Debata między Januszem Budnym a Romanem Zdunikiem
  • Propozycję ponawiam... Pa!
  • Jedni wolą referendum, ja spokój i rozwój gminy. W Urzędzie AB mówi, że ostatniego słowa nie powiedziała, a jak wygra RZ to w gminie będzie referendum. Iść pod rękę razem z AB chluby nie przynosi. Mieszkańcy już ją ocenili. Wstyd i klęska.
  • tomazzino skąd tak pesymistyczne obrazy, dajmy szansę JB na ocenę będziesz miał przyszłe 4 lata
  • Nie zrozumiałeś AB to był dramat !!!!!!! Obym się mylił ale doświadczenia z JB mam złe a nawet skandaliczne stąd moje pytanie o mediacje , a co do chodzenia pod rękę to z żadnym z kandydatow drugiej tury chluby nie przynosi
    Post edytowany przez tomazzino 2014-11-28 00:26:15
  • Max
    cztery lata to za długo maksymalnie dwa i jak nie to do widzenia
  • Dla mnie sprawa jest jasna. Budny ma 8 radnych, wygrał I turę, powinien dostać szansę wykazania si ę. Głosuję na Janusza Budnego i liczę, że się nie przeliczę. Cztery lata temu wiedziałem od razu, że AB to będzie dramat. Nie pomyliłem się!
  • obyś się tym razem nie przeliczył !!!!!! Sobie też tego życzę, a jak się przeliczę to bedziesz o tym wiedział
  • Chyba się jeszcze taki nie urodził co by wszystkim dogodził :))
  • Abstrahując od debaty...
    Tu będzie ciężko cywilizację wprowadzać, jeśli na debacie nieistotna była merytoryczna czy niemerytoryczna odpowiedź kandydata, a to, że kandydat "jest CZŁONKIEM partii". Niektórzy bardzo ubawieni byli tym stwierdzeniem. Zupełnie jakby humor zatrzymał się na poziomie ich edukacji...
    Ciężko dyskutować wówczas o tym, czy w dyskusji kwota wydawana przez gminę na komunikację jest kwotą faktyczną, czy wyssaną z palca, bo kandydat chciał się wybronić, więc rzucił jakąś kwotą na pewniaka "żeby wyszło, że się zna", przecież najwyżej "się douczy".
  • Tomazzino, Twoje "skandaliczne doświadczenie" z Budnym to chyba wtedy kiedy przychodziłeś do UG w kurtce TVN i straszyłeś wszystkich że naślesz telewizję. Wspomnę, że to był czas kiedy Ci drogę budowano! X_X
  • Wracając do debaty, mimo wszystkich powyższych wpisów, zalet i wad debaty również jestem bardzo zadowolona zformy jej przeprowadzenia. Dobrze, że mogliśmy w końcu usłyszeć co mają nam do powiedzenia kandydaci II tury. Rzeczywiście, zgadzam się, że taka debata powinna być również przy I turze.Patrząc w przyszłość swój głos oddam na Pana JB. Po wczorajszej (moim zdaniem) wygranej przez niego debacie tylko utwierdziłam się w tym, że Gmina nie będzie stać w miejscu i się douczać, tylko że będzie mogła być prowadzona przez osobę kompetentną na tym stanowisku.

    Odnośnie Pana RZ - moim zdaniem fatalnym posunięciem jest składanie wspomnianej wcześniej rezygnacji z funkcji dyrektora szkoły. Uważam, że jeżeli ktoś sprawdza się na tym stanowisku powinien kontynuować swoje działania. Widzimy, że z tym Pan RZ świetnie sobie radzi, powinien pozostać na obecnym stanowisku.


    Pamiętajmy, aby pójść w niedzielę na wybory i oddać swój głos na odpowiednią dla każdego z nas osobę.
    Post edytowany przez KarOk 2014-11-28 09:00:38
  • sarna_lesna

    To nie było wtedy tylko dwa dni wcześniej a drogę nie mi budowano tylko nam wszystkim i dodam tylko tyle że po 4 latach droga nadaje się do remontu
  • dzieńdobry jak sie spało?
  • Musiałem się dobrze wyspać aby móc na spokojnie napisać cokolwiek po wczorajszej debacie.
    Jestem zdruzgotany. Obaj kandydaci nie potrafili się w ogóle wysłowić! Mówili w taki sposób jakby byli z nizin społecznych. Zwykły szyk zdania (nie mówiąc o podstawowych regułach retoryki) to rzecz im obca. Wszystkie wypowiedzi były bełkotliwe i uciekające od meritum pytań. W porównaniu z nimi to Wójt Bętkowska i nawet Wójt Jędrzejczak muszą być uznani za złotoustych.
    No i żadnych konkretów- no poza tym, że RZ chce przyciąć koszty funkcjonowania administracji ( i słusznie) a JB chce linii autobusowej od Józefowa do Halinowa (też słusznie).
    Ucieczka od odpowiedzi na pytanie skąd chcą pozyskać pieniądze na wkłady własne Gminy do projektów finansowanych z Jewrosojuza, była w wykonaniu obu kandydatów bardzo znamienna.
    Debata skłania mnie do pozostania w niedzielę w domu...

    Wielkim plusem było natomiast to, że przyszło sporo ludzi i to, że debata poprowadzona była bardzo sprawnie.
  • Wczoraj byli na debacie moi znajomi. Zgodnie dziś stwierdzili, że Budny przebił Zdunika wiedzą. Podobno na temat zagospodarowania przestrzennego, dróg, inwestycji, a nawet oświaty wie wiele (a przynajmniej się przygotował). Mówił o konkretnych programach, liczbach i pomysłach, więc chyba wstydzić się nie będziemy musieli.

    Szkoda, że nie było kandydatów z I tury. Mogli przyjść jako mieszkańcy - czyżby stracili zainteresowanie gminą po wyborach? A może znają już wyniki?

    Trudno mi głosować na kogoś, kto widzi tylko czubek swojego nosa. Samą oświatą (choć zapewne piękną, zgodną z wizją RZ) gmina nie będzie żyła, a na to się zanosi.

    Wybieram się dziś na spotkanie w Wiązownie. Zobaczymy, co się tam wydarzy.
  • Jaka wiedza? Pan Budny mówił głównie jak sprawnym będzie managerem. Faktycznie na przestrzeni wielu lat z pewnością zdobył jakże cenne na rynku pracy umiejętności managerskie .... przecież powiat Otwocki jest niemalże inkubatorem managerów wszelkiej maści. A i jeszcze na tle innych powiatów Otwock po prostu jest brylantem ... ściana wschodnia przebija to miasto o kilka długości. Nieśmiertelny pan Bojanowski z ZDP, wszędzie drogi jak stół, ścieżki rowerowe, renomowane szkoły .... żenujące ...
  • No i elokwencja, umiejętności oratorskie obu kandydatów były wręcz powalające. Przynajmniej jeden z nich mówił konkretnie, wprost bez szukania w głowie naprędce wyuczonych sformułowań, które pozwoliłyby stworzyć choćby namiastkę sztuki dyplomacji ..... Abelard Giza miałby pole do popisu .... W związku z tym wolę jednak zagłosować na Pana, który nie stara się ukryć swoich defektów w wiedzy i doświadczeniu a konkretnie jak przystało na uczciwego człowieka powiedzieć co i jak chciałby zmienić. Drugi kandydat? Niestety podróbka zadeklarowanej/zareklamowanej osoby. W pierwszej lepszej korporacji, czy przedsiębiorstwie mieliby z niego niezły ubaw.
  • To prawda... Żałosne to było...
    Zabrakło mi tylko szermowania hasłem: "Hasłem naszym zgoda będzie i Ojczyzna nasza!"
    Pamięta ktoś czyje to było hasło? ;))
  • Czy wzorem lat poprzednich debata była rejestrowana i jest gdzieś dostępna do obejrzenia? Mnie niestety na niej zabrakło, ale może nie wszystko stracone...
  • Czy ktoś ma pomysł na to, jak powinien zachować się obywatel, gdy brakuje kandydata godnego krzyżyka na karcie do głosowania?
  • Mówisz jakby w poprzednich wyborach aż roiło się od godnych kandydatów ;)
    Odkąd uzyskałem prawo głosu, chyba ani razu nie oddawałem swojego głosu z czystym sumieniem. Albo jestem zbyt wymagający, albo marudny.
    Zwykle jednak oddaję głos (ważny), bo decyduję się wybierać spośród dostępnych opcji - jeśli nie stać mnie na wymarzonego Forda Mustanga Fastback z '65, jeżdżę opcją, która jest dostępna i najlepsza z możliwych. Taki los... :/
  • Też tak robiłam do tej pory. Jednak tym razem wybór, przynajmniej dla mnie, jest nieznośnie trudny. Tak trudny, że nie chce mi się go dokonywać. :-w
  • Nemo ,pamietam ,ze kiedys współpracowalaś z Panem JB a teraz nie wiesz na kogo zagłosować czy to dlatego ,że niedostałaś się do rady gminy? Kijem niestety nie da się wisły zawrócić.
  • Wazka pisał(a):

    Nemo ,pamietam ,ze kiedys współpracowalaś z Panem JB a teraz nie wiesz na kogo zagłosować czy to dlatego ,że niedostałaś się do rady gminy? Kijem niestety nie da się wisły zawrócić.



    Z Januszem Budnym współpracowałam b. krótko w kadencji 2006-10. Potem nasze drogi się zdecydowanie rozeszły. Byłam w opozycji do wójta M. Jędrzejczaka, a tym samym i J. B. I tak zostało do dziś... Więc nie zawracam Wisły kijem.
    Post edytowany przez Nemo 2014-11-28 16:48:53
  • Miała być pełna relacja w internecie, wg zapewnień organizatorów od razu po debacie. Nigdzie jej nie znalazłam. Czyżby sabotaż? A może boją się pokazać innym, co się wczoraj działo? Ech, wybory będą na pewno znów sfałszowane ;-)
  • Witam wszystkich uczestniczących w debacie i tych, których nie było.
    Z Lokokoko zgadzam się w wielu kwestiach. Np. dotyczących obycia Kandydatów. Co do stanowiska w sprawie pracy w korporacji (przedsiębiorstwie) również muszę przyznać rację – mieliby tam niezły ubaw i zakończyłoby się to zwolnieniem z pracy. Ale temat należy odnieść również do niektórych osób z Rady- niestety. Dlatego tak ważna jest edukacja.Dobrego managera (czy w bardziej spolszczonej wersji graficznie i fonetycznie- menedżera) poznaje się m.in. po podejściu do procesu rekrutacji. Jeśli nowoczesne metody rekrutacji wraz ze zmieniającym się biznesem miałyby polegać na proponowaniu stanowiska pracy w zamian za oddany głos (a takie plotki krążą w eterze - i jeśli miałoby to być prawdą) to chyba słowo manager nie powinno było być w ogóle używane. Na temat kompetencji managera w korporacji mogłabym długo i profesjonalnie, ale nie o to przecież chodzi.
    W odpowiedzi do Nemo-
    Obywatel, dla którego brakuje kandydata godnego krzyżyka na karcie powinien wybrać mniejsze zło i głosować. Ale …… z pełną świadomością, a nie bezmyślnie bo tak ktoś powiedział a ja zmałpuje. Czyli: wiedzieć o kandydatach jak najwięcej (historia starsza i nowsza, powiązania i związane z nimi szanse i zagrożenia), czytać, czytać i umieć szukać informacji w Internecie, Myślec i wyciągać wnioski i nie dawać wiary we wszystko co obiecują, bo to nierealne.
    Adriana -Tu nie chodzi o to, kto kogo „przebił” w debacie, ale jakim jest człowiekiem.
    Kto i w jakim celu robi „brudną propagandę” i jakich metod używa. Np. czarna paczka na koniec debaty – to nieeleganckie zagranie. Był kiedyś taki ktoś – też miał czarną, ale nie paczkę tylko teczkę... I czy robi to z własnej i nieprzymuszonej woli czy tez jest narzędziem w rękach Kogoś innego. No i to klakierowanie w czasie debaty (te brawa) bezmyślne – chyba po to, żeby zagłuszyć i oderwać od meritum sprawy (pan w koszuli w krateczkę przodował- łatwo rozpoznawalny, bo często w tej samej ulubionej chyba koszuli). Takie natrętne wyróżnianie się z tłumu osób trzecich wcale nie pomaga kandydatowi a wręcz odwrotnie. To kandydata ma być widać. I to On jest najważniejszy. Kto jak kto, ale pan głośno klaszczący powinien zdawać sobie sprawę jako osoba obyta w mediach czy na debacie takie praktyki powinny być stosowane. Mieszkańcy wybiorą i czas pokarze, czy zostali zmanipulowani, czy obietnice się urealnią. A jakich mamy mieszkańców, o jakich rozumach i czym się kierują – to już niedługo się wszyscy dowiemy.

    I mała dygresja oczywiście nie do wszystkich -piszcie Państwo sensownie a nie jak po ciężkiej nocy, przy porannej kawie.
    Pozdrawiam i życzę wszystkim trafnego wyboru naszego wójta.
  • Szanowni Państwo

    Na stronie gospodarzy wczorajszej debaty do obejrzenia relacja z wydarzenia: zajazdumikulskich.pl

    Odnosząc się do uwagi o czarnej kampanii - Janusz Budny zwrócił wczoraj tylko to, co należy do sztabu Romana Zdunika. To autorzy takich działań, jak nocne eskapady z banerami czy anonimy na kontrkandydatów, powinni się wstydzić swoich metod.

    Pozdrawiamy,
    KWW Janusz Budny
    Post edytowany przez KWWJanuszBudny 2014-11-28 18:41:54
  • Po zapoznaniu się z Waszymi wypowiedziami i z wypowiedziami kandydatów już nareszcie wiem, będę
    zachęcał do głosowania na BUDNEGO. Na razie mamy zwycięstwo w staraniach o odsunięcie od władzy dotychczasowego wójta. Zróbmy więc dalszy krok do przodu.
  • Nemo pisał(a):

    Czy ktoś ma pomysł na to, jak powinien zachować się obywatel, gdy brakuje kandydata godnego krzyżyka na karcie do głosowania?



    Oczywiście trzeba dopisać swojego kandydata i postawić przy nim krzyżyk!) Ja tam takich wątpliwości nie mam. Interesuje mnie przede wszystkim uczciwość. Czy ktoś jest wspaniały nie ma znaczenia jeśli jest oszustem - bo będzie wtedy po prostu wspaniałym oszustem. Który jest bardziej uczciwy a który mniej to już niech każdy sam zdecyduje...
  • @Tomazzino ironią losu jest, ze dziennikarz TVN walczy jak lew na rzecz kandydata PiS :) Nic mnie tak nie irytuje jak ludzka malostkowosc.
  • Walka wyborców jest normalna. Mnie denerwuje walka kandydatów - to, co zrobił RZ z przeciwnikami to wstyd. Powinno mu się te wszystkie paszkwile zebrać i wysypać na głowę! A wszystko w imię Boga!
  • no nie walka może być , ale na poziomie a nie na zasadzie walki podjazdowej w wykonaniu grup dywersyjnych Pana RZ , może i w imię Boga tylko pytanie otwarte jakiego? Podobnie jak Pan Nowicki namawiam ludzi do głosowania na Pana Janusza Budnego. Do 00.oo mam czas Pozdrawiam.
  • Ci, którzy myśleli, że tak łatwo pozbędą się Anny Bętkowskiej, nie mogą spać spokojnie :-SS Już wiadomo, kto będzie zastępcą RZ! (wpis sprzed kilku godz: https://www.facebook.com/anna.betkowska.90?fref=ts)
    532 x 306 - 84K
    Post edytowany przez Adriana 2014-11-28 21:53:59
  • Miałam nadzieję, że zasłyszane plotki w urzędzie to tylko plotki... Widać niestety, że w każdej plotce jest trochę prawdy.

    Mamy już deklarację obu kandydatów z I tury, którym się nie udało. Czyli 3:1 to niestety prawda. Ciekawe tylko dlaczego, P. AB tak późno zadeklarowała swój głos.

    "... ułatwić mu sprawowanie tego trudnego stanowiska... " - W tym przypadku, uważam że będzie mogła P. AB się wykazać, jeśli w wyborach wygra P. RZ.

    Obym nie musiała się o tym przekonywać. Mam nadzieję, że każdy przemyśli swój głos dwa razy przed skreśleniem. Wracając do powyższego tym bardziej zachęcam do głosowania na P. Janusza Budnego. Oby zdobycie największej ilości głosów w pierwszej turze, przełożyło się również na drugą turę.

    Pozdrawiam

    Dołączam ciekawe komentarze "poparcia" P. AB ;)
    819 x 460 - 39K
    Post edytowany przez KarOk 2014-11-28 21:48:12

  • 1) nie wątpiłem w to ani przez chwilę, a Ci, którzy zarzucali mi, że mam złe źródła, niech coś napiszą.

    2) dla mnie sprawa jest jasna. Wygrywa RZ, AB jest w urzędzie, a w jakiej roli to już nie jest istotne. Mieszkańcy dali jej czerowną kartkę i jej nie chcą, a AB jeszcze chce zaistnieć, cóż za wyczucie, to pewnie dla dobra mieszkańców,

    3) jeszcze parę tygodni temu na strona UG Wiązowna, AB zarzucała mówienie nieprawdy RZ,

    4) wielka odwaga Pani Wójt - trzeba było wczoraj przyjść na debatę i poprzeć pana RZ, a nie na 3 godziny przed początkiem ciszy wyborczej. Po wczorajszej debacie nawet zwolennicy RZ mówili, że JB pokazał jakie ma braki

    5) ciekawe co na to wszystko MC - iść pod jedną rekę z RZ i AB - to faktycznie nowoczena gmina przez wielkie N.

  • Ja nie kupuje intryg Pana J.B.
    I nie tylko ja, zwykły mieszkaniec Wiązowny.
    Widać kandydaci pierwszej tury poznali się na Panu B.
    I całe szczęście odmówili mu współpracy.
    Teraz wszystko w rękach mądrych ludzi.
  • Jak się nie ma argumentów to się pisze o intrygach. 13 mln inwestycji w cztery lata AB ( za MJ 44 mln!!!), 5 dyrektorów GOK-u (dwóch zwolnionych dyscyplinarnie), oddanie ponad 7 mln złotych za WCK, placy zabaw na najdroższej działce w gminie, Wiejki Dom Kultury nad Świdrem bez konsultacji w Gminie. Lista sukcesów AB jest wielka.
  • a Pan prawie celebryta z tvnu sie widac nie wyleczyl z wiejskiego centrum kultury, dla ludzi Pana pokroju dlug kredyt i iluzja sa norma, prosze dalej isc ta droga, tylko niech Pan juz nie meczy i nie agituje na forum, chyba w jedynym gremium, gdzie tak wiele osob zwraca na Pana uwage. czas wrocic na ziemie
  • @gamp według Ciebie JB namówił (zastraszył) AB, żeby poparła RZ? Litości!
  • Wynik wyborczy AB jest najlepszą oceną jej czteroletniej pracy. Nie agituje piszę jakie są fakty, ale nie zawsze wszystkim odpowiada dyskusja na argumenty.
  • Na fb Bętkowskiej jest informacja od wójt. Popiera Romana Zdunika. To nie jest informacja niepotwierdzona lub od komitetu Budnego.
    Ciekawe kto jest kandydatem na vice od Romana Zdunika... Czyżby kolejne 4 lata z AB?
  • @Pozytywnie2014 - AB uzyskała 20% głosów, to NIE jest mało. Z pewnością niewiele gorszy niż pozostali kandydaci...
  • Kazdy wynik wyborczy jest skutkiem wlasnie iluzji agitacji czarnego pr i wystawiania bzdurnych ocen przez ludzi, ktorzy o wladzy samorzadowej maja takie pojecia jak ja i Pan, czyli pewnie zadne. roznica miedzy nami jest taka, ze Pan niemajac za wiele do powiedzenia mowi duzo i glosno ale rozumiem doskonale, bo to zgodne z tym, czego nauczyl sie Pan w swoim medium. na szczescie prawda jest inna i z czasem wychodzi na wierzch.
  • Jak wygrywa RZ, AB zostaje w Urzędzie. To chyba jasne. U AB nic nie jest przypadkowe i nie ma w tym przypadku.
  • 20% - ale była ostatnia i nie weszła do drugiej tury. To KLĘSKA. Nie wielu by się spodziewało takiego wyniku. Antonily to widać specjalista od obrażania. Prawda o AB wyszła na jaw. Tu się zgadzam.
  • jezeli tylko to jest Pana kluczem do decyzji w wyborach, to tym bardziej rozumiem poprzednie wypowiedzi, chodzi mi tylko o to, ze w moim odczuciu wazny jest interes gminy i mieszkancow ale ten prawdziwy,
    a nie osobista niechec i jad pod plaszczykiem zaangazowania spolecznego.
  • Ten prawdziwny interes gminy to taki, żeby AB nie była wójtem i nie pracowała w urzędzie. Pierwsze już się stało, drugie zależy od wyborców w niedzielę. To nie osobista niechęć tylko demagogia uprawiana przez AB. Ludzie kupili to cztery lata temu, dzisiaj wiedzą, że to było puste, miłe gadanie.
  • potwierdzil Pan moje slowa, w takim razie zgadzam sie i pozdrawiam z zyczeniami dobrego wyboru, satysfakcji i osobistych sukcesow nie tylko przez kolejne 4 lata.
  • Pani AB nie była na debacie, chyba także jej nie widziała w necie... A polecam P. AB jej obejrzenie!
    RZ po prostu po niej pojechał! Stąd moje zdziwienie jej poparciem (dzisiaj, parę godzin temu, wcześniej miała w tym swój interes więc jest git). Ale cóż, niech mnie szmacą ja i tak za wszelką cenę swój stołek ocalę, mimo, że mnie ludzie nie chcą (o sorry - 20%) dobro gminy jest nadrzędne ;)