WYBORY 16 LISTOPADA...
  • Masz rację, zachowałem się jak świnia - wiem że wygram. W takim razie ja stawiam. :)
  • v460 pisał(a):

    Naplywowi nie maja czasu. Naplywowi pracuja duzo. Naplywowi sa z miasta i maja znacznie nizszy kapital spoleczny.

    A rdzenni czesto sa bardzo rozsadni, aktywni i czesto jestem pod wrazeniem. Mozna powiedziec, ze odkad tu sie przeprowadzilem caly czas jestem zaskakiwany, w wiekszosci przypadkow pozytywnie.



    To dlaczego "tutaj jest jak jest"? ;)
    Nie pytam negując to co piszesz, tylko zastanawiam się co jest przyczyną tego, że w wyborach wygrywają Ci, którzy nic nie zmieniają na lepsze tylko brną w swoje układy? Dlaczego, gdy piszesz do radnego powiatowego w sprawie tego, że deweloper kpi z prawa budowlanego, a on obiecuje, że sprawę JUŻ załatwił - okazuje się, że deweloper nadal robi to co robił, a później się dowiadujesz, że gdy ów radny był w gminie i pozyskiwał sponsorów, to ten właśnie deweloper sponsorował imprezy sportowe? Oczywiście nie sugeruję aby jedno było wynikiem drugiego, ale jakby powiedział Antoni - przypadek? Nie sądzę? ;)
    Wygląda zatem na to, że to po prostu mierni kandydaci? Ale może po prostu mamy takich na jakich zasłużyliśmy?
  • MIEJMY OKO NA TE MANIPULACJE PRZEDWYBORCZE
    Zbliżają się wybory samorządowe. Znakomita, pełna niuansów okazja do promocji obecnych władców powiatów i gmin za nasze pieniądze, za wszelką cenę i przy każdej okazji. Już dzisiaj pełno takich informacji z całego kraju. Zamiast łatać dziury w drogach, zamiast rozwijać placówki kultury i promować sport, organizuje się z przepychem zabawy na cztery fajerki oczywiście z szerokim udziałem księży, których wsparcie zwiększa szanse w wyborach. Dobrym pretekstem są dożynki, kiedyś piękne i dostojne święto plonów, święto trudu rolniczego. Niestety dzisiaj w wielu gminach jest to okazja do wystawnych i bardzo drogich kampanii wyborczych miejscowych notabli za pieniądze podatników. W gminie Wiązowna na przykład zmieniono formułę dożynek na diecezjalno – powiatowo – gminne zapewne tylko po to żeby obok pani wójt(PSL) pojawił się abp Hoser i wicepremier Piechociński i żeby ta gala zwiększyła jej szanse wyborcze. Gmina wcześniej przeznaczyła na dożynki w swoim budżecie 40 tys. ale niedługo potem Pani wójt „pożyczyła” dodatkowo na ten cel z pieniędzy Gminnego Ośrodka Kultury dodatkowo 30 tys. złotych
    i jak się wydaje to wszystko będzie mało. Sam występ zespołu światowej marki Myslovitz kosztował grubo ponad 22 tysięcy złotych za półtoragodzinne występy. Poprzednie dożynki były skromne co nie przeszkadzało że godnie
    i pięknie czciły trud rolników. Teraz przed wyborami to nie wystarczyło. W Gazecie Wyborczej przeczytałem, że w tym roku kampania wyborcza do samorządów będzie specjalnie monitorowana przez Instytut Spraw Publicznych. Trzymamy kciuki.
  • Gdzieś dożynki powiatowe być muszą. Padło w tym roku na naszą Gminę. Uważam, ze w stosunku do ubiegłego roku ( dożynek gminnych ) wcale nie były bardziej rozdmuchane. Czy to część kamanii wyborczej? Nie wiem. Może tak, może nie. Z tego co zaobserwowałam dożynki sa co roku na wysokim poziomie. Zawsze trafi się jakiś malkontent, który będzie niezadowolony: raz jest za skromnie, raz za bogato, złe miejsce, zły czas, nie ta godzina...Tak jesteśmy skonstruowani. Teraz każdy gest czy czynność p. Wójt rozpatrywany będzie jako część kampanii przedwyborczej.
  • Kaliwo1 o dożynkach było w wątku: http://www.forum.wiazowna.net/discussion/603/dozynki-diecezjalno-powiatowo-gminne

    I pytanie też do Ciebie apropos "Z tego co zaobserwowałam dożynki są co roku na wysokim poziomie". W tym roku miały kosztować 30 tys. zwiększono ich koszt do 70 tys. Czy wiesz ile kosztowały w zeszłym roku, kiedy były tylko gminne, a nie powiatowo-diecezjalno-gminne?
    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-10-08 21:19:35
  • kaliwo1 pisał(a):

    Teraz każdy gest czy czynność p. Wójt rozpatrywany będzie jako część kampanii przedwyborczej.



    To są uroki ubiegania się o reelekcję :)

    Nie będę ukrywać, że jestem bardzo ciekawa wyników wyborów w gminie Wiązowna. Sama kampania ma dla mnie chyba drugorzędne znaczenie.

    Mam wrażenie, że 4 lata temu wygrała osoba, która po prostu potrafiła rozmawiać z ludźmi podczas spotkań wyborczych i to głównie na południu i północy gminy. W tzw. centrum, czyli w samej Wiązownie p. Bętkowska przegrała z p. Jędrzejczakiem.

    Kampania w tzw. środkach masowego przekazu w ogóle nie miała chyba znaczenia a tym bardziej obietnice czy program wyborczy. Powiem więcej, radnymi zostali Ci, którzy najmniej się wychylali w Internecie :)

    Nie przypominam sobie, że p. Bętkowska miała jakiś porywający program wyborczy albo jakieś szczególne obietnice. Raczej wielu zarzucało jej brak pomysłu na Gminę. A mimo to została Wójtem. Jej wygrana 4 lata temu wciąż jest dla mnie zagadką :)






  • Bo to jest tak jak z muzyką.
    Nie każdy rozumie o co biega w "Czarnych słońcach" Kultu, ale każdy załapie utwory typu "Kocham cię a ty mnie"
    Na wybory trzeba przygotować takie gadanie żeby do większości dotarło. Jak dotrze to są głosy.
    Można też się "czynem" zaangażować i to tez bywa skuteczne. (to raczej na poziomie rady)

    A może by tak wrócić do czasów kiedy urzędnika przywozili w teczce?
  • @Kudłaty,
    Idziesz w dobrym kierunku. Od zawsze twierdzę, że monarchia dziedziczna (i absolutna) jest najefektywniejszym systemem sprawowania władzy. Niech więc będzie Wójt przyniesiony w teczce, ale do tej teczki to musiałby go uprzednio wsadzić Monarcha.
  • Mnie się bardziej podobają junty, przewroty itp. :)
  • @ Kudłaty! I słusznie. Tam gdzie rządzi junta nie ma memłania...
  • A do tego są dobre tradycje w sąsiedniej gminie.
  • No więc z innej beczki. Ciekawi mnie jak usprawiedliwi kaliwo1 takie zestawienie dotyczące śmieci.
    O czym to może świadczyć?
    Zebrałem dane z całego powiatu. Jedynie w Wiązownej były dwa przetargi i jedynie w Wiązownie są tak skandalicznie wysokie opłaty za odpady. Panuje opinia że wynika to z bardzo przyjacielskich stosunków władz gminy z firmą, która nieprzypadkowo wygrała przetarg.
    Podsumowanie kosztów odbioru i wywozy odpadów:
    selektywne, nieselektywne
    Celestynów 6 zł., 15 zł.
    Kołbiel 6 zł., 12 zł.
    Karczew 7,5 zł., 15 zł.
    Osieck 6 zł., 16 zł
    Sobienie Jeziora 8 zł., 16 zł.
    Otwock 11 zł., 17 zł.

    Wiązowna 1 przetarg 7 zł., 27 zł. (Lekaro)
    Wiązowna 2 przetarg 11 zł., 27 zł. (Lekaro)


    Post edytowany przez Nowicki 2014-10-09 13:49:01
  • Tylko my w internecie pewnie byśmy pełnili funkcję watahy i to tej, którą trzeba dorżnąć... Nikt nie lubi jak mu się publicznie na łapy spogląda.

    Kudłaty pisał(a):


    Nie każdy rozumie o co biega w "Czarnych słońcach" Kultu, ale każdy załapie utwory typu "Kocham cię a ty mnie"



    Różnica jest zauważalna: "Coś tam było! Program! Może zrealizować? Może!" - "Ja obiecam jej, a ona zagłosuje na mnie" ;)

    BlueZebra - są tacy co wygrywają czy się udzielają czy nie. Coś jak w "Psach": "Czasy się zmieniają, ale pan zawsze jest w komisjach". Serio nie uwierzę w to, że ktoś w tej gminie coś zrobi, jeśli wciąż te same twarze, robią to samo. Nawet jeśli się próbuje mur przebić, to nie da się tylko dlatego, że głową parę razy więcej w mur uderzy.
  • @Nowicki,
    Jak masz konkretne podejrzenia to wal z tym do CBA, Prokuratury... Od tego oni są i za to biorą pieniądze (podobno).
    A tak to tylko robisz tu OT.
  • Nowicki pisał(a):


    Wiązowna 1 przetarg 7 zł., 27 zł. (Lekaro)
    Wiązowna 2 przetarg 11 zł., 27 zł. (Lekaro)



    Wniosek z tego - jak nie sortujesz, to nic Ci się nie zmieniło ;)
    Swoją drogą trzeba przyznać, że z okresem umowy to włodarze mieszkańców pięknie wy....li. Nie wiem czyj był to pomysł, ale z takim łbem to ktoś zajdzie wysoko, co najmniej za Nowaka ;) A różnica jest właśnie taka, że jak @Edziu pójdziesz z tym do CBA to tam z pobłażliwym uśmiechem ręce rozłożą.
    Szkoda tylko, że takie zabiegi naszym włodarzom się nie udają gdy trzeba fundusze na inwestycje pozyskać z UE albo choćby od marszałka czy starosty...
  • @Nowicki i @Mataj: stawka po 1 przetergau za niesegregowane=22 pln, po 2=27 pln (Uchwała Rady Gminy z 29.04.2014). Co oczywiście nie zmienia faktu, że można byłoby się z tym wybrać do CBA :). Poza tym o śmieciach był już obszerny wątek na tym forum. I co? Pogadaliśmy i nic się nie zmieniło. Płacić drożej musimy.
    Obszerny wątek był również ten sprzed 4 lat o wyborach. I co? I nic. Pogadali, pogadali a kumple i kumpele i tak zrobili swoje czyt. zajęli "prominentne"stanowiska w gminie (i urzędzie też). A niektórzy z miejscowych wieszali nawet na swoich prywatnych parkanach banery z wizerunkiem Miłościwie nam Panującej i co? Hm, mają załatwione co chcieli... Mam wrażenie, że i w tym roku będzie podobnie. Dlatego fajnie byłoby, aby jednak ktoś z tzw przyjezdnych/napływowych startował. Może chociaż przez pierwszy rok obyłoby się bez kolesiostwa.
    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-10-10 10:03:54
  • @aga_4: Ale powiedz mi - co poza "Twoim" podejrzeniem jest do zarzucenia przy ustawie śmieciowej? Wszystko odbyło się w literze prawa, a to, że było to niegospodarne - tu mam nadzieję oceni nie CBA (które i tak by nic nie mogło zrobić) a pracodawcy - wyborcy. A oceniać trzeba nie tylko wójt, a całą radę (nie wiem dlaczego ludzie skupiają się na wójt, jakby tylko ona tu zarządzała).

    Wkładając trochę kij w mrowisko - zastanawiam się czy to kolesiostwo jest takie złe. Przecież jeśli dookoła są kolesie, to powinno być łatwiej coś załatwić niż komuś "spoza"? Nie tłumaczyłbym kolesiostwem nieudolności i braku planu na rządzenie.
  • Zatrudnianie, czy współpraca ze znajomymi nie jest czymś złym. Niesie nawet ze sobą wartość dodaną - pracuję z ludźmi, z którymi mam łatwość porozumiewania się, mamy te same cele, rozumiemy się bez słów... Jednak pierwszy warunek to posiadanie odpowiednich kompetencji do sprawowania danej funkcji. Jeżeli tego nie ma, jest kolesiostwo, kumoterstwo i załatwianie spraw, ale tylko swoich. Kolesiostwo niestety tłumaczy nieudolność :(
  • Właśnie to miałem na myśli - nie mam nic przeciwko, żeby ktoś zatrudniał w urzędzie swoich znajomych, ale niech robią to, do czego są zatrudniani!

    "Chłopa z samolotem
    Naukowca z płotem
    Ale rozważnie"
  • @Mataj ja do ustawy śmieciowej nic nie mam :), ale do uchwały rady gminy w sprawie przetargów już i
    owszem. A to różnica :) No i nie jest to tylko moje podejrzenie, a raczej spostrzeżenie, że coś tu nie gra...
    @ Don_Kichot " Kolesiostwo niestety tłumaczy nieudolność" - otóż to.


    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-10-10 13:12:19
  • @aga_4 - ale mi też nie gra! Sęk w tym, że wszystko zrobione jest zgodnie z prawem. Jedyne co można próbować udowodnić to to, że ktoś zrobił to z premedytacją, a to ciężko pewnie zrobić. Nie chodzi mi o to, że wszystko jest zrobione super, chodzi mi o to, że ktoś świadomie działał na szkodę mieszkańców, a tego zapewne nie udowodnisz. :/
  • Trzeba w spokoju zostawić wyrazy"świadomie" i "nieświadomie", istotne jest to że ktoś działał na szkodę I nawet wiadomo kto :)
  • Pytanie do tych co tak wychwalają pod niebiosa Panią Wójt - czym sobie zasłużyła na takie pochwały? Jak dla mnie to chyba najgorsza wójt w historii gminy jak do tej pory. Nie pamiętacie już jak na początku kadencji zaprzepaściła projekt WCK i w w związku z tym 10 mln przyznanej dotacji na uatrakcyjnienie centrum Wiązowny? Gdzie są obiecane inwestycje w okolicach DS - "Pawilonu", co za tym idzie poprawa estetyki tego miejsca. Centrum Wiązowny wciąż wygląda odrażająco (infrastruktura, chodniki, krawężniki), że wstyd gości zapraszać. Jedna, czy dwie drogi i nowa szkoła jak na 4 letnią kadencję to trochę mało żeby móc mówić o sukcesie. Idąd dalej - wciąż brak wypracowanego konsensusu ws. komunikacji (ZTM) - płacimy za SKM'ke do ktorej oprócz własnych samochodów nie mamy dojazdu, porzucona (?) kwestia linii gwiaździstych, usprawiedliwianie swoich decyzji rzekomymi konsultacjami społecznymi, brak pomysłu na rozwój gminy i pozyskiwanie środków na inwestycje. Jak dla mnie w porównaniu do poprzedniej kadencji pana Jędrzejczaka obecna p. Wójt wypada bardzo blado - prawie nic od tamtej pory się nie zmieniło (tylko dzieci dojazd do szkół w Warszawie mają coraz gorszy). Nie mam wątpliwości, że swojego głosu na p. Wójt nie oddam.
    Post edytowany przez pawk 2014-10-12 19:06:41
  • ja przepraszam bo widzę że ktos sie chyba jakby obudził ? co oznacza ? malowanie znaków na jezdni tzn lini ciagłych , przejść dla pieszych czy to jakaś akcja przedwyborcza ? Oczywiście takie oznaczenia są bardzo potrzebne dla podniesienia bezpieczeństwa na drodze tylko dlaczego jednoczesnie nie stawia się znaków pionowych zauważyłem to na ulicy Projektowana no i dlaczgo nie stosuje się farby (odblaskowej)? za droga?
    pawk a wiesz kto ciagnął gminę do przodu w poprzedniej kadencji ? Pan Janysz Budny to on postarł się o nowy sprzet dkla OSP i dotacje na WCK a to nie jest latwe napisac dobry projekt dla Brukseli jeszcze wiele innych rzeczy uczynił a i teraz bedąc w radzie powiatu dobre rzeczy robi po prostu cały czas mysli we wlaściwym kierunku i taki wlasnie Wójt by się dla naszej Gminy przydał .
  • Jakie to proste. Farba kosztuje pewnie z 500 zł, a jak znakomicie podnosi komfort funkcjonowania całego społeczeństwa. Pasy (o przepraszam- tzw. oznakowanie poziome) wymalowano na Pęclińskiej. Gdzieś jeszcze?
  • pawk pisał(a):

    Pytanie do tych co tak wychwalają pod niebiosa Panią Wójt - czym sobie zasłużyła na takie pochwały?
    (...)
    Nie mam wątpliwości, że swojego głosu na p. Wójt nie oddam.



    A ktoś wychwala pod niebiosa? Bo czytając wstecz nasze wypociny nie zauważyłem...
    Co do ostatniego zdania - a możesz zdradzić na kogo zagłosujesz i dlaczego? ;)
  • .
    Wazka pisał(a):

    Pan Janysz Budny to on postarł się o nowy sprzet dkla OSP i dotacje na WCK a to nie jest latwe napisac dobry projekt dla Brukseli .



    Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Owszem Jędrzejczak miał w swoim teamie Budnego, ale miał też Bartłomieja Tkaczyka i śmiem twierdzić, że to właśnie dzięki pracy tego ostatniego, Gmina Wiązowna dostała tyle dotacji w poprzedniej kadencji. Owszem, Budny miał niewątpliwie wpływ na wiele decyzji, i nie umniejszam jego roli w kwestii ZTM czy pozyskania wozów dla straży pożarnej ale nie można mu przypisywać wszystkich zasług poprzedniej ekipy.

    Wazka pisał(a):

    Pan Janysz Budny (...) i teraz bedąc w radzie powiatu dobre rzeczy robi



    Czyli? Bo ja go kojarzę wyłącznie z zakładaniem spółek wodnych...

    Wazka pisał(a):

    i taki wlasnie Wójt by się dla naszej Gminy przydał .



    Czy by się przydał?? Na to pytanie to można odpowiedzieć dopiero jak usłyszymy co ma do powiedzenia w kampanii wyborczej...

  • Sorry. Ja tu czegoś nie rozumiem. Jeżeli wójtem miałby zostać ktoś tylko dlatego, że załatwił wóz / wozy dla OSP to coś tu jest nie tak. Gmina to nie tylko OSP...
  • no sory drodzy forumowicze przeraszam za może nie właściwą użytą terminologie ,uważam ,ze kto zna Pana Budnego to zapewne wie jaki to człowiek . Fakt jedna jaskólka wiosny nie czyni ,jednak pozwole sobie przypomnieć , że tych jaskółek było wiecej z każdą wiosną
  • Fakt. Ja znam i pewnie zaglosuje.
  • v460 pisał(a):

    Fakt. Ja znam i pewnie zaglosuje.



    A ja najpierw posłucham co kandydaci mają do powiedzenia i zaproponowania. Teraz równie dobrze mogę zagłosować na pana Zenka spod GSu.
  • oj tylko nie na Zenka , ale on chyba nie spod Gesu ? :))
  • Mataj pisał(a):

    v460 pisał(a):

    Fakt. Ja znam i pewnie zaglosuje.



    A ja najpierw posłucham co kandydaci mają do powiedzenia i zaproponowania. Teraz równie dobrze mogę zagłosować na pana Zenka spod GSu.


    No tym bardziej, że część kandydatów do RG z ramienia KWW Janusz Budny działa zdecydowanie "in minus" . Panowie Nejman, Izdebski to moim zdaniem najsłabsi radni tej kadencji. Chętnie zmieniłabym o nich zdanie i dowiedziałabym się jakie są ich osiągnięcia... Panie Dach i Falińska mocno rozpoznawalne i nic poza tym. Pani Kublik, jeszcze do nie dawna przewodnicząca RR to dla wielu rodziców ZSG w Wiązownie postać mocno kontrowersyjna. Innych kandydatów, poza paniami Nowak, Koczorowską-Szlassa i Rutkowską nie kojarzę.

    Ja czekam na ujawnienie się kandydatów innych komitetów. Kandydat na wójta jest owszem ważny, ale równie ważni są ludzie, którymi się otacza bo to daję nam pewien pogląd na to z kim będzie współpracował i w jakim kierunku będzie podążać gmina...



  • BlueZebra pisał(a):

    . Kandydat na wójta jest owszem ważny, ale równie ważni są ludzie, którymi się otacza bo to daję nam pewien pogląd na to z kim będzie współpracował i w jakim kierunku będzie podążać gmina...


    OBY NIE W TAKIM KIERUNKU: http://www.wiazowna.pl/571-Wyswietlanie_NEWS-59051-p_1.htm

    :(
    Ratunku! Czy ktoś wie który to plac zabaw z niedoróbkami i zaniedbaniami w gminie,?

  • aga_4 pisał(a):




    OBY NIE W TAKIM KIERUNKU: http://www.wiazowna.pl/571-Wyswietlanie_NEWS-59051-p_1.htm

    :(
    Ratunku! Czy ktoś wie który to plac zabaw z niedoróbkami i zaniedbaniami w gminie,?





    Ależ to przecież nasz wspaniały Park Wiązowna Centrum (czytaj: Kiełbasa Wyborcza Centrum), ten z zakazem wjazdu i z chodnikiem znikąd donikąd. Nasz pokazowy park bez zieleni.
    Post edytowany przez Tunia 2014-10-14 22:12:23
  • Ja nie tubylec lecz mieszkaniec PODWARSZAWSKIEJ gminy Wiązowna dostrzegam, że:
    - drogi są równe jak stół, asfaltowe lub utwardzone do każdej miejscowości,
    - wywóz śmieci jest najtańszy w Polsce,
    - każda miejscowość nawet ta najbardziej odległa i mała docenione i doinwestowane,
    - autobusy komunikacji miejskiej docierają wszędzie i zatrzymują się na zadbanych przystankach autobusowych,
    - szkoły są najlepsze w powiecie,
    - inwestycje krajowe i zagraniczne tak wielkie, że w zasadzie bezrobocia nie ma
    - lasy i rzeka tak czyste, że aż strach,
    - rowy melioracyjne, przepusty tak drożne, że nigdy jeszcze nikogo nie zalało,
    - dotacje unijne są tak wielkie, że tak po prawdzie to nie wiadomo na co je wydać,
    - no i oczywiście wspaniałe centrum kultury.
    Te i inne rzeczy zawdzięczamy oczywiście władzom obecnym i poprzednim. Głosujmy na nich a będziemy mieć jeszcze więcej, lepiej i wspanialej.


    Ps. Żartowałem. Tylko zmiana.
    :-))
  • Przeraża mnie wychwalanie urzędnika bo gdzieś dzięki niemu położono kawałek asfaltu, na jakiejś ulicy namalowano pasy albo że załatwił wóz strażacki. Nie patrzy się przez pryzmat kompleksowego rozwoju gminy i działania na rzecz wszystkich mieszkańców. Zaczynam żałować, że tu mieszkam i to napawa mnie smutkiem.
  • To się Bjarni przerażaj dalej , a jak ocenić osobę ? po tym co robił co robi , czy po wyglądzie ?
  • Zdecydowanie po tym co robił i robi ale całościowo a nie wybiórczo. Rozliczajmy przy urnach tych co rządzili bądź rządzą nie za jednorazowy zryw tylko za CAŁOKSZTAŁT pracy. Wystarczy udać się na krótką przejażdżkę do gmin ościennych by szybko stwierdzić, że " całokształt" w naszej gminie jest naprawdę zły.
    Natomiast rozważania typu wybudowany kawałek drogi, dojeżdżające do miejscowości autobusy miejskie, pomalowane pasy i nowy plac zabaw 30 km od centrum stolicy kraju w osądzie moim tylko mnie utwierdzają. Do tego traktowane są jako SUKCESY. Bjarni nie tylko Ty jesteś przerażony.
  • Wazka pisał(a):

    To się Bjarni przerażaj dalej , a jak ocenić osobę ? po tym co robił co robi , czy po wyglądzie ?



    Czyli wystarczy raz kiwnąć palcem w bucie i już jest się bohaterem. Tylko, że mnie to nie wystarcza. Ja nie spodziewam się, że nasza gmina stanie się nagle rajem. Ja bym chciał żeby rządzili tu kompetentni ludzie działający dla dobra wszystkich i żeby mieli pomysł na rozwój naszego "heimatu".
  • Pracuję społecznie na rzecz społeczności lokalnej w naszej gminie od ponad 10 lat i dosyć dokładnie wiem co w trawie piszczy. Tak złej władzy w gminie Wiązowna jak obecna nie pamiętam. Pani wójt Wiązownej wprowadziła od początku urzędowania brutalną blokadę dostępu do informacji publicznych co utrudniało społeczną kontrolę działalności urzędu. Pani Wójt wywiera też skuteczne naciski na prasę lokalną w Otwocku w celu wyeliminowania nieprzychylnych urzędowi artykułów (nawiasem mówiąc nie dziwię się znając powiatowe realia, że gazety ulegają tym naciskom). Blokada dotknęła również mnie. Na mojej stronie www.romannowicki.pl w zakładce „publikacje” znajdziecie kilkanaście artykułów ostro krytykujących powiązania pani Wójt z firmą „śmieciową” i inne przykłady działania tzw. układów w gminie i powiecie. Niektórzy z was pytali dlaczego znając takie fakty nie doniosę o nich do odpowiednich służb w powiecie. Nie doniosę bo wywołuje to we mnie złe skojarzenia, a poza tym pisałem wcześniej w Tygodniku Regionalnym i fakty są znane PSL-owi, do którego należy pani Wójt, oraz pisałem interwencje do instytucji powiatowych i wojewódzkich odpowiadającym za prawo i porządek. W następnym odcinku przypomnę kilka innych faktów.
  • Nowicki pisał(a):

    Pani Wójt wywiera też skuteczne naciski na prasę lokalną w Otwocku w celu wyeliminowania nieprzychylnych urzędowi artykułów (nawiasem mówiąc nie dziwię się znając powiatowe realia, że gazety ulegają tym naciskom).



    Skuszona tytułem na okładce (Wiązowna - Nowe tereny inwestycyjne) zakupiłam ostatni numer TR.
    Artykuł pt. "Nowe tereny inwestycyjne w gminie" znajdziemy na stronie 19 tygodnika. Czy jest coś w nim odkrywczego? Niestety nie. Chodzi bowiem o tereny przeznaczone pod budowę dwóch centrów handlowych w Góraszce i Duchnowie. Wspomniany został jeszcze teren (50ha) w Woli Duckiej i Woli Karczewskiej, ale bez żadnych szczegółów.

    Sam artykuł nudny, patetyczny i napisany w tonie:

    Cyt.
    "Gmina, wychodząc naprzeciw potrzebom inwestorów, przeznacza pod usługi szereg terenów wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych"

    "Tereny inwestycyjne to miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców i źródło wpływów z podatków dla gminy. Jest to również szansa na powstanie nowoczesnych, innowacyjnych firm, które tworząc nowe produkty i ulepszając technologie, zwiększają konkurencyjność polskiej gospodarki wobec innych krajów. Plany miejscowe znacząco przyspieszają przygotowanie tych inwestycji i dlatego władze gminy Wiązowna stale podejmują prace nad sporządzeniem planów takich terenów"


    W tym samym numerze TR na stronie 18 znalazł się jeszcze jeden artykuł dotyczący Wiązowny, tym razem autorstwa redaktora naczelnego "naszych" Powiązań. Tytuł "Doktoraty nie pomogły" - a w nim opis jakiś przepychanek słownych na jednym z zebrań wiejskich w Rzakcie.

    Zasadniczo 2,80 zł wyrzucone w błoto...
    Post edytowany przez BlueZebra 2014-10-17 17:11:39
  • oj napewno nie wystarczy ruszyć raz palcem w bucie ,tylko głową i to cały czas i nie bohaterswo tu chodzi
  • Czytając dyskusję właściwie dwa wnioski mi się nasuwają.
    Na podstawie własnych doświadczeń w przygotowaniu i realizacji projektów, drażni mnie stwierdzenie, że ktoś przygotował projekt i to jego zasługa. Nie znam żadnych projektów inwestycyjnych (od średnich po większe) które zostałyby napisane jednoosobowo, nie mówiąc o ich realizacji. Owszem można być liderem zespołu, sprawnym zarządzającym ale żeby ktoś samodzielnie projekt przygotował... I do jakiej Brukseli? stawiałabym raczej na możliwości programów zarządzanych przez polskie centralne/regionalne instytucje. Można też oczywiście wynająć zewnętrzną firmę i w takich przypadkach zasług zarządzającego nie widzę, co najwyżej fart, że w danym konkursie się udało.
    Druga sprawa to słusznie podniesiono PODWARSZAWSKOŚĆ Wiązowny. Przypatrując się (też zawodowo a nie tylko z ciekawości) innym gminom, to wynik wszelkich rozmyślań napawa pesymizmem. To co się dzieje mnie martwi: brak spójnych działań i jakieś wizji rozwoju. Jest tylko "gaszenie pożarów": tu wyborcom z jednej części gminy, potem innym żeby nie czuli się pokrzywdzeni . Nie ma pomysłu na wykorzystanie zalet lokalizacji podwarszawskiej. Przywoływane tutaj kupienie wozu strażackiego, z całym szacunkiem dla straży pożarnej, nie jest dla mnie argumentem o działaniach na rzecz rozwoju.
  • Jak słusznie zauważyłaś tu się gasi pożary. Zakup wozu strażackiego jest więc zupełnie zrozumiały :)

  • a no własnie nie przepraszam , ale bardzo przyziemnie myślicie wlasnie tak wlasnie do Brukseli chyba zupelnie nie macie pojecia jak działa UE dzieki wlasnie tym dotacją unika się podatków całkiem legalnie , oczywiscie można wynająć firemkę zewnetrzną , ale to kosztuje i lepiej zatrudnić na etat fachowców i ich zadniować No niby te Scanie dla OSP Wiązowna , Glinianka, Malcanów z pełnym wypsazeniem ,łączność , piły , pompy , chemia to nic takiego batdzo proste , ale jak się Tobie cos zapali to podjadą i zgaszą . A linie ZTM to też nic nie zwykłego prawada? Ale cięzko by było dostac sie do pracy ,szkoły, studia gdy nagle np. auto padnie . Prawda czy nie? Mysle ,ze tak . Wszyscy Wiemy ,że nie od razu Rzym zbudowano . Nie przyjmujmy tego co jest bo tak było i nie zapominajmy tego ,ze kiedys tego nie było.No chyba ,że chcecie stagnacji i zero postępu KWW Janusza Budnego wlaśnie taki postęp - postęp proszę Państwa Gwarantuje . Pzdrawiam
  • To właśnie dzięki tym " dotacją" Polska zaczyna być fajnym krajem. Niestety nie jest taka Wiązowna, bo
    " postępowe" ugrupowanie jak to p. Budnego na pewno tego nie zagwarantuje.
    Ja również pozdrawiam.
  • @BlueZebra wybrałaś zły tytuł :) Redaktorem w TR jest niejaki pan K, który jest jednocześnie redaktorem naczelnym Powiązań (gazety gminnej), fotografem i nadwornym Miłościwie Nam Panującej. Nie dziwi więc fakt, że przeczytałaś tendencyjny artykuł, aczkolwiek o patetycznym (zapewne przedwyborczym tytule). Nowicki ma chyba inny tytuł na myśli...
    Post edytowany przez [Deleted User] 2014-10-18 22:03:59
  • Poważnie?Pan Budny załatwił tylko sprzęt dla OSP i z tego co wyczytałem gdzieś wyżej, z pomocą innych, linie ZTM? I to w samej Brukseli. No facet potęga! ;)
    Fakt, to są pozytywne elementy, ale tylko dwa. Napiszcie co jeszcze zrobił pro publico bono. Owszem jak się będzie palić to fajnie mieć pod bokiem sprawnych strażaków. Ale to nie rozwiązuje większości problemów tej gminy.
    Post edytowany przez Bjarni 2014-10-18 22:11:46
This discussion has been closed.
Wszystkie dyskusje