[Sonda] Druga tura wyborów na wójta
  • W 30 listopada odbędzie się ponowne głosowanie w wyborach na wójta. Kandydatami są Janusz Budny, który dostał 31,44% ważnych głosów, i Roman Zdunik, który uzyskał 27,52%.

    Zapraszam do dyskusji.
    1. Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów na wójta? 66 votes
      1. Janusz Budny
        46.97%
      2. Roman Zdunik
        45.45%
      3. Na żadnego z kandydatów
          3.03%
      4. Jeszcze nie wiem
          4.55%
    Post edytowany przez admin 2014-11-19 19:40:16
  • Jest szansa na jakąś debatę kandydatów?
  • Przed pierwszą turą Budny był zainteresowany debatą, ale Zdunik nie był. Teraz Zdunik chce debaty, nie wiem jakie jest zdanie Budnego.
    Ja bym chętnie taką debatę zobaczył.
  • Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na takie spotkanie, oczywiście na neutralnym gruncie.
  • Tylko żeby tego spotkania nie prowadził p. Majewski z TVN.
  • Romek, bądź poważny. Pozwól by były równe szanse.
  • O ja..... Admin uruchomił OBOP :)
  • Ja zagłosuję na Budnego, niejako z klucza partyjnego ;) Na chwile obecną wyniki ankiety dla obu panów takie same.
  • Pan Budny jest przyszłością a Pan Zdunik stagnacją
  • Uwaga !!!! mam wiadomość będzie debata miedzy kandydatami czyli Panem J.Budnym a Panem R.Zdunikiem data miejsce i czas jeszcze nie jest mi znana . Doszly mnie też dość niepokojące jnformacje dotyczące wykorzystywania urzędników gminy oraz podległych im instytucji do prowadzenia agidacji z wykorzystanie elementów zastraszania na rzecz Pana Romana Zdunika. Prawdopodobnie jest to działanie na polecenie obecnie panującej. Czy ktoś coś wie na ten temat konkretnego?
  • @Wazka to są bardzo poważne zarzuty, te "elementy zastraszania". Ty lepiej uważaj, gdzie uszy przykładasz, bo ktoś może Cię pod przysięgą zapytać, kto wobec kogo stosował groźby karalne. Rzucasz plotkę i pytasz, kto zna szczegóły. To może powiesz, o jakim zastraszaniu słyszałeś? Wyrywanie paznokci? A może ekskomunika? Jak na razie to straszą Zdunikiem, a nie na jego rzecz...
  • emes pisał(a):

    A może ekskomunika?



    Nie obiecuj, bo skorzystam....
  • Ale to nie ja "zastraszam" ;)
  • Pan Zdunik nie jest stagnacją! Obiecał, że po wyborach zajmie się oświatą, która jest u nas mocno rozpasana. Przy wsparciu Bętkowskiej na pewno poradzi sobie także z innymi zadaniami!
  • do emes - posłauchaj kazda taka informacja jest bardzo ważana bo w tej gminie można się wszystkiego spodziewać w moim zapytaniu nie dopatruję się żadnego zarzutu , a jeśli bedzie trzeba to pod przysięgą odpowiem tego sie nie boję więc nie próbój mnie straszyć . Zresztą zajme się sie sprawą i jesli się te zasłyszane informację potwierdzą sam złoże wniosek o podejrzeniu popełnienia przestespstwa.
  • do Adriana - piszesz ,ze Pan Zdunik nie jest stagnacją? Obiecać mozna wszystko tylko co z realizacją ? przy obecnym układzie sił w radzie gminy nie wiele bedzie mógł zdziałać w zamierzonym kierunku. Oczywiscie cel szlachetny podnieśc poziom nauczania chwali się , ale co mam z tym wspolnego obecna Pani Wójt? Czyżby miała by byc układladowo po ewentulanej wygranej Pana Zdunika na stanowisko w-ce wójta? Jeszcze raz napiszę ,ze oswiata bardzo ważna ale pomyśl co wtedy z drogami , chodnikami, oświetleniem, mediami na wszytko pieniędzy nie wystarczy . Nie sztuką jest wygrać ,sztuką jest wytrwać zarządzanie z boku bardzo ładnie wyglada ,jednak rzeczywistość jest brutalna. pozdrwiam
  • do Romek a to dlaczego uważasz ,ze Pan redaktor Majewski miałby nie poprawdzic debaty ? to może Ty jesteś chętny podjąć się tego zadania?
  • Wazka pisał(a):

    do Romek a to dlaczego uważasz ,ze Pan redaktor Majewski miałby nie poprawdzic debaty ?


    Bo to tak jakby Sakiewicz albo Lis mieliby prowadzić debatę pomiędzy Kaczyńskim a Tuskiem.

    A tak w ogóle to trzeba mi wziąć rozbrat z tym forum przynajmniej do początku grudnia... Wyrazy współczucia dla admina i moderatorów, którzy muszą to wszystko czytać.
  • @Wazka odebrałeś mojego posta jako straszenie? A to przepraszam, nie wiedziałam, że mam taki power. @tmuszy ma rację, trzeba iść, coś zjeść, pożyć trochę, pospacerować po naszej pięknej gminnej okolicy. A stres, co to będzie 30.11, niech zżera kandydatów i ich sztaby.
  • @tmuszy, @emes: Święta racja! :) (włączając w to celną uwagę o Sakiewiczu i Lisie).
  • Czy ktoś widział program pana Zdunika dla naszej gminy. Bo ja nie mogę nigdzie go znaleźć na FB pana dyrektora go nie ma FB odsyła zresztą do strony internetowej ale tu zaskoczenie to nie strona komitetu a szkoły co samo w sobie jest dość dziwne i myslę że MEN i kuratorium mógłby mieć z tym problem. Mamy kupować kota w worku tylko dlatego, że worek ma znaczek PiS...
  • Nie ma programu ale jest z PiS - to wystarczy...
    Post edytowany przez Ola 2014-11-20 12:27:32
  • ciekawe komu... poczekamy, może coś się pojawi...
  • I właśnie dlatego, że jest z PIS nie może zostać dopuszczony na stanowisko wójta.
  • Nie o to mi chodzi. Nie znam go i chciałabym poznać jego program.
  • Program jest taki, żeby zarobić parę groszy przed emeryturą i spocząć na laurach. Poza tym jestem przekonany, że Pan Zdunik skoncentrowałby się głównie na potrzebach Glinianki i okolicznych wsi w myśl zasady, że wcześniej mało kto się nimi interesował. W związku z tym w Wiązownie Gminnej pewnie zapanowałby zastój na najbliższe 4 lata.
  • Tyle to i ja mogę się domyślać. Szkoda, że źródło milczy...
  • Chętnie bym się włączył w te spiskową teorię rodem z "mchu i paproci" ale obawiam się że nie uwierzycie!

    Powiem wam tylko tyle - będą rozstrzeliwania!
  • W pierwszej turze głosowałem na Ceglińskiego i na jego komitet. Długo
    się zastanawiałem na kogo oddać głos w II turze. Wydaje mi się, że
    przy wielu zastrzeżeniach to co proponuje pan Budny w swoim programie jest
    najbliższe temu co proponowała Nowoczesna Gmina dlatego będę głosować
    na JB licząc na to że mnie nie zawiedzie.
  • sosna pisał(a):

    Program jest taki, żeby zarobić parę groszy przed emeryturą i spocząć na laurach. Poza tym jestem przekonany, że Pan Zdunik skoncentrowałby się głównie na potrzebach Glinianki i okolicznych wsi w myśl zasady, że wcześniej mało kto się nimi interesował. W związku z tym w Wiązownie Gminnej pewnie zapanowałby zastój na najbliższe 4 lata.



    jakież to prawdziwe! :)
    Post edytowany przez Ola 2014-11-20 14:27:02
  • https://www.facebook.com/januszabudnego zaproszenie na debatę wręczone przez JB
  • Tylko szkoda że może i tym razem P. Zdunik odmówi, z przyczyn nieznanych.
  • no i proszę jest duże prawdopobienstwo ,że debata się odbędzie i ,ze tym razem Pan Zdunik będzie zainteresowny debatą i nie odmówi . Brawo dla Pana Budnego za konsekwencje w działaniu , BRAWO !!!
  • Odmowa ze strony Pana Zdunika byłaby objawem jego slabości.
  • Już raz ją pokazał, przepraszam pomyłka. Dwa razy.
    Post edytowany przez sarna_lesna 2014-11-20 17:43:05
  • ...wydaje mi się że co drugi użytkownik tego forum to rodzina jednego z kandydatów....mam cichą nadzieję że... tylko wydaje mi się ...a z tego całego ambarasu wynika że... nic godnego uwagi się na tym forum nie dowiemy
  • Dobry wieczór
    @taki zacznijmy więc od Ciebie.
    Jeden - ja do żadnej
    Dwa - do której rodziny należysz Ty?

    A.Cholewa
  • do naczelnych?
  • można też do kopalnych :)
  • oj coś jest na rzeczy skoro rodziny nabraly wody w usta ;)
  • sosna pisał(a):

    I właśnie dlatego, że jest z PIS nie może zostać dopuszczony na stanowisko wójta.



    Co za merytoryczny argument!
  • And.
    To ty z domu dziecka jesteś?
  • ?????????????
  • Wazka pisał(a):

    oj coś jest na rzeczy skoro rodziny nabraly wody w usta ;)



    Daj spokój, od rodzinnej kolacji ludzi odrywasz... :P

    @Czarna - jemu chyba chodziło o to, że And napisał, że z żadnej rodziny... BADUM! TSSS!
    Post edytowany przez Mataj 2014-11-20 23:51:34
  • .
    Post edytowany przez nightwatch 2014-11-20 23:50:08
  • Apropos rodzin... Mamy taką oto sytuację:
    Kandydat Roman Z. ma poparcie PiS z zewnątrz bo to w końcu jedna z dwóch największych partii politycznych. Tu ma 3 radnych, z którymi nic nie zrobi nawet jeśli Anna B. zostanie jego wice, bo od niej nie wszedł nikt.
    Od Mariusza C. weszło 3 więc może to z nimi się będzie układał, bo słyszałem, że pozostali kandydaci mają się sprzymierzyć we troje przeciw Januszowi B.. Jest to o tyle ciekawe, że programy Janusza B. i Mariusza C. były niemal identyczne. Wydawało się więc dość oczywiste, że Mariusz C. poprze Janusza B. a tu niespodzianka.
    Najwyraźniej panu z Zakrętu wisi jego program wyborczy, którego pan z PiSu do dziś nie zaprezentował, a szkoda bo może warto byłoby poznać jego wizję naszej gminy.
    O co więc chodzi?
    Anna B. poprze Romana Z. za stołek wice, a co dostał Mariusz C.? W kampanii jechał po Annie B. a teraz mu nie straszne, że zostanie prawie na swoim stołku?
    A może to spisek nauczycieli i ich rodzin, którzy się sprzymierzyli i chcą przejąć władzę dla siebie? :) Mafia belfrów z dyrektorem na czele! :o Nie, to zbyt straszne, żeby mogło być prawdziwe.
    Choć jak się nad tym zastanowić ... :)
  • Józef.

    I teraz te belfry będą robić wszystkim klasówki :) I będzie mina jak miejscowi intelektualiści pały wyłapią :) a spróbuje jeden z drugim podanie do Wójta napisać z błędem ortograficznym!
  • Wyobraźnia mnie nie zawodzi...
    Sesja rady gminy, a tu wójt: WYCIĄGAMY KARTECZKI!

    :D Setnie się uśmiałem, chociaż z drugiej strony... może by się niektórym nawet przydało... ;)
  • Witam Państwa serdecznie. Nazywam się Mariusz Cegliński na wstępie chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy na mnie głosowali, dziękuję i obiecuję, że to nie koniec. Otrzymując tak duże poparcie, czuję się zobowiązany do tego by bardziej zaangażować się w życie społeczne naszej gminy. Dziękuję również tym wszystkim, którzy wskazywali na moje słabości i wady, wezmę Państwa sugestię pod uwagę. (Szczególnie uwagi Ważki są dla mnie merytoryczne i ważne, dlatego krawat przewiązałem na dłuższy a do garnituru schudnę) Przedstawiam się, ponieważ wydaje mi się, że czas najwyższy skończyć to co rozpoczęło się w chwili startu kampanii wyborczej i trwa nadal. Chodzi mi o język i sposób prowadzenia tej kampanii, a tym samym dyskusji pomiędzy osobami zabierającymi głos na forum. Chciałem Państwu przypomnieć, że kampania za chwilę się skończy a My razem powinniśmy pracować dla dobra gminy. Dlaczego zabrałem głos? Ponieważ to co się dzieje przekracza nie tylko granice przyzwoitości, ale jest po prostu obrzydliwe. Czy stać Was na to by dogrywka pomiędzy Panami Budnym i Zdunikiem przestała być traktowana jak wojna, bez obrażania jednego lub drugiego kandydata? Józef zadaje pytanie co dostał Mariusz C.? Świetne pytanie, Cegliński poparł kandydata, musiał coś dostać. Józef nie oceniaj wszystkich swoja miarą. Odpowiadam Mariusz C. nic nie dostał, ponieważ Mariusz Cegliński niczego nie chciał i niczego nie oczekiwał. Mariusza Ceglińskiego stać było na to by spotkać się z Panem Budnym i Panem Zdunikiem, wysłuchać ich racji i podjąć decyzję na kogo oddam swój głos. Obydwaj Panowie byli tak samo ugoszczeni w moim domu i tak samo uważnie ich słuchałem i zadawałem im trudne pytania dotyczące przyszłości naszej gminy. Mnie przekonał Pan Roman Zdunik i to na niego oddam swój głos. Co do mojego programu wyborczego, Józefie jest on dla mnie ważny i to dzięki niemu dostałem poparcie przeszło 1000 osób. Pytałem o plany rozwoju gminy, miedzy innymi o punkty mojego programu i ponownie powtórzę mnie przekonał Pan Zdunik. Nie będę zabierał głosu na forum do końca kampanii, jeszcze raz Państwa proszę o zmianę stylu prowadzonej dyskusji, pamiętajcie, że forum czytają nie tylko kandydaci ale również ich rodziny i one najbardziej przeżywają to co wypisujecie, wiem to z doświadczenia. Pozdrawiam Mariusz Cegliński
  • Wielce szlachetne jest tak bezinteresowne zaangażowanie, zaprawdę. Ale my tu nie jesteśmy naiwnymi dziećmi i raczej myślimy realistycznie. Co do kampanii to takie są jej prawa i niebawem będziemy się mogli przekonać co pokaże nam każdy z kandydatów. Natomiast bardzo jestem ciekaw czym przekonał pana Mariusza kandydat PiSu, bo jako żywo o jego programie wyborczym nie wiadomo zgoła nic. Przynajmniej oficjalnie, może są prowadzone jakieś tajne komplety, o których nie wiem.
  • miejmy nadzieję że admin po wyborach po prostu to wszystko skasuje bo styl się zrobił wybitnie polski
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje