Debata między Januszem Budnym a Romanem Zdunikiem
  • Czarna
    coś mi umknęło możesz z cytatem ?
  • Stwierdziłeś, że firmy budujące centra handlowe nie płacą podatków...
  • Tomazzino no nie mów, że takie centrum handlowe chociażby nie zapłaci podatku od gruntu lub od powierzchni usługowej
    wpływy z tego tytułu będą znaczne i odczuwalne w budżecie Gminy.

    Mataj powyżej zawarłeś wiele spostrzeżeń z debaty, które popieram
  • Max
    Niestety nie płaci :(

    Bo podpisują tak sprytnie umowy mówiąc że oni zainwestują ale podatek przez 10 lat 0 pln bo oni tworzą miejsca pracy. To takie polskie poczytaj trochę o centrach handlowych w Polsce i o podatkach które płacą
  • Czarna
    Ten od nieruchomości zapłaci raz a oni przez 10 lat nic.
    Wielu dziennikarzy już o tym pisalo
  • Od nieruchomości muszą, choćby tu Francuzi(czyza) weszła
  • no nie wiem co prawda byłem tylko na drugiej części , ale zapmietełem ,że Pan Zdunik tylko o szkole , rzezibiarstwie, witrażach, Pan Budny się raz przejęzyczył . Brawo dla prowadzacych super organizacja i na wysokim poziomie. Reasumując ja będę głosował na Pana Budnego
  • ale to jest jeden wpływ nie systematyczne wpływy
    Post edytowany przez tomazzino 2014-11-27 23:05:40
  • "jozek12 → Wazka
    Panie Wazka! ponieważ pan Budny przegrał w powiecie (chyba się ludzie poznali) inie będzie mącił w starostwie jako Wójt, to po wyborach dam panu dobrą pracę przy melioracji i odkopywaniu rowów melioracyjnych (tych naniesionych na mapy w melioracji w Sobiekursku) a zasypanych przez ludzi pokroju wiadomego. I dobrze panu zapłacę. Może w końcu wyląduje pan na tym spadochronie na ziemi. Ile można bujać się w obłokach? Żadna praca dobrze wykonana człowieka nie hańbi."

    Też bym głosował
  • Fakt debata została bardzo dobrze przeprowadzona, szkoda że takiej nie udało się zorganizować przed I turą wyborów

  • tomazzino to ty jesteś jozek12 ?
  • Max
    Masz rację tylko dlaczego się nie udało? bo pan Budny nie konsultował tylko narzucał terminy
  • Nie nie ja , gdzieś to zobaczyłem i przeniosłem na zasadzie cytatu
    Post edytowany przez tomazzino 2014-11-27 23:12:52
  • Ponieważ i tak już jest na wszystko za póżno każdy ma swojego kandydata proponuję dać mu rok jak nie spełni naszych oczekiwań zawsze można zrobić referendum i wyrwać chwasta
  • tomazzino pisał(a):

    ale to jest jeden wpływ nie systematyczne wpływy



    Nieprawda, systematyczne, bo jak raz się zabuduje to się płaci. Tomazzino (z włoska tak?) - zaczęło się kulturalnie a kończysz na rowach, łopatach i co byś komu zaoferował bo takie a nie inne kompetencje ma. Czyżby sztab RZ coś przeciwko pracownikom fizycznym miał? Zła praca? Dla debili tylko? Ile płacisz, może skorzystam?
  • tomazzino to nie prawda ,że były jakieś narzucane terminy , po prostu nie wstrzelił się

  • Ok ja powiem tylko tyle, że jak jest dobra wola i porozumienie to ustalenie takiego terminu to błahostka
    zwróćmy uwagę, że nowo wybrany Wójt będzie musiał pogodzić różne strony
    Jak powiedział p. Janusz Budny każdy mieszkaniec jest ważny obojętnie jakie ma poglądy, a nasza Gmina jest jak
    dłoń każdy palec boli jednakowo.
  • tomazzino pisał(a):

    Mataj
    Masz rację tylko nie stać nas na kolejnego wójta który gminę ( mając 8 na 15 radnych ) będzie traktował jak swój folwark . Więc musimy tak naprawdę wybrać między prywatnym folwarkiem a kimś kto jest szczery



    Ty! To jak Ty tak myślisz, to wybierz mnie. Wykształcenie wyższe mam, wprawdzie z Inżynierii Produkcji, ale nie to istotne, chociaż niemało o zarządzaniu się uczyłem. Nawet też szczerze Ci powiem - wójt ze mnie będzie ch.... kiepski, ale za to szczerze Ci to mogę obiecać ;) Głosujesz? Z rozbrajającą szczerością za 4 lata powiem Ci, że niestety nic się nie udało, ale przypomnę, że szczerze uprzedzałem. :P

    Prywatny folwark - tu zaczynasz gadać dobrze, to jest moja obawa. Pisałem o tym sporo przed debatą - to, że Budny wprowadził radnych do Rady nie oznacza, że Ci radni go poprą. Zwróć uwagę, że w komitecie Budnego są lokalni pewniacy, a nie radni, którzy faktycznie zawsze popierali Budnego, więc to też niezupełnie jest tak, że Budny ma tylu a tylu radnych. ;)

    Dobra, debatę widziałem, swoje zdanie wygłosiłem. Teraz z ciekawością będę patrzył jak głosować będą mieszkańcy.
  • do józek12 to nie spadochron tylko paralotnia co do pracy przy rowach to powiem ,że sie do tego nie nadaje , ale załozeniu spółki wodnej pomyślę. A swoją drogą dlaczego nie było Pana na debacie ? no chyba, że gdzieś z przodu bo nie widzialem , a tak chcialem pogadać z Panem przy okazji
  • tomazzino pisał(a):

    ale to jest jeden wpływ nie systematyczne wpływy



    ? Ja podatek płacę co roku. Ty chyba też?
  • Czarna
    nie masz racjii , raz od tranzakcjiii i tyle, a co do ludzi fizycznie pracujących to jak najbardziej mam szacunek bo też tak kiedyś pracowałem.
    Wazka
    znam inną prawdę jak ta z wczorajszą debatą w zakrecie , też była narzucona mimo że jesden z kandydatów miał spotkanie w innym miejscu
    Max
    boję sie że jak będzie bolał palec to go amputuje
    Post edytowany przez tomazzino 2014-11-27 23:33:04
  • z tego co wiem to już płacą , bylo kilka lat tekie eldorado podatkowe
  • Właśnie jozek12 był wcześnie bardzo aktywny w atakowaniu JB , a swoją drogą to kandydował kiedyś na Prezydenta
    Miasta Otwock
    jakiś uraz ?
  • Mataj
    ja też płacę tylko my mamy ten obowiązek a hipermarket ma inne umowy często tajne
  • Max
    ten uraz to do mnie ?
  • Nie tylko wcześniej przeglądałem posty i zwróciłem uwagę jakie działa były wytaczane
  • tomazzino pisał(a):

    Mataj
    ja też płacę tylko my mamy ten obowiązek a hipermarket ma inne umowy często tajne



    To zarzut o "tajne umowy" do obecnego, czy przyszłego wójta? O czymś wiesz? Czy tak sobie po prostu rzucasz?
  • Największe moje działo to zdrowy rozsądek.
    Marzy mi się normalna gmina póżniej powiat następnie województwo a póżniej kraj , ale tego mogę nie doczekać jak będziemy dalej tak wybierać między gorszym złem
  • Nie to nie są żadne zarzuty ale nie wszystkie umowy możesz zobaczyć. Jak nie wierzysz to spróbuj zobaczyć jakąś kontrowersyjną umowę w gminie
  • Przykład, ja mam kanalizację zrobioną za kasę z unii, mój sąsiad na tej samej ulicy też miał mieć być ujęty w planach. ja mam on nie ale po odbiorze instalacjii inkasent przychodził zczytać liczniki u niego mimo że nie miał wodociągu i kanalizacjii i nagle jego odcinek kanalizacjii zniknął z planów . ??????????
    Post edytowany przez tomazzino 2014-11-27 23:45:01
  • O drodze u mnie pod domem czytałeś ?
  • Tomazzino w takim razie co podpowiada Ci zdrowy rozsądek?
    nasz wizję , marzenia, a wręcz cel do wykonania.
    zacznij od wyborów na sołtysa, później na radnego, zastosuj zasadę "praca u podstaw", stołek Wójta w zasięgu
    dbaj o każdego sąsiada , znajomego, nie narzekaj, ciągle się uśmiechaj
    efekt murowany


  • Dziękuję za spokojną, merytoryczną i co najważniejsze, obiektywną debatę w zajeździe u "Mikulskich".
    Była potrzebna, dziękuję, że posłuchano głosów z forum i zrezygnowano z pytań od przegranych kandydatów AB i MC do JB i RZ.
    Zwycięzcą debaty jest Janusz Budny, Roman Zdunik pokazał, że świetnie zna się na oświacie, ale zarządząć gminą, a szkołą, to dwie różne historie i nie jest to takie proste.

    Kampania wyborcza się kończy, najważniejsze sprawy gmina na najbliższe 4 lata:
    1) pozyskiwanie pieniędzy unijnych i skąd się tylko da,
    2) budowa dróg,
    3) komunikacja - linia autobusowe do SKM-ki (szalenie potrzebne)
    4) plany zagospodarowania miejscowości,
    5) rozbudowa szkół w Zakręcie, Gliniance i bud. w Malcanowie,
    6) urząd dla mieszkańców - szybkie decyzję ws. WZ,

    Pzdr.

    MM




  • Nie mam takich ambicjii , poza tym mam na utrzymaniu rodzinę a z tej kasy się nie da i zastanawiam się o co ci kandydaci się tak biją ?????
  • pozytywnie 2014
    Marcin Urząd dla mieszkańców to nie tylko warunki zabudowy !!!!!!
  • Ależ oczywiście , że nie tylko, ale to najczęściej pojawiało się na spotkaniach z mieszkańcami.
  • Chcesz być mediatorem jak twój kandydat zostanie wójtem ?
  • Drodzy użytkownicy,

    Pana Zdunika znam osobiście od wielu lat. Jest dyrektorem gimnazjum do którego uczęszczałam. Był to jeszcze czas, kiedy o nowym budynku mogliśmy tylko marzyć. Jako czternastoletni wtedy uczniowie śmieliśmy się z Pana Zdunika, że na lekcjach sztuki prosił nas o projekty wymarzonych sal lekcyjnych czy zaplecza szkoły. Nie wierzyliśmy, że to gimnazjum powstanie.
    Powstało. Jest. Uczą się tam uczniowie nie tylko z najbliższych okolic Glinianki, ale i z Wiązowny.
    Pan Zdunik wchodził oknami, drzwiami, męczył urzędników, szukał dotacji i działał, działał, działał! Jestem pod wrażeniem jego uporu i zaangażowania, które spowodowało, że uczniowie naszej gminy mogą uczyć się w tak dobrych warunkach. Stworzył miejsce przyjazne uczniom.
    Już w czasach gimnazjum ukazał się nam jako człowiek żądny dyskusji, dialogu. Rozmawiał z nami jako równymi sobie- przeprowadzał ankiety, debatował. Szukał rozwiązań, które będą podobały się jego podopiecznym. Cenię sobie jego szczerość i zaangażowanie.
    Jest człowiekiem wymagającym - nie tylko od innych, ale i od siebie.


    Panie Romanie dziękuję za wszystko.
    Mój głos czeka.

    Pozdrawiam i mam nadzieję, że czytelnicy zrozumieją fenomen Pana Zdunika .
    Rozwój i Zaangażowanie !!
  • I bardzo dobrze, doceniam osiągnięcia Pana RZ. Dzisiaj po debacie podziękowałem Panu RZ za udział w debacie, za to, że jest świetnym dyrektorem i chciałbym, żeby nim pozostał. Dla dobra gminy.
  • miniaturka31
    lubię to
  • pozytywnie 2014
    Nie odpowiedziałeś na moje pytanie . Będziez mediatorem ????
  • Między jakimi stronami, bo nie rozumiem, może pora późna:)
  • tomazzino pisał(a):

    pozytywnie 2014
    Nie odpowiedziałeś na moje pytanie . Będziez mediatorem ????



    ?????????? wobec kogo i czego?
  • zazwyczaj są dwie strony , twój kandydat i ja to chyba oczywiste
  • czrna
    tomazzino pisał(a):

    Chcesz być mediatorem jak twój kandydat zostanie wójtem ?



  • Proponuję zdrowy sen
  • Można jaśniej, bo już jest naprawdę późno:) Wypisłem najważniejsze sprawy o których słyszałem na spotkaniach, a Tu mi ktoś o mediacji? Mediacji to będzie trzeba, jak RZ zostanie Wójtem, a Rada będzie przeciwko i będzie pat.
  • Zgadzam się, że p. Zdunik osiągnął sukces jako dyrektor szkoły, jednak przy zarządzaniu urzędem są potrzebne dodatkowe
    atuty w postaci doświadczenia samorządowego
    P. Zdunik będzie potrzebował sporo czasu aby się dostosować do nowych realiów - starych drzew się nie przesadza.
  • Jak JB zostanie wójtem to rada będzie za wszystkim i to mnie przeraża, chyba wolę pat i referendum !!!!!!!!!!
  • Stąd moje pytanie o mediację !!!!!!!!