Dostęp do Forum
  • Witam. W jaki sposób, inny niż wpisanie z ręki - forum . wiazowna . net, można tutaj trafić? Na stronie wiazowna.info.pl jest ikonka rssa z linkiem do ostatniego postu o zaginionym psie. Na dole w stopce link do forum jako partnera serwisu wiazowna.info.pl i to wszystko (dodatkowo e-wiazowna.pl pozycjonuje się na 5 miejscu w googlach po wpisaniu Wiązowna - jest tam link widoczny do tego forum). Nie wiem jaka jest obecna sytuacja właścicielska jeśli chodzi o forum Karstena Vossa i wiazowna.info.pl (trzecie w googlach) ale wydaje mi się, że jeśli TO forum ma żyć potrzebuje choćby maleńkiej promocji.

    Pod dyskusję poddaję pomysły - o ile zależy adminowi na promocji:

    - na profilach facebookowych Wiązowny (jest ich kilka) wypromować link do forum jako miejsce do anonimowej dyskusji
    - na wiązowna.info.pl wrzucić do poziomego menu zakładkę forum
    - edycja w wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiązowna - można w wiki dorzucić link do forum chyba?
    - promocja wśród partnerów wymienionych w prawej szpalcie forum ( z wyjątkiem oficjalnej strony UG no chyba że udałoby się załatwić takie promo ^_^)

    Dziękuję za uwagę :-]


  • Coś nie tak napisałem, że taka cisza?

     :-)
  • @Timi Kij w mrowisko ;) lepiej go nie widzieć, bo trzeba będzie straż ochrony przyrody wzywać.
  • @timi, dziękuję za uwagi! Według mnie są one jak najbarxziej na miejscu.
    Forum powstało w wyjątkowej sytuacji dość nagle trzy tygodnie przed wakacjami. Na początku starałem się glównie o to, żeby forum w ogóle jakoś działało. Promocja nie była dla mnie najważniejsza. Kto trafi na stare forum znadzie również forum.wiazowna.net.
    Po wakacjach zajmię się tematem. Wtedy bardziej szczegółowo odpowiem na propozycje. Obecnie nawet nie mam komputera.
    Pozdrawiam
    Post edytowany przez admin 2011-08-24 23:42:06
  • max pisał(a):

    @Timi Kij w mrowisko ;) lepiej go nie widzieć, bo trzeba będzie straż ochrony przyrody wzywać.



    Raczej woda na młyn Maxa ;)
    Uwagi faktycznie słuszne. Byłoby miło, gdyby Phili ładniej wyeksponowała link do forum Karstena (nie do RSS). 
  • Korzystajac z okazji, chcialbym jeszcze zapytac Karstena o to dlaczego odszedl od standardowego wygladu forum? Karsten - forum to przede wszystkim tresc i uzytecznosc. Po co zycie komplikowac? ;)


  • admin pisał(a):

    @timi, dziękuję za uwagi! (...)
    Po wakacjach zajmię się tematem.



    Super. Dzięki za odpowiedź.

  • Teraz odpowiadam, przepraszam że to trwało.

    timi pisał(a):

    e-wiazowna.pl pozycjonuje się na 5 miejscu w googlach po wpisaniu Wiązowna - jest tam link widoczny do tego forum). Nie wiem jaka jest obecna sytuacja właścicielska jeśli chodzi o forum Karstena Vossa i wiazowna.info.pl (trzecie w googlach)


    Ranking w Googlu zależy głównie od treści. Gdy szukam "forum wiazowna", to na pierwszym znajduje się wiazowna.info.pl z linkami do naszego forum, a na drugim zamknięte e-wiazowna.pl (tam jest również link do forum.wiazowna.net), potem kilka wyników tego samego spamera (tripadvisor), dopiero na 7 miejscu jest forum.wiazowna.net. W pobliżu znajduje się prawie martwe forum GW.
    Sam niewiele zadziałam. Piszcie po prostu dużo ciekawych postów o gminie.

    timi pisał(a):

    Pod dyskusję poddaję pomysły - o ile zależy adminowi na promocji:

    - na profilach facebookowych Wiązowny (jest ich kilka) wypromować link do forum jako miejsce do anonimowej dyskusji


    Forum ma prawie od początku stronę na facebookie ale nikt jej nie lubi ;-)

    http://www.facebook.com/pages/forumwiazownanet/232808450069705

    Przyznaję, że czuję się na facebookie trochę zagubiony. Nie korzystam z niego osobiście. Na obcych ścianach nie mogę tak po prostu pisać, więc jak forum promować za pomocą facebooka?

    timi pisał(a):

    - na wiązowna.info.pl wrzucić do poziomego menu zakładkę forum


    O tym może zdecydować wyłącznie admin tego serwisu. Raczej nie wchodzi to w grę, bo to może sprawiać wrażenie, że forum jest częscią wiazowna.info.pl. Rozmawiam z adminem o trochę bardziej widocznym linkie. Bez wątpienia jest to najważniejsza strona w Gminie.

    timi pisał(a):

    - edycja w wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiązowna - można w wiki dorzucić link do forum chyba?


    Załatwione, czekam na zatwierdzenie zmian.

    timi pisał(a):

    - promocja wśród partnerów wymienionych w prawej szpalcie forum ( z wyjątkiem oficjalnej strony UG no chyba że udałoby się załatwić takie promo ^_^)


    Poprosiłem UG o link ;-)
    Pozycja linku na "Tyłem do Przodu" (http://gminawiazowna.blogspot.com/) jest całkiem dobra.


    Jeszcze raz dziękuję za uwagi!

    Post edytowany przez admin 2011-09-05 15:38:18