie kościołów, koleżeńska, w zamkniętym gronie, np. w pracy, w urzędzie, loteria pieniężna, fantowa (są regulowane ustawą o grach hazardowych), w szkole, tylko wśród młodzieży, nauczycieli.
    WSKAZÓWKA: Jeśli na terenie szkolnym, ale nie tylko wśród młodzieży i nauczycieli to zbiórka publiczna – np. w budynku szkoły w czasie ferii ma się odbyć otwarta impreza dla mieszkańców gminy podczas której będą zbierane pieniądze do skarbony – wtedy jest to zbiórka publiczna, trzeba ją zgłosić.
    Analizując dokumenty do tego punktu zespół kontrolny nie zapoznał się z korespondencją pomiędzy Radą Rodziców ZSG w Wiązownie a Dyrektorem ZSG. To też są dokumenty wiążące się ze sprawa i wyjaśniają na kogo była zbiórka. Skąd nagle zbiórka na „Klinikę Budzik”?
    Dlaczego nie wyjaśniono przyczyny przetrzymywania środków zebranych podczas zbiórki? Najlepsze jednak jest to „Przetrzymywanie zebranej gotówki i wydawanie jej na rzeczy, które nie są związane z tytułem zbiórki budzi poważne zastrzeżenia.” Nie wiem czy zastrzeżenia to dobre określenie, ja prosiłbym o podanie podstawy prawnej i faktycznej takiego zachowania.
    Rozmawiałem z przedstawicielami Rady Rodziców ZSG, nauczycielami oraz osobami, które były na „Pikniku” 13 września 2014 roku, wszyscy są zdziwieni, że nagle zbiórka na Mariusza została zbiórką na Klinikę Budzik. No cóż zdziwienie ludzka rzecz.

    Temat kończy posiedzenie Komisji Rewizyjnej, które odbyło się w dniu 15 kwietnia 2015r. w protokole stwierdza się, że komisja zapoznała się z dokumentacją oraz wyjaśnieniami p. Dyrektor ZSG. Dlaczego nie udostępniono tych wyjaśnień i dokumentów wraz z protokołem?
    Komisja przyjęła wnioski pokontrolne i zalecenia. Skończyło się jak zawsze według hasła tj. nic się nie stało, mieszkańcy nic się nie stało.
    Osobiście stwierdzam, że chyba jednak coś jest nie tak. Nie wiem jakie są Państwa odczucia?
  • Taaaak.
    To już nie jest sprawa tego czy komuś się podoba droga z gruzu czy brak wody w kranie. Na tamte pierdoły to Biuro Polityczne było przygotowane i klakierstwo odpowiednio szybko reagowało. Najpierw oskarżeniem o to ze ktoś ma ich za głupich. Następnie nie gustujący w miejscowym folklorze stawał się chamem. Tu cisza!

    Panie Mariuszu, to co Pan przedstawił to moim zdaniem poważna sprawa legalizacji przestępstwa.
    I teraz problem polega na tym co dalej?
    To nie jest kwestia tego czy ktoś się zna na hydraulice czy tez nie. Ja tego forum nie traktuje poważnie z bardzo prostego powodu. To takie miejsce gdzie można coś napisać, podnieść komuś ciśnienie i to wszystko.
    Sprawa zbiórki dla Mariusza była już tu przerabiana. Z jakim efektem? Żadnym!
    O szkole też co jakiś czas wraca temat i co? I chyba nic.
    Czyli to co się tu dzieje na tym forum nie ma najmniejszego znaczenia.
    Nie chce Pana obrazić ale naklepał się Pan w tę klawiaturę zupełnie niepotrzebnie.
    Udowodnił Pan że Komisja Rewizyjna nie miała pojęcia czym się miała zająć - fakt!
    Udowodnił Pan ze Komisja Rewizyjna przekroczyła swoje kompetencje - fakt!
    Udowodnił Pan że dokonano manipulacji.
    I co z tego?
    "Chińczyki trzymają się mocno"
    Po ludziach, którzy za tym stoją, jak zauważyła jakaś miejscowa działaczka pisząc o sobie, to spływa!
    Cześć mieszkańców się chyba boi, innym to powiewa.

    To nie są właściwe osoby i miejsce.



    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-08-20 19:41:48
  • @Kudłaty masz rację, oprócz jednego:
    Kudłaty pisał(a):

    Taaaak. Cześć mieszkańców się chyba boi, innym to powiewa.



    Myślę, że wiele osób chciałoby mieć wpływ na zmiany, ale są zwyczajnie bezsilni. Sama próbowałam kilka razy walczyć z miejscowymi urzędnikami, niestety udało mi się załatwić tyle co, kot napłakał.

    A wiele problemów z wodą, drogami (zwłaszcza drogami np. zamkniętymi), własnością prywatną zafundowano mieszkańcom w poprzednich kadencjach, gdzie liczyła się tylko prywata tych co "u koryta".
    Obecnie koryto służy kolejnym wygłodniałym ...

    Odnośnie ZSG spójrzcie na skład komisji rewizyjnej... Nie bez znaczenia pozostają też kulisy konkursu na dyrektora tej szkoły oraz czas przypadający na kadencję miłościwie już nie panującej A.B.

  • I spływa nadal...
    Ale nie to co się w gminie dzieje a to co jakiś miejscowy mędrca (przez cały dzień, godzina w godzinę jad wypluwający - jakby, oprócz szambienia innych mało roboty do zrobienia było) wypisuje.
    Na szczęście jest na tyle użyteczny społecznie, że bierze tyłek w troki i walczy!..... Jęzorem na forumiku miejscowym.......
    P.S. Czekam na kolejne oplucia... lubisz to nie? To sobie użyj! A co!;)
  • Trafnie ujęła to aga4, ludzie są bezsilni. Gdy chcą coś zrobić wskazać niesprawiedliwość to podcina im się skrzydła, robi z nich krzykaczy, wariatów, którzy nie wiadomo czego chcą i o co im chodzi. Co tam, że przedstawiają niegodziwe działania. Co tam, że pieniądze ze zbiórki należały się konkretnej osobie, co tam, że najbardziej potrzebowała ich klika miesięcy wstecz. Nic to. Ważne, że lansowano się w konkretnej chwili. Rada Rodziców zwróciła się z konkretami, poinformowała pismami Radę Gminy i nie tylko. Stwierdzono co stwierdzono i wszystko jest ok. Najgorsze w naszej Gminie jest to, że ludzie widząc bezsens swoich działań po prostu odpuszczają i nie robią nic, co daje duże możliwości rządzącym. Ja jednak jestem zdania, że trzeba coś robić. Jeżeli moje działania przyczynią się do tego, że Moriss zamiast gadać o kulturze śmieciowej, przyłoży się do swoich obowiązków w Komisji Rewizyjnej, to nikomu nie przyjdzie do głowy, organizować zbiórki i przetrzymywać środki z niej pozyskane. Nadzieja matką głupich(jeżeli chodzi o zaangażowanie Morissa). Drodzy Państwo to dopiero wierzchołek góry lodowej. Rekomendacja Komisji Rewizyjnej by przekazać środki Budzikowi to dopiero szczyt hipokryzji i obłudy. Wszyscy wiemy dla kogo i po co były zbierane pieniądze. CDN
  • rodzic pisał(a):

    Ja jednak jestem zdania, że trzeba coś robić.



    Tak, tylko problem w tym że publikacja na tym forum odniesie taki sam efekt jakby przejść przez wieś i patykiem policzyć sztachety. Obudzą się wszystkie psy i będą ujadać.
    Faktem jest że to co Pan teraz zrobił to nie pukanie patykiem po sztachetach, ale centralnie przed kościołem do zapchanej studzienki kanalizacyjnej wrzucił Pan granat.
    Odnoszę wrażenie że ci, których pochlapało czekają aż ... spłynie :) A później będzie to samo.
    Co z tego że wszyscy przeczytają? Nawet przemyślą i dojdą do takich samych jak Pan wniosków.
    Nic! Jak napisała aga_4 ludzie tu czują się bezsilni.
    Ale zamiast uważać żeby po raz kolejny nie walnąć głowa w mur, trzeba w niego przypiergórzyć łomem i poprawić młotem.



    Post edytowany przez [Deleted User] 2015-08-20 23:24:39
  • Spływa...
    Czekam na konkretne działania a nie jęki...;)
    P.S. Tym razem delikates słowny jakby.. Wow! Szacun za poświęcenie! Serio
  • Kudłaty pisał(a):

    Na tamte pierdoły to Biuro Polityczne było przygotowane i klakierstwo odpowiednio szybko reagowało. Najpierw oskarżeniem o to ze ktoś ma ich za głupich. Następnie nie gustujący w miejscowym folklorze stawał się chamem. Tu cisza!



    Spieszę z odpowiedzią - zapewniam Cię, że dalece nie każdy czuje się w obowiązku zabierać głos w każdej sprawie i dalece nie każdego interesują wszystkie sprawy. Rozumiem, że naczelny szczekacz forum postawił sobie za punkt honoru obrażać wszystkich, których zdanie różni się od jednego słusznego - Twojego.
    Post edytowany przez Mataj 2015-08-21 06:53:54
  • A ja po lekturze powyższego odnoszę wrażenie, że jest to świadome odwrócenie uwagi od innego i znacznie poważniejszego. Bo nad szkołą zbiera się burza i to z piorunami.
    A pomnie spływa... i skórę mam grubą.
  • Prosiłem by nie bić piany tylko podawać konkrety. Burza nad szkołą zbiera się od lat ale zawsze efektem jest piękne słoneczko. Zamiast kalamburów prosiłbym o odpowiedź na pytania, które publicznie Panu zadałem. Była zbiórka wymagająca rejestracji czy nie? Dlaczego nie wyjaśniono, co stało na przeszkodzie by przekazać zebrane środki ze zbiórki przez taki okres czasu? Dlaczego nie wyjaśniono księgowania wpłat za obiady? Odwagi Panie Moriss, to nie kwestia grubej skóry. Stać Pana na udzielenie konkretnej odpowiedzi, czy będzie się Pan wił.
  • O widzę, że na forum jakieś przesłuchanko się szykuje. Ktoś, coś, za coś?
  • @rodzic sprawa jest prosta i Pan akurat powinien to wiedzieć. Jeśli jest podejrzenie popełnienia przestępstwa, to się z tym podejrzeniem zwraca do kompetentnych organów, a nie do komisji rewizyjnej, nawet jeśli członkami w niej są byli pracownicy "kompetentnych organów". Jak napisał @Kudłaty opisywanie tego na forum skuteczne nie będzie. Czego Pan oczekuje? Że czytelnicy forum zareagują i pobiegną za Pana ze stosownym zawiadomieniem? Poczytali, niektórzy skomentowali, większość pewnie nie, bo i co tu komentować? Są przesłanki, dające się podciągnąć pod paragrafy? To do prokuratora. Nie ma przesłanek? - To nie ma się co dziwić, że komisja rewizyjna orzekła, co jej serce podpowiadało i osobiste sympatie.
    A burza z piorunami nad ZSG może być ciekawa, byle dach wytrzymał, bo kolejna równoległa inwestycja w oświacie może zrujnować gminny budżet.
    Jak ktoś się niecierpliwi i nie może wymusić na swoim lokalnym radnym (ma Pan bardzo uczynną radną w Zakręcie, na pewno nie odmówi) złożenia interpelacji, to zawsze może przyjść na sesję i zadać pytanie wprost - do protokołu, odpowiedź otrzyma, czasem od ręki, a czasem później. Naprawdę prowokowanie nerwów po obu stronach panów, którzy kiedyś pracowali w jednej branży wygląda jak przekomarzanie chłopców w piaskownicy. Tylko skutki mogą być groźniejsze, bo zabawki innego kalibru.
  • emes pisał(a):

    zawsze może przyjść na sesję i zadać pytanie wprost - do protokołu, odpowiedź otrzyma, czasem od ręki, a czasem później. .


    Właśnie z tym jest akurat problem wg mnie.
    Osoba zadająca niewygodne dla radnych pytania jest z góry skazana na porażkę. Jest traktowana obcesowo. Odpowiedzi i te ustne i te na piśmie NIGDY nie zawierają merytorycznego uzasadnienia stanowiska gminy w danej sprawie, ZAWSZE są pokrętne i pisane tak, aby przypadkiem nie wyszło na jaw, że ktoś kogoś....
    Nie wspomnę o ekspresowym przeprowadzaniu sesji przez przewodniczącą...

    A zdarzenia tu opisywane, czy przez rodzica, czy przez inne osoby są wg mnie przydate, chociażny z dwóch powodów: 1. Ci , którzy się tu wprowadzili może otworzą szeroko oczy ze zdziwienia, jakie tu towarzystwo władzę sprawuje
    2. towarzystwu sprawujacemu władzę może będzie trudnniej robić swoim dobrze, bo będą na nich patrzyły szeroko otwarte oczy....
  • @emes - Dobrze prawi! Polać jej! ;)

    @aga_4 :
    1. Takie pytanie jest protokołowane, odpowiedź również.
    2. Emes ma racje, że @rodzic powinien wiedzieć co z takimi wątpliwościami robić jako emerytowany policjant. Chociaż z drugiej strony wcale bym się nie zdziwił, gdyby tu też jakaś sprawa pod dywanem nie leżała. Jakoś tak już jest, że to nie rycerze z układem walczą, a układ jednych przeciw układowi drugich i to zazwyczaj wtedy tylko, gdy układy napotkały na drodze konflikt interesów.
    3. "Jakie tu towarzystwo sprawuje władzę" - mowa o ZSG, czy władzach samorządowych, bo się pogubiłem? Czy generalnie do wszystkich to było? (wolę zapytać, bo wtedy byłem jeszcze moderatorem forum, może też coś zachachmęciłem).

    @rodzic:
    Kudłaty pisał(a):


    Udowodnił Pan że Komisja Rewizyjna nie miała pojęcia czym się miała zająć - fakt!
    Udowodnił Pan ze Komisja Rewizyjna przekroczyła swoje kompetencje - fakt!
    Udowodnił Pan że dokonano manipulacji.



    Wniosek jest jeden, udowodnił i reprezentuje postawę:
    image
  • Państwo chyba gubicie wątek. Nie rozmawiamy o ustaleniach Ceglińskiego i jego wywiadowni tylko o Komisji Rewizyjnej i jej protokole kontroli. Zgodnie więc z Art.304 par.2 Kodeksu Postępowania Karnego to nie ja jestem zobowiązany do powiadamiania stosownych organów. Skoro Komisja ujawniła to niech komisja wypełni ustawowy obowiązek. Jeżeli po dalszych moich czynnościach w tej sprawie, ( a takie będą) nie będzie to wyjaśnione jak należy, to wtedy sam podejmę dalsze kroki prawne.
  • rodzic pisał(a):

    Państwo chyba gubicie wątek. Nie rozmawiamy o ustaleniach Ceglińskiego i jego wywiadowni tylko o Komisji Rewizyjnej i jej protokole kontroli. Zgodnie więc z Art.304 par.2 Kodeksu Postępowania Karnego to nie ja jestem zobowiązany do powiadamiania stosownych organów. Skoro Komisja ujawniła to niech komisja wypełni ustawowy obowiązek. Jeżeli po dalszych moich czynnościach w tej sprawie, ( a takie będą) nie będzie to wyjaśnione jak należy, to wtedy sam podejmę dalsze kroki prawne.



    No niezupełnie, bo nie zarzuca pan niewykrycia sprawy przez komisję, tylko zaniechania czynności, do których ta komisja została powołana. Czyli rozumiem, że zdaniem pana, komisja powinna sama się zgłosić? Nieważne szczegóły, zrobi pan co uważa za stosowne.

    Abstrahując od naszej dyskusji o tym kto, komu i jak ma zgłaszać - Trochę zaczynam rozumieć mój szkolny wstręt do publicznego udzielania się we wszelkiej maści zbiórkach, czynach społecznych. ZAWSZE to prędzej czy później bokiem wyjdzie. :(

    Ps. @rodzic - tak zapytam jako osoba niezaangażowana - a w ogóle jakiego okresu i kogo dotyczy ta sprawa? Bo komisja była powołana za obecnej kadencji, a dotyczyła spraw z poprzedniej, jak rozumiem? Dziwi mnie to, bo słyszałem, że dyrektor ZSG jest związana z byłą wójt, a @aga_4 mówiła o tym "jakie tu towarzystwo sprawuje władzę" i przyznam szczerze - trochę się skonfundowałem. Inna sprawa, że wyjaśnienie części spraw może być zupełnie prozaiczne...
    Post edytowany przez Mataj 2015-08-21 12:23:11
  • rodzic pisał(a):

    Państwo chyba gubicie wątek.



    To taka metoda.

    Wracając do tematu.
    O co w tym wszystkim chodzi?
    Ktoś zbiera kasę na określony cel. Nazbierał raptem 6 tysi, czyli mniej niż dwie średnie wypłaty, coś około 4 minimalnych i... się nie rozliczył!
    Zrobił remont, nie wiem kim, szwagrem? Może było taniej.
    Gdyby chodziło o jakichś "rapsów", którym nagle wpadła w ręce kasa jakiej w życiu na oczy nie widzieli - zrozumiałbym, ale tu chodzi o dyrektora szkoły!
    Rada Gminy i Wójt, dostają informacje w tej sprawie i co?
    Zamiast pracownika na dywanik wezwać, opiergórzyć konkretnie i nakazać w trybie natychmiastowym załatwić sprawę, to się powołuje komisje i sprawie łeb ukręca!
    Dla kilku tysięcy złotych?

    Ludzie komu powierzyliście dzieci? W czyje ręce oddaliście lejce gmine?

This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje