WYBORY 16 LISTOPADA...
  • Do Wazka.
    Plan ma i bardzo szybko zyskuje liczne grono sympatyków w Wiązownie.Najlepiej zweryfikowac to na spotkaniu 9 listopada w GOK Wiązowna.Jest spoza towarzystwa tutejszych Notabli.Jest szansa ,że wprowadzi nowe standardy i przejrzystośc w prowadzeniu gminy.Mieszkamy 25 km od centrum stolicy europejskiej, ale u nas jakby czas stanął w miejscu.Istny skansen nepotyzmu i miernoty.W tej gminie jest "im gorzej tym lepiej".Spójrz na wyniki EWD szkół w województwie.Wiązowskie szkoły pod kierownictwem zaufanej dyrektor lecą w dół w notowaniach nauki nie tylko w powiecie ,ale są ostatnie w gminie.W związku z tym p.Wójt w nagrodę przedłuża nominację o kolejnych 5 lat!!!!!!
  • Kudlaty :)>- z tego co napisałeś wnioskuję ,ż e w wojsku nie byłeś a po ksywie nie masz włosów , a związku z sexem wogóle nie widzę . Tylko podzieliłem się prawdziwymi informacjami i wyrazilem własne zdanie zresztą nieodosobnione w społeczeństwie. No i ten Twój stos pojechales po bandzie nie żle.
    Romek mówisz 9 tego ok mam wolne , a coś wiadomo na temat debaty bo najasnieszej raczej nie bedzie biorąc po uwagę frekwencje na jej spotkaniach
  • O debacie przeczytałem na stronie Nowoczesna Gmina.
    http://kwwnowoczesnagmina.pl/zaproszenie-na-debate/#more-174
  • A o radarach gdzie?
    Wazka pisał(a):

    Kudlaty :)>-. Tylko podzieliłem się prawdziwymi informacjami i wyrazilem własne zdanie zresztą nieodosobnione w społeczeństwie.



    Ważka.
    Normalnie przyjął bym to na słowo, ale tu w innym temacie ktoś deklarował że mówi tylko prawdę a wyszło jak zwykle. Z tego powodu stałem się czujny jak pies podwójny i pozwolę sobie zadać ci pytanie - gdzie to wyczytałeś?
    Sam chętnie się zapytam dlaczego tylko dwa? Radary oczywiście.
    Ale nie chciałbym żeby mi kandydat odpowiedział pytaniem:
    Kto Panu takich głupot naopowiadał?
    I co ja powiem? Ważka na forum ogłosił?

    A w wojsku, byłem. Kilka razy.

  • Nie jestem paranoikiem,lustratorem,antysemitą, inkwizytorem, homofobem i Bóg wie kim jeszcze. Zapytałem tylko co p.Budny robił przez 20 lat w wojsku do którego wstąpił w pierwszych dniach wybuchu stanu wojennego.
    V460 pisze: kandydat na wójta ma być uczciwy. Czy człowiek uczciwy :
    -wstydzi się swoich korzeni?
    -wypiera sie przeszłości?
    -wybiela swój życiorys?
    -wstydzi się swojego wcześniejszego postępowania?
    Ocena kandydata to ocena także jego dotychczasowego życia. Ocena merytoryczna?- na spotkaniach wyborczych
    przeciez kandydat może obiecywać wszystko, co mu tylko ślina na język przyniesie. Ale należy pamiętać, że ludzie szybko sie nie zmieniają, tym bardziej ich charaktery i nawyki. Zacytuję stare polskie przysłowie "czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci".
  • a To szacunek skoro w wojsku byłeś . O fotoradarach nigdzie nie wyczytytałem jednak biorąc pod uwagę chyba 15 letnie doświadczenie kandydata pracy w policji (czyli do uzyskania praw emerytalnych 40% ) a obecnie prowadzi własny biznes w postaci agencji ochrony mienia czy agencji dedektywistycznej, to po prostu taki wniosek sie mi nasunol. Schemat myslenia i strategi dzialania bardzo popularny. Osobiscie nie jestem przeciw policji , czy nawet starży miejskiej ( gminnej) pod warunkiem by się zajmowali tym czym powinni a zadan maja sporo w temacie bezpieczeństwa. Sam zreszta wiesz ,ze to co robia straznicy wola o pomstę. Wiesz wydaje sie mi że skoro na jednej z sesji rady gminy komendat policji sugeruje ,ze posterunek policji w Wiazownie nie jest własciwie potrzebny mimo tego ,ze interwencji jest dużo. To jak myslisz dlaczego te slowa padly
  • Wazka -ogarnij się.
  • Tak jest juz sie ogarnełem ;)
  • no gdzie sie podziewacie?
  • Dzisiaj przejeżdżałem przez Józefów i Ząbki.Jak pięknie się rozwijają się te miejscowości ! A u nas stagnacja.
  • A widzieli państwo? pojawił się baner Pani Wójt na ogrodzeniu plebanii w Wiązownie. Jak dla mnie żenada
  • Nadmieniak pisał(a):

    A widzieli państwo? pojawił się baner Pani Wójt na ogrodzeniu plebanii w Wiązownie. Jak dla mnie żenada



    Czyli jednak słowo ciałem się stało?

    Mataj pisał(a):


    A kandydatom podpowiadam - proboszcz chce się pozbyć placu, na którym obecnie jest parking (wiadomo, klepiska się nie sprzeda, parking być musi, a odśnieżanie kosztuje). Wystarczy obiecać, że jako wójt przejmie się ten plac pod jurysdykcję gminy (na koszt utrzymania mieszkańców) - przychylne słowo z ambony gwarantowane...

    Szanowny kandydacie, szanowna kandydatko - CZAS START!

  • Panie Romek,
    I dlatego wójtem powinien być ktoś kto potrafi coś zrobić konkretnego a nie chwali się zakupem dwóch samochodów(który nie był ani jego pomysłem ani go też nie realizował).Nie powinien być również ten który na poważnych imprezach organizowanych za państwową kasę stawia ludziom alkohol. Nie jesteśmy ciemnogrodem!!-to jest skandaliczne zachowanie.

  • z tym alkoholem to chodzi ci jak rozumiem o panią wójt i alkohol na spotkaniu z sołtysami:)
  • józek12 Tylko który potrafi zrobić coś konkretnego?
  • Do jozek12.
    Zadałem sobie trud i zacząłem dopytywac kompetentne osoby o sprawę pojazdów strażackich dla Wiązowny i tak jak słusznie nadmieniłeś protoplastą całego pomysłu i realizatorem był p. Traczyk ,poprzedni wicewójt.
    Wielka szkoda ,że z tamtej ekipy ,która pozyskiwała fundusze europejskie nikt nie został w tut. UG.
    Obecna p.wójt zaprzepaściła okazję do rozwoju naszej gminy. Zostało tylko 6 lat na pozyskiwanie funduszy (1,5 kadencji ).!!!!!! Jeżeli obecna p.wójt wygra wybory to zapomnijmy o pieniądzach z unii. Ja liczę na nowego (młodego) kandydata ,bo ze starymi "już mi nie po drodze".
  • Od Wójta Jedrzejczaka polityka była jedna - zatrudniajmy w urzędzie jak najwięcej urzędników. Urząd jest od dawania pracy urzędnikom a nie od załatwiania spraw ludzi...
    Nie fetyszyzujmy "funduszy z UE" ... To nie są pieniądze dane za darmo- w przeważającej części to refundacje. Aby dostać trzeba najpierw wydać. Aby wydać trzeba kredyt zaciągnąć bo gmina biedna, że hej... Jak już się dostanie refundację z funduszu to co? Kredyt wcześniej zaciągnięty się spłaci? Gdzież tam! I tak dług rośnie.
  • Pani Wójt sama wieszała ten baner więc MINI... to nie ja
    4320 x 3240 - 5M
  • Dużo jeżdżę po Polsce i widzę jak w wielu gminach buduje się za pieniądze unii. Dlaczego inne gminy mają pieniądze na wkład własny, a my nie?
  • BŁOTO WYBORCZE
    Zbliżające się wybory pokazują jak daleko odeszliśmy od pięknych ideałów państwa demokratycznego i od szlachetnych intencji deklarowanych przez większość kandydatów. Obywatele w wielu przypadkach zostali pozbawieni możliwości krytyki kandydatów startujących w wyborach, szczególnie wtedy kiedy sprawują oni aktualnie wysokie stanowiskach we władzach samorządowych. Żeby założyć knebel jest na to prosty sposób – można wezwać kierownictwa gazet lokalnych na dywanik do wójta lub starosty i zagrozić, że nie będzie zleceń na reklamy jeżeli media będą niepokorne i przyjdzie im do głowy żeby krytykować istniejący stan rzeczy. Wystarczy, że do tej groźby dołączą się miejscowe, bogate firmy uwikłane w mniej czy więcej legalne interesy i powiązania z miejscową władzą i blokada informacyjna jest skuteczna. Kandydaci władzy dzięki takim praktykom mają często do dyspozycji wszystkie miejscowe media, w tym swoje samorządowe wydawnictwa, strony internetowe, mają swoich nadwornych dziennikarzy i publiczne pieniądze które wydają w okresie przedwyborczym na wypasione dożynki, na bale dla seniorów, na różnego typu inne imprezy żeby promować siebie. Partie lokalne do których należą ci kandydaci udają że nie widzą tych nagannych praktyk.
    Ale to nie wszystko. Kandydaci do władz samorządowych sprawujący obecnie władzę posuwają często jeszcze dalej. Zupełnie celowo i świadomie kumulują przed wyborami wszelkiego typu uroczyste otwarcia i przekazywanie sprzętu dla lokalnych społeczności tylko po to żeby przypisać sobie całe zasługi. Oto w jednej gminie znaleziono samochód strażacki zamknięty od wielu tygodni w szopie bo czekano żeby go uroczyście przekazać straży tuż przed wyborami. W innym miejscu czekano z rozdziałem środków ZUS żeby połączyć to z wyborami. Jeszcze gdzie indziej przesunięto prawie o rok oddanie do użytku domu kultury tylko po to żeby przysłużył się w wyborach. W Warszawie na poważnie rozważano możliwość oddania tuż przed wyborami samorządowymi drugiej linii metra. Są i przypadki wręcz kryminalne, oto burmistrz Bemowa, który musiał niedawno odejść ze swojej funkcji za zastraszanie, nepotyzm, podpisywanie fikcyjnych umów i inne przekręty nagle pojawił się jako kandydat w wyborach. Wiele jest podobnych przypadków i działań również w naszej gminie i powiecie. Po pierwsze idźmy do wyborów, po drugie nie dajmy się zwieść gładkim słowom i obietnicom.
    Roman Nowicki
  • Pozdrawiam stara wiarę.
    GŁOSUJ NA...
    Ja tak z obywatelskiego obowiązku. Jeszcze wczoraj na słupie na ul. Szkolnej w Zakretosie wisiała pani Rutkowskia Lucyna Wanda. Dziś na tych samych słupach i w tych samych miejscach wisi pan Raman Cała choć słupów u nas nie brakuje. Widać metody Ziobry maja w genach.
    ....KOGO CHCESZ.
    Marek Woszczyna
  • Mam pytanko: po przeczytaniu komentarzy i uczestnicząc w zebraniach wyborczych - który z kandydatów mógłby zostać bohaterem wierszyka M.Konopnickiej pt. "Stefan Burczymucha" ??
  • A w Wiązownie na słupach panuje pluralizm polityczny.PO,PIS. PSL na jednym, a słupów ci dostatek.
  • @marekwoszczyna - to Ty żyjesz?! :) (jeśliś tym samym markiemwoszczyną sprzed 6 lat?)
    Co do metod - słyszałem o stosowaniu tychże, ale w innych częściach gminy.
  • znalezione na fb pana budnego

    Zapraszam do oglądania POLSAT NEWS 2. Dziś o 12.30 będę gościem programu Sławomira Stelmacha "Nie rządem Polska stoi"
  • a dzis chyba jest spotaknie w szkole kandyta na wójta p. Janusza Budnego chyba o 19 tej , a ja jak zwykle do pracy
  • TVN, POLSAT radio. Mocna kampania p. Budnego. Ciekawe kto za tym stoi?
  • Mataj pisał(a):

    @marekwoszczyna - to Ty żyjesz?! :) (jeśliś tym samym markiemwoszczyną sprzed 6 lat?)
    Cześć Mataj. Skąd te rozczarowanie? Jeszcze kilku tu widzę ze starej chobartowskiej sympatycznej paczki.

  • @Romek - TVN chyba wiadomo. Z drugiej strony to coś złego? Niektórych kandydatów w ogóle nie widać, a ludzie na nich będą głosować chyba wyłącznie za ich "opozycyjną" przynależność, a nie ze względu na jakieś sensowne postulaty czy osiągnięcia.

    @marekwoszczyna - owszem jest kilku. Chobart wyprowadził się chyba do Łodzi, chociaż kiedyś go jeszcze w Jartonie spotkałem z rodziną. Dobra, koniec OT ;)
  • Romek może Karlik go wspiera ?
  • co taka cisza zapadła ,coś się stało
  • Ta cisza to chyba po wczorajszym spotkaniu z panem Budnym. Podobno wynikła jakaś afera którą wykryło stowarzyszenie ekootwock.
  • A może po tym jak z sali padło pytanie czy p. Budny wie, że w stosunku do jego trzech radnych toczy postępowanie karne .Na co p.Budny skwitował, że jest to cios poniżej pasa.
  • Wysyłam ciekawy artykuł o dokonaniach p. Budnego w powiecie.

    http://ekootwock.pl/wp-content/uploads/2014/11/CCF20141104_00000.jpg
  • Uuuuu.... smrodek.

    A ponad to.
    Mam prośbę. Czy członkowie komitetu pana Budnego mogą nie zakłócać merytorycznych dyskusji na spotkaniach pana Ceglińskiego? Jak będę chciał słuchać Waszych "mądrości" i Was oglądać to przyjdę na Wasze spotkanie. Dziękuję.

    A panowie Budny i Zdunik niech się zdecydują czy chcą być wójtem czy pracować w powiecie? Czy wszystko im jedno. Bo jak im jest wszystko jedno to ja mam w nosie takich kandydatów!
  • Do Wazka.
    Mówisz i masz .Karlik się odnalazł.Może nie pierwszy ?
  • @jozek12

    Szanowny Panie!
    Pomimo, że Pan kryje się za nickiem, to i tak Pana tożsamość jest nam wszystkim znana (L.M.). Tata odradzał mi jakiejkolwiek polemiki z Panem, jednak nie mogę pozostać bierna czytając te oszczerstwa. Postanowiłam zareagować i przedstawić całą prawdę. Do Zasadniczej Służby Wojskowej został powołany w kwietniu w 1982 r., do jednostki w Mrągowie. Istotnie, miał wtedy niecałe 21 lat. Przez pół roku szkolił się tam jako radiotelegrafista, a potem trafił do Pułku Lotniczego w Goleniowie. Z wojska wyszedł w kwietniu w 1984 r. Przez sześć lat pracował w Państwowych Zakładach Lotniczych w Warszawie. W tak zwanym międzyczasie odbył kurs chorążych rezerwy i otrzymał nominację na młodszego chorążego rezerwy. Za namową mamy w grudniu 1990 r. wstąpił do zawodowej służby wojskowej do pułku, w którym wcześniej służył. Po rozwiązaniu pułku przeniósł się do jednostki w Emowie. Gdy jednostki nadwiślańskie zostały rozwiązane od 2000 r. zaczął pracować w Biurze Ochrony Rządu. Służbę zakończył na początku lutego 2007 r., ponieważ bardzo interesowała go praca w samorządzie terytorialnym. Skończył dwie uczelnie oraz dodatkowo dwa rodzaje studiów podyplomowych związanych z samorządem. Był prezesem klubu sportowego, w którym działa do dnia dzisiejszego. Jest prezesem gminnym OSP, prezesem LGD Natura i Kultura i prezesem Wspólnoty Samorządowej. Od dziecka pamiętam, że tata poświęcał się pracy społecznej, bezinteresownie pomagał ludziom i wciąż to robi. Jest mi bardzo przykro, gdy czytam takie oszczerstwa o człowieku, który całe swoje życia poświęca innym, kocha ludzi i zwierzęta. Drogi Panie, może wystarczy tej obsesji, nawet w okresie wyborów nie wypada tak fałszywie, z nienawiścią oskarżać innych ludzi. Jeśli Pan jest tak zainteresowany życiem naszej rodziny to serdecznie zapraszam na kawę po więcej informacji.

    Z poszanowaniem,
    Karolina Budny.
  • Wychodzi na to ze Pani tata jest z zawodu prezesem.
  • Jest dobrym człowiekiem.
  • Pani Karolino.
    Jeżeli mogę doradzić to niech pani odetnie się od kampanii wyborczej ojca. To pewnie bardzo trudne, ale dla Pani dobra lepiej będzie jak się pani powstrzyma od odwiedzania forum i obecności na spotkaniach z potencjalnymi wyborcami.
    Pozdrawiam
  • @K_Budny dziękuję za wyjaśnienia. Proszę posłuchać Kudłatego, dał dobrą radę.
    Natomiast jeśli Pani tu jeszcze jest, to może jest Pani w stanie sprostować to co zamieścił Romek?
  • Szanowna Pani K.Budny - rozumiem że pani z zaciętością broni swojego taty.Po wyborach chętnie skorzystam z pani zaproszenia na kawę.Na pańskiego tatę ani ja ani też nikt z forum nie pisze żadnych oszczerstw-są to tylko fakty. Niech Pani dotrze do źródła - w tym piśmie jest nawet nr telefonu - nie jest anonimowe - Pani tata jest samorządowcem wybranym przez nasze społeczeństwo.
    Pozdrawiam
  • @jozek12 - no dobrze, ale Ty się odnosisz do pisma, a @K_Budny do Twoich zarzutów związanych z WP. Nawet słowem nie wspomniała o piśmie z góry.

    @K_Budny - dzięki za wyjaśnienia. Myślę, że to bardzo odważne z Twojej strony napisać o tym na forum. Chociaż też przyznam szczerze, że Kudłaty dał niegłupią radę. To jest polityka, a ona nie bierze jeńców. Jeśli ktoś coś wyciąga (np. przeszłość) to nie tylko po to, aby polemizować, ale czasem tylko po to, żeby samemu zyskać.
  • Panie Mataj
    dpowiadam że nie było żadnych moich zarzutów, tylko pytanie co nasz kandydat robił przez prawie połowę swego życia służąc w LWP a później w WP. Mam chyba prawo jako wyborca który 4 lata wstecz głosował na niego wiedzieć. A teraz jak się dowiedziałem to się zastanawiam nad wycofaniem z forum bo się boję zadzierać z tak wysoko postawioną osobą W końcu jest wicestarostą i ma parę eksponowanych stanowisk prezesowskim w powiecie.
  • Szanowni Państwo dyskusja w sprawie p. Janusza Budnego się rozwija, więc dobrze by było posłuchać także drugiej strony zanim wszyscy rzucą kamień. Swoją drogą to kampania wyborcza w naszej Gminie nie przebiera w środkach. Do Państwa wiadomości oficjalna odpowiedź w sprawie pomówień Eko-Otwock: image
  • Po wczorajszym wpisie Romka wydawało mi się, że pamiętam tą sprawę z Tygodnika Regionalnego. Nie myliłem się i udało mi się odnaleźć

    imageimage

    Dla mnie sprawa jest jasna, ale oceńcie państwo sami.

    Szkoda że takie brudne zagrywki wyborcze psują naszą lokalną społeczność

    Pozdrawiam
    1700 x 2338 - 684K
    1700 x 2338 - 675K
  • @jozek12 - OK! Mnie dyskusje o przeszłości Budnego zupełnie nie ciekawią. Napisałem tylko dlatego, bo zauważyłem pewną niekonsekwencję w tym co piszesz. Raz piszesz o jego przeszłości w LWP, raz nawiązujesz do listu Ek0-Otwocka. Chyba, że Romek i Jozek to ta sama osoba ;) K_Budny napisała Ci wyjaśnienie odnośnie historii w LWP i pewnie stąd zarzut o "oszczerstwa", odnośnie Eko-Otwocka pewnie nie odpisze i słusznie. Też bym się nie mieszał w sprawy zawodowe swoich rodziców.
  • Po kilku moich dłuższych tekstach pytacie na kogo ja bym głosował w zbliżających się wyborach samorządowych. Odpowiem za chwilę, ale na kogo zdecydowanie bym nie głosował. Od kilkunastu lat działam społecznie na rzecz Woli Karczewskiej, w której mam działkę. W tym czasie udało mi się m.in. doprowadzić do wybudowania jedynej drogi przez wieś i skutecznie pomóc przy budowie domu kultury. Był to okres częstych kontaktów z władzami miejscowymi i wyciągania wniosków co do jakości pracy wójtów i pracowników urzędów. Po tej krótkiej rekomendacji mogę odpowiedzieć na wcześniejsze pytanie:
    w żadnym ,ale to w żadnym przypadku nie głosowałbym na panią Annę Bętkowską.
    Przyczyn jest bardzo wiele, ale wymienię tylko kilka - pani Wójt:
    - nie szanuje danego słowa i podpisanych zobowiązań jeżeli to koliduje z jej interesami prywatnymi,
    - zamieniła urząd gminny w twierdzę warowną uniemożliwiając obywatelom i dziennikarzom dostęp
    do informacji publicznej,
    - wywiera niedozwolone naciski na media powiatowe w celu uniemożliwienia krytyki władz
    samorządowych,
    - w sposób widoczny preferuje układy i interesy określonych firm kosztem interesu publicznego,
    - manipuluje posiadaną wiedzą i ludźmi w taki sposób żeby wywoływać uchwały Rady Gminy
    stanowiące zabezpieczenie prawne wcześniej podjętych decyzji i zobowiązań.
    Wkrótce przedstawię więcej dokumentów w tej sprawi.
  • @ Nowicki chętnie zapoznam się z dokumentami :)
  • Kto jeszcze ma coś na kogoś? Najlepiej spreparowane. Wyciągajcie! Będziemy mieć to już za sobą. I wreszcie rozpocznie się dyskusja na to kto ma lepszą ofertę dla mieszkańców. Dyskusja pozytywna na to kto ma lepszy pomysł i jak będzie chciał go zrealizować. Mieszkańcy poradzą sobie z oceną kto mówi prawdę, a kto blefuje. Dlaczego nie ma u nas poważnej debaty? Ile jeszcze będziemy na nią czekać? Przepraszam, ale przyśniło mi się społeczeństwo obywatelskie w Gminie Wiązowna. Tak się jakoś rozmarzyłam...
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje