WYBORY 16 LISTOPADA...
  • Tak się nadal zastanawiam i próbuję zbierać to co wiem nt. kandydatów. Z powyższych opinii nt. Pana Budnego - staż i autobusy ZTM. Chociaż nie wiem na ile to zasługi tego Pana i co dalej zamierza. Pani Bętkowska - ogólnie niepochlebne opinie. Czy coś więcej wiemy i czy coś dzieje się w zakresie innych kandydatów? Wychodzi mi na razie z tego sytuacja, że gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Ale oprócz dwojga wymienionych jest co najmniej dwóch następnych kandydatów, więc kto skorzysta?
  • Budny był tylko naczelnikiem wydziału i tyle udało mu się osiągnąć oczywiście, że z zespołem. Co pokazała Pani, która przyszła na jego miejsce a obecnie jest sekretarzem? Proszę poczytać co robi w skali powiatu, jako członek zarządu powiatu. O wiele większe rzeczy niż ktokolwiek z naszej gminy zrobił dla Powiatu. Pro publico bono, proszę bardzo. Klub sportowy Advit wyprowadził z dołka wiele lat temu - to są fakty, oczywiście nie sam. OSP już ktoś pisał, samochody trzy za tak wielkie środki to jedyne takie działanie w Polsce. Nikt tego nie dokonał na taką skalę, oczywiście nie sam, tylko z ludźmi. Jest prezesem LGD Natura i Kultura, proszę poczytać czym się zajmuje to stowarzyszenie. Ponad 6 mln zł. rozdysponowało z PROW na rzecz rozwoju gmin wiejskich powiatu. Większość ostatnio pobudowanych placów zabaw w gminie pochodzi ze środków LGD. Tam gdzie miało być WCK, jest "coś takiego", także ze środków LGD. Chodnik na ul. Mlądzkiej w Emowie, też ze środków LGD , itp., itd. To pokazuje, że facet potrafi pracować z ludźmi, umie dobierać zespół i potrafi osiągać cele. Kilka życiorysów można by obdzielić tym co potrafił z ludźmi osiągnąć. To że obecna władza w pień go wycinała z lokalnej prasy i strony www, to tylko świadczy o tym, że jest przeciwieństwem tego chaosu w naszej gminie. Litości!
  • Autobusy ZTM, 3 samochody strażackie, 1 chodnik załatwił ( sam bądź z zespołem )i do tego jeszcze klub piłkarski wyprowadził. Tylko nie wiem gdzie, do ekstraklasy czy w pole. No tak i jeszcze jest prezesem. Już się obawiam co zrobi z nowym zespołem, a jest to mocny skład. Równie mocny jak skład pani wójt. Litości, proszę o zmianę!
  • Sądząc po świcie p. Budnego nie jestem jego zwolennikiem. Wielu z nich miało już swoje 5 minut i nie dali rady. Duży minus za wykorzystanie dzisiejszych zawodów w celu kampanii wyborczej.
  • Już sądząc po Twoich poprzednich wypowiedzi nie jesteś zwolenniczką/zwolennikiem pana Budnego.

    Natomiast zero informacji kto był "świtą", kto z czym nie dał rady, co pan Budny powiedział.
    Post edytowany przez admin 2014-10-19 22:51:38
  • BYŁY PYTANIA O DOŻYNKI WIĘC ODPOWIADAM.
    Ostatnia feta dożynkowa we Wiązownej była pierwszą od lat diecezjalno-powiatowo- gminną imprezą i kosztowała 0koło 70 tys. złotych. co oznacza koszty budżetowe dla Wiązownej 2-3 razy większe niż w innych gminach które organizowały powiatowe dożynki. Według wielu opinii o taką formułę dożynek usilnie zabiegała pani Wójt ze względu na zbliżające się wybory samorządowe. Były to najdroższe dożynki w całym powiecie w ostatnich latach. Powiat, który zwyczajowo partycypował w finansowaniu dożynek tym razem wycofał się z dotacji, zapewne z powodu możliwego podejrzenia o finansowanie ze środków publicznych kampanii pani Wójt. Pytaliście ile kosztowały dotychczas powiatowo - gminne dożynki. Odpowiadam po ok. 40 tys. złotych z czego powiat dopłacał po ok. 20 tys. złotych, czyli gminy kosztowały dożynki powiatowe po ok. 20-30 tys. złotych (dożynki powiatowe organizowały: 2008 rok – gmina Kołbiel, 2009 rok – gmina Sobienie –Jeziory, 2010 nie było powiatowych, 2011 rok – gmina Wiązowna, 2012 rok – gm. Karczew, 2013 rok nie było dożynek powiatowych). Podobnie jak z dożynkami wyglądała sprawa budowy Domu Kultury w Woli Karczewskiej. Według przyjętego budżetu mógł być on oddany do użytku już w połowie ubiegłego roku. Ale pani wójt dwa razy ograniczała ten budżet w 2013 roku tak. żeby w konsekwencji przesunąć oddanie obiektu w niepełnym zakresie na połowę bieżącego roku i wykorzystać to w swojej kampanii wyborczej. Nie wierzcie jak ktoś będzie uzasadniał te decyzje uchwałami Rady Gminy. Inicjatorem zawsze była pani Wójt.
  • Dlaczego nikt nie napisze kto był główny zapalnikiem który zepsuł całą imprezę, obecnej Władzy wystarczył
    jeden telefon , gdzie diabeł nie może tam babę pośle . Podpalacze z obecnej ekipy rządzącej nawiedziły zawody
    i tyle w temacie ten ruch był taki jak plucie na chodnik
  • Ale było to niesmaczne.
    A panowie z TV wraz z zapaśnikiem też super nie wypadli.
  • Jak fajna impreza to mnie nigdy nie ma :(
  • Do 16 listopada coraz bliżej, więc chyba będzie coraz "goręcej" pomimo pory roku, a już mam wrażenie, że robi się niesmacznie. Osobiście jestem zwolennikiem konkretnych informacji i populizm proponuję zignorować. Osobiście oczekiwałbym od kandydatów na Wójta udowodnienia mi/przekonania mnie i innych do siebie poprzez 'twarde dane", z których będą wynikały jakieś konkrety. Cóż z tego, że ulotki są kolorowe, twarze piękne, obietnice wyśmienite, ale po 16 listopada to wszystko nie będzie miało znaczenia!! RZECZYWISTOŚĆ będzie inna, ja chcę wiedzieć:
    - co mnie/nas jako mieszkańców czeka,
    - jakie są plany rozwoju gminy (nie tylko miejscowości Wiązowna!),
    - skąd kandydat weźmie pieniądze na realizację obietnic (nie satysfakcjonuje mnie informacje, że z UE - proszę dokładnie),
    - jakie będą priorytety,
    Może to zbyt wyidealizowane oczekiwania, ale czy jako wyborca, który chce wybrać najlepiej nie uważacie, że powinniśmy wiedzieć, co PLANUJE POTENCJALNY WÓJT. Czas skończyć z historią, a spojrzeć znowu w przyszłość i to nie na 4 lata, nauczmy się myśleć i planować w dłuższej perspektywie !!!
  • Adminie, czy jest możliwość, myślałeś, aby zamieszczać materiały wyborcze w postaci np. skanów ulotek ?, może warto w jednym miejscu z podziałem np. na numery list gromadzić materiały, dla tych co wieczorową porą nie mając osobistej styczności z kandydatem chcieliby zapoznać się z materiałami ?
  • Ciekawy pomysł
    A i będzie się z czego pośmiać w większym gronie, bo niektórzy niezłe banaluki wypisują-szczególnie do rady gminy.
  • Co planuję potencjalny wójt, a co z tego wychodzi to już poznaliśmy szczególnie po p. Boguckim i p. Bętkowskiej
    P. Jedrzejczak zaczął nieźle ale zabrakło mu dalszych 4 lat. A jak będzie teraz? Prawda jest taka ,że wszystko zależy od kasy. I nie tylko środki z UE są teraz najważniejsze. Z tej czwórki kandydującej na pewno dwoje wie o o co chodzi. Zrównoważony rozwój gminy nastąpi jak wystartują centra handlowe Góraszka i Duchnów . Wpływ do budżetu gminy z tych firm będzie na poziomie 5 mln a to już 1/6 stanów posiadania. Ale efekty będą dopiero z końcem kadencji za 3-4 lata . Iną sprawa jest że obecna i poprzednia władza nie potrafiły pozyskać większych dochodów z tego z czego tak naprawdę gmina się utrzymuje -czyli podatku pit.Oficjalnie gminę zamieszkuje ponad 11 tys osób zameldowanych. Faktycznie jest ok 16 tys. A pieniądze z ich podatków idą do Warszawy lub do Garwolina zamiast wracać w 1/3 do Wiązowny. Dopóki nowy wójt nie będzie miał pomysłu na to jak efektywnie zwiększyć dochody dotąd będziemy siedzieć w dołku. A obiecywać mogą gruszki na wierzbie.
    Póki co to tylko same kredyty i zapóźnienia i niewypały inwestycyjne.
  • Myślę, że taka możliwość już jest ;) @Slavkc - jeśli masz jakieś ulotki to wrzucaj na jakiś hosting zdjęć i linkuj na forum.
    Mam jedynie prośbę, aby robić to porządnie - tzn. nie wszystko do jednego wora, tylko tak jak proponujesz - wg list.
    Nie sądzę, abyś byl posądzony o faworyzowanie kogokolwiek, bo taką możliwość zamieszczenia ma każdy - zwolennik, przeciwnik, czlonek sztabu, osoba zupelnie postronna.
  • Autobusy ZTM, 3 samochody strażackie, 1 chodnik załatwił ( sam bądź z zespołem )i do tego jeszcze klub piłkarski wyprowadził. Tylko nie wiem gdzie, do ekstraklasy czy w pole. No tak i jeszcze jest prezesem. Już się obawiam co zrobi z nowym zespołem, a jest to mocny skład. Równie mocny jak skład pani wójt. Litości, proszę o zmianę!
    Pyza kolego jak Cuebie czytam to mi ręce opadają jesli chodzi o chodnik to trwało to od 14 lat pamietam bo sam bralem w tym udział . A sparwe zakończono dobrym finałem dzieki obecnej radnej Pani Renacie Boguckiej chyba właśnie z KWW Pana Janusza Budnego . Uważam ,ze nie należy używać terminu zalatwił bo kojarzy sie to raczej z wzieciem w kieszeń 0,7 l i prowdzeniu rozmowy coś za coś Dziś zauważyłem ,że jestr reakcja na nasze pisanie na ulicy Pęclińskiej stawia sie drogowe znaki pionowe co prawda pracownicy bez kamizelek odblaskowo -ostrzegawczych sa trudno widocznie na drodze , ale kto by się tym przejmował. Jeszcze mam pytanie jak wypadly zawody pożarniczo gasnicze .Ktoś byl może? bo ja jak zwykle bylem w pracy. Pozdrawiam milego popoludnia.
  • WŁADZA PRZECIWKO OBYWATELOM?
    Piszę o oszustwach i przekrętach obecnej władzy. Robię to w miarę delikatnie dobierając słowa z obawy przed spełnieniem gróźb, ale myślę, że pojawią się też nowe fakty. Kiedy pisałem o najdroższych w powiecie dożynkach to chciałem uzmysłowić, że było jakimś skandalem robienie sobie kampanii wyborczej za nasze pieniądze i podlizywanie się dostojnikom kościelnym i państwowym. Jeżeli pisałem o utajnianiu informacji publicznej przez władze gminy to chciałem powiedzieć, że jest to skandal i działanie przeciwko prawom społeczeństwa obywatelskiego. Jeżeli pisałem o Domu Kultury w Woli Karczewskiej to chciałem uzmysłowić, że to mieszkańcy Woli Karczewskiej umożliwili przejęcie przez gminę za darmo majątku wielkiej wartości (działka i budynek w stanie surowym zamkniętym). To mieszkańcy 9 wsi załatwili w decydującym momencie dotacje w wysokości 700 tysięcy złotych na kończenie budynku. Tymczasem pani Wójt złamała brutalnie porozumienia zawarte na piśmie z mieszkańcami wsi w sprawie zakresu kończonej budowy i wykorzystała niedokończony budynek dwukrotnie do kampanii wyborczej (uroczyste, propagandowe otwarcie niedokończonego obiektu i bal seniorów w nim za pieniądze gminne). Jeszcze większy skandal o którym pisałem w Tygodniku Regionalnym wiąże się z tuszowaniem składowania odpadów u zbiegu ulic lubelskiej 17 i Otwock – Glinianka. Bomba ekologiczna tyka przy aktywnym, bezpośrednim zaangażowaniu pani Wójt. Odpady pod pretekstem podwyższania tereny składowała ta sama zaprzyjaźniona firma która potem wygrała „przetarg” na odbiór odpadów za największą w powiecie cenę. To są naganne działania, które wymagają rozliczenia w trakcie wyborów.
  • Wazka pisał(a):


    Pyza kolego jak Cuebie czytam to mi ręce opadają jesli chodzi o chodnik to trwało to od 14 lat pamietam bo sam bralem w tym udział . A sparwe zakończono dobrym finałem dzieki obecnej radnej Pani Renacie Boguckiej chyba właśnie z KWW Pana Janusza Budnego .



    Bez kitu, rządzą jak widać te same osoby, od LAT, a gmina wygląda tak zapyziale, że ręce "opadywują", a jako argument za kimś wysnuwa się to, że po 14 latach starań udało się kawałek chodnika zrobić. Kurcze, czasem się zastanawiam czy my czytamy to co napiszemy :D Tak samo z Pęclińską, niby się nie dało, a nagle się okazało, że się da.

    @Nowicki - rozliczenie na co? ;) Za co rozumiem, ale jeśli jedna osoba się nie sprawdziła, a druga się nie sprawdza, to wybór jest dość trudny, nie uważasz?

    Do czego zmierzam? Do niestety dość smutnej konstatacji, że tu się jeszcze długo nic nie zmieni, bo urzędnicy (niezależnie od tego którzy) zamiast pracować na rzecz gminy, traktują ją jak własny folwark.
  • Moriss pisał(a):

    Prawda jest taka ,że wszystko zależy od kasy. I nie tylko środki z UE są teraz najważniejsze. Z tej czwórki kandydującej na pewno dwoje wie o o co chodzi. Zrównoważony rozwój gminy nastąpi jak wystartują centra handlowe Góraszka i Duchnów . Wpływ do budżetu gminy z tych firm będzie na poziomie 5 mln a to już 1/6 stanów posiadania. Ale efekty będą dopiero z końcem kadencji za 3-4 lata . Iną sprawa jest że obecna i poprzednia władza nie potrafiły pozyskać większych dochodów z tego z czego tak naprawdę gmina się utrzymuje -czyli podatku pit.Oficjalnie gminę zamieszkuje ponad 11 tys osób zameldowanych. Faktycznie jest ok 16 tys. A pieniądze z ich podatków idą do Warszawy lub do Garwolina zamiast wracać w 1/3 do Wiązowny. Dopóki nowy wójt nie będzie miał pomysłu na to jak efektywnie zwiększyć dochody dotąd będziemy siedzieć w dołku. A obiecywać mogą gruszki na wierzbie.
    Póki co to tylko same kredyty i zapóźnienia i niewypały inwestycyjne.



    Moris prawie dobrze mówisz z tym, ze Srodki z UE są najważniejsze - można za te same pieniądze zbudować 2-3x więcej rzeczy, do tego dorzuciłbym oszczędności w administracji i najważniejsze - przygotowanie terenów inwestycyjnych wzdłuż nowych dróg s17 i a2. CH Duchnow wg mnie nie powstanie w tej kadencji właściciel ma problemy i lepsze projekty gdzie indziej.

  • Mataj zgadzam się z tobą w pełni.
    Dopóki będzie prywatny folwark w urzędzie nic dobrego dla gminy. Porządki muszą być zrobione. I to od samej góry. Niedopuszczalne jest żeby w takiej firmie pracowały osoby z prokuratorskimi zarzutami, wobec których toczą się sprawy w sądzie.
  • @Moriss - problem w tym, że to co dalej napiszę już pewnie niekoniecznie będzie pasowało do Twojej wizji gminy. Ostatnio ktoś mi powiedział, że kampania Budnego mu nie pasuje, bo wykorzystuje OSP do Swoich celów. I jestem w stanie się z tym zgodzić. Wszystko fajnie, pięknie, ale z drugiej strony - jeśli wójt wykorzystuje znajomość w szkole i przesuwa święto szkolne, żeby się też pokazać to nie dziwię się, że inni też kombinują. Trudno, żeby Budny się przyglądał na to co robią inni i patrzył jak wybory przechodzą mu obok nosa. O tym, że przesunięto piknik z maja na jesień wiadomo było wcześniej, więc raczej to nie Budny tu zaczął a obecna wójt wykorzystywać władzę do promowania swojej osoby.

    Druga sprawa - Śmiem twierdzić, że w obecnym rozkładzie sił (mam na myśli to co wyżej, a nie radę czy sołectwo) to raczej Budny pasuje lepiej do układanki, niż wójt Bętkowska czy wójt marki no-name. A to wójt pasujący do układanki może zrobić coś więcej, niż ten, który będzie siedział i rozkładał bezradnie ręce, "bo wszyscy dookoła się sprzysięgli".

    Póki co na zaradności obecnej wójt skorzystała głównie firma Lekaro, no i może trochę Ci mieszkańcy, którzy lubią socjal (ulgi krytykowałem kilkakrotnie).

    Moim zdaniem Budny wygra wybory i jestem się w stanie o to nawet założyć, a czy to dobrze czy to źle oceni się za kolejne 4 lata.
    Post edytowany przez Mataj 2014-10-21 17:42:48
  • a może DEBATA lokalna dla kandydatów, w końcu nie ma ich wielu, pomysł wydaje się ciekawy, ja sam chętnie poznałbym niektóre osoby i ich zachowanie w "sytuacjach stresowych", ich wiedzę w sprawach merytorycznych. Co Wy na to ?, dostrzegam tylko ryzyko, że potencjalna debata może się przerodzić w chaos ale organizacyjnie też można to "ogarnąć". Musiałby się tylko znaleźć dobry obiektywny, i twardy moderator, który poprowadzi spotkanie. L-)
  • Jak dla mnie to obie te kandydatury wyłapały po czerwonej kartce za bicie po jajach. Jak ktoś czysto nie gra przed to tak samo będzie pogrywał po.

    Żałuje tylko jednego. Może Pan Budny załatwiłby dla wiązowskich strażaków takiego Rosenbauera Panther 8x8. Lotnisko przecież jeszcze istnieje, byłby "jak znalazł"
  • Pierwsze odpady na nielegalnym wysypisku przy "17" potem ukryte i cicho sza.
  • slavkc pisał(a):

    Adminie, czy jest możliwość, myślałeś, aby zamieszczać materiały wyborcze w postaci np. skanów ulotek ?



    Oczywiście. Nie musisz nawet korzystać z hostingu zdjęć, możesz załączać zdjęcia do wpisu, i potem wstawić je do tekstu. Drugi krok jest opcjonalny, ale pomaga bardzo czytelnikom na urządzeniach mobilnych, którzy nie widzą załączników.
  • Kudłaty pisał(a):

    Jak dla mnie to obie te kandydatury wyłapały po czerwonej kartce za bicie po jajach. Jak ktoś czysto nie gra przed to tak samo będzie pogrywał po.



    Trudno się nie zgodzić.

    Ja natomiast jestem mile zaskoczona rozpoczęciem kampanii przez KWW Nowoczesna Gmina. Ciężko mi na razie ocenić kandydatów pod względem merytorycznym. Program jak program, obietnice jak obietnice. Nie znałam wcześniej kandydata na wójta p. Ceglińskiego, coś słyszałam o p. Nowaku, p. Majewska uczyła mojego syna j.polskiego w podstawówce i to wszystko.

    Natomiast zdecydowanie in plus:

    Porządna strona internetowa komitetu, podane wszelkie niezbędne dane oraz możliwość kontaktu z poszczególnymi kandydatami i przesłania zapytań. (http://kwwnowoczesnagmina.pl/kontakt/)

    Fanpage na Facebooku, gdzie mamy aktualności i już pierwsze zaproszenie na spotkanie wyborcze.

    Czyli póki co forma mi się podoba, jak będzie z treścią czas pokaże.
  • A ponad to KWW Nowoczesna Gmina nie leje po jajach. I radnych ma sensownych.
    Osobiście nie widzę co może skłaniać ludzi do głosowania na panią Bętkowską czy pana Budnego ale to moje prywatne zdanie.

    A co słychać u pana Zdunika i tego pana co się niedawno objawił - Szyperskiego?
  • Czy KWW Nowoczesna Gmina ma sensownych radnych-raczej kandydatów na radnych.Sam komitet OK.Ale już teksty w programie co niektórych są z sufitu. Poza tym to czysty marketing wyborczy cyt:
    •Położenie chodnika od Żanęcina do Malcanowa ( na drodze powiatowej -powodzenia!)
    • Zakończenie wieloletniego remontu szkoły w Malcanowie oraz odciążenie szkoły w Wiązownie( jaki długoletni remont- budowa szkoły i hali sportowej na 17 mln zł)
    • Położenie asfaltu na ul. Szyszkowej oraz ul. Żwirowej( Wójt Bogucki u siebie nie dał rady, a on położy)
    • Pomoc przy „negocjacjach śmieciowych” w celu obniżenia opłat( jakie negocjacje,umowa przetargowa wiąże gminę na 2 lata)
    • Zbadanie tematu braku kanalizacji we wschodnich sołectwach( bada to się mocz albo kał, a tu trzeba kanalizacje robić szanowny panie! )

    Papier wszystko przyjmie, mieszkańcy nie.
  • Im bardziej czytam tekst ze zrozumieniem strony Nowoczesnej Gminy, tym bardziej się zastanawiam co autor miał na myśli i czemu ma służyć (czyt p. Cegliński). Na wstępie to nie ma takiego stworu jak kandydat na stanowisko radnego a tym bardziej na stanowisko wójta. To nie są stanowiska , gdyż na nie ma nominacji, czy też powołania - tylko bezpośrednie wybory. To nie firma i spółka z.o.o. Jeśli już na starcie wiedza merytoryczna tego komitetu jest na takim poziomie to co będzie potem.
    Jak dla mnie, to ten pan nie odrobił zadania domowego. A jego start to tylko późniejsze kupczenie głosami w zakładanej II turze wyborów.
  • Bjarni pisał(a):

    Osobiście nie widzę co może skłaniać ludzi do głosowania na panią Bętkowską czy pana Budnego ale to moje prywatne zdanie.



    I tu oboje/obaj wysiadamy.
    Są rzeczy w tej gminie, których nie widać, a są. Sieć powiązań zależności rodzinno, kumpelsko, wrogo, koleżeńskich jest tak gęsta, że nawet nie próbuję w nią wnikać, a kilka lat tu mieszkam i w zasadzie lokalnymi problemami staram się interesować mniej więcej o ok. 3-4 lata dłużej niż tu mieszkam.
    Wniosek po tych wszystkich latach jest jeden - nie skumasz ;) Trochę jak w piosence Big Cyca - "Tutaj wszyscy wszystko wiedzą", ale to ma taki jakiś swoisty urok.

    Moriss pisał(a):

    Na wstępie to nie ma takiego stworu jak kandydat na stanowisko radnego a tym bardziej na stanowisko wójta. To nie są stanowiska , gdyż na nie ma nominacji, czy też powołania - tylko bezpośrednie wybory. To nie firma i spółka z.o.o. Jeśli już na starcie wiedza merytoryczna tego komitetu jest na takim poziomie to co będzie potem.



    Zastanawiam się czy do sformułowań typu "ścieżka rowerowa" też się mamy przyczepiać? ;)
    Post edytowany przez Mataj 2014-10-22 14:49:36
  • Ja się nie czepiam -ale to mają być nasi reprezentanci **==
  • Moriss pisał(a):

    Na wstępie to nie ma takiego stworu jak kandydat na stanowisko radnego a tym bardziej na stanowisko wójta. To nie są stanowiska , gdyż na nie ma nominacji, czy też powołania - tylko bezpośrednie wybory. To nie firma i spółka z.o.o. Jeśli już na starcie wiedza merytoryczna tego komitetu jest na takim poziomie to co będzie potem.
    Jak dla mnie, to ten pan nie odrobił zadania domowego. A jego start to tylko późniejsze kupczenie głosami w zakładanej II turze wyborów.



    Nie jestem językoznawcą, ale troszkę poszukałam w internecie.

    Stosowanie tych określeń jest bardzo powszechne i to w wielu publikacjach, blogach, portalach, serwisach informacyjnych. Wystarczy skorzystać z google. Przykład:"Można kandydować jednocześnie na stanowiska wójta oraz radnego" Wszyscy nie odrobili pracy domowej?

    A już na porządku dziennym funkcjonuje konstrukcja: " odwołać wójta/burmistrza ze stanowiska"

    Synonimami słowa "stanowisko" (które ma wiele znaczeń) są, m.in. fotel, stołek, funkcja, rola...

    Możesz podać link / słownik, na poparcie swoich słów, że stosowanie określeń "kandydat na stanowisko radnego" , "kandydat na stanowisko wójta" jest nieprawidłowe?

    Do poprawnej polszczyzny przywiązuję dużą wagę, dlatego Twoja wypowiedź mnie zaintrygowała.
  • JoannaF pisał(a):

    Wszyscy nie odrobili pracy domowej?



    Chyba jednak "nauczyciel" do dupy.

  • ,,odwołać wójta/burmistrza ze stanowiska"
    burmistrza a i owszem w wa-wie ale z wójtem tak prosto nie jest.
  • Kandydaci na radnych KWW Nowoczesna Gmina w porządku, kandydat na wójta p. Cegliński również, kto nie wierzy proszę się z Nim spotkać i porozmawiać. Młody człowiek, który chce pracować na rzecz naszej lokalnej społeczności. Przede wszystkim zależy mu na zmianie wizerunku gminy, dobrym jej postrzeganiu u inwestorów, a to w naszym przypadku jest najważniejsze.
  • Aż żal, że tylu chętnych do merytorycznej dyskusji nie ma w ciągu 4 lat, a jedynie 2 miesiące przed wyborami ;)

    Wracając do tego co pisałeś @Moriss - jakoś mnie zwrot nie razi, chociaż może jest niepoprawny (nie mam pojęcia dlaczego miałby nie być poprawny). Mój przykład ze "ścieżką rowerową" też jest zasadny, bo nie ma czegoś takiego jak "ścieżka rowerowa", jest natomiast "droga rowerowa". Można by się czepiać prawie wszystkich, którzy o tym prowadzą dyskusję, a nawet rowerzyści wielokrotnie używają niewłaściwego nazewnictwa (ze mną na czele). Tylko niezupełnie o to do końca chodzi. Myślę, że są istotniejsze problemy, które należy rozwiązywać, niż terminologia.

    Tak - pisze to ta sama osoba, która czepiała się nazywania drogi krajowej nr 17, drogą ekspresową nr 17 ;) Chyba się starzeję :P
  • ha ha spieracie sie o jakieś pierdoły i terminologię . Nie to przecież jest dla nas ważne . KKW Nowoczesna gmina ,może i straona ciekawa ,ale to tylko strona . A jakie doświadczenie w pracy samorzadowej te osoby mają ? To mnie najbardziej interesuje. Pozdrawiam .
  • Taka refleksja z pierwszych spotkań komitetów na których byłem:
    KWW Nowoczesna Gmina- ciekawy program i dobre przyjecie przez odbiorców. spotkania nawet w prywatnych lokalach. -W dłuższej perspektywie widoczny w tle brak doświadczenia admin. i samorządowego.
    KWW PIS-R. Zdunik. Retoryka jak z wypowiedzi w TV działaczy partii.Temat który znam - Szkoła i jedno podwórko. Jakieś pomysły, program-jest.Podobno.Ale nie został przedstawiony ??? Zabrakło czasu?( 19.30-22.00.)
    KWW J Budny, KWW A Bętkowska - ktoś kogoś kopiuje. Tylko kto jest tym złym?
  • Moje obserwacje.
    Pani Bętkowska już wie, że raczej nie ma szans na druga kadencję. Po cichu doczepi się do pana Budnego. Niby wojna i walka, a tak na prawdę, to czy ktoś słyszał jakąś krytykę z ust pani Bętkowskiej w stosunku do pana Budnego???
    Cicha zgoda, ale nie oficjalnie jesteśmy nie dogadani. A może nawet dogadani z p. Zdunikiem??? Wszystko starzy znajomi.
    Ja bym postawiła na kogoś z poza starych wyjadaczy. Czas na zmianę i powiew świeżości.
  • To oby tylko było dużo głosów na tę zmianę i powiew świeżości. Jak sobie pomyślę, o tym co tu gdzieś napisano o tych powiązaniach koleżeńskich, rodzinnych itd. Wszystkich znajomych muszę zmotywować do głosowania.
  • Ważko, doświadczeni mogą sobie to doświadczenie w buty wsadzić jeżeli do tej pory sensownie go nie wykorzystali.
    Post edytowany przez Bjarni 2014-10-26 12:56:26
  • powiewiem świeżosci można się zachlysnąć Bjarni jak to nie wykorzystali ?co Ty oczu nie masz ?Fakt , że z Wiazowny Las Vegas nigdy nie będzie , ale ja uważam ze poprzednia ekipa zrobila wiecej dobrego iz obecna
  • W porównaniu do obecnej ekipy to każdy zrobił dużo.
  • KIM JEST PAN JANUSZ BUDNY ??
    Wchdząc na stronę internetową www.januszbudny.pl czytam zyciorys i wywiad z panem Januszem Budny. Odnoszę wrażenie, że życiorys pana Budny Janusza zaczyna się dopiero po 2000 roku, po jego zwolnieniu z wojska i przejściu na zasluzoną emeryturę wojskową .Czytając wspomnienia radnych starostwa ze STANU WOJENNEGO w Polsce, dowiadujemy się z ust pana Budnego ,że w pierwszych dniach wybuchu Stanu Wojennego wstąpił do wojska .Co Pan Budny robił przez 20 lat w służbach mundurowych i za co pobiera obecnie wysoką emeryturę wojskową?? Co robił w czasie trwania STANU WOJENNEGO i w jakich służbach służył ??? Czym się wykazał, że został w wojsku na etacie przez 20 lat? Chciałbym jako wyborca o tym wiedzieć.
  • @jozek12 - raz zapytasz - wystarczy. Resztę kopii usunąłem.
  • Życiorys nie specjalnie oryginalny. Był dobrym żołnierzem Ludowego Wojska żeby potem odkryć zalety demokracji. ;)
  • Pan Budny jest jednym z kandydatów na Wójta , jeżeli chcesz poznać człowieka bliżej proszę udać się na jedno
    ze spotkań z wyborcami Pana Budnego. Wyborca także musi wykazać się odrobiną zainteresowania na kogo chce
    głosować,głupie zapytania i opisy świadczą o chęci wyśmiana człowieka który chce coś zmienić .
  • Skąd wiesz, że nie byłem na spotkaniach.
    Stwierdzenie, że moje wpisy są głupie świadczą o Twoim poziomie.

    Wieżę, że wszystkie komentarze i te ironiczne też, wynikają u wszystkich forumowiczów z głębokiej troski o dobro naszej gminy. Czasami trzeba mieć odrobinę zdrowego dystansu do rzeczywistości to pomaga w życiu i realizacji planów i wcale nie powoduje bagatelizowania spraw. Polecam. :)
  • Czy pan Budny, który od początku kariery zawodowej (mając 20 lat wstąpił do Ludowego Wojska Polskiego) przez 20lat służby wojskowej miał wpajane "jedyne słuszne poglądy i przekonania" i wykonywał jedynie rozkazy przełożonych może działać obecnie w sposób demokratyczny - tj.oparty na zasadach demokracji, realizujący jej ducha i zasady?
  • do jozek12 Pan Budny nie wstapil , zaostawał powołany jak wszyscy w tym czasie i wcale nie wazne jaki to bylo wojsko ludowe czy inne ,ważne że polskie . A czy Ty myślisz ,ze dziś sie nie wpaja pogladów i nie wykonuje sie rozkazów powiem wiecej faceci z poporu a nie z wyboru to dwie rózne rzeczy.
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje