sporty zimowe we Wiązownie i okolicach
  • Zimowa aura nakazuje zainteresować się możliwościami uprawiania sportów zimowych we Wiązownie.
    Akurat jestem wielkim entuzjastą biegania na nartach. Czy ktoś może ma jakieś swoje (warte polecenia innym) ścieżki do biegania?
    Biegówki oraz łyżwy to chyba jedyne dyscypliny które można uprawiać w naszej okolicy. Oświetlonego i naśnieżanego stoku obsługiwanego koleją krzesełkową chwilowo u nas nie ma. A szkoda.
  • W Wesołej jest tor do biegówek na Hipodromie - na razie nieczynny i wypożyczalnia.
    http://biegowkiwesola.org
  • W niedziele otwarcie lodowiska w Otwocku.
    image
    http://otwock.pl/default.asp?ID=110&IDs=1202

    W Józefowie w tym sezonie nie będzie lodowiska.
  • Dobre lodowisko jest w Mińsku Mazowieckim, ale też bardzo popularne. Trzeba liczyć się z czekaniem na wejście. Obok jest basen, też woda ;)
    Na narty i sanki jeżdżono kiedyś na Meran. Teraz sport nie powinien męczyć, a na Meranie nie ma wyciągów.
  • Dobrą gimnastyką jest przejście się na przystanek autobusowy po "chodnikach" lub poboczach. Dla tych co lubią sporty ekstremalne można również ulicą (z wózkiem na przykład), tylko kierowcy trochę się wnerwiają...
  • Jeżeli ktoś poszukuje sprzętu biegówkowego i odzieży to polecam sklep:
    www.nartybiegowe.biz.pl
    Bardzo uczciwa firma i znają się na rzeczy.
  • Dopadało trochę śniegu. Wraz mą pierwszą małżonką założyliśmy ślad. Jeżeli ktoś chciałby wiedzieć gdzie to niech pisze do mnie na priva. No i czekamy oczywiście na większy opad śniegu...
  • Wreszcie śniegu jest na tyle, że dało radę wczoraj pobiegać.
    Zrobiłem ślad, ale rano był już zawiany. Jeżeli ktoś ma ochotę dołączyć do nas w najbliższy weekend aby pobiegać na nartach to niech się zgłasza na priva.
  • A to w ogole jest fajne? ;)
    Pytam, bo lubie narty zjazdowe. I praktykuje. Natomiast jakos nie potrafie pomyslec z pozadaniem o biegowkach ;)
  • Ja kilka lat temu zachorowałem nieuleczalnie.
    to fantastyczna forma rekreacji. Potrzeba tylko nart i śniegu. Ubolewam nad tym, że w naszym umęczonym kraju jest to forma rekreacji tak egzotyczna, że na człowieka na nartach w lesie patrzy się co najmniej z politowaniem...
    Na krajowym rynku sprzedaje się rocznie max. 40 tyś par nart. W 10 razy mniej licznym Królestwie Norwegii sprzedaje się ok 200 tyś. par nart. Owszem warunki do biegania mają lepsze.
    Używam nart typu backcountry-ze stalową krawędzią i szerokich na 54 mm. To typowa narta na bezdroża tj. tam gdzie nie ma przygotowanego śladu. Oczywiście na profesjonalne trasy też się nadaje. Przejście 30 km na piechotę w głębszym śniegu to wyczyn. Na nartach można to zrobić w 4 godz bez napinania się.
    Powoli,powoli powstają i w naszym umęczonym kraju profesjonalne (o tyle o ile) trasy biegowe (Augustów, Supraśl,Gołdap,Jakuszyce), ale jest tego co kot napłakał.
    Na przełomie 13 i14 r. byłem na biegówkach na pograniczu Czech, Bawarii i Austrii. Wspolne systemy tras biegowych dają setki jeżeli nie tysiące kilometrów tras.
    My o tym możemy pomarzyć.
    Post edytowany przez Edziu 2014-01-27 23:19:17
  • Ferie za niedługo a po sąsiedzku w Halinowie jest bezpłatne lodowisko .Godziny otwarcia i szczegóły na stronie Centrum Swobodna Przestrzeń.
  • Właśnie wróciłem z nocnej narciarskiej przebieżki. W lesie nawet nie jest tak ciemno jak można przypuszczać...
  • Rutek pisał(a):

    Ferie za niedługo a po sąsiedzku w Halinowie jest bezpłatne lodowisko .Godziny otwarcia i szczegóły na stronie Centrum Swobodna Przestrzeń.



    dokładnie w Cisiu spore lodowisko bez opłat.
  • Jeżeli ferie będą śnieżne to warto dzieciaki zachęcać do nauki biegania na nartach. W Wesołej na hipodromie w weekendy jest nauka biegania na nartach dla dorosłych i dzieci.
    W ostatni weekend w sobotę szkoliło się ze 30 osób a w niedzielę dobrze ponad 50...
    Na miejscu można wypożyczyć narty , buty etc...
    Dla zainteresowanych:
    http://biegowkiwesola.org/