POMIARY BUDYNKÓW I GRUNTÓW W GMINIE
  • Witam serdecznie , mam pytanie bo wczoraj czytałem na interii ,że odbywa się w polsce kontrolne mierzenie posiadanych gruntów i budynków prywatnych oraz mieszkań od których tez płacimy podatki . Nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie prawnej mam wpuścić urzędnika w asyście strażnika miejskiego na posesje lub do domu celem wykonania pomiaru . I czy taki urzędnik ma jakieś uprawnienia do wykonywania tych czynności np (świadectwo kwalifikacji) Sprawa dotyczy oczywiście pieniędzy , ale czy to oznacza że wszyscy właściciele nieruchomość są podejrzani o oszustwo? Ja osobiście takich osób nie zamierzam wpuszczać bez nakazu sądu lub prokuratora. Oczekuje jakiś informacji może ktoś pomoże dodam jeszcze że dziś slyszalem, iż takie kontrole już ruszyły :ar!

  • Wazka pisał(a):

    Nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie prawnej mam wpuścić urzędnika


    Chodzi o ten artykuł?
    http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/kontrolerzy-z-gmin-ruszaja-mierzyc-domy-i-grunty,1894936,4141
    "Reguły przeprowadzania kontroli podatkowych, także dokonywanych przez gminy, określają przepisy działu VI Ordynacji podatkowej. "
    Możesz tam sprawdzić, co kontrolerzy mogą.

    Wydaje mi się, że nasza gmina kontrolowała ostatnio (rok albo 2 lata temu) zgodność rejestru gruntów i budynków ze stanem faktycznym. Odbyło się to bez wkroczenia urzędników w mieszkania, głównie na podstawie zdjęć satelitarnych.


  • tak właśnie o ten artykuł dziekuję sprawdzę pozdrawiam
  • no przeczytałem i jestem zdumiony nie miałem pojęcia ,że polska to taki policyjny kraj gdzie wszyscy jesteśmy podejrzani o oszustwa . Fotoradary, SM, Policja, IRD, Poczta Polska no i teraz urzędnicy. Chroń nas Panie Boże