Zmiany w gminie i w kraju
  • Dyskusja wydzielona z: List Otwarty do Wójta gminy Wiązowna.
    Post edytowany przez admin 2016-09-05 08:03:02
  • O tym jak jest dobrze niech świadczy fakt, że wójt zaczynał od podwyżki uposażenia a na ostatniej sesji uznał, że tak dużo zrobił to mu się należy kolejna. Tylko czy w dobie inwestycji, planów, rewitalizacji i rozbudowy stać gminę na to.
    Oczywiście zaraz ktoś powie że szczekam ale podobno gmina strasznie zadłużona itp. itd.
  • ravos oczywiście ja powiem . to Ty nie wiesz a tak długo jesteś tu obecny ,że to rada gminy reguluje uchałą wyskośc uposażenia dla wójta. On sobie sam nic dać nie może. Czyli podlega pod rade . vot tak. Pozdrawiam.
  • Oczywiście, nic sam. TYLKO POPLECZNICY. Podobnie było z MJ, ale już AB miała opozycję i mimo wielokrotnych prób jej sie nie udało podnieść (tu zaznaczam) sobie uposażenia. Oczywiście nic mi do tego ale przykłady współdziałania i uchwalania głupot i marnowania publicznych pieniędzy w ciągu ostatnich ...nastu lat są liczne. Historia uczy, że brak opozycji to samowola władzy.
    Post edytowany przez ravos4 2016-07-13 20:33:18
  • no nie jakas tam mala opozycja jest napewno tylko nie ma sily przebicia tak jak w naszym rzadzie krzyczy taki HOD a nic nie może . Wiem ,ze to nie tak ,jednak uwazam że postep jest widoczny i stagnacji nie ma . I nie uważam ,że pieniądze sa marnowane.Pozdrawiam.
  • I właśnie o to chodzi. Gawiedź ma widzieć, że jest postęp. Dzięki temu mniej osób patrzy na ręce i można ... "wszystkie numery swiata"
  • ravos4 , co Tobie nie pasuje? cierpisz na jakąś manię prześladowczą i wszedzie widzisz przestepswa
  • Jeżeli "wszystkie numery świata" to tylko przestępstwa - to pogratulować. Udeż w stół ...itd. Bardziej mi jednak chodziło o brak kompetencji wójta i jego współpracowników. Wielokrotnie podkreślałem, że ŻADNA władza nie działa w interesie społeczeństwa tylko swoim i swoich popleczników. Żaden wójt nie maiał spójnej wizji rozwoju, a nawet jak próbował ja mieć to bez żadnych konsekwencji na przyszłość. Wiązowna to zapadła dziura i zostanie taką jeszcze przez wiele lat mimo galerii handlowych i szerokich dróg klasy S. Bo zawsze będzie tylko to. Przeciętny Kowalski dalej będzie urywał zawieszenie na koszmarnych dziurach a Kowalska będzie się ze strachem oglądać w ciemności idąc do domu. I tylko dlatego, że tam u władzy są zawsze jakieś interesy lub po prostu zwyczajna ciasność umysłowa.
  • ravos4 przeciez to sa zaniedbania z przed dziesiecioleci a Ty bys chciał by tak wszystko było jak w Harry Poterze,
    co do kompetencjii ,to może Ty masz lepsze? Mam nadzieję ,ze nie jesteś z anarhistycznej organizacji KOD,
    pozdrawiam.
  • Harego Pottera to mamy teraz. Czaruje osiągnieciami nawet lepiej od niego. Kompetencje? Każdy z niewielką dozą wyobraźni i wizją rozwoju gminy ma kompetencje. Ale przecież nie chodzi o kompetencje tylko o układy. Dobrym przykładem jest nasze Studium uchwalone za czasów MJ. Na kolanie, byle jak tylko dlatego, że potrzeba było zrobić PZ dla Góraszki. A teraz ponosimy tego "konsekwencje?". Piszę w cudzysłowie, bo większość zmian w Studium polega na włączeniu nowych terenów do zabudowy ze zmniejszonymi do 600m2 normatywami (z możliwością zabudowy bliźniaczej). Toż to czysta deweloperka z drogami dojazdowymi szer. 4 m. I będziemy mieli piękną gminę. Zabudowa ciasna, bez dojazdu i możliwości wyjazdu do cywilizacji z sypialni.
    A tak na marginesie wizji. Jestem ciekaw, jak zostanie rozwiązany ruch kołowy na skrzyżowaniu Koscielnej z Lubelską po przebudowie S17?
    Anarchię KOD bardzo popieram bo nie lubię ciasnoty umysłowej gorących zwolenników pisiorów. Oni mają takie wizje jakie im wmówią. Jakie to podobne do sytuacji mieszkańców naszej gminy.
    A poglądy polityczne nie powinny wpływać na rozwój i wizję gminy. Przynajmniej w teorii.
  • Witam wszystkich. Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze. Zgadzam się ravosem. No cóż połowa kadencji się zbliża i powiem, że jestem rozczarowany Panem Wójtem. Nie tak miało być! Obiecywał wiele a niestety, niewiele się dzieje. Słowa, słowa a co z programem, który miał realizować? Co do podwyżek to nawet nie chcę komentować. Nawet PIS się wycofał a Nasz Wójt, chapie. Połowa kadencji i dwa razy w górę, nieźle. Pytanie czy aby tylko zasłużył, ja uważam, że nie.
  • PiS sie nie wycofał tylko przegrał .Dla mnie nieważne jaka opcja tylko efekty pracy a ja je widzę.
  • @Wazka
    Ale jednak KOD Ci przeszkadza. Nie przeszkadza Ci natomiast przeinaczanie historii - PiS się wycofał z podwyżek bo zrobiło się za głośno (słupki spadały) ale mimo to dał radę. Chociaż częściowo. U nas jest podobnie - przemy do przodu, ku postępowi chociaż gumiak utkwił w błocie a druga noga wpadła do dziury w drodze. Ale liczy się efekt. Ten dla gawiedzi. Jeszcze nic nie powstało a mimo inwestycji centrum gminy wygląda jak smutna p...a w mieście.
  • masz rację jednak ja nadal bede twierdził ,bo nie mieszkam tu od wczoraj,że postęp jest w prównaniu z poprzednimi ekipami zarzacajacymi. Co do Histori to niestety i ona zmienna jest, Uklady były, są i zawsze bedą nic na to nie poradzisz choć byś na głowie stanoł. A jak sie postawisz to odrazu po Tobie czałgiem przjadą. Takie rzeczy sa wszedzie niestety wszedzie. Pis ma dobry maketing i na tym zyskuje i sporo ruszył tematów. Należy pamietać ,że polityka na kazdym szczeblu ma niewiele wspólnego z prawdą. A kampania wyborcza trwa nonstop.
  • Ważka prześledziłem Twoje posty. Ty to taki ortodoks jesteś. Argumenty do Ciebie nie przemawiają. To. że u Ciebie jest dobrze nie znaczy, że tak jest w całej Gminie. Pytam co z programem, co z ośrodkiem zdrowia, co z programem profilaktycznym , gdzie rozbudowa ośrodka zdrowia i szkół. Jakie poprzednie ekipy? To, że latasz na szmacie nie oznacza że z góry widzisz jak Gmina się zmienia. Proszę Cię o troszeczkę rozsądku, trutututuwiązowna, powiązania robią swoje. Ale ja widzę jak jest. Przestań proszę bo robisz się nie smaczny. Skąd te podwyżki za co? Skoro taki jesteś oblatany powiedz jaki program Unijny zrealizowano w naszej gminie? Może wiesz ile ekipa Wójta pozyskała środków i na co?
    Pozdrawiami pomyślnych wiatrów życzę.
  • Miłościwie nam panujący robi co może aby dobrze wyglądać (np. pod koniec ostatnich Dozynek) ale i tak nie przeskoczy "najlepszego" MJ. Ileż to mitów krąży o tym włodażu. Ale jednak postawił wysoko poprzeczkę. JB ma problem z inwestycjami: 1. nie może już pożyczać bo MJ tak zadłużył gminę, że już niemoże, 2. specjaliści od programów unijnych pracują tam gdzie im płacą, Pozostaje tylko czekać aż zaczną spływać profity ze skleconych naprędce wizji MJ. Tak na marginesie zdaje mi się, że MJ i cała jego otoczka ma ochotę wrócić do koryta.
  • skoczek spoko napisze teraz zarobiny jestem ,ale chyab szkołe w Malcaonwie rozbydowuję czy tylko mam omamy?