Wynik drugiej tury wyborów na wójta
  • WAS nie zawiedzie...
  • A ja myślałem, że jesteśmy z jednej gminy Wiązowna
  • Czy masz na myśli tę, w której każdy sukces ma wielu ojców?
  • @Moriss to Ty uczyłeś nas tu kilka tygodni temu, że nie należy ufać żadnej władzy. No to nie ufamy... i mamy powody nie ufać.
  • @Nemo chyba raczej wiele sukcesów ma jednego ojca ;)
  • Jakich sukcesów bo nie jarzę? ;)
  • I stanowiska nie zmieniam
  • Jeśli rzeczywiście Więckowska zostanie vice, to ja dziękuję za to "nowe" oblicze gminy. Ciekawe na jakim poziomie zostanie ustalone wynagrodzenie vice i wójta.

    edit: miało być w temacie o stanowiskach
    Post edytowany przez bazaar 2014-12-02 17:25:32
  • Ale również wierzę, że Pan JB nas nie zawiedzie.

    Oby to nie były płonne nadzieje. Zgadzam się z @Nemo i @Matajem . Ciepłe posadki dla wszystkich będą powtórką z rozrywki. A i ten palec w d...
  • @czarna pisałam już wcześniej, przed II turą, JB przypisuje sobie zasługi m.in. zastępcy wójta Jędrzejczaka i innych pracowników UG w owym czasie - jakby stanie obok powodowało automatyczny spływ zasług. Ale myślę, że @Nemo mogła mieć jeszcze co innego na myśli.
    @bazaar o Więckowskiej i paru innych spadochroniarzach ze starostwa wieść niesie już od podania wyników pierwszej tury (do rady powiat) i jest to głównie wieść powiatowa - ze starostwa. Ale jakby to ktoś wcześniej tu napisał, to by był rwetes, że "TO SO POMÓWIENIA", brudna kampania na biednego - teraz już - wójta-elekta. Lepiej było siać niewiarygodne ploty o tym, że AB będzie zastępcą RZ. Paradoksalnie, teraz b. możliwe, że będą razem pracować, bo starostwo musi zabezpieczyć powracającej do pracy AB jakieś stanowisko z mocy prawa.
    Co do tego, jak będzie wyglądał nasz ug przekonamy się z grubsza jeszcze przed świętami (na niektóre stanowiska potrzeba konkursu, więc się może przeciągnąć), ale jeśli nasza gmina będzie zarządzana, tak jak był powiat przez ostatnie 4 lata - to... sami sobie dopowiedzcie.
  • emes pisał(a):

    @czarna pisałam już wcześniej, przed II turą, JB przypisuje sobie zasługi m.in. zastępcy wójta Jędrzejczaka i innych pracowników UG w owym czasie - jakby stanie obok powodowało automatyczny spływ zasług. Ale myślę, że @Nemo mogła mieć jeszcze co innego na myśli.


    Eee tam, widziałam sprawozdanie za ostatnie 4 lata. Każdy tak samo ciągnie... A myślałam, że też się potarzam ze śmiechu...

    emes pisał(a):

    ale jeśli nasza gmina będzie zarządzana, tak jak był powiat przez ostatnie 4 lata - to... sami sobie dopowiedzcie.


    Ale jeśli nasza gmina będzie zarządzana jak przez ostatnie 4 lata... nasza gmina...
    A przecież teraz w powiecie jest RZ, będzie AB - to chyba czuwać będą nad naszą biedną gminą i dopomagać oczywiście, wszak "Nad wszystkim czuwa gospodarz domu. Nie da on krzywdy zrobić nikomu. Zawsze pomoże o każdej porze. O, mój Boże!"
  • @emes przypomnij proszę z jakiego stanowiska AB w powiecie przyszła do nas 4 lata temu... Pamięć mam dobrą ale krótką...
    Wygląda więc na to, że RZ będzie pewnie w jakimś zakresie odpowiadał także za zadania powiatu dotyczące terenu naszej gminy. Oby RZ nie dostał niczego więcej niż kultura (albo kóltóra), muzealnictwo, bibliotekarstwo, opieka nad miejscami pamięci etc.
  • witraże...
  • Edziu pisał(a):

    @emes przypomnij proszę z jakiego stanowiska AB w powiecie przyszła do nas 4 lata temu... Pamięć mam dobrą ale krótką...




    Pytanie co prawda nie do mnie, ale odpowiedź znajduje się tutaj:

    http://powiat-otwocki.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=729


    Z tego co wiem, to AB kierowała wydziałem funduszy europejskich, promocji, kultury i sportu. (Taka informacja była zawarta w ogłoszeniu wyborczym na portalu Wiazowna.info.pl w 2010 roku)
  • "Urlop bezpłatny na czas pełnienia funkcji" hmm...
  • Lotnisko zapasowe ;)
  • Nie wiem, czemu się tak dziwicie... AB, podobnie jak JB - poszli na funkcje po wyborze, a w pracy dostali urlopy bezpłatne - takie prawo... Przy czym AB zlikwidowała stanowisko JB naczelnika WASiO, a pełniącą obowiązki panią od szklanych kul - zrobiła sekretarzem. W starostwie tez podobno stanowisko AB zostało jakoś zlikwidowane/zmodyfikowane, jednak AB jest w okresie ochronnym i jakoś ją trzeba będzie zagospodarować.
    Te wersje scenariusza były wiadome jeszcze przed wyborami. Gorzej, że ta wersja, która się realizuje w gminie - tez była do przewidzenia, ale wygląda, że będzie jeszcze gorzej, niż można było przypuszczać.
    Szkoda, że zdjęcia z sesji tak słabo pokazują publiczność, ale wyraźnie widać MŁ i czoło przywoływanego już tutaj dewelopera.
  • Panie Wójcie Januszu Budny:
    Gratuluję wyboru i uważam, że do takiego wyniku walnie przyczyniła się moja wspierająca akcja pijarowa.
    Przyszedł czas wystawiania rachunków i czas zapłaty, więc proszę płacić!
    Oczekuję stanowiska Pełnomocnika Gminy d/s budowy kanału Wiązowna -Gdynia.
    Gdyby okazało się, że kanał nie będzie jednak w tej czterolatce budowany , to może być stanowisko szefa lokalnego kosmodromu.
    Albo oba naraz...:)

  • emes pisał(a):

    Przy czym AB zlikwidowała stanowisko JB naczelnika WASiO [...] W starostwie tez podobno stanowisko AB zostało jakoś zlikwidowane/zmodyfikowane


    Wydział, którym kierowała Anna Bętkowska do 2010 roku, został rozwiązany już w październiku 2011 roku.

  • Co do asertywności Pani Ani Rosłaniec i peanu na cześć JB to coś czuję, że Pani owa może się pojawić niedługo w Gminie, gdyż jest obecnie w powiecie szefową AB, która ma prawdopodobnie lepsze chody u Zdunika. Niezła telenowela brazylijska. Swoją drogą to czy zakres obowiązków p. Karoliny należał wcześniej do AB?

    Samodzielne Biuro Kultury i Promocji

    Kierownik
    Anna Rosłaniec
    pok.302a
    tel. 22 778 1 323
    e-mail: promocja@powiat-otwocki.pl

    Zakres obowiązków: koordynowanie pracy merytorycznej pracowników komórki, sprawowanie nadzoru nad wypełnianiem obowiązków służbowych przez podległych pracowników, sprawowanie nadzoru nad dyscypliną pracy oraz przestrzeganiem przepisów prawa.

    Główny Specjalista
    Anna Bętkowska

    Urlop bezpłatny na czas pełnienia funkcji.

    zastępstwo

    Referent
    Karolina Szostak
    pok.301
    tel. 22 778 1 322
    e-mail:interwencje_promocja@powiat-otwocki.pl

    Zakres obowiązków: prowadzenie korespondencji w systemie tradycyjnym i elektronicznym, przedkładanie projektów pism, umów, zamówień itp. do podpisu przełożonym, relacjonowanie wydarzeń oraz obsługa strony internetowej.
    Post edytowany przez AlBundy 2014-12-03 20:30:32
  • Dysponuje ktoś może wynikami drugiej tury z poszczególnych obwodów/okręgów?
  • a po co Tobie bazaar ? i tak Pan J.B. wygrał. Widzisz nasza praca nie poszła na marne.
  • Wazka pisał(a):

    a po co Tobie bazaar ? i tak Pan J.B. wygrał. Widzisz nasza praca nie poszła na marne.



    Bo z tego więcej o gminie można się dowiedzieć niż Ci się wydaje.
  • no masz rację " obozy poparcia" jednak zapewniam ,ze to nic nie zmieni. Czerwona kartka dla poprzedniej ekipy ni zmieni koloru.
  • Wazka pisał(a):

    no masz rację " obozy poparcia" jednak zapewniam ,ze to nic nie zmieni. Czerwona kartka dla poprzedniej ekipy ni zmieni koloru.



    Czy ja wiem?
    1. Poprzednia wójt uzyskała 20% głosów. To naprawdę ZNACZNIE więcej niż się spodziewałem.
    2. Poprzednia wójt chyba w ogóle nie obiera tego jako "czerwoną kartkę", a ma to sens wówczas, gdy ktoś zrozumie swój błąd i wyciągnie wnioski.
    To nic nie zmieni, ale z ciekawości chciałbym poczytać kto gdzie wygrał. To naprawdę jest ciekawa lektura (zwłaszcza ciekawi mnie Zakręt i Wiązowna, bo domyślam się, że nawet jeśli poparcie dla Zdunika stopniało, to nieznacznie).
  • Mataj pisał(a):

    Wazka pisał(a):

    a po co Tobie bazaar ? i tak Pan J.B. wygrał. Widzisz nasza praca nie poszła na marne.



    Bo z tego więcej o gminie można się dowiedzieć niż Ci się wydaje.

    dokładnie :)
    Jestem po prostu ciekawy, kto tym razem dał się przeciągnąć na którą stronę.

    A z tymi czerwonymi kartkami to wcale nie jest takie oczywiste.
    Poparcie dla obozów tak naprawdę drastycznie się nie zmienia - decyduje te kilkanaście % ruchomych głosów.

    AB w pierwszej turze w 2010 roku miała te 20-kilka procent, teraz 20% czyli tak naprawdę niewiele straciła. To, że wtedy została wójtem w drugiej turze (i że w ogóle do niej weszła) to był pewien splot sprzyjających wydarzeń - rozproszenie głosów z południa gminy na kilku kandydatów i w efekcie wypad Boguckiego z II tury, którą pewnie by wygrał z nie gorszym wynikiem niż AB.

    Podobnie z ekipą skupioną wokół MJ czy teraz JB - mają ok. 30-kilka % pozytywnego elektoratu i to jest poparcie w miarę stałe. Tyle samo mieli jak przegrali w 2010, ale teraz to im udało się pozyskać więcej rozczarowanych w 2 turze. Bardzo trafnie dobrali kandydatów na radnych i tu też odnieśli sukces - radni otrzymywali często dużo więcej głosów niż sam JB

    Trzeci obóz "południowy" - miał teraz olbrzymią szansę, przegrali o włos - a było to spokojnie do wygrania, gdyby włożyli w kampanię choć połowę energii jaką włożyła ekipa JB.

    No i jest jeszcze czwarty obóz "północny", który nie jest jeszcze w stanie wygrać, ale przy wyrównanej walce trzech powyższych, staje się języczkiem u wagi.

    Post edytowany przez bazaar 2014-12-05 17:19:57
  • Całkiem, całkiem ta analiza. A ja zawsze myślałem, że podział jest stricte dychtomiczny. Radiówek (czy też szerzej - ci co na zagłuszaniu pracowali - a tej chwili także ich progenitura) vs. reszta gminy....
  • ha ha nie bądzie smieszni 20 % to marnie ponizej krytyki , po zatym nikt tych 20% do pracy nie chce przyjąć Jarek powiedział mi dziś ,że PiS w Otwocku jest do wymiany . A Ty Nemo nie zauwazyłaś ,że jesteś po za burtą?
    Edziu jestes wielkim człowiekiem i twórcą , ale przeciez juz tu mieszkasz szkoda bardzo szkoda. A sami widzicie co sztab to sztab i tak trzeba działać jawnie , a nie pod osłoną nocy jak separatysci z Sewastopola.
  • @Ważka! To, że jestem wielki to wiedziałem od dawna. :D ,ale że jestem twórcą to tego mi nie mówi nawet moja 1-sza małżonka... W każdym razie dzięki za miłe połechtanie mnie z rana.
    P.S. Co Ci jeszcze powiedział Jarek?
  • no Edziu wybacz, no nie mogę wszystkiego mówic co mowi Prezes , ale jedno mogę " ten od Ciebie RZ to pikuś"
  • Nie pikuś tylko Pan Pikuś...
  • dobry wieczór a co to się stało , że nikt nic nie napisał , a wczoraj było przecież slubowanie nowo wybranego Wójta . Sporo osób było a nikt się nie wypowiada?
  • Wazka pisał(a):

    dobry wieczór a co to się stało , że nikt nic nie napisał , a wczoraj było przecież slubowanie nowo wybranego Wójta . Sporo osób było a nikt się nie wypowiada?



    Nie w tym wątku :)
    Poszukaj tu: http://www.forum.wiazowna.net/discussion/comment/10184#Comment_10184 :)
  • Niska frekwencja nie ma nic do rzeczy. Nikt, nikomu nie bronił iść na głosowanie. Jest oczywiste, że jak się nie głosuje to też się głosuje dając fory innym. Budny wygrał i ma pełen mandat do sprawowania władzy w imieniu wszystkich mieszkańców i naprawienia tego co arogancko i bezmyślnie zepsuła poprzednia wójt. Cieszę się że AB zajęła w wyborach ostatnie miejsce pomimo ogromnych wydatków na kampanię (dożynki, bal w Domu Kultury itp. itp.).