Regulamin
  • Serwis forum.wiazowna.net (forum) umożliwia wymianę informacji i opinii.

    Forum prowadzi Karsten Voß, Woermannsweg 8c, 22335 Hamburg, Niemcy. Forum jest serwisem prywatnym, niekomercyjnym.

    Treści na forum mogą być kopiowane, rozpowszechniane i wykorzystywane zgodnie z licencją CC-by-nc-sa (Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach). Oznacza to, że konieczne jest wymienianie autora. Rozpowszechnianie jest możliwe tylko na tych samych warunkach. Wykorzystanie do celów komercyjnych jest wykluczone. Każdy z tych warunków może zostać uchylony, jeśli uzyska się zezwolenie właściciela praw autorskich.

    Osoby zamieszczające treści w serwisie forum.wiazowna.net rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Niedopuszczalne jest umieszczanie wpisów oraz komentarzy sprzecznych z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, propagujących przemoc. Nie wolno korzystać z forum w celu rozpowszechnia świadomych kłamstw, pomówień, znieważeń i treści naruszających ogólnie przyjęte zasady Netykiety.

    Dopuszczalne jest umieszczanie tylko takich treści, które nie naruszają praw autorskich innych autorów.
    Użytkownicy zgadzają się na udostępnianie swoich treści na forum.wiazownia.net pod warunkami licencji CC-by-nc-sa (Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach).

    Treści, które naruszają niniejszy regulamin, mogą być usunięte, a dostęp do serwisu przez użytkowników naruszających regulamin może być blokowany.

    Forum zbiera dane osobowe, jak nazwę użytkownika i adres e-maila, jak również dane, które mogą potencjalnie służyć do identyfikacji użytkowników, jak adres IP, typ przeglądarki, preferencje językowe, wcześniej odwiedzana strona, datę i czas dostępu. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu funkcjonowania forum. Forum może opublikować zanonimizowane zestawienia tych danych, np. statystyki.

    Zbierane dane osobowe nie będą udostępnione innym podmiotom, chyba że prawo wkłada taki obowiązek na prowadzącego forum.

    Forum korzysta z "cookies", małych plików zapisanych na komputerze użytkownika, za pomocą których forum może rozpoznać użytkownika. Użytkownik może w przeglądarce wyłączyć przyjęcie "cookies". Niektóre funkcje forum mogą być wtedy niedostępne.
    Post edytowany przez admin 2014-07-16 22:31:12
  • Taki regulamin akceptuję. Jego kopię zachowałem. Zmiana wymaga mojej zgody.
    Dla porządku.
    max
  • max pisał(a):

    Taki regulamin akceptuję. Jego kopię zachowałem. Zmiana wymaga mojej zgody.


    Przyjmuję to jako żart. Przecież ja tu rządzę sam.
    Staram się być gościnnym, otwartym, oświeconym dyktatorem.
    Pozdrawiam
  • Dyktator? Zmiana regulaminu wymaga akceptacji przez użytkowników forum. Sądy rozpatrywały już takie sprawy ;)
    Mam dość zmian reguł w trakcie dyskusji. Skasowanie całej zwartości, jakie miało dziś miejsce, to brak szacunku dla czasu poświęconego przez użytkowników.
    Mam rozumieć, że to miejsce dla "dyktatora" i jego widzi mi się?
    max
  • Mimo, że w wielu kwestiach z Maxem się nie zgadzam. To jednak ma rację. Regulamin jest akceptowany przez obie strony. Min. dlatego właśnie przekazanie bazy danych jest prawnie niemożliwe - bo jedna strona umowy się zmienia, a o akceptację trzeba by było zapytać wszystkich (niewykonalne).
  • "(...)Skasowanie całej zwartości, jakie miało dziś miejsce, to brak szacunku dla czasu poświęconego przez użytkowników.(...)"
    Mój odbiór powyższej sytuacji jest taki: piszcie, piszcie, ludkowie dobrzy, my tu jesteśmy w tej gminie jedynym niezależnym i najwspanialszym publikatorem; a jeśli znowu wpadniemy na pomysł zmiany formy/szefostwa/serwera to was skasujemy nie informując o tym wcześniej - i ewentualnie poinformujemy o możliwości ponownego zarejestrowania i łaskawie przyjmiemy do grona oświeconych.

    Bawcie się beze mnie. Żegnam ozięble z domieszką ironii.
    doherty
  • Podzielam stanowisko doherty, aczkolwiek nie przesądzam o pożegnaniu sie z forum.
    Moja rejestracja jak na razie ma na celu zachowanie mej internetowej tożsamości.
  • doherty pisał(a):

    Bawcie się beze mnie. Żegnam ozięble z domieszką ironii.
    doherty


    Szkoda. Zastanów się proszę jeszcze.
    Obiecuję, że nie będzie nagłych zmian w funkcjonowaniu forum bez konsultacji. Szanuję i respektuję pracę członków forum. W zamian proszę użytkowników o wzajemny szacunek i o jak najmniej osobistych ataków, również na nieobecnych.
    Ponieważ ja osobiście ponoszę całą odpowiedzialność prowadzenia forum, proszę o wyrozumiałość, że ostateczne decyzje o zmianach funkcjonowania należą do mnie.
    Pozdrawiam

  • Zmieniłem w dwóch miejscach regulamin. Zmiany nic nie zmienią w praktyce funkcjonowania forum, tylko wyjaśniają funkcję forum oraz odpowiedzialność.

    Pierwszy akapit brzmi teraz tak:
    "Serwis forum.wiazowna.net (forum) umożliwia swobodną wymianę informacji i opinii o problemach związanych z gminą Wiązowna."

    Pod 6tym akapitem dodano zdania:
    "Administrator forum zastrzega sobie prawo do usunięcia treści z dowolnego powodu.
    Administrator może zablokować lub ograniczyć użytkownikowi dostęp do forum z dowolnego powodu."

    Zmiany dopasowują regulamin do dotychczasowej praktyki. Co kilka dni spamer się rejestruje, a ja go blokuję, mimo że według regulaminu nic zakazanego nie robi. Nie zdążył napisać żadnego postu, a posty z reklamą albo off-topic nie są zakazane.

    Chciałbym, żeby regulamin był krótki i przejrzysty dla użytkowników. Prowadzę forum społecznie i nie mogę zatrudnić prawnika, który opracowuje rozbudowany regulamin na każdą ewentualność, a później sprawdza, z którym punktem regulaminu wpis może być niezgodny.

    Proszę o dalsze zaufanie i zapewniam, że nie zamierzam ograniczać wolności słowa. W zamian proszę o szanowanie innych osób, również nieobecnych na forum.

    Zmiany nie mają nic do czynienia z wiadomością z ostatnich dni (http://wiazowna.info.pl/?p=1175), komentowaną tu: http://gminawiazowna.blogspot.com/2011/06/komunikat-o-wypadku.html i tu: http://gminawiazowna.blogspot.com/2011/06/jubu-dubu-i-takie-tam.html.

    Post edytowany przez admin 2011-06-14 14:19:59
  • Chciałbym wyjaśnić, że nadużywanie aktywnych wątków do poprawienia pozycji innych stron internetowych w wyszukiwarkach poprzez umieszczenie mniej lub bardziej ukrytych linków jest niemile widziane. Takie linki albo całe wpisy są usuwane bez komentarza.

    Problem takiego spamu forumowego bardzo nasila się ostatnio, prawdopodobnie w związku z wykradaniem dużej liczby adresów mailowych z hasłami. Obecnie codziennie ok. 100 spamerom udaje się złamać captcha, ale jest blokowane przez inne zabezpieczenia. Około 5 przechodzi przez wszystkie zabezpieczenia, z tych jeden albo dwa umieszcza jakiś link. Taka sytuacja jest jeszcze do opanowania. Jeśli będzie jednak dużo gorzej będę zmuszony do wprowadzenia ograniczeń rejestracji.

    Jeśli już teraz ktoś ma problem z rejestrowaniem się proszę o kontakt bezpośredni: forum@wiazowna.net
  • Zmieniono adres prowadzącego forum, poprawiono literówki.