zakaz używania wody od 17.00-22.00
 • @v460 Kudłaty ma rację : trzeba było wysłać prywatną wiadomość i do niego, i do Mataja . Przypominam: jesteś w wątku o wodzie i tego się trzymaj. Dziękuję.
 • A propos wody, to żeby jeszcze to, co płynie w rurach było wodą, ale to jest twór ciekły, "wodopodobny", drażniący dla skóry, niszczący ekspresowo sprzęty AGD (zwłaszcza grzałki). Oczywiście spełnia "wszystkie normy", dotyczące zawartości różnych syfów, niemniej mycie w tym np. twarzy to duża odwaga, tyłka zresztą też. Mam na myśli konkretnie to, co spływa (modne ostatnio słowo na forum) z SUW Rzakta.
  Odnośnie p. Chabra, to zapewne zna się na wodzie, niemniej nigdy nie był samodzielny w swoich decyzjach, kolejni wójtowie nakazywali mu różne rzeczy. Np. za wójta Marka zamknięto SUW Wiązowna... tak, znam argumenty dlaczego, ale mnie one nie przekonują. Złoża w Rzakcie są chyba w gorszym stanie, a nie planuje się zamknąć ujęcia, ale je modernizować. edit: Tymczasem na SUW Wiązowna wyłączono b. dobry sprzęt, z którym co się potem stało? Może ktoś wie? (koniec edytowania)
  Inny przykład - ZWiK został przez tego samego pana wójta zobowiązany do dostarczenia wody poza granice gminy, konkretnie do Willa Otwock i jeszcze do domków bodajże na terenie Halinowa. Biorąc pod uwagę ile kosztuje woda w Otwocku, a ile u nas - nic tylko jeździć do Willa (a może Villa?) Otwock na kąpiele.
  Z kolei za poprzedniej wójt Anny Otwock przymierzał się, żeby wynegocjować przedłużenie tej nitki i zaopatrywanie w wodę z SUW Lipowo również osiedla w Wólce Mlądzkiej. To się chyba nie udało. O ile dobrze kojarzę, to twierdzono, że nie ma możliwości sprzedaży wody po stawkach wyższych dla indywidualnych gospodarstw niż te dla gospodarstw mieszkańców gminy (różnicowanie wg lokalizacji). Inna sprawa, że regulamin ZWiK w ogóle nie pozwalał (jak jest teraz, nie wiem, może go zmienili) dostarczać wodę "za granicę". I co? I nic, wodociąg leży, umowy dostarczania są, woda tam płynie, a naszym dzieciom i kwiatom, albo dzieciom-kwiatom sucho i brudno.
  Post edytowany przez [Deleted User] 2015-08-21 09:57:30
 • wg mnie woda w kranach jest OK i jak najbardziej nadaje się do picia, nie zepsuła też żadnej grzałki od kilku lat. Rodzina niedawno przestawiła się na kranówę zamiast mineralnej z butelek i nikt nie zgłasza że mu się coś nie podoba. Może u Ciebie jest jakaś inna woda - nie wiem.
  A Willa Otwock leży praktycznie na granicy gminy więc też chyba nie ma o co kopii kruszyć. O nitce wodociągu do Halinowa nic nie wiem, być może chodzi też o jakieś domy na granicy gmin (Duchnów/Brzeziny) - ale tam można je policzyć na palcach jednej ręki więc wielkiej hecy tu też nie ma.
  Co do regulaminu - nie ma tam nic o tym że wodociąg nie może dostarczać wody poza granice gminy. Tak jest 'teraz' - czyli w regulaminie z 2007 roku. Czy aby na pewno 'kiedyś' zabraniał?
  Post edytowany przez nightwatch 2015-08-21 10:49:44
 • Zgadzam się z argumentacją @emes.
  A pat ze sprawą wody do Otwocka został definitywnie rozwiązany przed paroma misiącami. Wg mojej wiedzy nasza woda tam już nie płynie. Ale to już całkiem inna i to długa historia.
 • aga_4 pisał(a):

  @v460 Kudłaty ma rację : trzeba było wysłać prywatną wiadomość i do niego, i do Mataja . Przypominam: jesteś w wątku o wodzie i tego się trzymaj. Dziękuję.  W kontekście chociażby:
  Kudłaty pisał(a):

  Mataj, Nie uważam cię za idiotę ale z pewnością zacznę gdy po raz kolejny wyskoczysz z taka propozycją. Ty jakiś upośledzony jesteś ze ci trzeba kilka razy powtarzać żebyś zrozumiał? Nie stać cię na mnie :)


  Twoja wypowiedź wygląda bardzo zabawnie i obiektywnie. W ogóle może dyskusję z forum przenieśmy na PW.

  Zresztą to nawet się robi zabawne. Osoba, która zarzuca wszystkim dookoła brak wiedzy, nie umie poprawnie postawić przecinka niemalże w każdym zdaniu, które pisze.

  Wracając do meritum:
  @nightwatch - na południu podobno jest gorsza, bo coś... no właśnie nie wiem co, bo mieszkam na południu i ta woda jest ok. Sądząc po filtrach wyjmowanych z różnych urządzeń, nie wykazują jakiś specjalnych znaków zużycia przed czasem. Co się tyczy Willa Otwock to przyznam szczerze, że dopiero po tym co napisała @emes dowiedziałem się, że to nie jest w naszej gminie, zawsze byłem pewien, że jest. Jest nie jest - regulamin po coś jest. Należy go przestrzegać, a jeśli nie, to nie używać jako argumentu. NATOMIAST w regulaminie nic nie ma, bo sam regulamin nosi tytuł: „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Wiązowna" ;)
  Post edytowany przez Mataj 2015-08-21 12:09:53
 • aga_4 pisał(a):

  @v460 Kudłaty ma rację : trzeba było wysłać prywatną wiadomość i do niego, i do Mataja . Przypominam: jesteś w wątku o wodzie i tego się trzymaj. Dziękuję.


  Aj tam. Prostactwo i buractwo widoczne jest publicznie. Nie widze powodow by o tym pisac prywatnie ;) Nie widze powodu by publicznie nie reagowac na nazywanie ludzi idiotami, klakierami itp. Takze wybacz droga ago_4, ale Twoje zdanie traktuje jako prywatna opinie. Opinie ktora szanuje, ale z ktora sie nie zgadzam.

 • @nightwatch @Mataj nieważne, czy mieszkasz na południu patrząc symetrycznie na gminę, ważne, skąd płynie do Ciebie woda. Napisane wyraźnie, że chodzi mi o Rzaktę. SUW Rzakta zaopatruje w wodę Rzaktę, Bolesławów, Czarnówkę i Gliniankę. To wiem na pewno. Przypuszczam też, że także Gliniakę II i Poręby. Nie wiem, jak Wola Ducka i Karczewska. Natomiast to, co jest "na północ" od SUW Lipowo czerpie wodę z Lipowa właśnie i to jest najlepsza woda w gminie i to jest ta woda, którą za grosze sprzedawaliśmy (jeśli prawdą jest to, co napisał @Moriss2) do Willa Otwock.
  Nieważne, czy to jest jeden obiekt, czy kilka domów, czy są na granicy, czy 100 m za nią. Ważne, że ta woda, której mamy deficyt i musimy sobie od kwiatów i dzieciom 0d tyłków odbierać (bo zakazy bywały już w poprzednich latach) płynie do obiektu prowadzącego hotelarską działalność gospodarczą. Z pewnością nie da się tego porównać do zużycia wody centrów wielkopowierzchniowych, ale do domu zwykłego Kowalskiego, nawet jak tam mieszka z 5 dzieci i babcią - też się nie da. Ważne też różnice w cenie, jak i fakt, że całe nasze miejscowości gminne dopiero doczekały się początku wodociągowania (Zakręt), a my "podlewamy" Otwock i Halinów, nawet jeśli jest za miedzą i ci beneficjenci przyjeżdżają do naszego GS-u czy do naszego kościoła. Ja nie kruszę kopii @nightwatch, po prostu podzieliłam się faktami, o których mam wiedzę w stosownym wątku merytorycznie i na temat. Trollować - źle, pisać na temat - tez źle? To o co chodzi? O lanie wody?
  Chciałabym uzyskać odpowiedź co się stało ze sprzętem z SUW Wiązowna, bo na pewno nie został przeinstalowany na innym naszym SUW-ie. Przez jakiś czas stał sobie wyłączony na wyłączonym SUW Wiązowna, co się z nim dzieje teraz - nie wiem? Niszczeje nadal, czy już ktoś napisał "protokół zniszczenia"?
  A wracając jeszcze do jakości wody "południowej". Czajniki wysiadły 3 w ciągu roku, czyli na gwarancji, z bojlerów można wyciągać osad liczony na wiadra. Warto - kupując bojler - sprawdzić czy gwarancja obejmuje uszkodzenie grzałki, bo producenci niegłupi i już to zmieniają w warunkach gwarancji. Jak ktoś ma wrażliwą skórę (np. dziecko), to woda do mycia wrażliwych części ciała albo i całości - przefiltrowana i przegotowana, inaczej wizyta u dermatologa murowana. O ile jeszcze można nagotować wody do mycia dla 1 dziecka, o tyle dla całej rodziny codzienne prysznice odpadają, niestety. Co jest złego w tej wodzie, nie wiem. To, co sobie sprawdzają na SUWie odczynnikami, czyli chyba różne metale i inne związki chemiczne - jest w "normie", ale wiadomo, normy są szerokie, a normy wody w ciągu lat zmieniły się na to, że są mniej restrykcyjne. Ale jest też kwestia starych rur, nie wiem, czy tam się mogą namnażać grzyby i bakterie, których na SUWie jeszcze nie ma, pewnie mogą. Ja się cieszę na modernizację SUW Rzakta, nie dlatego, że ją zmodernizują, bo nie wiem, co to poprawi przy starych wodociągach, ale dlatego, że na czas modernizacji - będziemy mieli w kranach wodę z Lipowa, która akurat do mnie dopłynie z innej strony niż ta z Rzakty, a więc innymi rurami.
 • chodzi mi o rozsądek - jeśli posesja jest na granicy gminy to wiadomo że podłączy się do tego wodociągu co jest bliżej, i myślę że działa to w obie strony (tzn jeśli ktoś z terenu gm Wiązowna był by 'w zasięgu' wodociągu z Halinowa to też mógłby się podłączyć - wiadomo że są takie miejsca gdzie bliżej do infrastruktury sąsiedniej gminy niż własnej). Przecież nikt nie będzie ciągnął wodociągu na teren sąsiedniej gminy 'bo tak' - to kwestia którą chyba zakłady wodociągowe mogą załatwić między sobą tak żeby miało to sens. A to że wodociągi wiązowskie działają na terenie gm Wiązowna chyba nie znaczy że nie mogą mieć paru klientów z sąsiedniej gminy - tak jak każda firma działająca na terenie Polski może mieć klientów zagranicznych... Albo przykład 'z podwórka' - w Duchnowie nie ma szkoły ale dzieci mogą uczęszczać do pobliskiej szkoły w Brzezinach, mimo że należy do sąsiedniej gminy
  Post edytowany przez nightwatch 2015-08-21 15:51:57
 • Z wodą za darmo do Willa -Park i okolicznych otwockich domów walczyliśmy prawie przez całą kadencję. W końcu po długim pacie i staraniom urzędu udało się. MPWIK Otwock zrobił własne przyłącze i woda została zakręcona. Halinów -to bardziej względy humanitarne ( ale też warto będzie w swoim czasie to sprawdzić). Co do Rzakty to problem jest bardzo poważny. To że woda jest ok wg normy papierowej wcale nie znaczy że jest idealna. Faktycznie tam w Rzakcie woda jest mocno zażelaziona. Dlatego w pierwszej kolejności miały być nowe studnie. W tej chwili woda jest tam z połączonego obiegu Rzakta-Lipowo. Nowy suw ma być zrobiony na tip-top za niemałe pieniądze. Praktycznie to nie będzie modernizacja suwu tylko nowy, w możliwie najlepszej dla nas technologii (taka mniejsza kopia suw Majdan). Co do rur- to nic na razie nie wiem.
  Temat suwu w Wiązownie jest bardzo ciekawy, sam go znam tylko z zasłyszenia, przy najbliższym spotkaniu trzeba będzie wziąć temat na warsztat.
  Post edytowany przez Moriss2 2015-08-25 06:48:13
 • Popatrzcie do czego to doszło!
  Taki prostak i cham (czyli ja). Takim durnym pisaniem spowodował, że miejscowe demony intelektu pomyślały o sobie "idiota, głupek " itd.
  I to mi się podoba:) Zaczynacie myśleć. Opornie i powoli ale zawsze to coś :)
 • miło że sam siebie ogłaszasz zwycięzcą, ale co to za konkurs?
 • @nightwatch owszem, chodzi o zdrowy rozsądek. Nie można wody, która jest towarem deficytowym, przynajmniej okresowo, wylewać za miedzę, sprzedając ją za (strzelam!) 1/2 czy 1/3 stawki podmiotowi gospodarczemu, który zgodnie z zasadami funkcjonowania wodociągu, powinien go sobie dociągnąć z ujęcia operatora będącego monopolistą na jego terenie i płacić miejskie - otwockie, a nie wiejskie stawki.
  Biorąc pod uwagę, że rodzimi mieszkańcy budują wodociągi własnymi siłami, czasem na znacznych odcinkach, zbierają się w grupę z sąsiadami, finansują, a następnie przekazują ZWiK, nieco, a nawet bardzo nieuczciwe wydaje się, że ZWiK na własny koszt buduje sieć do rogatek gminy z zaworem (na szczęście) na końcu, którą musi utrzymywać, by był przepływ do hotelu. Dlaczego do mnie czy do Ciebie tego nie zrobił? W niejednym przypadku miałby krócej niż w tamtym, a w końcu to zadanie własne gminy - zaopatrzenie MIESZKAŃCÓW w wodę, a nie sąsiadów, niestety. Odpowiem Ci, dlaczego - Bo ówczesny wójt NAKAZAŁ dyrektorowi ZWiK i dyrektor nie miał wyjścia i to zrobił. Nie wiem, czy Otwock nam się czymś odwdzięczył, z mojego doświadczenia wynika, że raczej na takie uprzejmości prezydent Otwocka (były i obecny, czyli ten sam) nie jest chętny.
 • no ok, nie rozumiem czemu hotelu nie można zaopatrywać w wodę gdy miejscowi leją ją bez ceremoni w piach. Bo o tym właśnie jest rozmowa. Wody nie brakło by nikomu gdyby była używana zgodnie z przeznaczeniem (patrz regulamin: do celów bytowych), a wymyślanie że oto jakiś hotel jest temu winny to szukanie kozła ofiarnego. Ten 'towar deficytowy' jest tak tani że marnuje się go bezmyślnie tu, w gminie, nie 'za miedzą' (a poza tym co za różnica gdzie zostanie zmarnowana i przez kogo).
  Post edytowany przez nightwatch 2015-08-21 22:32:49
 • Kudłaty pisał(a):

  Popatrzcie do czego to doszło!
  Taki prostak i cham (czyli ja). Takim durnym pisaniem spowodował, że miejscowe demony intelektu pomyślały o sobie "idiota, głupek " itd.
  I to mi się podoba:) Zaczynacie myśleć. Opornie i powoli ale zawsze to coś :)  Wow! Gratulacje. ;)

  @nightwatch i emes: woda w Wiazownie jest niemal za darmo, przynajmniej w porownaniu z Warsawa. Ta cena w ogole lub w minimalnym stopniu wymusza rozwazne jej uzywanie. Wszyscy mysla i mowia o ekologii, a praktyka jest taka, ze ekologiczne dzialanie pojawia sie wtedy, kiedy to sie oplaca. Smutne ale prawdziwe.

  U mnie jakosc wody jest taka, ze pije wode z wodociagu, pare lat temu zaprzestalem zakupow wody mineralnej i jest ok: smakuje i nikt sie nie zatrul. Ale moze mam wode z Lipowego?
 • @v460 dokładnie taką masz. I teraz powinnam Ci mieć za złe, że Twoje dzieci piją bezpiecznie z kranu z tego źródła, do którego geograficznie moje mają bliżej. Następuje konflikt interesów, jak w przypadku casusu kwiatka i tyłka. I to też jest jakiś sposób na sprawowanie władzy. Dać towar, ale niewystarczający, albo o zróżnicowanej jakości, wzbudzić zazdrość/niechęć/złość jednych mieszkańców na drugich i mamy klasyczne divide et impera. Czy podobnie rzecz się ma w przypadku, komu nasypiemy kruszywa, a komu nie?
 • Emes, naprawde tak to widzisz? Widzisz w tym celowy zamysl? ;)

  Tak juz jest, ze w jednym Ty masz lepiej, w innym Kowalski. Wode mam lepsza, ale np mam dalej do osrodka zdrowia etc.
 • @v460 niczego nie widzę, woda u mnie mętna... ;)
  Myślę, że akurat wodę do ośrodka zdrowia porównać trudno, bo ośrodek to statyczny budynek, a woda płynie/spływa/kapie wodociągiem i teoretycznie każdemu mogłoby kapać jednakowo. Zwłaszcza, że wodociągi są połączone i do czasu wyłączenia SUW Wiązowna u nas tez płynęła dobra woda.
  Ale żeby nie było, ja się tu nie skarżę z własnej inicjatywy. Po prostu ktoś założył taki wątek, ma być na temat, to piszę to, co o temacie wiem.
  Post edytowany przez [Deleted User] 2015-08-24 09:03:31
 • kupić UPS i agregat (spalinowy zespół elektroenergetyczny) 2 KW